Споделена история от Други

Защо има толко русофоби
Не разбирам защо има толко русофоби в бг. Запада е прогнил и пълин с гейове и наркомани. Русия е със здраво общество и семейства. Мъжете са мъже, жените са жени и не са курви като западнячмите. Как може да си привърженик на деградирало общество като западното. Там са материалисти. Те са ни освободили, трябва да сме им балгодарни. Вижте как си защитават хората, та цяла война започнаха. Какво не им харесвате на руснаците. Там е ред и дисциплина не като е запада купе влачи диря няма. Зле ли ни беше като бяхме с тях по бай Тошо. Живеехме по до ре от западняците. Защо бягате на запад да сте роби на капиталисти. Мед ми капе как Путин го тури на запада като им спря газа и им нападна слугата. Място не могат да си намерят медиите и лъжат как руските войници бягали през глава. Кадирте, в които си захвърлят войните от танка пред украинската армия гаранция да манипулирани. А украинците сами си избиват хората, че да правят сечено на Русия. Всъщност цяла Украйна вече е под руски контрол, на а го крият. То дори и война няма реално. Путин каза, че е военно учение. Всичко е заради украинските фашисти и олигарси.

Коментари

1-50 от 113

1.   Това ми прилича на някаква провокация. Темата не може да е реална.

2.   От Русия съм ("евакуирах се" в България в 2014, сега съм почти на 40 години) и честно ти казвам, че нямаш идея каква е Русия наистина. Например да живееш в голям град - все едно да живееш в друга страна. Дори някои се шегуват, че има Москва, а има Русия. Големи разстояния работят като вътрешните граници.

Има голям брой наркомани, според официални експерти около 8 милиона. В казармите и в затворите има сексуално насилие. Мъжете и жените изневярват, пият, бият, мразят съпрузите си и децата си. Разбира се, не 100%, но има доста. И разбира се, има кифли, мислят че да правят френска на някой богат - като изтеглят печеливш билет за целия им живот.

"Освободили България"? Знае ли поне 1% от българите, че са били освободени с _робската_ армия? По време на Руска империя редниците са били от крепостните селяни, т. е. робове, а каква свобода може да ви даде робът? Намерете и прочетете за така се наричана "Задунайска губерния" - истински проект на "освобождаването на България".

Всичко което пишеш тук - ще вземам със знак "минус", защото живях там.

3.   Я вземи малко понаучи българска граматика, че нещо много ти куца... а за другото, има едно руско предаване "Мужское/Женское", изгледай десетина предавания, има ги в Ю туб, и после пак пиши тука глупотевини... жените дали не са курви, и дали не пият повече от мъжете...

4.   Седни да попрочетеш малко книги за влиянието на Русия на Балканите, не ти трябва за кой знае какъв период, почни от началото на 19 век, та да не се мъчиш, само два века има да прелистиш...
И ако накрая, след като прочетеш независимите исторически извори за събитията, в които е замесена Руската държава, останеш русофил... то има два варианта - или имаш някакъв проблем с когнитивните си способности, или имаш някаква пряка изгода. Трети вариант просто няма... Не ме разбирай погрешно, не че Русия е "лоша", няма такова понятие в международния ред, просто интересите на държавата България и на Българския народ в почти 80% от случаите са били в дисонанс с интересите на Руската държава. И по стечение на обстоятелствата сме търсели естествени съюзници за решаване на нашите проблеми, пак по тази логика от другата страна обикновено е била Русия, не само тя, разбира се, но И тя. В огромна степен България да е на това ниво на развитие - опашката на Европа, корупция, анархизъм и други подобни - се дължи на руска закалка и руски интереси... Ами това малко ли е, за да превърне немалко хора в русофоби? Глупаво и първично е, да, но напълно разбираемо...

5.   Ми емигрирай в Русия като е толкова хубаво.

7.   Защото всеки българин, който добре познава историята, знае, че Русия никога не ни е мислила нищо добро и е просто поредната империя, която си играе с малките държави като България. А за здравото общество в Русия - това е държавата с най-голям процент на наркозависими, един от най-високите проценти на алкохолици, болни от ХИВ и т. н. Страшно здраво...

8.   Правописът и начинът на изразяване на този пост показва нивото на русофилите и съдържа отговора на поставения въпрос.

9.   Нещата не са толкова прости и еднозначни - има много хора, които не одобряват войната, но и не одобряват режима на Зеленски и неонацизма в Украйна като средство за война и унишожение на Русия. Не обичам нито русофилите нито русофобите, но ще кажа причини за агресивно русофобство от мои конкретни познати и приятели между 45 и 70 години:
1. Тежко наследство - бивши партийни секретари, деца на бивша номеклатура, доносници от Държавна сигурност с деца с кариера в държавна администрация и ЕС.
2. Хора, които имат минимални доходи и минимална пенсия и смятат, че за това е виновен комунизмът и връзката със СССР. а просто в определен период от живата не са се осигурявали.
3. Хора, на които комунизмът е отнел в определен момент от живота възможности за кариерно развитие. Някои имат необходимите качества, други само си мислят, че е било така.
3. Кадърни хора с десни убеждения, образование и култура - русофобията е елемент на официалната политика, а те я приемат с разбиране, независимо, че симпатизират на различни десни партии.
4- Бивши журналисти- публични личности, с минало в Държавна сигурност.
5. Платени разследващи журналисти - например с деца в чужбина, издържани от фондации. Тези месеци те смениха основната си тематика с русофобия и външна политика.
6. Хора, с бащи и дядовци, засегнати от терора по време на комунизма до съсипване и отнемане на имуществото и живота им.
7. Хора, които винаги са пригласяла ни силните на деня. Бивши членове на БКП и техните деца.
8. Културни, успели хора, със семейство, с деца и професии. Споделят кой знае защо съвремениия либерализъм при собствено традиционно и прекрасно семейство, и са антикомунисти и русофоби без материални зависимости. По убеждение.
9. Хора, поддали се на пропагандата - и от двете страни - и русофили и русофоби до степен личностна агресия, включително към познати и приятели.

