Споделена история от Други

ИСТИНАТА ЗА РУСИЯ И РОЛЯТА И В БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ
На всички български русофили, които от ранна детска възраст са изучавали фалшива и манипулирана история от българските учебници, бих препоръчал да се информират за целите на руско-турските войни! Задайте си и въпроса защо Русия не предприемаше "освобождение" в по-ранните си войни срещу османската империя? Запитайте се защо почти всички български национал-революционери като Раковски, Левски, Ботев, Захари Стоянов и т.н. се изказват толкова неласкаво за Русия? Нима те не са знаели, че Русия е дошла да завладява и са клеветници? Защо Екзарх Антим е питал на учредителното събрание княз Дондуков: "А сега кой ще ни освободи от вас"? Прочетете руските признания за намеренията спрямо България и по-специално книгата "История на руската дипломация", написана през 1895 от руския външен министър - Сергей Спиридонович Татишчев!

В тази книга авторът прави официално признание за истинските цели на руско-турската война от 1877/78. Руската държава започва отдавна замислена кампания срещу османската империя, предварително съгласувана с Австро-унгария. Авторът, който цели 12 години е външен министър на руската империя признава, че държава България въобще не се е предвиждала, а най-много зависима от Русия задунайска губерния. Това признание обяснява и последващите събития като временното руско управление, саботажа срещу княз Александър Батенберг, сръбско-българската война и поведението на Русия по време на войната, балканския съюз от 1912, грубите намеси във вътрешната политика на България, отхвърляне на Съединението на Княжеството с Източна Румелия, превратите, убийството на Стамболов, свалянето на Батенберг, поведението на Русия през балканските войни, първата световна война и т.н. За това и е подписан този ПРЕЛИМИНАРЕН (ПОДЛЕЖАЩ НА РЕВИЗИЯ) договор от Сан Стефано през 1878. В книгата си Татишчев разкрива истинските намерения на руската държава. Русия цели откъсване от османската империя на балканските и владения. Старата геополитическа и геостратегическа цел на Русия е излаз на топлите морета и от там пълен контрол на ключовите търговски пътища. Но за да атакуват Цариград, руснаците се нуждаят от плацдарм. Като такъв се предвижда Източна България с излаз на Черно море. Западните и югозападните части на българските земи пък са предвидени като подарък за руските съюзници на Балканите - Сърбия и Гърция. Руската държава изключително много държи на тези свои съюзници, не от обич, а от груб прагматизъм и политически интерес. В руските планове от 19 век двете балкански държави следва да бъдат буфери между двете континентални империи - руската и австро-унгарската. За това и винаги в исторически план Русия е защитавала Сърбия, особено в споровете и конфликтите на последната с България. Руският план е вървял доста успешно, но се е объркал от Съединението през 1885 и победата на България в сръбско-българската война. Най-напред с ПРЕЛИМИНАРНИЯ договор от Сан Стефано е откъсната голяма територия от разпадащата се османска империя. Тази територия е населена почти изцяло или над 80% с българи и обхваща епархиите на българската екзархия без вранска епархия (днешна южна Сърбия), която е подарена на сърбите, заради символичната им намеса в края на руско-турската война. Договорът от Сан Стефано е предварително обречен умишлено, но става един измамен блян, чиито горчиви плодове берем следващите десетилетия. Всъщност, преди Русия да започне военната кампания срещу османците, тя си осигурява съюзник в лицето на Хабсбургската империя. Преди войната Русия сключва тайно споразумение в Райхщад, с което се договарят редица важни въпроси за бъдещото разпределение на завоюваните територии на Балканите. Ключов е текста, който гласи, че „ако се стигне до териториални промени или разпадане на Османската империя, създаването на голяма компактна славянска или друга държава е изключено“. Това споразумение е доразвито чрез Будапещенската тайна конвенция между Русия и Австро-унгария от една страна и Лондонското споразумение между Русия и Великобритания от друга. В този смисъл, Берлинския конгрес, който завършва с Берлинския договор е логичен завършек на серията от договори, които самата Русия сключва. На самият конгрес ПО НАСТОЯВАНЕ НА РУСИЯ (!!!!!) НЯМА нито един български представител!!!! Архимандрит Методий Кусев – тогавашен протосингел на Пловдивската митрополия (по-късно старозагорски митрополит) обръща публично внимание на подготвяните от Русия, Англия и Австро-Унгария несправедливости спрямо българския народ и организира подписки от всички земи, които да бъдат занесени до Берлинския конгрес. В Македония подписките са организирани от Кузман Шапкарев, а в Пловдив от самия Методий. Шапкарев поверява адресите от Македония на велешкия търговец Иван Весов, който ги предава в руското посолство. Пловдивските адреси също попадат в руското посолство, след като Костаки Пеев съобщава на руските власти за събраните подписки. Подписките не получават гласност и нито един български представител не отива и не присъства на конгреса. Русия гласува в синхрон с останалите Велики сили и български съседи ПРОТИВ СОБСТВЕНИЯ СИ САНСТЕФАНСКИ ДОГОВОР!!!
Участници, решили съдбата на България в Берлин, са:
• Великобритания: Бенджамин Дизраели, Роберт Гаскойн-Сесил, Одо Ръсел,
• Австро-Унгария: Андраши, Алойс Граф Кароли, Хайнрих Карл фон Хаймерле,
• Германия: Ото фон Бисмарк, Бернхард Ернст фон Бюлов, Хлодвиг цу Хоенлое-Шилингсфюрст,
• Италия: Луиджи Корти, Едуардо до Лоней,
• Русия: Александър Горчаков, Пьотър Шувалов, Барон д'Убри,
• Франция: Уилиям Анри Уадингтон, Сен Валие, Пол Депри
• Османска империя: Александър-паша Каратеодори, Карл Детроа (Мехмед Али паша), Садуллах бей, Мъкртич Хримиян
• Румъния: Михаил Когълничану, Йон Братиану,
• Гърция: Теодорос Делигянис, Петрос Браилас-Арме
• Сърбия: Йован Ристич
• Черна гора: Боцо Петрович

