Споделена история от Други

Предимства и недостатъци на това да си мъж/жена в бг
И едните, и другите се оплакват, че техния пол е супер неоправдан. Като се замисля, и в двете има резон. Нещата, които ще кажа долу, не са общовалидни, разбира се, но като цяло се срещат сравнително често и има някакви стереотипи и разлика в отношението спрямо пола.

Примерно да си мъж е кофти тръпка, защото:

- трябва да си едва ли не в топ 5%, за да ти върже някоя дори и средна хубост жена. Докато и за най-огруханата жена ще се намери някой мъж да се прежали, дори да не е топ красавец
- често от теб се очаква да осигуриш всичко - жилище, обзавеждане, а жената (не винаги) си мисли, че е достатъчно само да влезе и да си събуе обувките в новия дом
- мъжа е длъжен да издържа семейството. Жената и да не изкарва чак толкова пари, дори и да не работи, никой няма да я упрекне или поне не по същия начин. Обаче мъж да не изкарва пари или не дай Боже да остане без работа - леле, мале, нехранимайко, боклук и какъв ли не. Жената дори и да работи, едва ли не нейните пари са бонус и може да ги дава за глезотии, а не за семейния бюджет.
- да не дава Господ, мъжа ако нещо се натъжи или в момент на слабост не покаже характер дори еднократно, аууу как може, какъв мъж е. За жената няма проблем, тя е жена, на нея и е простено
- за да те иска жена, трябва да си поне на нейното ниво като финанси. Богат мъж с бедна жена няма проблем. Обаче беден с богата жена, оооо, не, той не и е на нивото
- ако се разведеш, трябва да се разделиш с децата си. Трябва жената да е сериен убиец на хероин, за да ти дадат децата

Хубавите страни да си мъж:

- често ти плащат повече от на жена, само защото си мъж
- одъртяваш по-бавно от жените и дори на 40-50 имаш шанс да си намериш млада и красива жена, особено ако си красив или богат. Докато жена на 50 да си намери млад красив партньор - успех. Не че не може, ама доста доста по-трудно
- ако си разведен, никой не гледа на теб като на самотен баща, сгафил с нещо и незаслужаващ втори шанс. Спокойно можеш да си намериш втора жена и да продължиш с живота си. Жена ако е разведена с дете, особено пък с 2 деца... Ами успех. Ще се навъртат само тъпкачи около нея, колкото да я изчукат безплатно.
- автомонтьорите те лъжат малко по-рядко, а и понякога успяваш да си оправиш колата сам пред блока, без да плащаш
- можеш да паркираш, без да се молиш на случайни минувачи да ти паркират/изкарат колата
- ако имаш пари, няма особено значение дали природата те е създала красив или грозен. Парите донякъде зависят от теб, но красотата не чак толкова, защото до голяма степен е по рождение. Жената ако се роди грозна, никакви пари няма да и помогнат. Дори да е красива по рождение, с възрастта стойността и рязко пада, особено след 35-40. Не че на мъжа не пада, но доста по-бавно. А ако остарява като Джордж Клуни, даже се качва

Защо да си жена е кофти:

- общо взето ги изброих горе, само ще добавя, че трябва доста години да се борят с болезнен цикъл. Както и раждането/бремеността са болезнени и мъчителни, не е като при мъжа
- и може би това, че повече тя се занимава с децата и дома. Макар че е спорно дали на мъжа му е по-лесно, само да се прибере от работа, да вдигне крака на масата и да се провикне "жена, слагай ракията и салатата", защото вкъщи да шеташ, не е като да работиш 8 часа с шеф на главата и да се притесняваш нон-стоп от мъмрене

Та това се сещам за момента, ако вие имате нещо да добавите, давайте.

Коментари

1-50 от 56

1.   Най-голямото предимство и оръжие на жените е, че външният им вид им отваря много врати в живота. И не става въпрос да са леки жени, а че просто за една поддържана и готина млада жена не е проблем веднага да я наемат в бутков магазин в мола на работа, не е проблем да й платят сметката в дискотеката, да я заведат на Боровец, или дори да й подарят кола.

Един мъж никога не би могъл да получи тези неща само на база на външния си вид, а ще трябва да положи усилия за всяко от тях. При жените да кажем има един период от около 16-17, до 25-35 годишна възраст, в които ако са готини и поддържани това им отваря много възможности и за запознанства, контакти, работа, услуги от разни мъже-ухажори и т.н.

От страна на мъжа пък са всички останали козове - интелект, смелост, мислене в перспектива, постоянство и т.н. Достатъчно е да видим най-големите имена, в която и да е област на живота, за да видим, че са 90% мъже.