10.   Гледай сега пич... Аз не съм нито русофил, нито русофоб. В моите представи и двете страни са еднакво нелепи и смешни. Защо ли? Защото и зад двете страни стоят едни и същи хора, които дават ту на едните, ту на другите, а най-често и на двете страни. Поинтересувай се малко как всички големи войни до момента са финансирани от едни и същи хора. Финансирани са и двете страни на конфликта. Целта е разделяй, владей, манипулирай за да може глупаците да се дърпат един друг и да не виждат истинските врагове.

Ти според мен си достигнал до ниво, от което не можеш да се върнеш и ще си останеш завинаги хипнотизиран, точно като тези дето ми говорят постоянно за модерен западен свят и как Украйна до края на месеца щяла да стигне до Москва и Русия да се разпадне на 10 държави и всякакви други простотии. Много малко останахме хората с акъл и критично мислене.

Русофоби в България има по две причини. Първо има хора, които не харесват комунизма. Аз също не го харесвам. Трябва да сме наясно, че никога народ не може да бъде равно на цялото общество. Народа е различни групи, тъй че е доста нелепо да говорим за нашето население като едно цяло монотонно общество. Та русофоби има заради комунизма, както има и американофоби заради капитализма. Просто има определени групи хора, които харесват определен модел на функциониране. Ако си мързелив, тъп и безполезен ще искаш комунизма, защото държавата ти осигурява някакъв нормален минимум. Не искам да кажа, че хората, които харесват комунизма са тъпи, дори напротив. Фактите са такива, че България е построена от комунистите. Комунизма е взел надмощие, просто защото държавата и населението са ни били в такова положение - масово хората бедни, отрудени, селски хора, които работят по цял ден и искат някаква сигурност. Точно затова комунизма взима надмощие в онези години. В днешно време обаче комунизма не е възможен поне под онази форма, защото хората искат сами да определят какво да правят с живота си, накъде да се развиват, какво да казват, какво да мислят, да имат право на собственост и така нататък. Аз не съм живял по времето на комунизма и не искам да говоря толкова, защото може да греша, но като идея комунизма не ми харесва. Аз искам да съм свободен, да мога да правя, мисля, чувствам, говоря и притежавам това, което искам и мога да си позволя.

Другата част от русофобите в България са мои набори (на 24 съм) които са промити от западна пропаганда без да знаят изобщо за какво говорят. Дали са платени, дали са невежи няма значение. Факт е, че са там. На мен такъв тип хора са ми противни, както и такива като теб. Нищо лично към теб, съдя по мисленето ти. Като човек не искам да те обиждам.

За гейовете и наркоманите доста можем да говорим. Не знам точно защо го правят, но тва са някакви умишлени процеси. Предполагам привеждат населенията в режим на полезни идиоти. Аз лично нямам проблем с тва дали някой е гей, но имам проблем когато започне да се налага над другите, иска специални права за него, иска да промива мозъците на децата. С това имам проблем. Гей обществото е със същото мислене като теб, само че си защитава своите интереси. Те също не могат да асимилират за какво им се говори и винаги си мислят, че всички ги ненавиждат защото били гейове. Ми не, аз си казах доводите и не се имам за хомофоб. И фобия означава страх, а страх от някакъв гей няма как да имам, най-много смях. Наркоманията също е навсякъде, в Русия кой ти каза че няма? Точно най-големите групировки за наркотици са руски. В Южна Америка всичко се контролира от руснаци. Не знаеш въобще какво говориш тук. Европа в момента генерално е слаба и е силно зависима от САЩ. Аз не харесвам тази Европа. Аз искам силна, лидерска, обединена, технологично развита, социално развита, транспортно развита и така нататък Европа, а не някакви полезни идиоти да протестират че не можели да си сменят пола за 5ти път...

Какво здраво общество виждаш в Русия не знам. Там е същата мафия като при нас, но 100 пъти по-голяма. Там е нещо от рода на авторитарна олигархия - демек Путин и неговите мафиоти приятелчета решават как да живее обикновения руснак. Изпитах дежавю.

Точно за жените нямаш представа каква простотия казваш. Ти може и да не си излизал много от своя град, но аз мога да ти гарантирам, че където и да отидеш рускиня се приема за лесна жена за секс, да не използвам друга дума. И нашите са горе-долу в тая категория, но то като се замисля 80% от жените са к*рви вече :D

Гейовете и наркомените не са равни на западното общество. Тва са полезни идиоти, които ги има навсякъде, включително в Русия пич... Аз познавам точно 4 рускини и 6-7 руснаци, от които 3 са лесбийки и 2ма са гейчета. Тва означава, че от моите познати рускини 75% са лесбийки и 33% са гейове.

Русия наистина ни е освободила и тва не трябва да се забравя, но тва НЕ означава, че от тук нататък ние ще сме им сателит! :) Темата е интересна и дори не смятам да споря с теб, че нашето освобождение е по-скоро страничен фактор от целите на Русия. Тъжно за такива като теб, но Русия ни е освободила просто по стечение на обстоятелствата, те са имали съвсем други цели и не са дошли тук да ни освобождават понеже много ни обичат. Също така е и факт, че Русия е била против тва България да е обединена и независима. За това какво ще кажеш? Също така е и факт, че благодарение на Русия сме си запазили по-голямата част от територията и днес България не е Софийска област. Историята не е черно-бяла пич, но едва ли има смисъл да споря с теб или с някой твой аналог привърженик от "демократичния свят". Уважение към всички хора, паднали в бой за свободата на България, без значение от националността.

