Споделена история от Други

Излизайте по площадите! Да защитим България от мафията!щ
Не бива да допускаме вГъZZраждане, ДПС, ГЕРБ и ИТН да превземат държавата. Те правят опит за преврат. И не разбирам защо ни занимават толкова много с Македония. Това ли е най-големият ни проблем? Не миналото е важно, важно е какво се случва сега. Ако трябва да влязат в ЕС, важното е ние да бъдем една истински европейска държава. Но това е възможно само ако защитим правителството. Затова нека излезем. Не само тук в София, а в цялата страна. Всички градове в провинцията трябва да се дигнат. Мафията няма да победи.

Коментари

51-67 от 67

81.   Номер-80
Ами да. След като има русофили, които не са доволни от правителството и непрекъснато хейтят, спокойно може да си заминат за Русия! Нали много е харесвана, ми вървете там, кое ви спира? Това, че живеят бедно? Че има пияници, които пият като изоглавени? Или може би с това, че ни МРАЗЯТ. Кой нормален човек, ще защитава хора, които ненавиждат държавата му? Вие контактували ли сте въобще с руснаци, за да ги милеете? Какво добро сте видели от Русия? Дотук само негативни факта мога да ви изброя. Самият факт, че НИЕ сме им дали писменост, а те не искат да го признаят, може да ви светне лампичката, че не са за "защитаване". Но така или иначе, няма смисъл да повтарям едно и също, след като някои дори не си правят труда да вникнат в коментара ми.

82.   Ами излизай, бе! Търкаляй се по паветата, мятай риби и домати, за Русия, за корна, за каквото щеш. Аз отивам на море в чужбина.

83.   81 Руснаците те МРАЗЕЛИ, пък ти такива мили чувства изпитваш към тях! Разбира се че когато показваш омраза към тях те ще те мразят, друго ли очакваше?!? Русофилите да си заминавали, защо ти не си заминеш при бай Дън да му целуваш дупето?

Не ми пука нито за русия нито за америка искам тук в българия да ми е добре и да имам цени на стоките съответстващи на българските доходи, и ако русия продава по евтино газ искам държавата да купи от него за да ползвам по евтино енергия.

84.   Номер 83 обобщи мислите на всеки русофил в страната - аз съм българин и това е България. Русофобите ми обясняват, че това не било България, а ЕС/НАТО/нещо си друго там, дето им харесва. Някога вашите са искали да сме Гърция/Османската империя и т.н. Сега сте се лепнали на ЕС/НАТО/Америка. Вие, братко, не се чувствате българи, винаги сте били българофоби и сте търсели друга държава, която да копирате и вместо най-логичното да се случи, т.е. да се махнете оттук и да решите проблема си с това кои сте, гоните нас, които се чувстваме на мястото си. Затова пък няма да видиш нас да копираме сляпо всяко нещо, което се прави в Русия - обичаме си руснаците, но си имаме индивидуалност. Хубаво нещо е - пожелавам ви и вие да го имате някой ден!

Съжалявам, но както казах онези като мен са от хората, които после оправят каквото е останало от държавата след управление на такива като теб! Така че няма как да си тръгна - освен, че си обичам родината, това е все едно да гониш чистача на най-мръсното заведение в София и после да се чудиш защо никой не чисти.

Защото вие сте това - едни перманентно цапащи и постоянно чупещи същества. Така че не става дума за това дали в Русия е хубаво - убеден съм, че е и няма да ми бъде зле там, но като ви оставя тук сами, ще направите такъв кенеф, че онзи, дето ни беше представил като арабска тоалетна, ще плесне доволно и ще каже "аз съм ясновидец, предвидих това, братя".

А и както казах аз съм българин - къде, ако не тук, е мястото на българите? Проблем, който вие нямате - така или иначе ви е срам от родината ни, традициите ни, фолклора ни, религията ни, народа ни, приятелските ни народи, въобще от всичко българско, братко! Вие сте извън страната духом, само липсва да се разкарате и телом, за да бъдете щастливи. Е, какво чакате? Be happy, за да ме разберете по-добре, че ако не използвам сегашният ви майчин език, току-виж пак не схванете съобщението!

85.   83, защо реши, че първо той/тя е започнал/а да мрази руснацияте, а не обратното?