Няма да се спирам подробно на разпарчетосването на България и анулирането на Санстефанския договор, защото е ясно като бял ден, че всичко това е систематично подготвено от руската дипломация. Но по-любопитното е, че Берлинския договор, освен поставяне в робство на милиони българи, струва на Княжество България и доста пари! Член 22 на Бepлинcĸия дoгoвop peглaмeнтиpa и oĸyпaциoнният дълг нa Бългapия ĸъм Pycия. Oĸyпaциoнният дълг ce oбpaзyвa oт paзxoдитe нa импepaтopcĸoтo пpaвитeлcтвo в Caнĸт Πeтepбypг пo пoддpъжĸaтa нa oĸyпaциoннитe pycĸи вoeнни чacти и гpaждaнcĸaтa aдминиcтpaция - Упpaвлeниeтo нa импepaтopcĸия pycĸи ĸoмиcap в Kняжecтвoтo 1878/1879 г. Cyмaтa e изчиcлeнa нa 10 618 250 pyбли и 40 ĸoпeйĸи - 89 640 000 злaтни лeвa - 32 тoнa злaтo, тaĸa чe въпpocнoтo yпpaвлeниe e cтpyвaлo дocтa cĸъпo нa младата българска държава. Дългът ce изплaщaл нa pycĸoтo пpaвитeлcтвo пo нeгoвa cмeтĸa в Ваnquе dе Раrіѕ еt dеѕ Рауѕ-Ваѕ (Πapибa), Πapиж. Haдxвъpлящ 2 млн. зл. лв., aнюитeтът ce пoгacявaл oт ĸлoнoвeтe нa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa в Pyce, Bapнa и cлeд 1885 г. в Πлoвдив, ĸoитo тpябвaлo дa нacoчвaт в тaзи cмeтĸa гoлямa cyмa oт cвoитe oбopoти. Haпpимep пpeз мapт - aпpил 1890 г. oт oбщo изплaтeнитe пo вcичĸи пepa 4.401 млн. лв. Pyceнcĸият ĸлoн внacя пo cмeтĸa Oĸyпaциoнeн дълг в Πapибa 3.804 млн. зл. лeвa. Πpeз cъщaтa гoдинa БHБ пpeвeждa нa Πapибa пo pycĸaтa cмeтĸa oбщo 8 867 000 лeвa. Oĸyпaциoнният дълг e oпpocтeн cлeд Πъpвaтa cвeтoвнa вoйнa cъc cпopaзyмeниe мeждy пpaвитeлcтвoтo нa Aлeĸcaндъp Cтaмбoлийcĸи и бoлшeвиĸитe. B ĸpaйнa cмeтĸa Бългapия плaщa нa Pycия зa ocвoбoждeниeтo cи - 27 070 609 лeвa, никак не малка сума за онези времена.