При жените кофти е, че трябва да раждат, а и също, че не са завинаги млади и красиви, обикновено това е някакъв период от 5-10-15 години, след който просто вече не успяват да са в същата форма, в която са били през най-добрите си години.

Жените докато са млади получават всички социални привилегии накуп - достатъчно е да се нагримират, да сложат високия ток и да излезнат навън. Драмата идва по-късно, когато вече не са толкова млади и красиви и ако не са изградили някакви качества през това време. Неслучайно е пълно с кисели лелки, които ще изядат от злоба младите и хубави девойки, защото виждат конкуренцията и загубената си младост.

При мъжа напротив, - не получава нищо наготово, трябва да се бори за всичко, но когато постигне нещо, не е проблем за един мъж да е успешен и харесван, както на 30, така и на 40, така и на 50 години, стига да е наистина стойностен и да е постигнал успехи зад гърба си.

2.   1,2
Това са някакви безумни клишета.
Никога не са ме наели на работа заради външния ми вид (нормален е). Всичко винаги е било много работа, учене и нерви. Рядко някоя жена получава всичко (или нещо на готово), рядко бг семействата се издържат само с една заплата (на мъжа). Дали си жена или мъж до голяма степен е все тая - трябва учене, работа, постоянство.
Никога не съм оставяла някой да ме види, плаща, глези.
По отношение на раждане и гледане на деца...те не са задължителни. Аз не харесвам деца и не смятам да имам такива.

4.   Че то нещата, които си написал се отнасят за целия западен свят, но на теория реално. Жените вече са много по-еманципирани и въобще не познавам мъж, който може да даде нещата, които си написал

5.   1Много малко мъже в България биха издържали жените си , особено тези с ниските доходи , те на себе си не могат да си вземат кола , а пък на жена си ли . Повечето жени сме женени за такива мъже , нищо че изглеждаме добре .

7.   4, а от КОЙ са еманципирани жените? А? От кой? Помисли над това, преди да искаш да ти дават коли, апартаменти и други глупости.

Рашко Циганина

8.   Номер 1, не познавам нито една жена, на която някой да й е подарил кола.

9.   Естествено, че да си мъж е по-добре. Мъжете са свободни да правят каквото си искат, а жените ги е...т. Това е разликата.

10.   Най-големият недостатък на това да си мъж е, че жените са по-малко от мъжете и имат стотици предложения постоянно, докато при мъжете е доста по-трудно да си намерят приятелка, камо ли ако са ниски. А при жените и ниски да са и дебели да са, все ще намерят някой глупак, който да се вклюби в тях. Живеем в свят с твърде много стереотипи за съжаление и много хора остават ощетени от тях. Да си грозна жена също не е лесно, обаче да си грозен мъж си е направо трудно. Като цяло в България и жена да си и мъж да си и животно да си, пак си прецакан..

11.   Аз съм жена, нямам болезнен цикъл и бременността и раждането бяха едно от най-хубавите неща в живота ми. Още съм сравнително млада, но познавам доста жени над 40 години, които са щастливи и изглеждат добре. Мисля, че и двата пола трябва да спортуват и да се хранят правилно, за да се чувстват добре като остареят. Наистина външността помага в много ситуации, както на мъжете, така и на жените. Но външността също изисква някакво старание, например да се облечеш добре, да си направиш прическа и т. н.. Сещам се за още едно предимство да си жена: навсякъде ти помагат, ако трябва да носиш нещо тежко. И мъжете те глезят винаги, само трябва да си сладка и мила, а не надута кифла.

12.   1 това са пълни глупости! Плащат сметките и подаряват скъпи коли на кифлите. Тези, готови да предоставят плътски удоволствия и да порадват окото на застаряващия богат чичко, фрашкан с пари. Нас, неутралните жени никой не ни базари за червиви сливи. На 25 съм, винаги са ме определяли като красива, но аз излязох по опърничава и мъжко момиче. Не се гримирам и не ходя с къси полички и рокли, джуки и големи гърди нямам, а тялото ми е атлетично, защото спортувам редовно. И? На мен защо никой не ми предложи хубава работа? Не ме и наеха на такава. Все още никой не ми е подарил кола, за това си и купих сама такава. И сметката не са ми плащали, аре по дискотеки не ходя, но в ресторанта ... Явно така като гледам и дома ще си съградя сама, без мъжка помощ. Защо? Защото мъжете не знаят какво търсят. Залитат масово по тунинги, после реват че са ги разорили и измамили. Видят нормална жена, почват да се опитват да я променят - ама ти не си ми по вкуса, що не се обличаш по женски, покажи малко плът.