Тук стигаме до другата простотия, която казваш. Може ли да ми обясниш какво точно Русия защитава? Русия с тази документално специална военна операция, фактически война цели да вземе ресурсите на Украйна и в голямата си част го направи. Тази война е за ресурсите, полезните изкопаеми, атомната енергия и почвите на Украйна. Прочетете пак това изречение и ще осъзнаете, че в момента Русия е постигнала тези цели. Чак след това идва геополитическата причина за войната. Русия не защитава никого, на Русия не й пука за нейните войници и ги избива когато са ранени. Тва естествено не е само тяхна практика. Все едно да ми казваш, че Първата Световна Война е започнала заради един убит австриец...

Аз руснаците ги харесвам ппц, нямам проблем с тях. Мога да се разбирам с всички. Иначе то е било ред и дисциплина и при Хитлер, нали се сещаш? И в Китай е ред и дисциплина? Знаеш ли кво е общото между тях? Че ако не си в ред и не си дисциплиниран си ненужен. Реда и дисциплината е хубаво нещо, но в един момент се пренася в диктатура, както виждаме.

Относно твърденията ти за войната как всичко било фалшиво и всички убити хора били убиди от украинците да им направят "сечено" даже ми е под нивото да го коментирам... Само ще ти кажа, че по време на война и двете страни лъжат и ние не знаем каква е истината. Лично според мен руснаците умишлено са допуснали тази контраофанзива да стигне до определена точка. Тва са тактически надлъгвания, които ние трудно можем да разберем, но може и да греша.

Колкото по-към края на това, което си писал стигам толкова повече осъзнавам, че си е "еб*ало майката бе ей"...

Хора мислете! Малко хора с акъл останахме, които реално да виждаме какво става и от двете страни.

11.   Авторе... дори не знам от къде да започна. Всичко ти е грешно!

13.   За русофобите - едни са платени, други са естествено полирани, а трети смятат, че като се лепнат плътно до западняците, ще станат западняци. "Пази, Боже, сляпо да прогледа" /жокер - прочетете произведението! Алеко Константинов отново е бил клинично точен, описвайки определени поведения, отдавна присъщи на част от нашенците/.

За темата - съдейки по нивото на правописа и креативността на автора е написана от естествено полиран, опитващ се да се подиграва. Да беше се задоволил с нещо, което му е по силите - "пърдене" с мишница например! За подобна тема е нужно доста повече!

Но в неговия стил /и демонстрация как се прави, само че по адрес на другия лагер/ - как можете да бъдете русофили? Не искате ли да имате свобода да си избирате един от 1 800 000 пола, които да сменявате цял живот? Нов пол за всеки ден, братя! Да не би да ви се чукат хора от другия пол, живейки в илюзия за два пола? Кога са били два - преди 20 години? Допотопни работи! Вижте тук каква омраза бълват мъжете към жените и жените към мъжете! Да сте виждали активните да пишат така за пасивните или пък останалите от групата ни да си говорят така? Не, там е любов и еуфория! Наистина ли предпочитате държава, където гей може да бъде оставен без работа за сметка на някой с образование? Гнус ме е от това! Как ще дискриминират така клетите хора?

Ами как не ви е срам да сте толкова нетолерантни към клетите бежанци и чернокожи? Вярно, ние на Запад имахме колонии и роби, но сега всички са длъжни да се извиняват от наше име! Тия руснаци как смеят да не им поднасят извинения от наше име? Ами медиите? Какво им харесвате на руските медии? Дават две гледни точки, едната от които е проруска! Извратено, повръща ми се от това! Все едно някой иска да чуе различна от прозападняшката гледна точка! Що за извращения има там?

Да не ви обяснявам, че по тяхно време България била фалирала 3 пъти! Е, вярно, че после комунягите продали златния резерв, за да покрият дълговете си и добили ново злато, за да замести стария им резерв, но това си е фалит, братя! И даже не са се сетили да напечатат много левове, както правят американците! Що за пещерняци са тия да не ползват най-стария трик в учебника?

Какво не му харесвате на капитализма? Ами на демокрацията? Какво по-хубаво от това да разориш някое копеле и да му вземеш активите? Или да докараш до самоубийство някакъв си там човечец, правейки борсови спекулации и фалирайки банка? А кое е по-добро от демокрацията? Искаш нечий нефт, отиваш да раздаваш демокрация! И като бонус от ЕС ще кимат послушно с глава и ще ти пляскат, а не като на разни там специални операции! Освен това понеже медиите са твои, можеш да погребваш когото решиш, да разболяваш когото решиш, да извърташ факти, да измисляш факти, да криеш факти... Отделно можеш да избираш победители в разни там конкурси и номинации по политически мотиви! Или даже да създадеш нова награда и да я дадеш на "правилния" човек! Филмите ти са пълни с диверсифицирани персонажи - кеф ти черната Ан Болейн, кеф ти мюсюлманин в Англия по времето на крал Артур! Пука ти за историята, това да не са документалки? Ще пренапишем света, братя! А ония руснаците какво правят по въпроса, а? А???

При нас наркотиците са съвсем законни /е, още не всички, но работим по въпроса/. При нас можете да посягате на дъщерите си, на внучките си, на новородени, на кози, на овце, на дървета, на вентилатори... За каквото се сетите, ние вече сме го разрешили! Няма правилен и неправилен секс! Ако сте с нас, ще се погрижим да влезете в ЕС дори някакви си там клоуни да налагат вето. Кои са те, че да налагат вето на Демокрацията, а? А??? С нас почва света и с нас ще свърши...

Мога още много да ви говоря, но закъснявам за 5-минутния си душ! Ако го пропусна, гаджето ми Ахмед Дервишоглу /дете на местните в Германия/ ще се нацупи и току-виж ми изневери с жена! Предупредил ме е, че ако не се къпя редовно, ще посегне на жена. Само при мисълта мъж да прави секс с жена ми става гнусно, затова отивам в банята! Каквото не отмия, той ще го изближе при последвалия секс. Възбуждат го кръжа и лайна, а след досег с урина и гъбички по ноктите направо няма спиране!