Но ако някой каже: „Да, ама не сме платили всичко, а около 1/3 от дълга“, да видим какво се случва в годините след „освобождението“. През 1885 княз Батенберг без одобрението на Русия извършва Съединението на България с автономната османска област Източна Румелия (Южна България). В Петербург са бесни от този акт, който обърква руските планове за ликвидация на България и е задействан план Б – война срещу България от вече укрепналия и съсед – Сърбия. С благословията на Русия и Австро-унгария сръбския крал Милан обявява война на България и нахлува в западните български земи. И тук Русия сваля всякакви маски на благоприличие и лицемерна загриженост за българската държава. Руската държава отзовава всички руски офицери от българската армия!!! Важен факт е, че по това време всички висши офицери в българската армия са руснаци, пратени по време на временното руско управление. Най-високият чин от български офицер е майор, като преобладават капитаните, поручиците и подпоручиците. Няма нито един български генерал!!! С акта на оттегляне на руския офицерски състав от българската армия, Русия практически я обезглавява и то в такъв съдбовен момент. Целта е ясна и планът на руската империя за унищожение на българската независима държава е трябвало да сработи без особени затруднения при очаквания бърз разгром на България от Сърбия. Но българските войски, подпомогнати и от сръбската военна некадърност в тази война (наречена войната на капитаните срещу генералите) правят чудеса от храброст и побеждават доста по-добре въоръжения враг! Руските планове са отново временно осуетени. Русия отказва да признае Съединението! Между България и „освободителката“ Русия зейва огромна пропаст в политическо отношение! Следващите десетилетия са белязани от напрежение, мъдър държавник като Стамболов показва директен червен картон на руската империя, заради, което заплаща по-късно с живота си. Неговото садистично убийство е организирано и извършено от Русия и нейните агенти. Русия не прощава и дързостта на княз Батенберг, който се осмелява да работи срещу руските интереси на Балканите, извършвайки Съединението и е свален от престола.

След като България се откъсва от зловредното руското влияние или поне го свежда до поносим минимум, младата и частично обединена българска държава значително прогресира в стопанско и политическо отношение. Това дава самочувствие на българите и решителност да погледнат по-смело към решаване на българския национален въпрос и обединението на българските земи, след освобождение на българите от Вардарска и Егейска Македония. Така с руска намеса през 1912 се ражда Балканския съюз, в който влизат България, Гърция, Сърбия и Черна гора. Съюзът си поставя за цел да освободи Балканите от османска власт чрез военни действия и да регламентира разпределението на освободените земи. Съюзът се оказва поредния руски капан за България, но русофилите и руските агенти в политическия елит на страната + великоимперските амбиции на цар Фердинанд, в крайна сметка довеждат Отечеството ни до национална катастрофа през 1913. По това време България е най-силната и развита страна в този съюз, с най-голяма армия. Сърбия и Гърция, разчитайки на руска подкрепа сключват тайни споразумения, с които да изиграят България и да не спазят договорите си с нея. Така и става. Решено е България да воюва на Източния фронт, а в Македония под сръбско командване участва само една българска дивизия в боевете срещу османците. Във войната България вади 366 000 войска (!!!), Сърбия участва с 190 000 армия, Гърция със 120 000, а Черна гора с 36 000 войници. Въпреки, че България фактически изнася по-голямата част от военните действия, в крайна сметка Сърбия и Гърция отказват да отстъпят териториите в Македония и Беломорието, които предварително са договорени с България. Познавайки слабостите на българската дипломация, сервилното отношение на голяма част от българския политически елит към руските интереси + маниите на Фердинанд, Русия успява да прилъже България да участва в този съюз. През 1913 бесният Фердинанд играе вабанк, започвайки война срещу съюзниците и окончателно реализира пъкления руски план. България е разгромена, след като с руска благословия във войната се намесва Румъния от север. Още по-цинично и мерзко е, че при прехвърлянето на румънските войски отсам Дунава, официални руски военни лица, подпомагат румънската армия, строейки понтонни мостове…… Малко след това, виждайки, че България е пред колапс, от югоизток нахлуват турски войски и си връщат земите загубени в балканската война. България е разкъсана и разгромена. По повод тази национална катастрофа, митрополит Методй Кусев пише книгата „Погромът на България – виновникът“, в която ясно показва цялата коварна руска политика срещу България. Де да я бяха чели съвременните наивно-романтични русофили, айде платените са ясни…….

