Споделена история от Други

Защо не гласувате?
Защо не гласувате? Какво би ви накарало да гласувате? Аз винаги гласувам, да избора не е лесен, но не искам държавата да се управлява от купени гласове или от турски гласове. Аз примерно мразя дпс, това е 100% мафиотска партия със сигурни гласове , от едни бедни хора, който гласуват по принуда или защото уж това е турска партия. Това не е ли основателна причина, да си пуснеш гласа, ако не друго. Всеки който не гласува реално помага в българския парламент да влязат 35-40 турци и да ни решават съдбата. За мен това е много дразнещо , да не говорим за хилядите купени гласове, колкото повече съвестни хора пуснат гласа си, толкова тези продажници нямат значение.

Коментари

1.   Аз си гласувам, ама хептен вече нямам за кой. И ще гласувам, че не подкрепям никого. Въобще, останах много разочарован и от "промяната" и от ДБ, които си въртят дупетата само. Възраждане - руски подлоги, ДБ - американски. ИТН - абсолютно селски манталитет, авторитарна партия. ДПС - откровено про турска, плюс мафия. ГЕРБ - имаха възможност, осраха се. Усвоиха евро средства за свои лични нужди. Патриоти? Разпаднали се на 30 партии, едни про руски, другите и те не знаят какви, с никакви планове, никакви политики, които да прокарват. Общо взето само за властта там. БСП? Разумен човек, над 30, който следи политиката от малък, какъвто съм аз, няма как да повярва отново, че БСП ще е спасението. Айде, да не казвам по-голяма дума... Други останаха ли? Какви "турци", които ти решават, като 1/2 от тия не са турци, а и дори да са, ги боли за обикновените хора, те просто прокарват разделения, за да могат да са вътре и да заграбват. Вече не е директно крадене, вече са поръчки, изпълнители, подизпълнители и т.н. И не, не е причина да гласуваш, когато останалите също тотално са се осрали и няма никаква алтернатива. Поне не се вижда. ПП уж центриска, уж дясна повече, се сгодява с БСП и не спират да повтарят колко се разбирали и как работели. ДБ по същия начин. Грозна работа, десните ни партии, или поне предполагаемо такива, да се гушкат с БСП, "за доброто на България". Айде, нема нужда. Мога цял ферман да изпиша, смисъл никакъв няма, всеки си е хванал някоя партия и псува останалите хора и партии, само неговата е "спасителката", обаче реално са един дол дренки. Една реформа от промяната видя ли? Една, едничка? Нали ДБ все за реформи насилваха. Електронно правителство ли, съдебна, здравна, каква???? От ГЕРБ една реформа? Само "стабилност" им в устата и минаха 10 години и повече. Майната им на всичките! Извинявам се, че подстрекавам в нета, ама трябва да има пребити, изкарани от парламента и разстреляни пред хората, та всеки, който реши да влиза там, да мисли след това. Не съм почитател на "народния съд", ама тия точно това заслужават.

2.   "Защо не гласувате? Какво би ви накарало да гласувате?"

Щото не искам. Вече нищо не може да ме накара да гласувам. За себе си съм решил да се преместя да живея в Гърция, но още не съм готов с някои неща (трябва да събера пари и да науча по-добре езика). Та, заради това аз не бих гласувал за никого, тъй като нямам намерения да живея в България.

3.   Въпроса не е защо ние не гласуваме, а защо вие все още гласувате?

Олигофрения - медицинското определение за индивиди, които с едни и същи действия очакват различни резултати всеки път.

Някаква сериозна промяна се прави от всеки човек самостоятелно. Когато има достатъчно качествени хора се формира един адекватен процент читави хора в една държава. Когато има мислещи, можещи, прогресиращи хора, значи има народ и държавата има бъдеще. При нас няма народ, точната дума е тълпа.

И господ да слезе няма да ви оправи.

Сега започнете да ми говорите простотии от сорта на "щом не гласуваш нямаш право да говориш" и отидете да гласувате на следващите избори с ясното съзнание, че гласувате за лъжци! :)

4.   Аз гласувам и се опитвам да убедя семейството си да гласува. Те не гласуват защото не вярват че гласът им може да промени нещо, при наличието на купените гласове и манипулациите на избори. Но сега им повтарям вижте сегашните депутати колко ги е страх от избори, значи всеки глас има значение.
Авторе не съм като теб и не мразя толкова българските мюсюлмани, на мнение съм че те са наши съграждани и имат право на представителство в парламента.
За протокола гласът ми отива при възраждане. Не виждам нищо прокремълско в тях, всичко което правят е про българско, следя всяко изказване на всички депутати от всички партии и затова смятам че за сега възраждане е най приемливото предложение.

