Споделена история от Други

Според вас колко време ще живеете
Здравейте, интересно ми е да чуя според вас колко години ще живеете, като съобразите днешните времена, средата на живот, околна среда. Дали ще оцелеем до 70-80 годишна възраст.

Коментари

1.   Надявам се да доживея до 80 годишен(имам доста роднини починали над 80), но дали ще стане - само Господ си знае работата.

Защото гаранция няма. По статистики толкова е средната продължителност на живота в европейските и "цивилизованите" страни - над 70, дори малко над 80 г. в някои страни.

Но срещу войни, природни бедствия, инциденти и болести - гаранции няма. Мой съученик загина с мотор няколко месеца след като завършихме. В същото време имах рода(леля на баба ми), която живя до около 95.. така че съдба

В сегашната ситуация с пандемии, военни действия и т.н., според мен шансът да се случи нещо кофти и да обърка плановете за дълъг и безгрижен живот е поне 20%

2.   Лично ще живея до 54г възраст, тоест още 9-10г.
Не смятам че поколението което е сега на 40-50 ще живее над 70г възраст, много отрова изядоха, повече от опитни мишки бяха на поколения производители на кренвирши, много стрес и кризи преживяха, може би ако са работили някаква лека службица и са имали голямо наследство или са коне с капаци, но това е голяма рядкост, пренебрижима за статистиката цифра хора ще достигнат 80г.

3.   Ако трябва да вярваме на песимистичните прогнози на климаталозите и еколозите - не много.
Въздухът и водата са пълни с микро-пластмасови частици, само това ти стига да знаеш, че положението на нещата е много зле.
Най-важните проблеми в момента като замърсяването и изхвърлянето/съхраняването на боклуци, затоплянето, свръхпопулациите в изостаналите държави, окисляването на океаните, загубата на биоразнообразие, изсичането на горите, разширяването на пустините и т.н. се игнорират повече от 50 години въпреки предупрежденията на учените по цял свят, а вместо това сумати пари се наливат във въоръжаване и войни като тази в Украйна, както и разширяването на промишлената дейност, която съсипва природата.
Не можеш да унищожиш своя собствен хабитат и да се надяваш да оцелееш. Леко е нереалистично.
Не съм сигурен кога точно е бил пикът на западната цивилизация, някъде около 80те години на миналия век? Тогава е и трябвало да се сетят, че това устройство на обществото е неустойчиво в дългосрочен план. Сега и да искат, не могат да направят много по въпроса, защото има твърде много обратни връзки в различните системи.
https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_change_feedback#/media/File:20200118_Global_warming_and_climate_change_-_vertical_block_diagram_-_causes_effects_feedback.svg

4.   Ако се самоубия, може и по-малко. :D

5.   До около 55
На 27 съм

6.   До 64

8.   Хаха, 4 ме уби...
Прабабаба ми е била пророчица. Тя ми е показала, че ще живея до 100. Надявам се да е истина.

9.   Една циганка ми каза, че ще живея точно 101 години. От тогава съм с усещането, че ще живея толкова хахаха

10.   Няма как да знам, но като гледам роднините си - 80-85 вероятно. Е, дядо ми почина на 90, но беше по-скоро изключение.
А първите коментари са на ебаси песимистите :-) Като ги чете човек, и му иде да си тегли куршума отсега, за да не се мъчи :-) Хранете се здравословно, движете се повече и се радвайте на живота, бе хора, не го мислете чак толкова :-)

11.   Преди се надявах на поне 60, аам сега ще се радвам, ако изкарам до 35.

12.   Надявам се не много.

13.   Надявам се до 80, но с тоя "прекрасен" живот, с всички кризи и проблем, ех...това е по-скоро пожелание.