86.   83-Първо-Не сте ми съсед, че да ми пишете на "Ти". Решението дали ще ги харесвам или мразя си е мое! Вие като искте отидете да подгъзувате на Путин! Ако поне малко сте си направил/а труда да се образовате и да знаете българската история, би трябвало да сте наясно кой първо почна да мрази НАС! Под НАС нямам предвид путиноблизачите като вас, а хората, които искат справедливост и не ближат дупето на Путин! Поне да бяхте написал/а "българия"с голяма буква! Като искате да плащате в рубли, а не в българската ни валута направо може да потеглите за Москва! Аз нямам намерение да си губя времето с неграмотен човек като вас. Хубав ден!

87.   Предлагам на всички които са против руският газ тази зима да се откажат от отоплението.

88.   Скъпи 86, колкото до говоренето на "ти", мога и ще ти говоря на "ти"! Нито си нещо повече от останалите тук, нито има норма в този сайт да се говори на "вие" на останалите. Тези пориви да си от аристокрацията няма да са плодотворни тук и в тази компания. Изписването на България с малка буква явно не е в мнение номер 83 - там поне два пъти е изписано както трябва, показвайки, че авторът му е наясно как се изписва името на родината му. Ти си знаеш къде си гледал/а!

Междувременно важното е казано - на некадърни хора и политици Русия им е виновна! Който може да блесне с някакви качества, не ни разсмива с тая дъвка за наивници! А имаме и бивши партийци от върхушката и потомствата им, които се пребоядисаха като първи евроатлантици и русофоби. Те бяха със СССР, докато имаха облага от това, сега са с ЕС/САЩ, защото смятат, че парите и облагите са там. Нелоша част от братята и сестрите ти по интереси са такива - фурнаджийски лопати, които са били на хранилка преди и са на хранилка сега, само смениха мястото, откъдето се хранят. Ако утре Китай станат световни шефчета, тук ще имаме бум на по-китайците от президента на Китай сред родните "лопатки", а ученето на китайски език ще стане задължително.

Радващо е, че реши да спреш агонията, наречена "още не съм загубил/а спора - само още един път да напиша онова за Русия и печеля"! Беше време да осъзнаеш немощта си и загубата на спора, който загуби още на предишната страница. Чак ми стана кофти, че ти отне толкова много време да го разбереш. Все пак моята поява в темата не беше с цел да си пиша с теб, а като част от общата дискусия, но като някаква рок звезда привлякох нежелана компания. Проклятието на това да си голяма работа - всякакви ти се лепят!

89.   До 87 Пропуснал си че всъщност трябва да се откажат да ползват всякакви стоки и храни. За производство на храни са нужни торове произведени, да не изненадам някой, газ. За производството на всички стоки са нужни компоненти за които е нужна газ. Така че отказ би трябвало да има не само от отопление, а и от храна и от много други стоки.

90.   Номер-88, Не става въпрос какво пише в групата за обръщението между "ти" и "вие", става въпрос за поне малкото качество на възпитание и морал, което като гледам ти изобщо не имаш. И след като ще си говорим на "ти", мога да те успокоя, че ВЪОБЩЕ не се чувствам така все едно съм изгубила спора и ВИНАГИ ще държа на аргументите си, както и тезата си! Ти не си човекът, който може да ги промени. Всеки има мнение в тази тема тук! Като искаш... защитавай си Русия, но имай на предвид, че на някой хора (разумните), вече им е писнало от "хубавата" Русия както и русофилите, които я милеят. Жалко, че за толкова много време такива като теб не гледат интереса на държавата си, а гледат другия. То и затова България е на това положение. Все са виновни политиците ни. Пък, че политиците ни са направили много повече от колкото за изминалите 12 години? Това не се споменава. Но, ако не си наясно, а хейтиш:
-Пенсиите се дигнаха
-Заплатите на учителите се вдигнаха
-Цената на газа стана по евтин, който именно руснаците ни спряха

И понеже сегашните политици не подгъзуват на Путин, всички русофилчета настръхнаха!
Мога да ти кажа още куп неща (за да разбереш, че не съм изгубила спора), но просто не ми се занимава с хора, които каквито им кажеш, дори не си правят труда да мислят, пък камо ли да вникнат. И следващият коментар, ако ми кажеш нещо за Русия, поне защитите ги обърни малко по-ралично, а не едни и същи, както на всеки русофил.

91.   За "вие" и "ти" нямаме какво да си говорим! А да се заяждаш за възпитание и неграмотност, докато ползваш следните думи, изрази и тактики: "подгъзувате", "ближат дупето на Путин", "путиноблизачи", гонене в чужбина на всеки, който разсъждава рационално... Това е висша форма на наглост, която някога е била характерна за най-низшите слоеве на обществото. Ще се въздържа да вляза в сексуално-физиологичната ти стилистика - не съм възпитаван да си служа с подобни вулгаризми, а още по-малко да ги използвам в почти всяко свое мнение.

