Споделена история от Други

Вярвате ли в магии?
Нямам впредвид само врачки и магьосници... Имам впредвид, магии като вълшебства, окултизъм, древни ритуали, друидства, и там подобни? Какво смятате вие? Става въпрос за алхимия, вуду, черна магия? Древни ритуали и жречества?

Коментари

1.   Да, на мен не ми върви заради такова нещо.

2.   От културно историческа- етнологична гледна точка, ритуалите, вудуто, магьосничеството съществуват.
Но дали реално те предизвикват или предвиждат различни събития- Не.
Има разлика между вяра и реалност все пак.

3.   Зависи. Мен ми се е случвало да ми правят гадно и да съм изцяло невинен и да не заслужавам това, което ми пожелават... И накрая с очите си съм виждал как на човека му се връща тъпкано. Имах такива два случая с една роднина, която ме кълнеше да умра преди много години, но в последствие децата и на няколко пъти се разболяваха доста тежко и самият живот на тази роднина се разви много лошо, непосредствено след като ме обиждаше и си излизаше злобата и клетвите върху мен.

Ако сте добър и не правото никому нищо, не би следвало да ви хванат такива неща.

4.   Знам, че страшно много хора се упражняват, а останалите ходят на ходжи. Жени предимно.
За друиди и вуду - по същата логика невежи хора правят магии.

5.   Те са наука, просто едва сега някои от нещата обяснява модерната физика например. Преди 10- 15 г ме смятаха за луда за неща, които имах глупостта да споделям с ментални и духовни "слепци" сега някои от тях смятат, че съм "ясновидка" или "изпреварили времето си" хаххах не, не е това. Наука е! Спомени...
Някои помним минали епохи...

6.   Българите много вярват в магии.

7.   Да, но не се замесвай с вуду, ако не е в културата ти.

8.   Не, магиите влияят на хората, които вярват в тях. Как един път не омагьосаха някой, който не вярва?

9.   Вярвам че мотиката оправя тези проблеми.

10.   Душица, нали знаеш, че няма как едно нещо да е хем "в" хем "пред"? Дума "впредвид" не съществува в българския език.

11.   До 8, магиите не хващат хората, които не вярват в тях, не, защото не съществуват, а, защото много рядко се случва някой да прави магии. А онези, които вярват в магии "ги хващат", защото бягат от отговорност за собствените си постъпки, произхождащи от съзнанието си и съвсем логични ситуации, идващи в живота им, ги оправдават на магия. Според мен негативно въздействие съществува, НО смятам за по-редно първо да потърсим проблема в себе си и в детството си, а след това да мислим дали не е магия, защото шансът за последното за един средностатистически човек е почти нулев.

12.   Авторът- Благодаря за отговорите.

13.   Не! Магии не съществуват. Хората, които са занимават с "магии" се наричат ИЛЮЗИонисти. Мисля, че самото наименование на тези хора говори само по себе си. Имаше един експеримент със известен американски шоумен или някакъв такъв важен човек беше, който в продължение на много години предлагал много пари, ако някой "магьосник" му направи магия в ефир, е познайте. Никой не спечелил тези пари. Не помня как се казваше човека.

14.   Номер 8, когато човек не вярва в магии, няма как да го хванат, но причината не е тази, която си мислиш! Просто той до последно ще отрича, че случилото му се е било магия. Помниш ли - той не вярва в магии! Такъв човек ще отрича онова, в което не вярва и ще го отрича до последен дъх с всички сили! Каквото и да му се случва, то ще има различно обяснение. Следователно за света него не са го хващали магии - как ще обориш това? Кой ще ти бъде свидетел, че е станало нещо различно - той ли, авторът на магията или някой друг?

Магии съществуват и го казвам като някой, който лично е виждал последствията от такива и е наясно с неща на този свят, които биха ви накарали да се ужасите. Можете да си говорите каквото искате, но дори да оспорвате наличието на планети в Космоса, които не успявате да мернете от терасата у дома, те са си там. Същото е и с магиите - говорете, каквото си искате! Те са си там и не чакат някой от вас да ги признае за реални! Макар че арогантността на човечеството е очарователна - ако не призная нещо, значи то не съществува! Мнението ми е единствена и последна инстанция във Вселената! Колко детинско и наивно!

15.   Магии съществуват, това е древно изкуство и да - наистина действат.
Магии се правят още от древните хора, които правели "симулация" на убиване на мамут и след това отивали на успешен лов...

Няма никакво значение ти дали вярваш или не - те действат, без значение мнението ти за тях. Все едно да вярваш, че няма да те сгази кола минавайки на червено - тя те гази, без значение от твоите убеждения...

16.   13, казваше се Джеймс Ранди, предлагаше 1 милион долара и предизвикателството е прекратено, тъй като никой не успява да докаже, че има свръхсила. Ето на който му е интересно, може да прочете: https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge

17.   До 13: Джеймс Ранди се казва.

18.   До 14 - Астрологията и астрономията са различни неща. Не ги бъркай!

19.   Н 13, наистина ли си толкова наивен? Никой, който знае и може, би се явил на подобен "изпит" доказване на способностите си...знае много добре, че ще завърши в лаборотия като опитно зайче!
Явил се е един (мисля 80- те г) владеещ теле и психокинеза. Принудили ли са го да "признае" публично, че е шарлатан и после никой нищо не зна за него...нито за брат му!

