Споделена история от Други

Защо хората с кафяви очи са по-агресивни, а тези със светли по-студени?
Вярно е, че някои светли очи урочасват. На работа имам синеока колежка, която се държи добре с мен, но като е близо до мен ми става лошо. Но с други синеоки хора не ми става така, явно не всички светли очи урочасват. От друга страна като се замисля всичките ми врагове, злобни хора, които някога са ми навредили са с кафяви или тъмно кафяви очи. Като цяло по-тъмните хора са по-агресивни от по-светлите и съответно тези с тъмни очи са по-агресивни от тези с по-светли, това съм забелязал. Но пък светлооките са по-студени сякаш, по-трудно е да достигнеш до тях. За съжаление всичките ми приятели и гаджета досега са били с тъмни очи, а толкова ми се иска да имам светли хора в живота си. Те поне ако не друго не вредят, ако не ме харесват светлооките просто ме отбягват, докато тъмнооките правят интриги, вдигат скандали, почернят ти живота.

Коментари

1.   Как може да си толкова лекомислена!!! После защо някои жени сме все сами? Преобладаващият цвят очи на планетата Земя са тъмнокафяви, като националност са преобладаващи и при българите, а сините очи са мутация. Ако проследиш дори портретите на английските крале и кралици от ранното до късното Средновековие, ще видиш, че масово са с кафяви очи, а сините са били голяма рядкост. Кафявите очи са доминантен ген, затова сини, зелени и очи с кехлибарен цвят се срещат по-рядко.

2.   Няма такова нещо като урочасване. Всичко е в главата ти.
Нормално е ако си в стая с човек, когото не харесваш, да започнеш да се чувстваш напрегната и зле психически и физически.
Няма нищо общо между цвета на кожата/очите и агресията.
Цветът на кожата зависи от меланина, а той няма пряко въздействие на психическото състояние на индивида- агресия, спокойствие, радост и прочие.
Всичко зависи от генетиката, възпитанието, моментното състояние и средата. Възможно е някои хора да се държат агресивно с теб, именно заради теб, заради твоето държание спрямо тях. Може би проблемът си ти.

4.   Меланина с много повече ... да речем функции от колкото казват.

5.   В този сайт останаха само идиоти честно.

6.   Искрено се надявам, че си правиш майтап и не вярваш действително в това кой какви очи имал, че иначе си е е*ало мамата ей...

7.   Това е реален феномен, който се нарича апофения - мозъкът си мисли, че открива връзки между неща, които не са свързани помежду си. В тежката си форма е симптом на параноидна шизофрения.

8.   Наистина най-големите боклуци, които познавам са мургави, тъмнокоси и с тъмни очи. Едната е арабка. Гърците са по-агресивни от северняците, а негрите са по-агресивни от гърците.

9.   1 да ти кажа добре ми дойде като живеех в Централна Европа с толкова светлооки. Моите очи са кафяви, но ми писна от злобни и луди представители на същия цвят. И там имаше драми....разбира се само с тъмнооси представители на човешкия род.

10.   Номер 1, авторът е мъж! Поне така изглежда заради еднократната употребата на "забелязал". Наистина повечето от написаното не дава ясни индикации за пола му.

Авторе, според мен няма връзка между двете. Напълно възможно е да си открил нещо ново за науката, но базирам мнението си на следния цитат:

"Генетиката и наследяването на цвета на очите при хората са сложни. Досега цели 15 гена са свързани с наследяването на цвета на очите. Някои от гените за цвят на очите включват OCA2 и HERC2. По-ранното вярване, че цветът на сините очи е просто рецесивна черта, е доказано неправилно. Генетиката на цвета на очите е толкова сложна, че може да възникне почти всяка комбинация от родител-дете на цветовете на очите."