Тук ще си позволя да добавя и факта, че в творчеството ти все по-често присъстват изрази, които не са правилни от гледна точка на българският език. Тактично няма да обясня възможните причини за това макар че вариантите са няколко и всичките говорят зле за теб или за правото ти да решаваш бъдещето на България, но все пак не са на нивото на креватният език, който така упорито се опитваш да вмъкнеш в темата напук на липсата ми на интерес.

Останалото си го знаеш - оправданията приключиха! Искаме държавници, а не секретарки на Вашингтон като Кирчо и Асенчо! Искаме българи, не канадци, турци, украинци, сирийци или каквито там ни натресат от "федералното правителство отвъд Океана"! Искаме качествени действия, а не клиширани оправдания с Русия, марсианците, Ковид, Папата, бай Тошо, който от години вече не е жив /макар българофобите да живеят още във времето преди 89-та, защото всяка тяхна грешка се замазва с дебат на тема "колко лошо е било преди 89-та"/ и така нататък!

2022-ра година сме - демократите имаха чудесните 33 години да ни превърнат в рай на земята и станахме "клоаката на клоаките". Баста, скъпи мои! Оттук нататък това, което стана с Киро, ще е норма - не си ли вършиш работата, няма да изкараш и година на приятният и добре платен пост! И така, докато завъдим качествени управници, защото с глупаци и безгръбначни начело повече не можем да продължаваме!

92.   Номер-91
Първо-Изопщо не се заяждам за възпитание! Заяждане ли е, че е редно човекът, който НЕ те познава да ти говори на "вие"? Да не би да си ми колега или съсед? А това с използваните думи като:"подгъзувате", путиноблизач" и "ближат дупето на Путин", са си самата истина! Това, че ти разсъждаваш различно си е твой проблем! Щом авторът е одобрил коментарът ми, значи няма нищо грешно или "невъзпитано". А колкото това за гоненето в чужбина.... си е абсолютно вярно. Никой не е длъжен да стои ТУК насила. Всеки, който е недоволен от политика и т. н, може да замине за държавата, която смята за по- добре развита от своята!

Второ-Явно, когато някой не харесва Русия означава, че "оправдава"политиците. Дай да не сме с Америка, ами с Русия, защото нали са ни "братя". Дай да не ни оправляват "канадци", Ами руснаци! Или май си от онези хора, които са "неутрални", а в същото време плюят САЩ колко били отвратителни, но до там... друго мнение за политика-не. "Искаме да ни оправляват българи"И кои по точно "българи"?
ДПС-Турци
Възраждане-Руснаци
Герб-Мутри, които дори хора не могат да се нарекат, пък камо ли "българи"
ПП направиха много ПОВЕЧЕ от колкото Герб за изминалите 12 години.
Истината е, че българският народ НИКОГА няма да е доволен от нищо! И Арменският поп да дойде пак ще има все някои претенции. Като не ти харесват политиците, върви на избори вместо да се заяждаш по сайтовете.

93.   Казах ти го в няколко мнения, но по различен начин - или не успя да го схванеш, или не ти отърва да го схванеш. Оправданията с Русия, климата, бабата на Путин и така нататък приключиха! Щом не можеш да се грижиш за интересите на България и за народа си /не американските като сега или руските, както си мислиш, че искам да стане - българските интереси, номерче/, а си тук, за да изпълняваш команди на външни лица и държави, се разкарваш! България е била велика, докато са ни управлявали хора, на които им е пукало за България! Кирчо и всички герои на прехода до ден днешен не са такива хора.

Защото докато те стават за смях с кръчмарските си разпри с руснаците, българите още:

- нямат яснота на какво ще се греят тази зима - в Швейцария вече призовават хората да се запасят със свещи и дърва за огрев, нашите си траят и вероятно ще се сетят чак през зимата, защото идат избори и не е удобно да кажат точно сега какви са ги надробили. Ние нямаме договор за доставка на газ, приказките на Киро са лъжи и са лесни за проверка! Достатъчно е да провериш колко газ добиват азерите и колко са договорили/ползват те самите, за да се досетиш, че няма как да доставят всичкия, който някои вярват, че ще доставят! Кой ли ще изгърми... сигурно ще отсвирят Италия! Впрочем, азерите са подписали едни интересни документи с Русия на 22-ри февруари. Можеш да ги потърсиш онлайн! А и уж ниските цени на газа странно как водят покачвания на цените от КЕВР. Американските танкери, дето били договорени, само Киро си знае къде са - дочух, че няма да дойдат, защото американците спират определени доставки и запазват съответните количества за себе си. Така че и на тях не се надявай! И откъде ще е газа, скъпо номерче?