20.   Номер 18, не ги бъркам - примерът с планетите беше случайно избран, драги мой, така ми дойде в онзи момент! Важен беше извода, а именно - това, че нашето мнение по въпроса няма никакво значение. Нещата или съществуват, или не съществуват. Просто е, колкото и да си умираме да усложняваме живота си!

21.   Да, вярвам. Затова ви съветвам да внимавате кого допускате. Шведите например не прават магии, но едни източни и южни народи са опасни.

22.   До 14

Сравнението ти между планети и магии е неадекватно. Едното го има, другото го няма. Едното може да бъде видяно, но ако имаш нужните технологии. Все едно аз да кажа, че над мен има гигантски еднорог с 3 глави и понеже не сме били виждали кислорода, значи и този еднорог е истински. Ми не, и кислорода и всяко друго химично съединение може да бъде видяно с нужната екипировка и технологии.

23.   14, планетите в Космоса се засичат с телескоп, не е нужно да се виждат с просто око. Магиите с какви уреди се засичат? Това, че някой вярвал в тях, не значи нищо, някои вярват и в плоската земя

24.   Въпросът може да се перефразира така: доколко са възможни енергийни влияния и то върху хора, които не са "отворени" към енергийни влияния - нулев е шансът. Ако си много лабилен психически и допуснеш нечие енергийно влияние (т.е. вярваш в магии и си убеден, че може да станеш жертва на това)- би могъл да получиш някакво временно физическо или психично нераположение, и то от човек, който е с много силни енергийни възможности (а това са единици в този свят и те не си позволяват подобни действия). Всичко останало е автопрограмиране, т.е. в главата ти, независимо колко парцалчета ще намериш. Понякога по чисто медицински причини можеш да хванеш някоя бактерия от подобна "магия" и наистина да се заразиш, но си има обективно обяснение и не е свързано с енергийно влияние. И това е най-силното, което можеш да получиш от подобни нечистоплътни предмети (аскаридоза примерно). Отделно, ако си достатъчно емоционално и психически стабилен, и нямаш вредни навици, то дори и енергийните вампири не могат да точат от тебе, камо ли някой да ти пробие естествената защита. Просто всички хора, които "правят магии" или са мръднали, но има други мръднали, които им вярват или са намерили начин да изкарат някой лев от подобни наивници. Пак повтарям, истински надарените хора са много малко, единици в света и НЕ си позовляват да ползват за това енергията, защото знаят, че първо, още след първият случай вече няма да разполагат с подобни способности и второ законите на кармата са много справедливи - всичко се връща като бумеранг, както отбеляза някой по-горе, дори и проклятията, когато са насочени от чиста злоба. Отделно тези хора за да са такива, са на много високо ниво, платено с много прераждания и тежки животи и не се занимават с глупости. Така че се успокойте, магии няма, всичко е в главата ви, Ако намерите странни предмети, могат да са полепнали с мизерии, защото се ползват течности от животни и мъртва плът и тем подобни виросо и бакериално опасни неща, просто намерете начин да не ги пипате с голи ръце и спазете хигиена. Това е. Не се филмирайте излишно.

25.   22 - искрено ме разсмя. Любовта също не я виждаш, следователно не съществува, хахах! Логик!

26.   До 19 и такива като него... А ти наистина ли си толкова наивен? То и аз съм магьосник и като пр*дна удрям с гръмотевици, а като кихна се образува цунами, но си трая за да не ме отвлекат в някоя лаборатория и да не изчезна. Ако не ми вярваш си наивник. Между другото тва не съм аз, а един познат на един мой приятел.

27.   За вярващ християнин, мога да кажа, че има, но който изповядва Православието, кръсти се, пости, моли се, изповед и причaстие, ходи редовно на Литургия, Бог го пази! Слава на Отцa и Сина и Светия Дух. Самите ние сме, които даваме място на дявола в живота си, когато то не е заето от Господ. Или с греховете си. Разберете че тук се води духовна война за душите ни.

28.   До 25... Ти също отново ме разсмя. За да кажеш, че нещо съществува не е задължително само да го виждаш. Има неща като биологични процеси, хормони и така нататък. Любовта не се вижда, но я има и има солидни доказателства за това. Когато видиш човек, който обичаш мозъка ти се насища с всякакви хормони, които те карат да се чувстваш по определен начин. Тва само по себе си е достатъчно доказателство за да кажеш, че нещо го има. Същата работа е и със страха... Сърцето и пулса ти се ускоряват, усещаш паника, тва са все неща, които не можеш да видиш, но ги има. То и музиката не можеш да я видиш, но я чуваш, нали? То и розите не можеш да ги чуеш, но ги помирисваш? Магиите кво ги правиш??? :)

29.   До 24
Към края на коментара си ти спомена за много прераждания. Може ли да дадеш повече сведения за по-дълбок размисъл. Прераждането винаги ме е интересувало. Ти от къде получи тези сведения. Казваш, че тези хора са на много високо ниво. Искаш да кажеш на много високо духовно ниво, нали. Сподели нещо повече за прераждането.

30.   Аз съм човек, който не вярва в нищо. Нито в Бог, хороскопи, ясновидци, магии, извънземни и всичко подобно.

31.   До 30

Вярваш само в политици, шоумени, тото, лотария и във верността на жените... ;)