Споделена история от Други

Боли, че съм различна
Здравейте!
Пиша с ясното съзнание, че не може да ми бъде помогнато. Дори не зная дали имам нужда от помощ.
Различна съм. До болка чувствителна. Всеки ден, без изключение, имам усещането, че не съм за този свят. Не съм тийнейджър, вече съм на 26 години и съзнавам, че звуча незряло. Но боли. От всичко боли. Не мога да се справям с ежедневни неща, все витая някъде, не успявам някак да стъпя на крака и да бъда като хората - с нормални възприятия. Много ми тежи, че почти никъде не се вписвам с тази си чувствителност.

Иначе не се смятам за глупава - имам образование, работя по професията си, но все ми се струва, че не успявам да се справя с живота - такъв, какъвто е. Като че ли чувствам по-различно от другите. Душата ми сякаш е друга.
Кажете, ще намеря ли някога утеха и сродна душа?

Коментари

1.   Здравей, нещо подобно е и при мен, на 23 съм. Сякаш живея в паралелна вселена, мисля си за мои неща, непрекъснато ме питат "ама какво ти има, защо си толкова чао? ". Доста е неприятно, аз също не знам какво да правя... Плача, стресирам се и се смущавам от всичко. Просто сме чувствителни и това е. Ако имаме волята, нещата може да са по-приемливи, но за момента липсва. Ако някой се е справил с този проблем, наистина, нека сподели. :)

2.   Всичко идва от нагласата на човек! Когато сме убедени, че нещо лошо ще се случи, то се случва. Наранените хора 'очакват' някой да ги нарани, те привличат болката към себе си и мислят, че не могат да се справят с живота.
НЕ! Авторке, ти можеш да промениш това! За тази цел трябва да работиш върху себе си. Намери корените на проблема и анализирай случващото се!
Препоръчвам ти книгите на Карлос Кастанеда :-)!!!

Успех!

4.   Авторката: Благодаря, номер 2. Мисля, че си прав за нагласата. Аз вече започнах да работя върху себе си и съм с една идея по-спокойна вътрешна. Номер 1, с теб съм. Ще се справим. :)

5.   А не, не си различна, като всички си. Я се огледай около теб, че всеки човек е уникален сам по себе си, ти пък защо се мислиш за уникална. Радвай се на живота и това е.

6.   Не знам дали ще ми повярваш, но при мен е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО! Ама не просто прилика, АБСОЛЮТНО същото... С единственото изключение, че съм на 20 г (момиче съм). Може пък наистина да не сме за тоя свят, знам ли вече..

7.   Сигурно и ти си зодия Риби като мен.. аз също цял живот се чувствам, че не съм от този свят, но мъжът ми много ми помага в тази насока, тъй като той е пълен реалист и ежедневно ми обяснява в действителност кое е правилното, кое защо става, че няма смисъл да се впрягам за глупости. Един съвет - намери си и ти някой, който да е пълен реалист и докато си с него никога няма да се чувстваш, че не си от този свят. Това е много силна връзка!

8.   Ужасно е да си чувствителен в свят пълен с брутални, озлобени и завистливи хора. Напълно те разбирам, понякога си мислиш че този свят не те заслужава :(...

9.   Към 5. - Предполагам че авторката има предвид че повечето хора са твърде нормални... кифли, идиоти и тн, а изключетията са рядкост.
Към авторката- Разбирам те напълно, но ти трябва малко повече контрол над мислите ти и чувствата, не се оставяй да бъдеш водена от болката, дай малко повече сила.

Книгите на Кастанеда едва ли ще помогнат в нейният случай, номер 2.
-Death_Blade ^

10.   „Кажете, ще намеря ли някога утеха и сродна душа? “

Да, само твоята собствена душа може да ти е сродна, в момента, в който разбереш това и почнеш да живееш за себе си, ще намериш утеха.

Иначе, всеки човек, според мен, се чувства така. Слънчевите хора просто гледат да живеят въпреки това, да се наслаждават на всеки ден, живеят тук и сега. Облачните като теб витаят в облаците, чакат да им се случи нещо, да ги срещне някой и да им оправи живота, да ги направи щастливи, да им даде утеха.
Проблемът е, че хората чувстват това и бягат от хора като теб, защото всеки сам достатачно е зает със себе си, с живота си и да функционира и не може да носи товара на друг човек. Всеки сам си носи товара.
Ако искаш един ден да срещнеш сродна душа, добри приятели и да се чувстваш добре, научи се първо да се чувстваш добре ти самата със самата себе си, научи се да се обичаш и цениш, да се справяш с ежедневието и да намираш смисъл сама за себе си в своето си собствено съществуване.
Успех
А.