- бабите са ограбвани, пребивани и изнасилвани по селата, а и не само! Хората се плашат за сигурността си у дома и извън дома си.

- наркодилъри се ползват с полицейски чадър и убиват хора по пътя. Ако случайно успееш да минеш през пешеходна пътека на зелен светофар без някой от редовните джигити да те блъсне, то някой такъв ще профучи с превишена скорост през теб.

- мрем като мухи, но не заради Ковид, а заради калпавото ни здравеопазване от 89-та насам! Или забравихте къде бяхме по смъртност в света и в Европа преди вируса и си мислите, че сме били безсмъртни, а Ковидът ни е подпукал? Карай, нали нашите хора източват здравната каса, какво ти пука?

- образованието е ужасно и вадим хора, които са функционално неграмотни. Хора, които дори не могат да четат с разбиране, номерче! Но пък ВУЗ-овете у нас са повече от нужната бройка в страната и даже двойкарите постъпват студенти!

- магистралите и пътищата още са ментета от времето на бат Боко. Един ремонт на някоя линия на трамваите в София се бави с години. Киро приказваше някакви смешки за бъдещи строежи, показващи, че не е наясно къде се намира - няма как да построи онова, което обещаха с Асенчо. Причините са чисто практически - виждали сме родината ни и знаем къде какво може да се построи. То не бяха мостове над Дунав, то не беше чудо...

- вдигането на каквито и да е заплати моментално се изяжда от инфлацията, така че все тая кой какво е вдигал, скъпо номерче - а инфлацията я дължим на санкциите и на малоумните локдауни преди това - все неща, които твоите хора и предшествениците им спретнаха. Киро се скъса да реве за ваксинации и ако беше той вместо Боко, локдаунът щеше да е по-як, съответно бизнесът щеше да е мъртъв, докато сега тепърва се задушава до смърт, но все още се бори за живота си.

- българите в Македония още се плашат да кажат, че са българи, защото един тип се скъса да саботира ветото срещу Македония - единственият начин да накараме онези юнаци да спрат да ги тормозят! Затова пък българите в Украйна са под постоянен обстрел, защото редовно и героично пращаме оръжия, за да продължаваме една война. Сещаш се за коя война говоря! Но пък украинците с готовност ги ползват за щит - наскоро и Амнести Интернешънъл го призна! А нашите моряци там бяха спасени от властите в така наречените републики отцепници, т.е. от руснаци, скъпо ми номерче! Иначе и тях да са ги убили с помощта на Киро.

Да продължавам ли или ти дойде в повече? Защото има още купища проблеми, които не са пипнати, но за сметка на това ние седим тук и се надъхваме, че Киро громял лошата Митрофанова и злият Путин. И да ги разгроми напълно, това няма да помогне за вътрешните ни проблеми, нито за онези, свързани с българите зад граница! Питай майката на следващото загинало дете дали се кефи на Киро или който там дебил е на власт в онзи момент, защото всичките към момента са еднакви! Или пък близките на следващият пребит българин в Македония! А може да попиташ роднините на следващата ограбена и пребита/изнасилена баба! Сигурен съм, че ще бъдат много благодарни на всеки идиот от последните 33 години, наричащ себе си политик!

94.   Продължаваме подмяната са по-зле и от дедо симеоновите юпита. Мошеници- единият го съдили в Англия, другият пробутва монтажи с Опра Уинфри, че му била клиентка за някакъв провиотик, ако знае и тя ще му спретне дело, че си прави реклама без да ѝ плати. За лъжите с гражданството няма да се връщам, нито за тъпанарските назначения.