През първата световна война, която подпалват сърбите с необуздания си национализъм, Русия отново застана на страната на сръбските интереси и това предопредели до голяма степен българския избор. Цяла година от началото на войната България пази неутралитет, въпреки, че е ухажвана и от двата воюващи лагера. Но Антантата не може да обещае почти нищо, заради фактът, че Сърбия е част от нея. За сметка на това, Централните сили обещават всички земи населени с българи да бъдат върнати на България след победа във войната. Българската дипломация прави възможно най-рискования (направо обречен) избор и в крайна сметка губи. Но до голяма степен този трагичен завършек на Първата световна война и втората българска национална катастрофа са предопределени от българо-руските отношения и предшестващите исторически събития от „освобождението“ насетне.

В годините между двете световни войни отношенията между България и СССР са доста сложни. Още от началото на 20-те години става ясно, че СССР има планове за поглъщане на България и прави всичко възможно да реализира това. През 1925 година е извършен атентатът в митрополитската катедрала „Света Неделя“. Този чудовищен акт е финансиран и организиран от СССР и е извършен от съветски агенти-комунисти, сред които са Васил Коларов и Цола Драгойчева и други видни комунистически национални предатели. Този кървав атентат убива повече български генерали, отколкото умират във войните за национално обединение. Поръчката е ясна – ликвидация на царя, политическия и военния елит на страната, хаос, преврат и налагане на комунистическо просъветско правителство. Пъкленият план на СССР и продажниците от БКП не успява. Поне за още 20 години, България се разминава със зловещото поробване. В годините на втората световна война България, макар и членка на тристранния пакт, не изпраща нито един войник на фронта и не влиза дори във формална война със СССР и дори не прекъсва дипломатически отношения със Сталиновия концлагер. Мъдрата политика на цар Борис 3 не е достатъчна да опази България от съветизация. На 5 септември 1944 СССР обявява война на България и съветската армия нахлува в страната. Свалено е законното правителство и е поставено марионетно съветско. На 9 септември България е поробена! Следващите години са изключително кървави. По заповед от Москва е избит целия български елит (политици, банкери, индустриалци, търговци, земевладелци, учени, видни интелектуалци и общественици, духовници). Хиляди са пратени в концлагери. Установен е тоталитарен режим с всички античовешки характеристики – безправие, терор, побоища, политически репресии, изселвания, затвори, конфискация на имущество, национализация на средствата за производство. На хората е забранено да имат съвест, държавната идеология е материалистична и атеистична, цари страх и доносничество. Доносничеството става държавна политика, насърчавана за разправа с всеки инакомислещ и за укрепване на червените бандити от БКП. Фактически, страната се управляваше от съветския посланик, а местните диктатори, Димитров, Червенков и Живков бяха просто марионетки, нямащи право на независима външна политика. По времето на другаря Живков е изнесен в Москва българския златен резерв, а страната фалира цели три пъти. В периода институционално е унищожена Българската православна църква. Всички религиозни общности са преследвани и подчинени. Пренаписана е историята, съгласно съветските повеления в духа на отрицание на всичко българско и възхвала на всичко руско. Духовната разруха, интелектуалната мизерия, цензурата, липсата на свобода на словото и дори на базови човешки свободи и права, превърна зле урбанизираното селско население в безлична, подтисната и комплексирана маса без способност за аналитичност, в сервилна и раболепна тълпа. Насилствената национализация, неестествената за темповете индустриализация и урбанизация превърнаха страната в панелно гето, а икономиката в неконкурентна с предимно тежка промишленост, изцяло зависима от съветски суровини. Целият този абсурд имаше един единствен сигурен край – фалит. Неизбежното се случи в края на 80-те в целия соцлагер, когато един след друг като домино падаха комунистическите режими. Зависимостите от Москва обаче оставаха. Още през първата половина на 80-те, виждайки неизбежния край на комунистическата система, партийния елит взима решение да либерализира икономическите отношения и да намали държавния контрол. Решено е дори да се премахне тоталитарната система и това доста преди официалния и край. За целта дори са произведени „дисиденти“ (доверени агенти, преоблечени като демократи). Целият икономически и политически преход е щателно режисиран от БКП и ДС. Съветската система фалира, но мнозина от бг политиците останаха верни на руските интереси, подписваха безумни договори в енергийния сектор, а сега берем плодовете.
Съвременната руска КГБ държава финансира бутафорни политически партии у нас, които се представят като националистически, но всъщност са руски националисти, тоест предатели. Такава партия години наред беше Атака, сега мястото и зае „Възраждане“ на политическия номад - Костя Копейкин, изключително неприятен и отблъскващ индивид. Руската пропаганда в България е особено активна в последните 10-тина години. Русия води агресивна хибридна война чрез дезинформация, лъжи, пропаганда и агресивна риторика. Сега Русия и нейните лакеи в България си поставят за цел изваждане на България от НАТО и ЕС, което би имало катастрофални последици за и без това изтерзаната ни държава.