5.   На последните три избора аз не гласувах, но на тези ще го направя. Твърдо за Възраждане. Просто Кирил Петков прекрачи всякаква граница след като си организира онези протести в подкрепа на правителството. Просто аз видях лицето на купеният вот. Хиляди хора протестиращи в подкрепа на инфлацията и купуването на депутати. В последствие парламента вдигна и ветото върху Македония, а правителството изгони руските дипломати с което чашата преля. Иначе реално турци в парламента ще има винаги. Турците плюс ромите са около 15% така че тове е техният предел на изборите. Дори и да забраниш ДПС все някаква партия ще се появи, която да се определя като турска и да обере турският вот.

6.   До 1

"ГЕРБ - имаха възможност, осраха се"

По-добре да не участваш на изборите.

7.   Защото никой от тях не работи за мен, както трябва да бъде! Моите интереси не са защитени (моите/вашите/на народа).
Да гласувам за който и да е вече от тях, значи да гласувам да крадат законно от мен! Алтернативи НЯМА!
Не, благодаря!
В чужбина съм и съм ок! Чужбина ми даде всичко, което у дома не само не дават (сигурност, спокойствие, достоен живот) а ти бъркат до червата да проверят дали е останало още нещо за крадене!

8.   Гласувай. Те се гаврят с по 3-4 пъти избори на година, ти ходи чинно и гласувай.
Не видя ли колко малко гласуваха на предните избори?! Народът се осъзна, че ги правят на глупаци. Ако цялата държава бойкотира гаврата им и не гласува, ще се вземат в ръце. Ама народ, който сто пъти избира едни и същи и му е гот 10 пъти да има избори, си заслужава това положение.

9.   1. Няма за кого, ама хептен няма.
2. Няма смисъл, нищо не се променя. Няма абсолютно никакво значение дали са гласували 1% или 100%, все си е същия член.

10.   9, това просто не е вярно. И 1% да гласуват, изборите са валидни. Боли ги политиците с колко са избрани, и 20 човека да гласуват за тях, все им е тая. Но те така искат да мислиш, за да бъде смислен платеният вот, иначе са пътници.

11.   Преди години гласувах - не за БСП. Бяхме последни по доходи. Сега не гласувам. Пак сме последни по доходи, макар, че се смениха разни партии на власт. И всички лъгаха, как работят за народа и какви успехи имат.
Като отидеш на пазара и видиш на всички сергии само гнила стока, ще купиш ли нещо? Аз не.
Освен това първо не са реални избирателните списъци, правят се всякак ви манипулации, независимо с машини или без. Затова повече няма да гласувам. Не искам да ме правят на идиот. Толкова. Ти като искаш- гласувай си.

12.   Защото няма никакви свестни политици, а няма да се прецакам да гласувам за същите партии, които ни провалят вече 20 години. Като гласуваш не само че нищо не променяш (защото наистина и 1% да гласуват ония пак ще зачетат избора), ами и ги легитимираш. Аз вече отказвам да участвам в тяхната игра, която е нагласена и губеща за мен!

13.   От 18 годишен гласувам, в момента съм на 30. Мисля, че само едни кметски избори бях пропуснал. Гласувал съм и от чужбина, именно там съм чакал на доста големи опашки, но не съм се отказвал.
По принцип има опция "за никой кандидат" или нещо от този сорт.
Но спокойно можете да задраскате цялата бюлетина и така да е невалидна, отколкото гласът ви да се разпределя между партиите.
Задрасканата бюлетина е отново вид гражданска позиция. По-добре така, отколкото да сте безмълвни.

14.   Да откажаш да участваш в нагласена, губеща игра не е безмълвие, а признак на здрав разум. Няма да легитимирам шайка престъпници, защото последните и без това имат достататъчно ресурси и ако им липсват гласове просто ще си ги купят, а в краен случай и ще фалшифицират изборите, както става по принцип. Така че всеки решава дали да покрепи това грозно представление. Много хора не разбират, че дали ще са ДПС, дали БСП, дали Слави, дали Възраждане - политиката е мафия и там няма случайно хора. Те могат да се бият един срещу друг за публична консумация, но след цирковете отиват и се отчитат на едно място. Сещам се за един филм за търг - някакъв богаташ на всяка цена искаше да си купи някаква дрънкулка. Търгът става разгорещен, накрая остават 4-ма, които наддават, а богаташа гледа отстрани. Накрая той спечели търга и го питат - "ти не се ли притесни, че някой от другите наддаващи можеше да победи"? И той отговаря - "не, защото и четиримата работеха за мен!" Е, приемете богаташа за световния елит и политиците за участниците в търга. Плановете се правят така, че да не могат да загубят и само подлъгват населението, че имат някакъв избор. Само че аз няма да участвам.