Споделена история от Други

в Бургас има ли заплати от 2000-5000лв ?
аз съм от Бургас и все гледам.. заплати от 850лв до 1200лв чисто... дори с висше.. не мога и да намеря работа, не ме взимат повечето хора.. имам разнообразен опит близо 5г но просто заплатата не мърда...

за София ли да ходя не знам.. поне там хората зимат голяма заплата и поне ще им стига месец за месец..

тук ако имаш семейство с 1000лв няма как да се оправиш... преди 5-10г 1000лв стигаше а сега.... поне 1500-2000лв

Бургас е спокойно,но липсва работа за млади... София е зле... там лудница,но работа колкото искаш...

има ли заплати в Бургас който не са 1000лв ? ами поне 2000-5000лв ?.

Коментари

1.   Има ,на 4-5 места ,ако си от Бургас ги знаеш ,но там става с вуйчо Владика ,за жалост.
Ако си млад човек да речем до 30-35 отивай в София

2.   Има и повече. На кмета и на областния.

3.   И аз съм с висше , но в моята сфера не дават толкова . 1500лв , не са толкова зле , на мен ми стигат , имам и две деца . Доскоро бях и с по-малко .

5.   В просташкия и мекащ Бургас няма такива заплати. Всичко е 800-1000-1500... И някъде ако си добър или работиш за себе си - имаш магазинче, сервиз или нещо твое малко.. След данъци може да имаш някакви 2000-3000лв. Много е селски и мутренски манталитета там все още. Въпреки че лятото са мега туристически център.

6.   В моя бранш в севан дават 1700 лв на диспечерите, а наскоро бях на интервю в голяма корабна агенция стартовото е 1200 лв. Другаде диспечерите взимат масово 1200 - 1500 лв. Това е.

7.   А какви умения притежаваш, че някой да ти плаща 2000, да не говорим 5000?

8.   като идеш в София заплатите не са кой знае колко по-големи. Пък и да са разликата ще отива за наем за квартира.

9.   В каква област работиш? Защо не се ориентираш към дистанцьонна работа с такова заплащане?

10.   На столче, пред компютър - толкова. И пак е много.

11.   Номер 6 явно не е стъпвал в Бургас, но мнения умее да дава. :)) Ако най-развиващият се и културен град в България ти е просташки, не знам какво да говорим за останалата част на страната..

12.   то 5000лв и в софия не раздават на всички. някак от 2000 до 5000 звучи сякаш искаш от 1 до 4 деца.

13.   До Номер 11

Какъв културен ти нормален ли си бе? Градът ви е пропит от отрепки и схемаджии на дребно де ми мякат и мЙекат на всеки ъгъл и се чудят как да се преметнат един друг. В Бургас съм бил и от малък и сега като голям човек. Не е развит града. Няма добри работни места, въпреки корабния сектор, нещата не са такива каквито трябва да бъдат. Че е красив е красив и според мен и морето е добро въпреки пристанищата. Но от гледна точка на образование, бизнес и работа - София и Пловдив са много по-напред. Точно заради мутренския и просташки подход, сумати чужди фирми ви подминават.

14.   До 11,
За протокола живея в Бургас над 30 години и искам да ти кажа, че по-малоумен, зле икономически, културно, развлекателно и кариерно, но "добре изглеждащ" град в България НЯМА!!!
Пълна трагедия, а младите стават все по-малко и по-малко.
Заплатите са ги коментирали - 800-1200лв. масово, но пък с най-големи данъци!!!!
Бургас е за почивка 5-10 дни в годината и да се радваш на "лъскавите" Александровска, Богориди и Морската градина...ДОТАМ!!!
Есента светлините се гасят и така до другото лято!
П.с. А тоя кмет е най-некадърният сигурно в цялата история на Бургас ( ако ги нямаше средствата от ЕС ) щеше да е по-зле и от Йоан!!! Който ми каже обратното съм готов да поспорим!

15.   Програмист съм и имам колеги от Бургас които работят дистанционно и взимат по 5-6хил лева. Налага се горе долу веднъж месечно да идват до София.

Записвай някоя от хилядите академии за програмиране и действай.

16.   Аз работя в Съдърланд Бургас, 2500 лв с немски език , консултант. Но е трудно и изнервящо, но парите за Бургас да добри.

17.   Ако си мислиш, че и в София ще е много окей парите може и да са добри но жилищата са скъпи/квартирите стандарта на живот е по-скъп, не си заслужава

19.   Незнам за Бургас, но и в София ся рядко срещани заплати по 2-5000 лв на месец. И тук масовите заплати са по 800-1200 лв. Откъде ги съчиняваш тези пари?

20.   Ти ако пък си мислиш, че в София всички взимаме по 5000 и нагоре...
Да, 2000 ще вземеш, евентуално, въпреки, че зависи какъв опит имаш, но за 5000 само ще мечтаеш, ако не си ИТ. Обаче 2000 в София е като 1500 в Бургас, защото тук всичко е по-скъпо, то само като си платиш наема и сметките и половината ти заплата отишла, а храна, транспорт, дрехи...пък, не дай Боже, да се разболееш, то един грип ти излиза 200 лв с всичките ти там антибиотици, пробиотици и витамини. Та, да 2000 само си звучи като много пари, ама реалния не е, особено в София и то ако имаш семейство. За сам човек, става.

21.   Здравейте. Аз също ще си позволя да добавя коментар. Живях няколко години във Варна и мнението ми е, че по нашето море манталитетът е все още мутренски, има оскъдни фирма за производство и най -масовата им заплата е 800-900 лева. По красота иначе, мисля че Варна отстъпва на Бургас. Лично аз бих предпочел иначе Пловдив през София

22.   Като човек работил в няколко големи предприятия (признавам с връзки и на добра длъжност) пак взимах около 1800(не чисто) За повече може би щеше с опита да стигна до 2200 след 20 години и до там.
В Бургас няма много перспектива. Но и в София няма. Наемите са убийствени и сметкте ти изяждат заплатата. Ако имаш възможност бягай в чужбина.

24.   С 1500 и две деца трудно ще се оправиш, Освен ако не си докарваш нещо странично или някой не ти помага.

26.   Едно време на митака хората взимаха такива парички, ама ... сега не знам как е. Не съм в тея среди от доста време.
До 14 - Еми баткаааа ... ко да ти кажа - разкарай се от Бургас!

27.   Добър вечер и от мен. Няма как да не коментирам и аз тази публикация, при положение, че виждам подчертано името на моя приятелка, с която заедно ще учим там.
До госпожата, на която не са и приели дъщерята мога само да кажа: Да ЕМИГРИРАТ ОТ БЪЛГАРИЯ. Щом е толкова ''учена'' дъщеря Ви Г-жо, защо не е кандидатствала и в други университети ами се е надявала за този? Защо не се е доказала, ами сега търсите причина от ЯД и ЗАВИСТ? Ако беше отлична, щяха да я приемат. Ама явно ТЯ не е можала да препише и сега си изкарвате яда тук... Е, да ама НЕ! Помислете какво пишете и за кого! Без да познавате хората, няма как да пишете за тях!! Лека вечер, ХЕЙТЪРЧЕТА