Варварското нападение срещу Украйна окончателно постави Русия извън цивилизования свят. Трагедията е, че самата Русия с водената политика от КГБ е обречена на разпад, загуба на територии в полза на Китай, етнически и религиозен сепаратизъм, икономическа катастрофа, мизерия и пълна изолация от развития свят. Това, което се случва в Русия днес е пример по учебник как се разпада пред очите ни една континентална империя. За разлика от другата континентална империя – Китай и от бившите колониални империи Франция и Великобритания, Русия отказва да приеме новите реалности и прави завой към миналото. Тази стъпка е обречена. Русия профука историческия си шанс. Хаосът през 90-те доведе диктатора Путин и пълно овладяване на всичко от кагебистите. Няма изгледи скоро Русия да излезе от това демонично състояние. Резултатът ще е нова катастрофа, много по-тежка от загубата в Студената война. При всички тия факти, що за идиот трябва да е човек в България за да е русофил, да се прехласва пред недоразумението Копейкин, Стефан яневци, сидеровци и т.н.?

P.S. Преди доста години и аз бях русофил, признавам си. Но бях облъчван 12 години в училище за „братския“ руски народ и „братската“ държава „освободителка“ от североизток. Е, коставше ми много да прогледна, много книги и търсене на истината. Преди повече от 100 години митрополит Методий Кусев нарича русофилството ИДИОТИЗЪМ. Ах, колко е прав чак до днес. За съжаление, идиотите са доста!

Коментари

1.   Резултатът от опростачването и промиването на мозъци по времето на соца сега излиза на яве. Партиики като възраждане, атака и тем подобни русофилски извращения, са подкрепяни от една маса промити мозъци, а най-малкото е че, децата на тия издънки учат и работят на запад, а в същото време са яростни русофили, анти капиталисти и някакви подобни олигофрени. Направо абсолютна шизофрения. Държавата ни няма да се оправи точно заради такива промити мозъчета, като толкова им
харесва раша, да си заминават на там, но не искат. Хем се възползват от всички западни технологии и облаги, хем в същото време плюят по запада и обясняват колко е велика раша.

Reb

2.   Интересно защо хора като автора си въобразяват че хората които не мразят русия са русофили? Да не ръсиш омраза не е равносилно на каквото и да било филство. На 99% от бъларите им е ясно, че русия си гледа нейните интереси, обаче им е ясно и че америка си гледа също нейните, а българските интереси, често са по средата или лавират ту в едната ту в другата посока и ние трябва да следваме българските. Интересите на България не са нито да стават щат на САщ, нито да стават република на русия, ако управляващите ни са достатъчно умни и мислещи за България ще извлекат полза за държавата от всяка една ситуация, а не както сега да целуват нечиии задници.
По време на освобождението просто се е случило съвпадение на тогавашните български и тогавашните руски интереси. Днес трябва да се реши всяко нещо по отделно кое е в полза на българия и на обикновенния българин, а не да се гледа кое било в полза на русия или Сащ или ЕС или който и да е. Всяко взето решение на прсавителството дава отражение върху живота на обикновенния българин, а живота на българина взе много да се влошава, инфлацията ни е двойно по голяма от тази в европейските държави, това не е заради друга държава, а е резултат от решенията на нашите управляващи.