15.   Като има тема против Русия, коментарите са почти само от болни русофили и оставам с впечатлението, че в България 90% са нямащи връзка с реалността русофили. Когато темата е русофилска пък, коментарите са само русофобски.

Написах темата, само за да разбера наистина ли 90% сте русофили. Макар че съдейки по опита си в реалния живот, мога да кажа, че почти всички над 50-60 са русофили освен репресираните през комунизма. От младите повечето са прозападни, но дори от тях има русофили.

За мен е странно да има толкова русофили. Не знам колко сляп трябва да си да не виждаш мракобесието на Русия и толкова да им се слагаш. В никакъв случай не казвам, че запада си няма неодстатъци. Но какъвто и да е запада, никога не са държали хората си на сила в страната за разлика от соц. страните. И колкото и лош да е запада, там живеят 15 млн руснаци. Дори руските богаташи и висши политици живеят там, купуват си имоти там, изучават си децата там.

Когато 15 млн американци и 15 млн немци отидат да живеят в Русия, ще повярвам, че Русия е супер. Когато децата на президента, сенаторите и Джеф Безос се установят и учат в Русия и си купят имоти там, ще повярвам, че Русия е по-добре.

16.   Ако на запад има наркомани, то в Русия трудно ще намериш някой да не е алкохолик. Тя дори не е най-хубавата славянска държава, такива може да са Словения, Хърватия и Чехия.

17.   Е, да прав си, ама иди им го обяснявай това на западните либералофашистки, промити мозъци. Те само едно си знаят и едно си баят - русофили, путинфили, руски подлоги, Копейкин и тем подобни заучени простотии. Тези глупости русофобчетата си ги повтарят като развалена грамофонна плоча във буквално всеки коментар, и това на тях са им всичките аргументи срещу Русия. Плюят и обиждат Путин и Костадинов с какви ли не злобни обиди, а възхваляват Киро свинята и гледат да го защитават по всякакви възможни начини. Изкарват го едва ли не ангел, че ни ограбва всичките пари и ги дава на "горките украинци". Опитват се да изкарат Русия "бедна", а щатите много "богати" и да го извъртят, както на тях им харесва. Не се влияят от никакви рационални факти и доказателства, те искат само те да са прави, и нищо друго няма значение за тях. Пълни филмари. Живеят във един техен си филм, в който Русия са лошия злодей, срещу който трябва да се бият, а Хамериканците са "супергероя", който ще дойде и ще ги спаси от "гадния злодей". Ти им говориш с факти и доказателства, те пак почват същата песен със същите простотии за "бедната Русия". Не се хаби да обясняваш на тези западни дебили кое, как, какво и защо е, те вече са промити до мозъка на костите си със западна пропаганда, и няма да те разберат. Аз те разбирам и те подкрепям напълно. И аз се кефя как Путин го тури на европедерасткия съюз, с постоянните им санкции и забрани. Вече съм 1000% сигурен, че този сайт е собственост на прозападни лумпени, които използват платените си тролове тук, за да пръскат либерастка пропаганда в нета.

18.   Авторе, предполагам, че си платен трол, за да пишеш такива неща. Ако не си, то незнаеш нищо за света. 45 години България беше колония на Русия. През това време Русия управляваше страната ни чрез българи - подставени лица. През тези години първо руските войски заграбват целия пенсионен фонд, натрупан до 1944 г Това са няколко милиарда златни лева. После България започва да изнася продукцията за Русия под себестойността й. Тоест ако едно кило домати е струвало 2 лв, ние сме го изнасяла за Русия за 1 лв. България губи пари, ограбвана е. Затова и България фалира два пъти - в края на шейсетте години и през 1978 г. Вторият път никоя банка не иска да ни даде заем. Единствено банка от Западна Германия ни дава кредит, за да може да се измъкнем от фалита. За избитите от Русия и от подставените й българи-управляващи хиляди хора, интелектуалци и учени нужно ли е да споменавам? И защо бивш член на колонията хвали сега метрополията?

19.   аз пък се "евакуирах" от България към Русия преди 4 години.
Това беше най-доброто ми решение взимано някога!
Като се върна в България за малко... контрастът е сериозен.
Живея в Москва и.... Я ЛЮБЛЮ МОСКВУ!

Москвич 412

20.   Доста адекватен коментар от 10

22.   Хората в България, които мразят Русия и руснаците са същата част от обществото, на които преди са им били виновни 'комунистите и ченгетата от Дс', сега са им виновни 'децата на комунистите', после им е виновен Кирил Петков, Василев, Трифонов

Най-мързеливите, най-некадърните, вечно мрънкащите и обвиняващи другите за собствената си некадърност. Най-големите предатели, нагаждачи и слуги по интереси. Това са хората, които са отворили отвътре вратите на Търново, за да влезнат турците, те са и които предадоха Васил Левски на турците и после не му помогнаха по пътя до София, въпреки че са го охранявали само 2 заптиета.

За един и същ типаж хора става въпрос. Крайно неблагодарни, слуги по интереси, нагаждачи, безпринципни. За тях е безсмислено да им се обяснява, че руснаците са ни освободили, защото те въобще не могат да разберат и асимилират какво означава думата "свобода"(сигурно мислят, че нещо за ядене), тази дума са я чували само някъде по телевизията или са я виждали на лозунга на знамето "свобода или смърт"

За такива хора - роби по душа, им дай ядене и пиене и са облизвали звучно за*ика на всеки турски бей за най-малката изгода. Безсмислено е на такива хора да се обяснява, че трябва да се изпитва уважение и благодарност към единствената(подчератавам - единствена) страна, която е дошла да ни помогне и нейни войници са си оставили костите тук. А ако някой друг посочи страна, която да е идвала да се БИЕ в полза на България, нека я посочи, но ще ви кажа, че такава няма.

