Споделена история от Други

Някой блъска по входната ми врата и опитва да влезе в апартамента
Здравейте, от няколко месеца живея сама в нов апартамент, който изплащам (нямам неплатени задължения и други проблеми с институции). На няколко пъти, рано сутин, около 6 часа се случва някой да блъска по вратата продължително и дори чувам как настоятелно натиска бравата на вратата.
Представете си да сте жена, която живее сама и да се събудите от агресивни опити за проникване в апартамента рано сутринта... Буквално реших, че може да ме оберат и какво ли още не. В крайна сметка реших, че някой се е объркал, все пак се бях нанесла преди по малко от половин година. Това обаче се повтори и започвам да се паникьосвам. При последната случка чух мъжки глас, който говореше с някой и спомена съдебна полиция. Искам да уточня, че при блъскането по вратата, никой не е викал "полиция", няма и оставена бележа. Смятате ли, че е нормално от подобна институция да обикалят толкова рано сутрин? Дали да се обадя в полицията и да съобщя за случая?

Коментари

1.   Обади се на полицията или си сложи шпионка. Знай също, че няма такъв термин съдебна полиция и може да са измамници, които ходят по домовете. Другия вариант е да говориш с този през вратата, но в никакъв случай не отваряй! Направо си отиди в полицията и подай жалба за сплашване, опит за проникване с взлом и тормозене.

2.   Следващият път разговаряй с тях през вратата БЕЗ да отваряш. Попитай ги какво искат и какви са ? Не си казвай името, нито някакви подробности. Ако имат някакви претенции им кажи да пратят официално писмо, в противен случай ще сигнализираш на 112. Всичко това през вратата. Кажи, че като се върнат брат ти и мъжът ти, ще ги пратиш да разговарят заедно с адвоката ти, в случай че има официални претенции. Дори и да искат да отвориш - недей, заплаши, че ако продължават да досаждат, ще сигнализираш на 112 за тормоз. Кажи им, че разговорът се записва в момента и веднага ще го предствиш на роднини, и в случай на нужда - и на полицията.

3.   Мила решението е само едно да вземеш един леген сутринта ѝ да се изходиш по голяма нужда в него и да отвориш вратата, ѝ да ги полеете с шоколад

4.   Почваш да крещиш, питай какво искат и се обаждай в полицията. Много детски разсъждаваш, никой няма да ти блъска по вратата от институции в 6 часа. Първо ще се свържат с теб ако има нещо. Вземи някой да е при теб да не си сама и просто покажи, че не си безразлично. Подари вратата и бравата със стол.

5.   Разпитайте комшиите си за предния собственик на апартамента. Най вероятно той има някакви проблеми с някоя институция или с някой човек и затова идват да го търсят на адреса. Може да извикаш полиция тъй като някой се опитва да влезе в апартамента ви без ваше позволение.

6.   Говори с домоуправителя на сградата ако има такъв или със съседи на етажа. Едва ли е крадец, защото нямаше да се връща постоянно и нямаше да се опитва просто да се опитва, а щеше да проучи дали има някой и да влезе. Може би е някой пиянстващ съсед, който е объркал вратата.

7.   Що не погедна през балкона да видиш кой е като излиза от блока?

8.   E, добре, не се ли сети веднага да извикаш полиция, ами стоиш и трепериш зад вратата?