3.   Виж какво, не съм путинофил или русофил, много от което казва е вярно (не съм чел всичко, затова казвам много), но след тази руско-турска война ние ставаме по-големи по територия от Сърбия и Гърция от раз, които са се освободили десетилетия по-рано. Ние даже имаме и излаз на море. Така че Берлинският договор не е толкова зле както ни говорят в училище. 86% от територията която имаме днес сме получили след руско-турската война.

4.   Благодаря ти, че си направил толкова точен и кратък анализ на отношенията ни с Русия за последните 150 години. Статията трябва да се препрочита, за да може да се вникне в историческите факти.
Да добавя нещо и от мен : Преди Руско турската война Русия има други 9 войни с Османската империя, така че има дълготраен постоянен интерес да я изтласка зад Босфора. Интересът й е да се докопа до Босфора и Дарданелите, които са от стратегическо значение за Русия. Друга голяма цел е Истанбул, който е бил православният център / Константинопол/ по време на Византия и където се забива копието на християнството и тръгва към Европа като държавна религия. Между впрочем, това не е интрес само на Русия.Например, Англия и Франция изпращат 200 000 войници да завземат Дарданелите. Там е прочутата безуспешна битка при Галиополи през Първата световна война. Има страшно много жертви, Командир там е Ататюрк и това дава началото на съвременната Турска държава. Другия важен проток е Гибралтар, който се владее и до днес от Англия.Помислете тези протоци каква територия заграждат и каква търговия се върти през тях.
Преди Руско-турската война, Русия си прави тънки сметки за териториите на Балканския полуостров и сключва Таен договор с Австро-Унгария, тя да вземе териториите на Хърватия, а нашата благодетелка да вземе България. В Хърватия също има освободителни въстания, както при нас. Османската империя е отслабена, в кофти икономиеско положение, утежнено и от пандемия от чума. Това са предпоставките Русия да се опита за пореден път да се пробва . Да не забравяме, че другите велики сили, които през цялото време са точили зъбки на този регион и на практика са пречели на България да установи своя държава в рамките на териториите, които са населявани от българи.
Малко факти и за "освобождението" от фашистите:
Русия обявява война на България и я окупира с 250 000 войници за 3 години. За тези 3 години през нас са минали 600 000 хиляди войници, които са оглеждани на 4 звезди и това е част от причините за разорението на България, последвано от голяма инфлация, купонна система и т. с всички последствия. Руския губернатор е имал издръжка от 600 000 годишно, при положение, че кабинетът на царя е имал издръжка 500 000 годишно.
Пенсионният фонд на България около 2-3 000 000 000 също липсва.
Царят е знаел още през 1942 година , че България ще бъде придадена от Великите сили на Русия и той вече няма да е цар, а Бг ще стане комунистическа и ще бъде донор на Русия .Както виждате, няма романтика, когато става въпрос за грандоманските цели на силните държави и България трудно може да води независима политика.

5.   Никаква истина не си намерил. Изсмуквате си от пръстите какви ли не кокошкарски истории . И да ви пита човек защо. Вие не сте неутрални , вие се фоби. Вие мразите . Бил русофил , после не бил...

Освен това очевидно се информираш от платените тролове на държавния департамент на САЩ,

Нека ти кажа , драги . Навремето преди втората световна италианците не са искали да бъдат на страната на Германия. Само че Мусолини е сформирал едни отряди , наречени "черните ризи".
Ходели са от град на град , да наливат акъл на местното население с бой. Същото в момента вършат Азов и Десен Сектор в Украйна. Същото е вършила и армията на Пол Пот, само че тоя изрод направо е избил 70% от населението си. Нарекли са го комунист , а реално НАТО и ООН са го снабдявали с оръжие.
Отдавна вече няма войни с директен сблъсък между големите сили. Намираш един будала , даваш му пари да се въоръжи, той ги дава на алчни и необразовани селянчета , пускаш по новините всякави глупости срещу врага си и после пускаш селянчетата да вразумяват , а ти потриваш с ръчички отвъд океана.
А вие даже без бой говорите глупости. Вие сте още по-опасни , защото прокламиране омраза. Поне срещу Путин да беше , с мед да го намажеш . Вие просто не обичате братските народи. Мразите руснаците , мразите сърбите , сигурно и поляците мразите . Сега поне заобичахте украинците . Ама вие даже не сте чували за ония в Донбас , ами си давате парите за ония дето крещят на всеки ъгъл "Слава на кокаина". Които също като вас разпространяват омраза.