Ако не си жена, готова да показваш голота няма да успееш в този типично мъжки свят. Всеки иска да ти го вкара, но по възможност без ангажименти и ако може веднага. Няма го вече и уважението към жената, такава каквато е. Уважава се само, ако е гола. Инак се спасява сама в този типично мъжки свят, обиждана и унижавана от "силния пол", само защото има самоуважение и не желае да се пусне на всеки само и само за да получи нещо в замяна!

13.   Жените не сме като хората. Те ни ебат, а ние ги целуваме. Че то ако мъж го наебат, той ще убие ебача.

14.   13, зависи от мъжа ;))

15.   До 13, във връзка с първото ти изречение: Жената е най- добрият приятел на човека след кучето.

16.   Н 13, не е така, виж, че те дори когато питат нас за нещо, пак в крайна сметка отговарят вместо нас :)))))))) тоест, те си се припознават като жени...и си се "оправят" по между си, само по- тайничко още.
Виж го и Рашко по- нагоре из коментарите "кой ви еманципира, кой, а кой" хаахаххахахах
Казвала съм го и само се потвърждава, с такива мъже имаме нещо общо: и ние жените, и те, имаме нужда от МЪЖЕ!

17.   "често ти плащат повече от на жена, само защото си мъж"

Не им повтаряй необосновани феминистки глупости ако обичаш... Заплатата е нещо което се договоря - зависи ти колко си настоятелен, спрямо каква работа вършиш. За работодателят е без значение какъв си пол, а да плати колкото се може по-малко за една и съща работа. Мъжете като цяло са по-агресивни, както и просто им се налага да търсят по-високо платена работа, за да получават повече от жената. Това е пародията в днешно време. Жените хем реват за "равни заплати", ама техният мъж, ако може да получава два пъти повече...

"ако си разведен, никой не гледа на теб като на самотен баща, сгафил с нещо и незаслужаващ втори шанс. "

Не бих казал. Най-малкото издръжка трябва да плащаш, за дете поне малко да се грижиш. Пак е проблем. Има и много чехлювци които нямат нищо против жена с деца. Да, за жена, по-свестен мъж да хване след развод - няма да успее да набута. Но някакъв ще хване. За мъж, ако имаш наистина много пари, можеш си позволиш да създадеш ново семейство. Но пак е 5-те процента

" ако имаш пари, няма особено значение дали природата те е създала красив или грозен. "

Не баш... Да, можеш да си намериш жена само с пари, но тя никога няма да е "влюбена" в теб. За да е "влюбена" трябва да си привлекателен, точно както и жената като мъж трябва да ти е привлекателна. Влюбеността естествено е от ден до пладне, докато парите са нещо над което имаш повече контрол, та може да се спори кое е по-добро. Според мен, весеки млад мъж търси любов, та и няма пари... И това бих го сложил към много леко предимство.

Според мен най-голямото предимство на жена, е че може да се омъжи за западняк, и да си уреди живота - от-до... Много зор български мъж да си вземе западна жена, просто защото на нас гледат не само като на бедни, но и селяндури, второ качество. За жена, западняците си затварят очите, особено защото техните са им втръснали и доста си търсят жена от източна европа.

Като недостатъци на жена... цялото тяло. Не само по-бързо остаряват, не само цикъл, ами и други нелицеприятни и отричани аспекти като мозъка... Огромна част от жените не са в ред с главата. Дори да им създадат идеалният живот, всичко да имат, все са недоволни. Повечето сами си търсят проблеми, драми, интригантки са, агресивни, гаден хакактер, липса на логическо мислене, липса на реална самооценка и т.н. и т.н. Т.е. иронично, цялото женско тяло е еволюирало на тема сексуалност, привличане, деца. Докато мъжкото тяло е еволюирало функционално - сила, издържливост, ум, активност... Най-голямата слабост на един мъж са жените, което идва от биологичната нужда за репродуциране. Ако един мъж овладее това, няма грижи в живота. "Овладяването" е комлексно нещо. Най-важното - НИКОГА да не се жени. НИКОГА да се обвързва емоционално, НИКОГА самочувствието му да не е обвързано с жени. Да предпочита да си плаща за жена, така както си плаща за всичко повърхностно в тоя живот. Евтините неща се купуват с пари, та това се отнася и за жените. Кои са скъпите неща? Здравето ти. Кариерата. Личното развитие и спокойствие. Това определя свободата която можеш да си позволиш в тоя живот. Жените са точно наобратното - камък за шията който ти ограничава свободата.

