Споделена история от Други

Висока сметка за телефон
Здравейте, бях за 1 седмица на екскурзия в Швейцария като телефона си го ползвах само в хотела, където имаше Wi-fi, тъй като знам, че Швейцария не е в Европейския съюз и съответно таксите за роуминг са брутални, малко преди да замина имах проблем с обхвата и реших да включа за някакви минути мобилните ми данни, защото не ми излизаше нищо и не знам и аз какво съм направила, изключила бях всичко, но в момента в който слезнах от самолета и докато си чаках багажа на нашето летище реших да си проверя сметката и какво да видя 228,61 лв. Това нормално ли е? Моя ли е грешката? Трябва ли да си търся правата? Колкото и да са високи сумите, не мисля, че това е окей.. Някой имал ли е подобен проблем?

Коментари

1.   Плащала съм 1000 лв сметка за телефон заради престой в държава извън ЕС. По същия начин за съвсем кратко нещо да погледна в интернет си пуснах мобилните данни. И няколко разговора по телефона, защото нямаше как. Просто таксите са ужасни! Питай моб. оператора, но не очаквай да може да се промени нещо.

2.   Миналата година в Сърбия бях навъртяла 340 лева сметка...

3.   Eдин приятел си беше образувал сметка 1000 лв докато шофира до Виена. За съжаление, си имала нещо включено. Което не пречи да си поискаш извадка на сметката, за да знаеш за в бъдеще.

4.   За мен това е трафик на данни, затова е добре да го изключваш преди да заминеш и освен това варианта да не си с договор или да имаш втора карта за пътуване е добър вариант. Виж Ortel примерно.

5.   Отваряте подробните настройки на Wi-Fi и изключвате "Автоматично свързване към Hotspot 2. 0". Повечето съвременни телефони в последните години поддържат тази идиотщина, която без ваше знание се свързва с наличните мрежи сама, дори и изрично да сте изключили Wi-Fi. Това яде и от батерията, защото периодично се опитва да прави връзка към най-близките клетки на наличните мрежи, така че имате цели две основателни причини да изключите Hotspot 2. 0.

- Кифлоптиземител