Споделена история от Други

Някой знае ли какво е...
Някой знае ли какво е да се събуждаш всяка сутрин и да си казваж, че не си за този свят. Да се чувстваш нищо, да не вярваш в нищо, да имаш чувството че по скоро си една пречка. Някой знае ли какво е да си лягаш сам и да се събуждаш сам и да очакваш всеки ден с надежда а на вечерта вече да си се отказал да вярваш. Някой знае ли какво е да си различен. Някой знае ли какво е да не ти се живее. Моля ви, ако някой знае какво е нека пише!

Коментари

1.   Често ми се случва. Понякога това чувство отминава, затихва, почти забравям за него, но идва момент, дни, месеци, когато не спирам да го осъзнавам това всяка една минута, да го усещам и е много неприятно. В този период дори се чувствам доста объркана и именно тогава си задавам въпроса да не би не съм сбъркала с появата си на този свят...

2.   А, защо си казваш това? Какво ти се е случило? Tова, че си различен е мн хубаво не трябва друг да ти налага своето мнение не трябва да има друг като теб.

3.   Много познато....

4.   Никога не съм позволявала някой да ми налага своето . Не съм слабохарактерна. Понякога да си различен никак не е хубаво, защото не срещаш разбиране в другите . Примерно ти възприемаш есенното листо като нещо невероятно , фантазията ти започва да действа, да рисуваш с думи , можеш да го свържеш лирично с нещо любимо. Този примерно, който ти дадох е съвсем груб . Да си различен от друга страна е хубаво , даже прекрасно , но понякога. Бих коментира по-обстойно мислите си , но не мисля, че тук е много добре за подобно излеяние ...

5.   Много ама много ми е познато. Ти сякаш разказа за мене.

6.   Разкажи малко за себе си...с какво си по-различен от останалите.... защо си мислиш, че не се вписваш в живота. Защо си сам/а, нямаш ли приятели....!!!

Дай малко инфо моля те....

7.   Не мога да кажа отличителни белези с какво точно съм по различна от другите. Имам приятели, макар и малко, те са ми достатъчни, макар че живеем в доста различен свят. Инак аз съм контактна лично, казват че съм и много лъчезарна. Просто така се случи, че съм се бръкнала различна по характер, нрави и въобще като цяло ... Но както казах, тук някак не ми е много удобно да говоря, да влизам в подробности. Ако те интересува нещо конкретно бих отговорила, но не тук. А ти защо пусна този пост?

8.   Не така, трябва да спираш да вярваш в себе си, знам живота е гаден, но тои ще е такьв какьвто си го направиш:) и запомни, ако живота ти затрьшне врата, влез през прозореца, винаги има някьде отворен прозорец:) Ако имаш нужда от някой с който да споделиш, имейлами е sil_zan@abv.bg:)

9.   Съжелявам за изпуснатите думички в постовете ми :) , но вчера учих конституцията наизуст и главата ми обръгна цялата....

10.   Това е ДЕПРЕСИЯ. Незабавно се конслултирай с психолог. Страшно опасна е тази форма.
И.

11.   Към номер 10, не е депресия хахах :) Господи, аз съм толкова весел човек, просто понякога изпадам в дълбоки размишления, мирогледа ми е по-задълбочен и може би доста лиричен...

12.   Номер 8, аз съм номер 1 ... не знам вече какво става тук .. прекалено много се обърках, в смисъл посланието ти към мен е насочено или към автора ?

13.   Незнам, незнам - пак немога да разбера, с какво си по-различна от останалите. Имаш дом, предполагам и семейство, имаш приятели макар и малко, но нали все пак се срещат, до колкото разбирам от написаното си доста образована, НЕ си депресирана. Еми с какво тогава си по-различна....

14.   От автора. Ами първо това за депресията наистина е вярно. А вярно е също и че е породена от твърде много размишления. Просто съм си такава. Анализирам всяко нещо, всяка своя постъпки, анализирам другите. Но това ми пречи в общуването защото хората не желаят да бъдат анализиране. От самоанализа си стигам единствено до едни ужасни изводи, едно ужасно чувство за вина ме е обзело. Не знам. Твърде чувствителна съм и изживявам и чуждата болка като своя а това ме съсипва. А иначе да всичко ми е що годе нормално само дето съм понесла много загуби и сега изпитвам страх че с който и да се сближа после ще го изгубя и такива работи. Абе сложно е. Май наистина е депресия. И аз не знам вече.