18.   10 не знам дали там жените са повече, а мъжете са кът, но на мен като съм във Виена и въобще в Австрия самите жени ми отправят предложения. Не директно, но очевидно си флиртуват с поглед и търсят вниманието ми. Още от първия ден така беше, страстно ме искаха още от пръв поглед, нищо, че съм българин и според някоя българка не струвам.

Да кажем съм 7/10, защото съм супер кльощав, но имам хубаво лице. Освен това съм романтичен, любвеобилен, всеотдаен, в леглото страстен, но явно доста възпитан. И пак за БГ жените не е достатъчно. И не само за тях и БГ мъжете са странни - трудно е да се сприятелиш с тях. Сега като заякна и направя мускули може и да стана 8-ца, дори 9-ка, но сигурно пак няма да е достатъчно за БГ жените и пак ще ми намират кусури, а пък БГ мъжете сигурно още по-малко ще искат да са ми приятели от пуста завист. Те и сега сякаш ми завиждат, трудно създавам приятели, а в Австрия много по-лесно, значи не ми е лош характера, щом в чужбина мога да създам приятелства. Явно съм се родил в грешната държава. И тези които имате нещастни любови тук се замислете дали и за вас не е така!!!!

Та за австрийките да кажа - там като съм е съвсем друго. Постоянно ме заглеждат, като се срещнат погледите ни усещам химията и естествено ги заговарям. И то за красиви момичета става въпрос, такива за каквито не съм си и мечтал, че ще ми обърнат внимание в България! Естествено красиви, с лек грим и нормални дрехи, но просто красиви черти са тези, които ме харесват там, а не като нашите чалга кифли.

А не е като там да нямат куп сърби, италианци и други южно европейци и да съм чак толкова екзотичен на външен вид. В България по-малко ме заглеждат, постоянно има някаква война на егота с жените или каквото и да правя не е достатъчно. Уморих се вече от това. Едва ли в Австрия мъжете са по-малко от жените, та техните жени така ми налитат и флиртуват с мен. Ако отида там за по-дълго сигурно бързо-бързо ще си намеря съпруга.

Всичко явно е до късмет и място. Да, уверих се, че късметът в любовта много зависи от града и държавата. Ако сте мъж или жена недоволни от срещуположния пол в България не ги плюйте, а просто не си губете времето - търсете си чужнеци или чужденки. Ако пък и с тези чужденци, които са в БГ не става значи самият ви град или държава не е вашето място за любов, намерете страна или град другаде в БГ където още в първия ден ще видите повишено внимание към вас... по това ще знаете къде си струва да останете. Успех!

19.   И да, наистина мисля да замина за Австрия, щом там много красиви местни момичета ми налитат, а в БГ дори разни абсолютни смотли ми се правят на важни и все едно са много над нивото ми. Минусът у нас е, че се харесват грозни мъже със смачкани мутри и жени тип кифли с облекло и държание ала някой травестит със 100 пласта грим.

Под БГ визирам София, защото е напълно възможно в друг град в България пък много да ме харесват местните жени, но не мисля, че ще мога да намеря работа там, иначе бих пробвал във Варна, Русе и т.н.

Човек трябва да спре да се измъчва и като вижда, че не му се получава в неговия град в любовта да пробва в друг град в България или дори друга държава. Току-виж още от слизането от влака забележите, че срещуположния пол флиртува с вас. При мен точно така стана с Австрия. Още в първия ден, като бях само за 2-3 часа по улиците две много красиви, руси австрийки пофлиртуваха с мен. Ех, ако тогава знаех поне малко немски! От тогава всеки път когато много ми се прииска да съм желан отивам там...но вече започнах да мисля за трайно местене. Явно ми е съдба да се оженя за жена от онзи регион, защото и словачките доста погледи ми хвърлят като съм в Братислава...

20.   Най-хубаво е да си богат мъж с власт. След това да си красива жена, но ако си красива и родена в богато семейство. След това идва да си само красива, но родена бедна, защото да впримчиш богаташ не е толкова лесно дори за красивите жени, често ги гаврят и ползват като просто любовници и после захвърлят.
Най-лошо е да си грозна жена, там е ясно или беден мъж, дори да си красив пак ще ти намират кусури жуните в БГ защото не си паралия. А и да не ти намира кусури когато ти си красавец, а тя с банална визия ще се чувстваш прецакан, че си с дебеланата. Ама не знам защо разни дебели женки все се набутват на красивите мъже, яко комплекси имат.