Мразите себеподобните си. Мразите и България. Кой знае колко пъти сте казвали че мразите България , че няма такава държава , че сме идиоти и Ганьовци и какво ли още не. Айде , признайте си...щото тук аз друго не виждам.

6.   3, Ти, май не знаеш каква е територията на Княжество България след Освобождението. Айде, отвори картата.
Ние не отричаме, че благодарение на тази война България е получила част от освобождението. А, коментираме по какви причини Русия я е започнала, какво е целяла и какво на нас ни е струвала. Все още я плащаме тази цена и поне още 50 години ще я плащате, ако обстановката е благоприятна. Но, като виждаме, тя не е.

7.   Всеки, който иска да разбере за двуличието на Русия (двуглав орел са, все пак, а и това е гепнат византийски символ) може просто да потърси политическия памфлет на българския патриот Георги Раковски. Ако това не стига, върнете се малко по-назад по времето на Първото ни цартство и Киевска Рус. Конкретно, прочетете за Святослав I, как тоя безмозъчен червей буквално е опожарил Преслав. Рашите изгориха Преславската книжовна школа, дами и господа. Научихме ги на писмо, говедото изпепели школата, която го е учила. Че и за още благодарности, тази война после отслабва България до момент, в който Василий II вече може спокойно да ни изважда очите.

Раша: учиш го на духовност и наука, животното те хвърля в ръчичките на Василий Българоубиец. Как да не го обичаш такова съшество.

8.   Русия ако нямаше интереси на Балканите, Османската империя щеше поне още 100 години да ни владее.

Тези 12 Руско-Турско войни, водят до значително отслабване на османците.

Трябва да си супер наивен, за да вярваш че Балканите са имали сили сами да си извоюват свободата.

9.   Готино - американското посолство вече влага ресурси дори тук! Или просто някой фен на управляващите е минал да ни ограмоти! Благодаря ти, ще го имаме предвид, докато си гледаме интереса, в това число купуваме газ от Русия. Чао, чао!

10.   До но. 7

https://bg. wikipedia. org/wiki/двуглав_орел

Никакъв византийски символ не е, а е Персийски от Зороастрийското учение.

Защо вземат такъв символ ли? Защото най старата форма на Сатаната е била наричана Ариман. А срещу него е борил Ахура (Азура) Мазда, двуглавия орел, добрия Бог.

Ариман е паднал архангел.

В случай, че не знаеш, има второ пришествие през 2025. Само че няма да е Христос, ами ще е Ариман този път.
Сатаната ще дойде на земята във формата на европейски политик. Когато хората се наядат с кризи: Ковид, войни, ифлация, глад, земетресения и тн. Ще се появи този и всички ваксинирани ще му повярват на приказките. Той ще е човека, който ще внедри единната валута, наречена "знака на Звяра", която ще пороби Земята

Останалите ще са християни, които ще бъдат гонени, репресирани, насилвани и затворени накрая в лагери.

Края на Ариман е, че хората и него ще разпънат на кръст. Също както Исус е бил распнат.

Прочетете малко библията, поучителна и в нея има доста предсказания.

Бог да благослови Русия и нека Свети Георги ни пази!

11.   Няма империя, която не си гони интересите с цената на всякакви свинщини, виж Дизраели(лорд Биконсфилд) и много други изроди. Но е идиотско да не сме благодарни на хилядите руски войници, които са си оставили костите за нашата свобода и то по най- мъчителния начин. А я ми кажете ние, българите кого сме освободили, под каквато и да е форма - от егоистични или филантропски съображения, че и претендираме!? Ние, Великият народ освободител! На всеки му се иска да спечели света сам, но възможностите са нещо съвсем друго. Стефан Стамболов тогава защо не проведе една кампания против руското участие във войната? Защо не каза: не искаме вие да ни освобождавате, защото и той се е водил от субективни интереси.