И така, същите тези хора, които казах, че са предали Левски, а са извършили и сумати други гадости и предателства към родината, са и същите крайни русофоби. В момента храчат и плюят с пълна жлъч срещу Русия, защото имат изгоди от Запада - работят в западни фирми, ходят по почивки в западни страни, възприемат тяхната култура, купуват си западни стоки.

Ако утре Русия е пак силна, същите предатели ще станат най-върли русофили и комунисти, само за да прилапат някаква изгода. Как да им обясниш, че е неестествено да си протвник на хората, които са дошли да ти направят добро, напротив те се съюзиха с хората, които бомбардираха България през ВСВ и пускаха мини под формата на детски играчки, за да могат децата като отидат да си играят с тях да им гърмят в ръчичките - а именно англичани и американци.

Самият Чърчил е казал, че 'София трябва да бъде изравнена със земята и на мястото да се засадят картофи' и въобще западните държави мразят като цяло не харесват и руснаци и българи, защото те са съвсем различен клон и като вяра и като история принадлежат на Западната цивлизация, на католицизма, а ние сме част от Изтока

Самите българи са дошли от руските земи. Стара Велика България - на хан Кубрат се намира точно около земите на днешна Русия и Украйна, около Крим и източната част на Черно море. Волжска България също е била в земите на днешна Русия, както и при изчезването на Волжкска България и поглъщането й от Московското княжество вероятно много аристократи от волжките българи и руските династии са се смесили.

Въобще има страшно много факти, не е само едното Освобождение, което да свързва България и Русия, но предателите и неблагодарниците в българското общество предпочитат да не знаят за тях, а да са слуги на колонзиаторите, да робуват по чужбина и да нямат родина, а да са чергари и наемници цял живот.

23.   Първо: Или авторът е написал тази тема, с цел провокация, или... Надявам се да е първата опция (с цел провокация), защото иначе народът е обречен с такива прости хора!
Второ: Нито заглавието, нито самата тема е написана грамотно, явно авторът е бързал да публикува историята си, за да гледа сеир в коментарите. Лошото е, че като гледам много рядко хора осъзнават, че всъщност това си е чиста провокация, от страна на авторът. Все пак, мога да кажа няколко изречения по темата, но не смятам да си губя времето към авторът, а към аудиторията.
Като толкова русофилите милеят Русия, нека вървят там. Само че... май нещо ги спира. И вероятно ги е срам да кажат какво, за да не обидят милата си Раша. А, когато чуя за това "освобождение", започвам да се смея. Явно руските тролчета идея си нямат, как въобще Русия ни е освободила и защо.
А това, че Русия е богата, пак е поредната русофилска измишльотина. Напротив, Русия е 2-та държава по брой емигранти. Така че вие си направете сметката дали е толкова "богата". За обществото... просто ужас. Там алкохола е на първо място, даже има и случаи за смърт от алкохол. Жените там са пълни проститутки, а мъжете пияници. Мога да припомня и за Комунизма. Да, не е измислен от Руснак, но благодарение на РУСНАЦИТЕ, той се разпространява в почти целият балкан! И заради точно комунизма, сме зле развити като държава. Лошото е, че руснаците плащат на такива тролове, като авторът. Но, нека русофилчета, не забравят, че тяхното мнение, което така обстойно искат да наложат няма да трябва на никой, нито пък ще го интересува. Така че всички руски тролчета да излитат за Москва, както е направил номер 19. Ако всички любители на Русия направят същото нещо, може и България по-добре да започне да се развива!

24.   До 22

Личи ти, че си русофил, което за мен е смешно, точно както щеше да е и ако беше американофил.

Напротив, точно тези дето най-много мразят комунистите и говорят против тях са със родители, баби и дядовци точно от тези кръгове. Говоря естествено за политиците, не за обикновените хора.

Тва за Левски, което казваш с двамата турци въобще не е вярно и има няколко опита да бъде освободен, но неуспешни. Според теб наистина ли двама човека ще охраняват най-опасния човек в дадена държава? Историята ни на доста места е писана така, че да ни настройва против Турция умишлено. Естествено, че комунистите стоят зад тва и тва са факти. Също така робство не е имало, но в никакъв случай не е било и присъствие или съжителство. Точната дума си е владичество. Ние никога не сме били роби в буквалния смисъл на думата. Тва също е силно преувеличено, главно в литературата, но тва е съвсем отделна тема. Аз не се имам за роб, ако ти се имаш си е твой проблем.

Руснаците са ни освободили, факт. Факт е обаче, че и тва не им е била голямата цел, а нашето освобождение е само страничен ефект, което е тъжно. Въпреки тва, Русия ни е освободила и трябва да сме им благодарни за това, но не и да сме им сателити завинаги.

Тва, което казваш и за Русия и за западните държави си е така. Имаме си минало със всички. Предполагам обаче си наясно, че и Русия има грехове към нас, които хич не са малко, точно както и западните държави? Не знам дали усещаш накъде бия... Ние нямаме приятели и няма как да бъдем уважавани. Държави като САЩ и Русия гледат на останалите като на колонии. Изобщо цялата ти теза, че ако Русия е с нас ще ни обича, пази и ще благоденстваме е генерално грешка. Ще е същата ситуация като сега, само че вместо САЩ ще е Русия. Големите и силните уважават само тези, от които могат да ядат бой. Такива като нас никой не уважава и обича и ти си наивник ако го вярваш.

Иначе съм съгласен с нещата, които пишеш за противните американофили, само че и ти си ми противен, тъй като си същия като тях, ама от другата страна. Съмнявам се да ме разбереш.

26.   Резултат от десетилетие пропаганда на либерали, комплексите и простащината на мнозинство българи е добра предпоставка успех.
Фанатично и глупаво е да си краен русофил, но е някак нормално да си добре настроен към руското или поне да не го ненавиждаш. Нали знаете, че нямаше как да дойде това освобождение от Османската Империя? Не търси българи за въстание, няма да го бъде! Много страхливи, лукави и подлизурковци от едно време до днес, няма как да се получи нещо. Това с България и Русия е все едно да дадеш пари на някой умрял от глад и след няколко години той да забрави услугата ти. Тази простащина е характерна само за България. В цялата страна има може би под 40% русофоби, които много активно пишат по форумите и си правят по няколко профила.