21.   Превеждам:

Когато мъж каже "Повечето жени са еди какви си", той има предвид "Повечето жени са еди какви си".

Когато жена каже "Повечето мъже са еди какви си", тя има предвид "Повечето мъже от ПЕТТЕ ПРОЦЕНТА мъже, които АЗ ХАРЕСВАМ, са еди какви си".

- Кифлоприземител

22.   Разликата в пенсионните възрасти е в полза на жената. Жените се пенсионират на 61 , мъжете на 64. Средната продължителност на живота при мъжете е 71 години срещу 78 при жените. Т.е. мъжете взимат редно пенсия 7 години, жените 17.

Жените по-често вземат болнични , по-често получават помощи за безработни и като включим майчинството става ясно ,че мъжете са донори в социалната система ,а жените са бенефициенти.

Има центрове за жени пострадали от насилие, за мъже няма. Месеци за безплатни прегледи за рак на гърдите или матката - екстри каквито за мъжете няма.

Обществото е пригодено в полза на жените. Ама те искат още и още. Квоти в бордовете на фирми или квоти за "добри" професии като тази на програмистите , където биват институционално поощрявани да започнат работа. Никоя жена обаче не иска да стане миньор или шофьор на тир.

23.   Ама чакай, ти описваш домакини, което в България е рядкост, жените, които не работят в България имат пари и даже не си шетат те. Недостатък в България да си жена е, че няма уважение към жената, а майките на дъщери (като мен) същевременно се притесняват, че като станат тийнейджърки този модерен начин на живот, който се вменява от медийте на едва ли не млади проститутки до какво ще доведе за децата ни. Да си жена в България е и опасно, защото много от младите момичета, които ходят по дискотеките страшно разголени и се връщат по нощите понякога не се знае какво ги чака.... Това за цикъла, някои ги боли други не и не е нещо, което засяга пряко жените само в България.

24.   Да си грозна жена е като да си мъж. Налага ти се да работиш.

25.   До 23: Има причини да няма уважение към много от жените в България. Плюс това никак не е рядкост, много от по-свестните жени в БГ работят и домакинстват, няма тва онова, не се лигавят като тия на запад или в Софията дет си наемат чистачка пръскайки излишни пари, че ги мързи та гъза ги боли, а в същото време работят в офис с удобства и си бъркат по дупките.

Чингис Хан

26.   22,
Не се притеснявай до 2035 възрастта за пенсиониране ще е 65 години и при двата пола, така или иначе ;))
Това дали жените излизат повече в болнични е относително, тъй като то е основно за гледат болни деца. Не е за кеф, нали се сещаш.
Аз съм жена и за 10 г съм излизала в болничен 2 пъти (нямаше как, счупване на пръстите на крака). Никога не съм взимала помощи за безработица и никога няма да взимам майчинство (апропо, познавам двама мъже, които излизаха в бащинство). За тези 15 г, в които работя (и останалите 25, които ще трябва да изработя) на мен са ми удържали достатъчно пари, тъй че няма как ти да си ми донор, а аз бенефициент.

27.   21, Кифли, то и ти като говориш "всички жени, това, всички жени онова" имаш в предвид всъщност "5% кифли, каквото аз харесвам ;)))

28.   26, ако е 65 пак добре, ама по-вероятно да стане 75.

29.   Чингис (25) има причини да няма уважение към българският мъж, прибере се и пита къде му е ракията и салатата и в къщи само си бърка из дупките. Сега ще кажеш "мъжът работи тежка работа" нали?!
Извод: да пропускаме мъжете, на които им се налага да работят тежка работа, за сметка на това мозъкът им лек.
Хайде със здраве и дано лекият ти мозък най- после включи защо се прескачат определен тип "мъже"!

30.   Поредният опит за провокация. Що се занимавате с глупости? Още повече, ако сте млади хора и животът е пред вас.
Лято е - излизайте навън, ходете по срещички с гажденца, обичайте се, смейте се, радвайте се на слънцето, луната, звездите, на живота и любовта, с чаша хубаво студено вино розе, черен шоколад, мелбичка и пр. Толкова хубави неща могат да ви се случат, ако загърбите злобата, огорчението, отмъстителността и отворите сърцата и душите си за любовта!

P.S. Снощи, на Главната в Пловдив един младеж толкова хубаво свиреше на китара. Напълни ми душата със "Still got the blues". Чуеш една хубава песен в толкова виртуозно изпълнение и душата ти литва нагоре. Прочетете някой хубав стих, пуснете си някоя хубава песничка и забравете за глупостите, с които сами си тровите съзнанието и живота.