12.   Темата е стара, но важна, затова ще се включа!

Явно на много хора не им е ясна каква е причината за това Русия да освободи България от турското робство, затова ще я обясня:

1. Главната и основна причина за нашето освобождение е император Алексадър II Николаевич

Уникална личност, неслучайно наречен: Цар Освободител

(И това не е зарад нас, а защото освобождава селяните в Русия от крепостничеството и приема много други реформи в полза на народа и на човека! )

Алексадър II Николаевич обича България и по-точно българския народ - като братски православен народ.

И той е посетен от бългаски духовник(не си спомням в момента името му) който му разказва за тежкото положение на българския народ под турското иго, за кланетата...

И император Алексадър II Николаевич се изправя и казва с трепет: те са наши братя! Да отидем да ги освободим!

И понеже той е човек, който държи на думата си - реализира това и на практика! Слава Богу!

Бог да упокои душата му и да му дари Небесното Царство!

Знаете ли, че в знак на благодарност към него, във всички храмове в Българската Православна Църква, на всяка Света Литургия се споменава за упокой името на нашия цар освободител Алексадър II Николаевич.

Нещастието за България(и за Русия) е, че заради демократичните му реформи има хора които го мразят и постоянно се опитват да го убият, и през 1881г. император Алексадър II Николаевич е убит при атентат срещу него.

И това е много лошо за България, защото синът му Александър III - не обича България и се обявява против съединението...

(А ако беше жив пред 1885г. император Алексадър II Николаевич той никога не би се обявил против съединенито ни, а би го подкрепил с радост! ) Но така или иначе - в историята няма "ако"!

А вие казвате Русия, не е правилно да се говори държавата това, държавата онова! Важни са управляващите хора в момента!

Все едно да кажем България реши да приеме християнството - но това не е правилно, защото не го реши България, а Свети цар Борис, който тогава управляваше България!

Така, че още веднъж да кажа: нека винаги се молим за упокой на душата на нашия цар Освободител - Алексадър II Николаевич!
Бог да го прости и да му дари Небесното Царство! Амин!

14.   Много си прав авторе, но никой не чете. Казали са им нещо в училище и те си повтарят и повтарят без дори да се замислят защо Русия ще вложи толкова ресурси в тази война? Дали защото сме били супер готини? Или защото всичко е било част от един много по-голям план. Едва ли са ви казали в училище, че още Екатерина Велика е правила планове как внуците й ще управляват две империи, единият в Петербург, другият в Цариград. Не е успяла, но от тогава мечтата на всички руски царе е да наложат властта си върху тези земи и евентуално да успеят дори да превземат Цариград. Не забравяйте, че руснаците се имат за наследници на византийските императори (откакто една византийска принцеса се омъжва за руски княз). И за руските царе е един вид задължение да си върнат наследството, т. е. земите на Византия. Да не говорим за икономическите причини свързани с владеенето на Проливите.
Така, че "освобождаването" на Балканските народи е просто крачка към постигането на тази цел. Пък вие си вярвайте, че руския цар е хукнал да ви освобождава защото сте му много симпатични.

15.   Т. е. според теб, свободата ни струва 27 милиона, нали така?
И ти какво предлагаш да си поискаме от Русия 27те милиона, а ние да слагаме чалмите пак?

Обезумели сте, честно!

16.   До 15:

Еми то си е като вица:

-----
-Тате, каква е разликата между
де факто и фактически?

-Много просто Иванчо, ей сега ще ти
обясня - казал бащата и пита
жена си

-Ти с някой за 50 лв. ще
легнеш ли? -Да, само да ми ги
даде - отвръща жена му....

Бащата пита по-голямата си
дъщеря:
-Ти за 100 лв. ще
легнеш ли с някого?

-Ще легна,
стига да ми ги даде някой.

Бащата пита по-малката си
дъщеря:

-Ти за 200 лв. ще
легнеш ли с някой мъж?

-Ще
легна веднага - отвръща тя. -

Виждаш ли, Иванчо, де факто
имаме три курви в къщи, а
фактически нямаме един лев.
-----

Дефакто имаме прозападни курви в България, а фактически Русия ни дължи 27 милиона. :D