28.   И да ви оставим да съсипете съвсем родината? Мечтайте си!

1. Сега за причините ли ще гадаем? Навремето се обясняваше, че имало и финландци, украинци и други подобни вицове, сега пък почнахме да нищим причините. Предполагам, че познаваш руснаци от онова време и си говорил лично с тях! Иначе вероятно от "Дневник" са ти казали нещо и ти ни правиш намеци.

2. Провери колко е населението на Русия! След това се замисли дали държава с такова население може да е на второ място в подобна класация без там да е някаква клоака! И като бонус помисли дали липсата на въпросната бройка ще бъде усетена в самата Русия! Можехме да сме на второ място, ама нямаме достатъчно население, за да минем други държави - тук масово се изнасят благодарение на "демократите"!

3. Това за алкохола е готин майтап. Знаеш ли, че е стара новина? В наши дни поляците пият в пъти повече от руснаците! Познат е бил в Русия и там редовно е чувал, че местните като решат да се запият яко, вече си казват "Дай да се напием като поляци", т. е. и за тях не е тайна, че са загубили първото място. А за останалото... ти нали не си бил в Русия, хибридаджия такъв? Защо да ти вярваме? Прочел си нещо някъде? Върви в Русия, поживей там година-две и после ела да ни разказваш! Дотогава не си достоверен източник!

4. Грешка! В България е имало нещо, наречено тоталитаризъм /можеш да видиш какво е с търсене онлайн/. Наричали са го комунизъм, но не е точно такъв. То и сега го наричат демокрация, а си е някакъв странен хибрид между диктатура и фашизъм. Никаква демокрация не е! А сме зле развити като държава, защото "демократите" вместо да ползват началната база, унищожиха и разграбиха всичко, оставяйки ни без икономика. Не е висша математика!

5. За руски тролове не знам, но за твоите хора се знае, че "Америка за България" им плаща. Даже си има списък на онези, дето са получили! А явно от омраза не си разбрал, драги, че авторът е ваш човек, правещ се на русофил.

В тоя ред на мисли нямам против да лети за Русия! Чао, авторе! Чао и на теб, номер 23, ако възнамеряваш да продължаваш с обясненията относно пиенето, курвите в Русия и така нататък! Трябва да отидеш на място и да останеш година-две, иначе е като аз да обяснявам за разликата между финландците и шведите без да съм стъпвал в никоя от двете държави! Нелепо е и хората ще ми се смеят - къде зад гърба, къде пред мен. Както в момента, впрочем, правят с теб! Усещам какъв масов кикот пада, докато четат тая тема и по-специално мнението ти.

29.   19, ако мобилизират за Украйна, ще се евакуираш още по-далеч.

30.   До 26 по-скоро богатия е дал пари на бедния с ясната идея, че ще го иска зависим и ще иска услуги в замяна. Стру а ми сез че по-скоро тва е реалната ситуация, НО все пак е дал пари.

31.   До 28
Според мен това, което е написал авторът е чиста провокация. Кой знае колко пари са му предложили, за да пише такива глупости. Но коментарът Ви е много точен. Дано има рядко такива, които са си чисти русофили.

32.   До 29 от един Москвич 412
Няма как да ме мобилизират, аз нямам руски паспорт, а само работна виза. По-вероятно е да ми я анулират и да “евакуират” в България
А към теб въпрос- ако мобилизират в България ти ще отидеш ли? Защото много хора пишат, а не се замислят какво биха направили в такава ситуация!
Не бих се бил за нито една държава- дори и за България!
Искрено се надявам скоро да приключат да се стрелят, но…едва ли!
Москвич 412

33.   До един Москвич
Няма скоро да "приключат" да стрелят. Твоите любими руснаци ще продължат да убиват невинни хора и да рушат къщите им. И всъщност са ми странни такива хора, които пишат "Я люблю Москву", а в същото време ги хваща "страх", за мобилизацията и не им се бие за "любимата"им държава.

34.   Е, как ще приключат скоро? Америка не понася страни с големи територии. На всички големи и богати територии Америка обича да им помага и винаги се втурва да им носи мир. И толкова мир им носи, че оставят свързани завинаги.

35.   32, демек обичаш я, само когато всичко е наред, но ще си биеш камшика в първия момент, в който вече не ти оттъва. То голяма любов, няма що. Ти не си русофил, а чист интересчия.

36.   Номер 33, това го приемам като обещание, че когато от НАТО поискат да се включим, ти първи ще се затичаш към фронта. И да не се измъкваш после! Ти ще покажеш как ще се биеш за любимия си алианс и ще ни сразиш, а ние ще се срамуваме, най-вероятно около гроба ти или каквото там остане от теб след войната. Но важното е, че в последните си мигове без бойни наранявания или сред живите ще можеш да кажеш "натрих ли ви носа, а". Тролщина на максимум - не вярвам някой да я достигне, но знае ли човек?

Това важи за всеки евроатлантик - в момента се пъчите, че другите не искали да воюват от позицията си на хора, които също не виждам да са се залетели. Е, какво чакате? Покана ли? Колкото по-скоро се затичате към бойното поле, толкова по-скоро ще можете да се фукате с величието си, ама наистина, а не само на думи! Да помагам или и сам ще успееш да провериш как да предложиш на Зеленски услугите си като наемник/доброволец или както там се води? Ама да знаеш - не е като компютърните игри, където играещият винаги печели след като се тренира сума ти време и задобрее!