При такава сложна система вярвам, че е почти невъзможно да "засечеш" цветът на очите с дадени особености на характера. Но все пак си оставям и една вратичка, защото същият източник добавя и:

"По-късните допълнения към европейския генофонд фермери от Анадола /Ранният Неолит/ и скотовъдци от Ямна Медна епоха /Бронзова епоха (вероятно Протоиндоевропейско население) изглежда са имали много по-висока честота на алели с цвят на тъмни очи и алели."

Да кажем, че бих свързал районът на Анадола с някои от описаните от теб качества. Но все пак те съветвам да не съдиш хората по цвета на очите им! Остави ги да те изненадат - някой ден изненадата може да бъде приятна!

11.   Синеока и светлокоса колежка преди години се опита да ми врътне един курвенски номер, а пък бременна приятелка наскоро отнесе ритник от бившия си, който е рус и синеок от ревност, че чак ходихме да даваме показания.
В училище едно от момичетата, които се държаха ужасно с мен, си беше баш руса и синеока. Пък аз съм си с тъмна коса и тъмнокафяви очи и ставам агресивна, само ако ме провокираш. 5 е прав, че тук останаха само идиоти.

12.   Преди години ме болеше глава от сини очи. Не знам дали е било уруки, но е факт.

13.   Ти с какъв цвят очи си?
Осъзнай се, 21 век сме! Какви уроки, магии, проклятия те гонят! Характерът не зависи от очите, прочети малко нещо от психологията, не се излагай. Млада жена да вярва в магични очи....

14.   Степента на агресия не зависи точно от цвета на очите. Доста жестоки, тиранични и брутални хора има със светли очи, включително в историята. И обратното - повечето светци са с кафеви, топли и добри очи. Тъмните очи обикновено се асоциират със страст и по-висока емоционалност. Може би от там ти идва впечатлението.

15.   14 арабите, циганите и негрите са най-агресивни. Те са само светци според теб явно.

16.   Синеоките наистина са си по-зли, но не всички, срещал съм и много благи хора със сини очи. Факт е, че кълнат, има нещо рептилско в тях.

17.   15, явно толкова ти е логиката, никъде не твърдя, че всички с тъмни очи са светци, и в духа на твоето злобно, явно светлооко изказване, викингите изглежда са много добрички и неагресивни, разбираш ли :)

19.   16 само синеоките от Балканите и близкия изток. Когато живях сред синеоките от Централна и Северна Европа никога не ми е ставало лошо от техните очи. Но от българи, турци, араби и други южняци с зелени или сини очи - да!

20.   17 жените със сини очи като цяло са по-привлекателни. Виж Преслава и Галена от началото на кариерата като бяха със светли лещи колко по-красиви са изглеждали.

22.   Абе вие не сте добре. И заговори ли се за руса и синеока жена - веднага зла била, че и урочасвала! Аз съм руса и синеока и в живота си тъй наречените курвенски номера най- са ми спретвали жени с много дълга коса, кафеви очи и ниски, но не го свързвам с очите или нещо, просто такива има много в България. Най- обичам тези с най-фините курвенски номера, седите някъде група хора и те научили нещо около теб, но не го казват като критика директно и почват "Думам ти дъще, сещай се снахо", те са ми любимите.

23.   Номер 20, Преслава е с големи красиви топли кафяви очи! Такава я харесват и помнят есички и много я харесваха с натуралния си нос, но ъя реши да го оперира.

24.   Към авторката-адски повърхностно от твоя страна е да преценяваш характера на някой -по цвета на очите, косата и т. н. Ако някои хора са се държали зле с теб, може би вината е била в теб самата, замисли се. Както ти преценяваш другите, така и теб ще преценяват-по същите критерии. Както си написала поста-звучиш, все едно си на 13 г. -може и на толкова да си, знам ли. Но пък, като се замисля-много деца на 13- годишна възраст-са доста задълбочени за нещата, независимо за какво става дума. Много незряло звучиш в изказванията, изводите си... трябват ти повече преживявания, малка си още, ако пък не си дете-толкова по-зле за теб, защото с тия изказвания, обобщения и повърхностни изводи... Образовай се малко.