14.   Едва ли ще надживея 65-70, освен ако не стане чудо. На 28 съм, имам костно заболяване, отделно работата ми е стресова. Пуша по около кутия цигари на ден, алкохол пия рядко иначе заради лекарствата. Нямаме и дълголетници в рода, на около 70-75 си отиват повечето, дядо ми не доживя и 60. Според мен живеем в парадокс, сега реално е времето на най-голямото медицинско развитие, но живота на хора е такъв, че стреса, замърсяването, ако ще и интернета ни разболява до определена степен. Развитието ще бъде нашата гибел явно. Гледах един документален филм в който се каза, че сега като часове хората прекарват повече време на работа отколкото някога е било.

15.   Не знам до колко ще живея, но знам до колко ми се изка да живея. Изка ми се да живея докато съм физически здрав и не ме затрудняват нормални неща като ходене по улицата или слизане по стълби. Изка ми се да живея до тогава до когато мога сам да си изкарвам прехраната и да не разчитам или натоварвам някой друг. Имайки впредвид нездравословния начин на живот бих казал може би 45-50 макс. В никакъв случай не искам да видя старини с 200лв пенсия 5-6 болести и да вадя стотинки за да си купя хляб. Живея за да ми е готино и да се наслаждавам на живота докато мога, когато живота се превърне не в живот а в просто съществуване и пестене на залъг той няма смисъл да продължава. Надявам се след време да имам същата детерминираност която имам сега сам да си го прекратя когато видя, че вече няма смисъл. М26

16.   Аз със сигурност ще стигна до 101г. защото така съм решил след като съм от доста години вегетарианец. Не пуша, нито пия алкохол и спазвам правилен начин на живот. Моля, не ми завиждайте.

17.   Пффф, аз първо да ги стигна и мина 40, пък оттам насетне да видим за по-натам... Но до 70 и нагоре в никакъв случай няма да доживея, поне така смятам де, но... То и аз не пуша, не шофирам, не пия, ама пък ям сладко, вафли, бисквитки, плодове почти не употребявам, но и почти не пия газирани напитки(само някой път), не съм и по месото, храня се основно с картофи, въглехидрати, но... такъв съм си. Ама надали ме очакват още дълги години де, то даже по-скоро трябва да видим какво ше стане с тази държава след 15-20 години, дали изобщо ше я има, пък колко още ни остава на самите нас-само оня там отгоре знае...
Ама каквото такова бе, аз нямам идеали, не ми трябва нито кариера, нито деца семейство, нищо... просто да имам покрив, да има къде да легна и с какво хубаво да се храня, всичко останало за мене е на заден план...

18.   На 70-80г. като стигне мъжа почват проблеми с простатата, даже по ранно се случва. Жената пък като кихне се изпуска по малка нужда. Недовиждат, стандартни неща като хвърляне на боклука и шетане в къщи ги изморява. Слагат ченета, имат опадала коса, склероза и други болести. Почват да забравят и говорят едно и също нещо безброй пъти. Като се замисля само страдат, кофти живот не е като да си на 20г.

19.   11, защо така?
Иначе аз, допреди 5 години, мислех да живея до около 40 - 50 и да се гръмна. Само че станах на 40 и се оказа че хич не е толкова лесно да се реши човек да се самоубие. Просто рискът от провал е голям, а последиците от неуспешен опит биха били ужасяващи. И някак се свиква с гадостите. Тъжната истина...

20.   Не знам, предполагам 80-85 според това колко живяха родителите ми и техните родители, ако не ме хване някоя кофти болест дотогава.

21.   Хора, вие сте ебати песимистите! Чак толкова ли ви е гаден животът или просто вие сте черногледи? Отказвам да повярвам, че повечето сте чак толкова зле, я се стегнете малко! Така или иначе това ви е животът, поне да мине добре :-)

22.   Като гледам как се вдигат годините за пенсиониране..нищо чудно докато стане време да се пенсионирам да се вдигнат още няколко пъти..Така че ако искаме да не ни надхитри системата ще трябва да избутаме поне до 95г ама надали:(

23.   Всичките ми баби и дядовци са над/около 85 и са си все още живи и здрави. Техните също доколкото знам. Като цяло обаче планирам да си изживея живота на макс до към 40 и след това всичко отгоре ще е плюс :D