37.   До 33
Доста странно изказване
1. Това, че обичам Москва, не ме прави поддръжник на войната и Путин
2. Коя според теб е “любимата” ми държава? Това не е моята война, която и да е държавата!
3. Преместих се в Русия не от любов към руснаците, а защото беше възможност за мен да се развия професионално. Нито за миг не съм съжалил.
Гледането на телевизия промива мозъците и всички стават супер крайни, обиждат, говорите за руснаците, а не знаеш какво мислят те. По българската телевизия никой не е показал интервю с руснак, защо ли? Защото информационната война е дори по-голяма от физическата.
Но…в една война победители няма! И няма да има и в тази!

Москвич 412

38.   Има толкова много русофоби защото 99. 9% от хората са тежко промити мозъци без никаква собствена мисъл които киснат пред ТВ-то и фб където статуквото ги храни от сутрин до вечер с това което трябва чуят. В големите телевизии дават само и единствено една гледна точка и ако допуснат някой нормален за разнообразие той бива осмян, прекъсван и засрамен. "Мнението" на масите бива манипулирано и тласкано в посоката която е изгодна на големия Хегемон (САЩ).

Това не е само в България, но и в целия свят който е част от разпадащия, гноясал Запад. Имай в предвид обаче, че днешна Русия също не е цвете за мирисане. С алкохолици, наркомани и беднотия е пълно там, но при всички положения е по-малкото зло, защото:

1. Тя е братска нам държава, по език, донякъде култура и общо минало. САЩ е обратното.

2. Демоничната неолиберална перверзия все още не е намерила дом в Русия и се надявам никога няма да намери.

3. САЩ и техните партньори са виновни са безброй войни и невинни жертви по света, включително и в България. В сравнение с тях Русия а дори и СССР са пухкави ангелчета.

Когато русофоба спре телевизора и почне да чете и мисли и придобие малко смирение, може би чак догава ще има шанс за спасение.

39.   До 35
Е то русофил стана обидна дума.
Какво означава- обичаш я, пък като не ти отърва? Не е ли всеки така- да търси тов, което е най-добро за него/нея?
Преди 10 години бях много близо до това да се преместя да живея в Германия, тогава какъв ли щях да бъда?
Ние сме трудови мигранти, не го правя от любов към която и да е страна.
Не знам защо този сайт от сподели. нет се превърна в наругай. нет и наплюй. бг
Това между другото е една от причините да се чувствам добре извън България!
Успешна седмица на всички!

41.   До 37
Не виждам какво "странно"изказване имам. Просто казах истината. А и какво ще стане, ако има интервю с руснак? Може би ще каже, че диктатурът му прави "много добре", като убива невинни хора ли? Не искам да те обиждам, но Русия е пропаднала държава и точно заради това никой не прави интервю с тях. Защото заради президентът им, в момента има разделени семейства в Украйна и умрели хора!

42.   До номер 38
Пълни глупости! Това, че имат сходен език с нашият, (който да припомня, че НИЕ сме им го дали)не означава, че са стока! В момента заради тях цяла Украйна страда, хората там умират, семействата се разделят, а ти пишеш "по-малко зло"? Като толкова ти се струва добра можеш да отидеш там. Но няма нужда да се опитваш да налагаш русофилското си мнение и на останалите. А когато всички русофили заминат за Русия, може да има шанс България да се оправи!

43.   39, ми мръсна е, да. Трябва да не си с всичкия си да толерираш подобна агресивна политика. Същото важи и за САЩ.

44.   Забавно е как русофобите постоянно искат останалите да си заминат. Толкова ли сте слаби, че за да надделеете трябва да е служебно, т. е. другите да ги няма? Притеснявам се за вас, хора!

45.   Много изкривена е представата на света от медиите
Колко публикации имаше за войната в Ирак, Йемен и т. н. НУЛА
В Ирак има 650, 000 жертви, казаха че Саддам имал атомни бомби, убиха толкова народ, а бомби нямаше!
Тогава американците какви бяха? Освободители? Хахаха
Колко санкции им се наложиха за тази агресия? НУЛА!
Те не бяха ли агресори тогава? Смазаха една държава, заради нефта.
Или това не се брои?
Не смятам, че Русия е прекрасна държава, но Америка създава всички войни по света! Всички!

Москвич 412

46.   45, медиите са ясни, какво ти пука за медиите, ако имаш глава на раменете. Но и Русия, и САЩ са агресори. Да виниш едните и да оправдаваш другите си е чисто лицемерие. Не знам защо агресията на САЩ те настройва срещу тях, а агресията на Русия не те притеснява, че и се биеш в гърдите какъв русофил си. Кому са необходими тези двойни стандарти? Или понеже родителите ти от малък са ти втълпявали колко готина е Русия, нейната агресия не е чак толкова неприемлива, колкото тази на САЩ?

47.   До 44
"Забавно е как русофобите постоянно искат останалите да си заминат. Толкова ли сте слаби, че за да надделеете трябва да е служебно, т. е. другите да ги няма? "Това не е "слабост". След като русофилите милеят толкова много Русия, повече от собствената си държава, могат спокойно да живеят там. Това, че има проблем, който ги спира и я жалят от разстояние, не означава, че мнението на русофобите е грешно! На мен ми е още по-забавно как русофилите милеят Русия, жалят я, защитават я, но по неизвестни причини не искат там да отидат. А пък такива, които живеят в Запада, пък милеят Русия, са ми още по смешни!

48.   До 39
"Е то русофил стана обидна дума. "
А според теб за интелигентни хора ли се използва? Русофил е човек, който няма пет пари мозък в главата си и се опитва да наложи мнението си на всички останали. Това означава русофил, така че да не се чудиш дали е обидна дума, или не. Това са хора, които нямат никакъв изглед към света и си знаят една Русия, която им е непрекъснато в главата. А и след като си в Русия, какво толкова те интересува България, нали заради нея си се преместил в Русия?
Но всъщност така е най-добре-колкото повече русофили заминат за Русия, толкова по-добре. Може би тогава България ще може да се оправи.