11.   Не си само ти така

12.   Авторката: Номер 10, ама аз имам приятели и хората не бягат от мен, напротив - мислят ме за слънчев, добър и мил човек. Аз пред хората се контролирам - гледам да не се оплаквам и да ги натоварвам. Но остана ли сама, проумявам колко всъщност не мога да се справя с живота и със себе си.
Благодаря, че откликвате и пишете коментари, много ви благодаря!

13.   Чиста депресия. Отиди при чичо доктор. Ще те оправи.

14.   Авторката: Ходила съм при не един специалист. Хапчета съм била. Нищо не помага. Не, не съм в депресия.

15.   Изглежда много страдаш. Истината е, че въобще не е необходимо да правиш каквото и да било. Просто се наблюдавай, не следвай чужди съвети, не се критикувай а само констатирай нещата които се случват в мислите ти, с тялото ти, зрението, слуха, кожата и т. н..

Наблюдавай се известно време и не се връзвай на всяка своя мисъл, просто я констатирай. Е, не е необходимо да го правиш постоянно, а само когато решиш. Ще видиш колко е интересно отстрани. Научи повече за този ум и това тяло. Успех.
Joe

16.   Ти пишеш, че никой не може да ти помогне. Значи, все пак в нещо си уверена. Същетвува болка от всичко, значи и от това, че сега пишеш. Защо пишеш тогава?
Кой пише това и защо?

Сродна душа, утеха - мозъка не се предава, иска доказателства, че това така трябва да бъде
Разбираш ли?

17.   Излизай с приятели по купони насам натам, живей за себе си и им е*и майката на всички боклуци които са ротив теб, дръж приятелите си близо а враговете още по близо научи им слабите места за да си силна и да не ти пука!

18.   Прочети книгите на Пол Маккена "Изгради желязна самоувереност" и също "Промени живота си за 7 дни" наистина са много добри

19.   И аз се чувствах точно като теб. Имах много приятели, но въпреки това бях самотен. постоянно витаех някъде другаде и се чувствах не на място...
Моят съвет към теб е ЗАПОЧНИ ДА ЖИВЕЕШ!!!
Загърби миналото, спри да се събразяваш с околните, счупи всички окови, които те спират да действаш.
Започни да мислиш за себе си и се занимавай само с това, което те кара да бъдеш щастлива. Постави си малки, реално достижими цели и започни да ги изпълняваш всекидневно. Рискувай повече. Не прекланяй глава пред неуспеха. Когато се сблъскаш с него ( няма как да не се сблъскаш) го подмини без да му отдаваш голямo значение, не го анализирай, не се вглъбявай и в никакъв случай не позволявай на мрачните мисли да запълват съзнанието ти. Живота не се свършва с няколко неуспеха.
Просто граби с пълни шепи от това, което ти дава живота и никога не пропускай шансовете, които ти се предоставят за да бъдеш щастлива.
И най-важното, колкото и банално да звучи, е да слушаш сърцето си. То никога не лъже... Когато усетиш онова лудо и неубоздано биене в гърдите си с всяка частичка от тялото си, когато кръвта започне да кипи във вените ти и очите ти заблестят като кристал и се напъпълнят с живот, тогава всичко ще си дойде на мястото и ще намериш утеха.
Успех!!!
HUMAN

20.   Авторката: Номер 19, прекрасен си.

21.   Благодаря.
Права си, че не може да ти бъде помогнато- тук никой не те познава. Достатъчно е, ако някой от коментарите те е накарал да се замислиш, за да си помогнеш сама...
HUMAN

22.   Към номер 2 - Карлос Кастанеда е последното, което й трябва да чете.
Към авторката - С цялото ми уважение, не чети Карлос Кастанеда. Аз съм се занимавала с тия книги и са шамански глупости, просто не са нито за нашата култура, нито за нашето време, нито за нашата духовност!
Четейки мненията дотук, имам чувството, че май ще се окаже, че почти цялото население на Земята си мисли, че не е за тая Земя хахаха Няма смисъл и аз да казвам, че се чувствам по подобен начин. Не че не съм за тази Земя, просто аз по-скоро съм тоооолкооова земна, до такава степен, че просто всичко ми се струва нормално, много рядко нещо може да ме изненада и да ме накара да трепна, да влее повече живот в жилите ми. На 21 години съм, а имам чувството, че съм на 100. Не претендирам, че знам всичко, но имам УСЕЩАНЕТО, че повечето неща около мен са предвидими.
Както и да е, в едно съм убедена засега: Няма смисъл да се бориш със себе си, няма да станеш друга и няма причина, просто се научи да живееш със себе си и да доразвиваш и показваш най-хубавите си качества :)

23.   Пожелавам ти силна воля! Мисля, че това е основното, от което се нуждаеш.

Колкото до Карлос Кастанеда, аз пък бих прочела още нещо от него. Книгите му са загадъчни и интересни. Не бъдете тесногръди - винаги е интересно да погледнеш на нещата от друг ъгъл.
Кастанеда е духовният учител на Паулу Куелю, между другото. (:

TT