31.   До Кифльо и неговите проценти:

https://ibb.co/RP4x5xb

Ти като не влизаш в измислените си проценти, не са ти виновни жените.

32.   25, тия в София, които си наемат чистачка са рядкост.

33.   "дет си наемат чистачка" - и какво лошо има в това? И сред мъжете също има такива, които ползват почистващи услуги. Все пак така се дава възможност за работа на нуждаещи се хора.
Аман от простотията ти, чингисе. Преливаш от злоба и завист.

35.   Номер 30, много хубав съвет даваш. В разгара на лятото си заслужава човек да храни душата си с великолепни гледки и усещания и да се наслаждава на чудесното време. Нямам търпение да се върна в Пловдив, най-романтичния български град! Тук в Несебър е хубаво за плаж и някоя и друга разходка из Стария град, но не е същото, защото е фрашкано с рускини и украинки.

п.п.: А аз винаги се радвам, когато някой пее народна песен на Главната в Пловдив; особено ако е момче или момиче в народна носия. Така деца трябва да бъдат поощрявани подобаващо.

- Кифлоприземител

36.   *Такива деца

- Кифлоприземител

37.   Д0 18 и 19,

Верно ли е така в чужбина? Аз от доста време се пробвам да направя нещо но ме режат още на снимка. И... не е като да избирам моделки от Victoria's Secret, обичайните и нормални всекидневни момичета, жени, девойки... Как се вика, като комшиите от махалата. В 99% от случаите по симпатичните даже не си правя труда да заговарям защото имат толкова неприветлива "не ме закачай в момента" физиономия в момента. Не знам как да се определя сам, според мене съм симпатичен.. Ама явно не достатъчно. Не ми харесват нагримираните кифли, много съм фен на чаровните момичета, тези със сладко излъчване. Ако наистина диалога е много по лесен с чужденки, мисля да пробвам с някоя екскурзия. Нямам татуси и не съм стереотипичен българин - батка.

39.   Днешните бг жени, го закъсаха ама яко. Гледам ги във фейса с надути джуки до челото и изкуствените тела, само селфита сами по слънчака или в компанията на други жени. Мъже покрай тях няма. То и няма как да има. Претенции до небесата, а вида им като бустанско плашило.

Чингис Хан-Скандинавеца

40.   34, 29 съм, по такъв "мъж" като теб, май дори и плюнката си не бих изхарчила... не знам защо и ти си решил, че си мъж, ами не, не си...вирус някакъв най- много.

41.   34, трябва съвсем нищо да не струваш, че да привличаш само к*рви, които са спали с целия квартал, а и сам си си виновен, че такива харесваш и напълно си ги заслужаваш. Иначе, уважението не се дава, а се печели, мой "човек".

Black Sabbath

42.   Номер 17, пример за женското мислене по действителен случай: мъж готви 4 пъти в седмицата, помага за какво ли не. Нашата е в майчинство и започнала да чисти къщата като за Световно - някакво ОКР развила. Валне дъжд, тя мие прозорците... буквално, не е метафора!

Та нашата госпожа се притеснила дали като приключи майчинството мъжът ще започне да мие прозорците след дъжд и прочее неща, които тя сега прави или ще остави това на нея. Т.е. дали ще поддържа стандарта, който тя самата е надула до небесата.

Но пък не само жените са така - имам един познат, мъж, който иска да му е чисто, но понеже работел на няколко места, очаква друг /който там му попадне/ да чисти и то така, както той би чистил. Т.е. ако нашият очаква да се мият прозорците всеки ден и да се чисти банята веднъж на седмица, другият тип трябва да прави това и няма право на мнение колко често да се мият и чистят същите. Т.е. от теб труда, от мен заповедите. Найс, а? Да вършиш нещо и да нямаш право да решиш как да го вършиш, защото си какво? Прислуга! Грешка - не ти плащат, значи робиня!

43.   По-голямата част от жените, които получават по-големи заплати в България, получават такива заплати най-вече поради добрата воля на мъжете.
В последните 20-30 години на Запад се наложи механизъм, чрез който работещите и произвеждащи мъже трябва да плащат по-високи данъци, да осигуряват безполезни позиции на по-голяма част от жените(директори, човешки ресурси, "секретарки").
Това беше направено с цел насила да се вземат ресурсите на мъжете и да се дадат на жените. Защо? Защото това е много добра бизнес практика. Жените са по-глупави и по-слаби във всяко едно отношение спрямо мъжете. Неудобна истина, която е политически некоректна, но е реалност, която трябва да приемем.
Жените са безмозъчни консуматори. не че голяма част от мъжете не са, но ако дадеш на 1000 жени по 1 милион евро, може би 1-2 ще успеят не да прахосат парите, а да изградят нещо с тези пари. Много съм щедър когато кажа 1-2 жени. Ако дадеш на 1000 мъже по 1 милион, може би 10-15 мъже ще успеят да направят нещо с парите вместо да ги прахосат.
Тъй като идеята е всяка държава да бъде изключително слаба, това е добър социален механизъм за дадената задача.
Проблемът е там, че мъжете започнаха да се осъзнават и разбраха какви са истинските цели на феминизма и като цяло всички леви идеи.

