Споделена история от Други

Не мога да спра да мисля затова.
Здравейте, пиша, защото бях на косъм от това да направя ужасна тъпотия и ми трябва малко странична гледна точка. Първоначално ще звучи абсурдно, но имам нужда да го споделя, защото ако нещо беше станало последиците щяха да са ужасяващи.
Та, преди два дни бях на плаж на едно доста каменисто място, започнаха да се хвърлят камъни от мен и от хората, които бяха около мен. Знам, че звучи глупаво и реално нищо не е станало, но Аз хвърлих един камък и почти не уцелих едно прекрасно момиче, което беше с нас в даденият момент. Мина доста близо, не знам дори ако я бях уцелил дали щях да я уцеля в главата но мисълта, за това какво можеше да и причиня ми тежи страшно много и съзнанието ми разиграва разнообразни сценарий. Не знам и Аз какво искам да чуя конкретно, но идеята е да го споделя, за да може малко да ми олекне. Офф, просто трябва да се внимава, камък през живота си няма да хвърля повече.

Коментари

1.   Спокойно. Никой не е пострадал. Ти си си взел поука. Повече няма да правиш така. Не е нужно да се измъчваш повече, осъзнал си действията си и евентуалните последствия. Можело е да стане нещо лошо, но не е станало и ти повече няма да допускаш да се повтори, така че нека камък да ти падне от сърцето и приятна лятна вакавция!

2.   започнаха да се хвърлят камъни от мен и от хората, които бяха около мен
Това, какво трябва да значи- че сте започнали да се замеряте с камъни?! Е, какви са тия неандерталски занимания?!

3.   Мяташ камъни по хората на плажа? Не знам що за ид*оти се раждат вече?

4.   Са като се замисля, ако ми беше казал, че си отишъл да я обарваш, щях да те разбера. Сам си, ударил те е хормона, 35 градуса пек, а пред тебе напращяла девойка по без нищо излегнала се със стегнати ц*ци и разпльокано дупе... Мисля, че всеки би се подхлъзнал. Ама да меташ камъни, брат! Ти добре ли си? :D

5.   От автора.
До номер 1. Благодаря ти, точно такова нещо очаквах да чуя. Успех.
До номер 2. Не сме се замеряли взаимно

8.   Не мисля, че са се замеряли, по-скоро са ги мятали във водата камъните.
Всеки е правил глупости, просто приеми, че не си свръхчовек или нещо подобно, така че това е присъщо и на теб самия.
Важното е действително да няма (твърде) лоши последици, както в твоя случай. Не всички са такива късметлии, но така или иначе това ще ти е като обеца на ухото - преди да направиш нещо, да помислиш дали не застрашаваш себе си или другиго.
А сега се успокой, не го мисли, нищо не е станало, но оттук нататък умната! :)

9.   Ехоооодетската градина!!! Внуците ми са на по 7г. и са с по-добро мислене и възпитание от теб!!!

10.   Не се фиксирай толкова - всеки има сериозни рискови моменти. Просто си имал късмет и занапред няма да си помислиш да правиш подобни неща.

11.   За щастие и късмет се е разминало, а ти си взел поука и се чувстваш зле от което е можело да се случи. Това е повече от достатъчно за да си знаеш и ти, че си човек със съвест, емпатия и мислещ за последици от действията ти. Чукай на дърво и си отдъхни!
Усмихни се!

12.   Всеки е правил някакви глупости, навярно си си взел поука. Като бях 9-10 клас, в междучасие, се надвесих през прозореца. От прозореца долу се подаваше едно момче, навярно 12 клас тогава, също гледаше нещо на улицата. Съучениците ми не обръщаха внимание, а аз гледах главата на това момче и не знам защо, реших да се изплюя. Видях как плюнката лети право към главата му и бързо се скрих, затворих прозореца и си отидох на мястото. След няма и 2 минути, дойдоха няколко момчета и питаха дали някой от нас се е изплюл върху главата на техният приятел (беше им смешно, но питаха сериозно) Никой от мойте съученици не ме обвини, та момчетата си тръгнаха, сигурно мислеха, че някоя птица се е изсрала върху главата му. Едва сподавих смеха си, но вътрешно бях изключително благодарен, защото сигурно щяха да ме бият.

13.   Милиони години еволюция, нашите тръгнали камъни да мятат :D Естественият отбор ще си каже думата, ако доживееш по-зряла възраст, няма да правиш такива глупости.

14.   Колко човека на плажа хвърляха камъни? И по кого?