95.   "Номерче"-93
Аз, че схванах, схванах, но май на теб не ти "отърва"да схванеш моите мнения. Коментарът ти е дълъг, но за сметка на това едни и същи разбирания. Не е нужно да ми пишеш такива обширни коментари все едно падам от Марс. Много изтъкваш грешките на Киро, ама май пропускаш да кажеш какво е свършил Бойко, преди това? Всичките тези тирета с недостатъци, които си написал/а, са си били непипнати още от времето на ГЕРБ! Как очакваш след всичките тези золуми, които направиха Герб, да бъдат поправени за един-два дена? Защото, ако забравяш ПП са на власт от няколко месеца, докато Герб 12 години краха МИЛИАРДИ от държавата! САМОЗАЛЪГАНИТЕ баби дават пари на НЕПОЗНАТИ хора, но политиката е виновна! Родителите си пускат децата през ноща без НИКАКАВ надзор по улиците, но политиката е виновна! Двойкарите не си правят труда да се образоват и стават продавачи/продавачки, но ПАК политиката е виновна! А това, че има мафиоти и наркодилъри си беше още от времето на Бойко, номерче! "българите в Македония, още се плашат да кажат, че са българи". Я си спомни защо македонците са настръхнали срещу българите. Заради "твоите" хора, руснаците. В миналото, те са ни отцепили от Македония и след това я насъскват срещу нас! Дори на НАШИЯТ празник 24 Май, Русия чиститяват не на нас, а на македонците, за да ни дразни! Така че ето защо българите в Македония ги е страх да кажат, че с българи! А "комунизъм"позната дума ли ти е? Или сигурно и това произлиза и се разпространява от Америка! Не, номерче, комунизма си се разпространява от Русия из ПОЛОВИНАТА част от Европа. Знаеш ли, че тогава дори една Западна песен не е можело да слушаш, пък за дрехи, прически и аксесоари, просто без думи! Били сме като РОБИ, каквито са в момента в Северна Корея! Самият факт, че любимеца ти Путин почва война в 21-ви век, трябва да ти направи впечатление що за хора са! Много Америка и Запада били "зли", ама почти всички хора отиват там да живеят и да си изкарват пари! Дали някой ще отиде да си изкарва хляба в бедната Русия, където има пияници бол! Докато едните хора са цивилизовани в Запада, в Русия са диваци, които, когато идват на почивка в България, почват да ти говорят на руски! Докато едните съвсем спокойно си пазаруват по магазините, другите хващат нещо, и ако не им хареса, го хвърлят на земята! Естествено, че ще бъдем най-бедната държава в Европа! След като Бойко подгъзува 12 години на Русия....
Нека излезем от ЕС, от НАТО, както ни съветват Възраждане! Но нека не забравяме кой ни е държал под робство 500 години, и какъв му е акъла в момента! Ако си слушал/а история би трябвало да знаеш, че НИЕ сме дали писмеността си на Русия! А те се държат така, все едно за тях сме просто едно "тяхно" село! Самите те знаят колко ги мрази целият свят (с изключение на някои) и ако някой ги попита от къде са, ще го излъжат, че са от някоя западна държава! Явно по твоето разсъждение ВСЕКИ, който не харесва Русия, означава, че "оправдава"политиците. Това го беше написал/а още в предният коментар, а аз ти отговорих по същият начин, както в този коментар! Сам/а си направи сметката кой какво е "схванал"! Номерче, проблемите не идват от ПП, а от Герб. Колкото и да плюеш Кирчо в коментарите си, няма как да промениш мнението ми, така че просто не се старай! Като толкова искаш да оправиш золумите на ГЕРБ, стани политик. Да видим ти за колко време ще оправиш, цялата каша на Бойко.

96.   До номер 95 (и всички, които повтарят едно и също).
Tова, че е недопустимо да се води война понеже вече, видиш ли, сме в 21-ви век е несъстоятелен аргумент, защото 2003 година също беше в 21-ви век, но тогава никой не каза, че това е недопостимо понеже е 21-ви век. Разбирам всякакви други аргументи, като например: това е суверенна страна и може да прави с външната си политика, каквото си иска; каквото и да е направила една страна спрямо гражданите си е недопустимо да ѝ се отвръща с война; големите не могат да нападат малките и прочие - все ги приемам и звучат логично. Но точно тези двата, че е недопустимо, понеже е 21-ви век и понеже е в Европа също е недопустимо, защото САЩ, Великобритания и НАТО вече се изявиха по тях.

97.   До номер-96
Напротив аргумент е,за това,че сме 21 век.Защото има голяма разлика между войните,които са се водили в сегашният ни век и примерно войните през 7-8 век,нали?Плюс това да не забравяме и каква е била цивилизацията тогава спрямо в момента.А и аз не оточнявам за войните примерно през "2003",а наблягам за сегашната в Украйна през 2022г.Друг аргумент,за това,че е "недопустимо" да се води война само защото и двете държави се намират в Европа е правилен.Защото би трябвало,Европа да бъде с по-цивилизовани хора,спрямо например тези в Азия.А и по този начин не се знае дали и другите държави не са застрашени спрямо войната в Европа.А ,ако Украйна беше в НАТО,то щеше от отдавна да се намеси.

51-67 от 67