44.   24 и на красивите също им се налага , малко са тези с мъже , дето си позволяват много .

45.   До 33 - Едни от най-добрите хора, които познавам, си имат армии от прислуга и не виждам нищо лошо в това. Не знаех, че е "негативно", дори напротив.

46.   Н34,
Жените, с които ти общуваш са курви! Жените, с които общувам аз, са стойностни и умни! Обаче такива жени отбягват индивиди като теб, и с пълно право!

47.   Ако питаш мен, в "бг" е недостатък да си както мъж, така и жена.

48.   Здравейте, искам само да кажа на всички самозабравили се мъже, че майки са ги раждали и в този смисъл трябва да се даде нужното уважение към жените, като продължителки на човешкия род!

49.   Жените се засегнаха на номер 1 и разправят, че говори клишета. Да видим - доколко сте сигурни, че са ви наели на работа, защото сте подходящи за нея? Смятате ли, че ако са ви наели заради външния ви вид/пол, ще ви го кажат? Човекът говори за бутиков магазин в мола - каква точно квалификация се изисква за работа в такъв? 5 езика, писане на Си Шарп и Джава, докторантура и магистратура в нещо на ниво Харвард?

Сметката в дискотека - вие виждате някакъв, дето се пробва да ви сваля. Няма да го отрежете директно, но пък и не държите да ви става мъж. Предлага да ви черпи, т.е. да плати сметката. Само кифлите ли ще се съгласят? Как сте сигурни - проверили сте всяка жена на света?

Воденето на Боровец и колата са в случай на опит за свалки от страна на някой богаташ - обикновените мъже не раздават коли или почивки нито на Боровец, нито на Фукет или както там се казваше онова местенце в Тайланд, което неотдавна беше популярно. Не следя достатъчно внимателно тия глупости и нямам желание да търся името на мястото в Гугъл.

Да продължавам ли нататък или ще спрем да се лъжем, че жените не получават подобни оферти и голяма част от тях не ги приемат? Дори да става дума за това някой да ти внесе дивана/мебелите у дома, пак си е нещо, което колкото и "сексапилен" да съм, няма да получа от околните. Да си говорим ли кой има по-голям шанс да спрат и да му помогнат, ако е закъсал край пътя - аз или която и да е жена?

С прискърбие ви съобщавам, че "сексапилът ми" не влияе особено на мъжете, а мерак за помощ заради това, че братлето е закъсало, е някакъв мираж. По-вероятно е да спечеля избори, на които не участвам, отколкото някой да ми помогне от любов към помощта или просто от съчувствие - помощта не се раздава наляво-надясно. Ако на вас ви я раздават, замислете се защо е така! Може би, не знам как ми хрумна, ама все пак - мъжете се скъсват да играят ролята на закрилници и вътрешно си мислят, че животът е като плосък филм. Помагаш на жената с нещо такова и после воала! Кеф ти секс, кеф ти нещо повече. А жената рядко е чак толкова впечатлена от нечия помощ, че да обмисли подобна благодарност. Ама иди им кажи на ония кухоглавци! Някой ден както скучая ще взема да пусна слух в социалките, че жените са привлечени от мъже, които им отварят вратата в магазина и им отстъпват място в автобуса - ей така, да гледам как масата идиоти ще започне да се държи възпитано, надявайки се на Нероден Петко! С още няколко подобни "съвета" току-виж компенсирам липсващите първи седем години на някои хора!