15.   Още от малка се захванах с изкуството. Започнах с музиката, после рисуването, после писането. Така стигнах до театъра моята голяма любов :) . Възприемам нещата от живота по-различен начин , рядко намирам съвпадение с начина на мислене на другите , не казвам, че съм нещо повече от тях, никога смея да подценявам хората около мен и въобще. Но още като тийнче предпочитах да чета книжки , да рисувам , да посещавам театър вместо дискотеки, въпреки че съм излизала , веселяла . Не слушам чалга, а както мисля , че всеки знае или поне забелязва една масова част от населението слуша именно това - плоски , пошли текстове.. И оттам разбира се облеклото - фолк диви . Вярно , че всеки има право на стил ... По облекло винаги съм била бунтарка до ден днешен - широки панталонки, кецки , пиерцинг ( естествено не съм окичена като "сергия) . Та всичко това , а и още много други в днешната младеж те прави различен , защото не слушаш чалга , а слушаш качествена музика, която другите не могат да възприемат , защото не е чалга , облеклото също - не си нацапан с грим , не си с руса коса , значи се отличаваш от "стадото" . Предпочиташ да посетиш театър, да прочетеш книга или просто да запълниш времето с други неща , вместо да отидеш в чалга дискотека. И да тук също важи , че всеки има право на начин на забавление . Най- добре е да заемаш "златната среда" на Аристотел в днешни времена . Имам дом разбира се , както и семейство , приятел също , приятели , както споменах и познато много . Да общителна съм , то ми е в природата, но често виждам разминаванията в мисленето , начина , но всеки сам избира, всеки в свободен . :) Както е казал А.Камню : " От сблъсъка на човешкия разум и безсрасъдното мълчание на света се ражда абсурдът" . Смея да твърдя , че всеки малко или много е различен по своему . :)

16.   Зная какво е да си отчаян, неуверен. Зная какво е да не изпитваш радост и удовлетворение от нищо. Обвинения, преживяванията от анализите. Боже как искам да се отърва от всичко това. Незнам как да ти помогна, защото незнам как да помогна на себе си. Мъчно ми е. Дните минават страшно бавно, нямам сила за усмихване дори. Има някои фактори в живота ми, които явно са отключили това състояние, може би и при теб е така. Исках просто да знаеш че те разбирам прекрасно и бих искала силно да те прегърна. Аз май от това се нуждая.

17.   Стига бе хора...!
Защо се мисля, че всички сте в това положение защото накак си ви харесва по един особен начин, искате да сте в това положение. Ако найстина имате желание да водите нормален живот всичко ще е ОК, но според вас няма нищо друго освен самотата....!

18.   Към номер 17, та ние водим нормален живот, ядем пием и така нататък. Става въпрос, че усещаме неща, които за голяма част от хората въображението, художественото не е толкова развито ... Едва ли би разбрал/а.

19.   Към номер 16 ... Препоръчвам ти да прочетеш "Монахът, който продаде своето ферари " . На мен тази книга ми помогна множко , предполагам , че и на теб ще окаже същото влияние . Вече се обърках, откакто се пусна темата и докато говорихме само ние , после мисля , че се намесиха и други хора ... и сега не знам ти ли си автора? Извини ме за глупавия въпрос , но съм подложена на умствено напрежение всеки ден и в края на вечерта леко блокирвам ... Прегръщам те силно !

20.   До №18 От №17...
Напротив разбирам дори много добре, но знам още, че и аз съм минала през това, така че просто ви трява вяра нищо повече, но вие неможете да я намерите в това е проблемът....!
Сега май ти не ме разбра...

21.   Само едно мога да ти кажа. Трудно се излиза от това състояние и ако ти самата не се измкнеш от там никои не може да ти помогне от опит ти го казвам. Ще е трудно но ти пожелавам УСПЕХ.

22.   Спокойно, много хора са били така... Но чувство е мн гадно подтискващо.

23.   ОПИТАЙ СЕ ДА ДОПУСНЕШ ПОНЕ ЕДИН ДОБЪР ЧОВЕК ДО СЕБЕ СИ И ЩЕ ВИДИШ КАКВО СТАВА... ПРОСТО НЯМА ДА СЕ ПОЗНАЕШ И ЩЕ СЕ ПИТАШ КЪДЕ СИ ПОПАДНАЛ. АКО НЕ ГО НАПРАВИШ САМ ЩЕ ИМАШ НУЖДА ОТ ПСИХОТЕРАПЕВТ, А ТОВА Е МНОГО ПОДТИСКАЩО.

24.   и аз съм така направо все едно аз сам го написал не знам защо но все мълча малко сам срамежлив неми върви в любовта но сам човек с хумор все ще разсмея някой незнам но мисля че сичко това е заради несподелената любов чувстваш че си празен и сам се отчаел че ще срещна момичето на моя живот. както казах рядко говоря даже и с родителите си даже несподелям нищо все ми казват кажи нещо защо мълчиш.. та моя съвет е както и аз прая да гледам само от добрите страни на живота който ни е даден и някои ден с много надежда ще си намерим мястото на земята и най-важното да несе отчаиваме и да не правим глупости като например самообийство казвам го защото бях свидетел на такова . много са правилни всички коментари само трябва да не драматизираме толкова!!! съжелявам за допуснатите грешки просто съм свикнал на кирилица!!!