50.   В живота е важно да се възползваш от всички предимства, които имаш.
Винаги съм осъзнавала, че е по-лесно да си мъж, но след като не съм се родила мъж, се замислих как да улесня живота си като жена.
И след като природата ме беше дарила с всичко, за което други жени сега пръскат луди пари по естетични хирурзи, реших, че е време да се възползвам от това, което имам и което поддържах години наред с доста тренировки.
Вместо да търпя някой смотльо, който да ми изневерява и да се изживява като голям бройкаджия и мачо, се ориентирах към работохолик-бизнесмен, семеен тип, който държи жена му да е на една длан разстояние.
Никога не съм имала болезнен цикъл, а и ражданията ми бяха бързи и безболезнени, след около 2-3 ч контракции. Да, за децата се грижа повече аз и след работа това ме уморява допълнително, но не вися постоянно около печката, готвя, когато аз преценя, само закуска, салати и плодове - рязани или на шейк приготвям всеки ден, но това не ми пречи, обичам да гладя, да се занимавам с градината, а за чистенето - имаме домашна помощница.

51.   34 уважението не се налага, а заслугва. С действия, поведение и отношение. Не всички жени са курви, курви са тия които ви дават лесно и само подир тях тичкате. Никой мъж като теб няма да се впечатли от истинска жена, която може сама да си кара колата, да си смени гумата или да си измаже терасата. Няма и да ти привлече вниманието на улицата, защото ходи винаги спортно и удобно облечена, а не разголена и рекламираща плътта си. Вие, мъжете направихте жените курви, а другите оставихте сами да се оправят и сега пискате. Такъв като тебе не само че няма да го уважавам, но и ще му се изсмея в лицето и заплюя. Че къв мъж си ти бе? Бих те запознала с истински мъже да ти го турнат отзад, да видиш как е. Господ бил мъж, хайде докажи ми го с РЕАЛНИ доказателства, а не с това, което са ти казали по твто. Все да си го мерите мъжете, за това и сме на това дириже. Ако светът се управляваше от нас жените, достойните такива, то щяхме да живеем на едно хубаво място.

П. С. Цитирам: "Какво уважение да имаш към една нещастна, лицемерна, лъжлива курветина и разпоретина, дето се пори с половината квартал, а после има наглостта да претендира за "духовност"? ! " - тоест и майка ти и бабите ти в това число, плюс и сестрите ти. Аз бих се срамувала, че съм родила такова мъжко л*но като теб!!!

52.   Добре де, аз пък съм красива и родена в богато семейство. Работя за разнообразие. Какво да кажа, искам беден мъж, но добър и верен. Мъжете, които ми се свалят са богати и красиви, но аз няма да съм единствената. Изпробвано. Явно вече не сме щастливи всички. Грозни, красиви, бедни, всички. Първопричината е, че няма морал, обществото е тотално деградирало, направо отчайващо. Всеки пише на някой, бърз секс. От както навлезнаха социалните мрежи, съвсем рухна каквото беше останало. Съжалявам, нито парите, нито красотата ме топлят, искам нещо, което вече не съществува.

55.   Клишета, клишета, клишета...
И накрая рев, че си сам/а, защото жените пускали само на богати или мъжете харесали само кифли.
Как пък никой не сети, че преди да сме мъже или жени сме ХОРА! И всеки си има собствен характер, силни и слаби страни, цели, мечти и т.н. Нееее, веднъж са ни втълпили, че ВСИЧКИ жени/мъже са еди си какви и ние си го повтаряме до безкрай и по-важното имаме готово оправдание, че нашия живот е скапан. Тъй де, къде къде по-лесно е да обвиниш някой мачо или някоя кифла за това, че не са те взели на мечтаната работа, примерно, вместо да си признаеш, че на времето вместо да учиш и да се развиваш си киснал/а по кафенетата и дискотеките, но нееее... те са наели жена, защото "сигурно спи с шефа" или мъж, просто защото "винаги предпочитат мъже". Как пък един път някой не си призна, че някой е по-успешен от тях защото е по-образован и е работил по-упорито. Клишета...

56.   Много често жените се държат просташки и арогантно към други жени и мъже. И винаги им се разминава. На различните работ, на които съм бил съм видял, че много жени се държат изключително нахално и невъзпитано. Мислят си, че всичко им е позволено. Имал съм случки. В една фирма имаше разни кокошки, които си мислеха, че щом са мениджърки могат да си правят каквото искат с хората. Докато един ден на една такава мърла за малко не и набих шамарите. Наскоро ми се случи качвайки се обществения транспорт неволно да закача чантата на една "дама", с която се разминавах на вратата на тролейбуса. Точно да се се извиня за неволно бутнатата и чанта и тя се разкрещя: "леко бе малоумник". Значи, ако не бързах шамара и беше в кърпя вързан. Изобщо в обществото някак си се толерира агресивното женско поведение и не се счита по никакъв начин за насилие. Но ако мъж така се държи с жена, дори да е имал причина ще го заклеймят като насилник, мизогинист, простак, гадняр и т.н.

1-50 от 56