50.   47, ама и вие често се кефите на Америка и на американските ценности, но не ви виждам да сте се засилили към Щатите! Поне в Брюксел да бяхте отишли - ЕС си е пародия на Щатите, а Брюксел е централата на тая пародия! Ако пък твърдите, че толкова много мразите Русия и Путин, можехте да отидете там и да го играете агент под прикритие, помагащ на Русия съвсем да западне. Нима не сте искрени в чувствата си и не искате да ни освободите от "лошата Русия"?

Варианти да искаш и за вашата група, но онези, които гоните, не ви ги споменават постоянно, а вие като свършите редовните опорки "3 фалита, пета колона, съветско робство, имперски амбиции, банани, чакане за кола, избит елит на нацията, пиене, проституция" /пропуснах ли някоя/ и почвате да "гоните" българи от България. На мен това ми звучи като опит за служебна победа или в най-добрия случай обикновено фабрично тролене /неотдавна чухме за едни 4к на калпак от Русия, колко ли дават ЕС/САЩ за тролене - вероятно повече съдейки по това колко некадърници и вечни "бояджии", които познавам, напоследък пеят в един хор с вас/.

Това с нарочването на неудобните за русофили и демонизирането на така наречените русофили е стар номер. Някога беше известен като "който не е с нас, е такъв/онакъв и е проблем за Тутраканската селищна система". Уж масово не харесвате комунягите, а ползвате тактиките им. Защо така?

51.   Авторче, не си напъвай малката главица. Личи как не си напускал селото си, мирогледчето по-ограничено не става. Живея в деградиралия Запад и тук заплатката в Макдоналдс е повече от парите, които изкарвах във Вулгаристан с нощен труд, език и опит. Джендъри наживо няма да мернеш освен ако лично не ги подириш. Те са една шумна, но незначителна част от обществото. Другите ти тъпизми дори не заслужават коментар. Като толкова ти се ближе дирника на цар Лилипутин, давай на воля. Личи що за стока се подпичква на Русия - неграмотни селтаци.

52.   Авторът съм. Защо в тази тема има толкова русофоби, а не се включват да ме защитят в русофобските теми? Написах темата, само за да проверя дали наистина 99% са русофили, че се бях отчаял вече. Е, тази тема ми върна надеждата, че все още има някакъв процент хора с акъла си. Явно е вярна теорията, че русофилите не са чак толкова много като бройка, колкото са кресливи и създават усещане за мнозинство

53.   Авторе, специално за теб ги преброих - точно 11 души са тук заради русофобията си /не броя мнения на хора с един и същ хеш нито тук, нито при другите групи/. Имаме и един, който по-скоро мрази жените, както и няколко с недекларирани виждания по темата. Всъщност един от 11-те май е просто поредният нарцис, дето си вярва, че другите са прости, а той е с кралски обноски.

Обобщение - 11 русофоби /един от тях е автора, писал два пъти/, 4 неопределими според написаното или демонстриращи друга причина за включването си, 14 русофили и балансирани /ясно казали, че не са нито русофили, нито русофоби - такива няма как да ги броиш към своите, ако ще изчисляваме процента на русофобите от общата група, което явно те вълнува/. С други думи вашите откровено мразещи са по-малко от останалите и то даже на ниво тема. А извън нея нещата вероятно са и по-трагични. На твое място бих вярвал, че сте малцинство - доста вероятно си е!

54.   Авторе, авторе... кой знае колко тенекии с мед ти дават руснаците за да се излагаш по сайтовете. Разбирам, че си бързал да си напишеш и изпратиш темата, за да ти платят, ама да се беше постарал с правописа... всичко ти е неграмотно написано.
То и на мен Русия ще ми се струва "богата", ако ми плаща да пиша глупости в най-различни сайтове...

55.   До 50
И кой ти е казал, че не съм ходила в Щатите, руснаците ли?? За разлика от теб, аз защитавам държава, в която СЪМ ХОДИЛА и съм запозната, а ти само защитаваш и милееш Русия, пък сигурно кракът ти не е стъпил там! Знаеш ли, че в САЩ се изкарват ДВОЙНО повече пари от колкото тук или в Русия?? Всичко там е безупречно развито, хората се държат като хора, а не като човекоподобни както в Русия! Като те кефи Русия, върви там. Даже, ако я обичаш до степен да се биеш във война за нея се включи. Само, че няма да го направиш, защото не ти стиска, на русофилите им стига само да защитават и милеят от разстояние!

56.   53благодсря за сметката. Е то е ясно, че сме малцинство. То си личи и по хала на държавата. Страните с русофилско малцинство са доста по на запад и сдоста по-висок стандарт на живот. Страните с русофилско население са в източна Европа и разликата им е очеизеадна. Още на границата прави впечатление качеството на улиците и че тоалетните са палетни, въпреки че са пълна мизерия. Видиш платена мизерна тоалетна, значи там са русофилите. Руснака където е минал трева не никне, само кенефи. Хората на запад от руини станаха трета икомипеска сила, а на изток от изобилни природни богатства направихме руини. Ама свинята си обича кочината и не вижда очеизеадната разлика в двата свята. Даже западногерманците се видяха в чудо с източногерманците и още не могат да ги накарат да работят. А уж са един народ. Руснака за 45 г. цялата народопсихология сменя.

59.   До 55
Ти пък коя беше и от къде се появи. Какви големи хвалби, че си ходила в Щатите и си запозната с живота там. От коментара ти личи, че в момента не живееш в Щатите. Защо си се върнала в България? От къде знаеш, че в САЩ се изваждат двойно повече пари от колкото тук в България или в Русия. Осведоми ни какво си работила в САЩ и колко си получавала. А знаеш ли какви са наемите в САЩ. Но ти това няма да го кажеш защото хабер си нямаш. И знаеш ли колко много бездомници има в САЩ. Щом си ходила и живяла там сигурно знаеш и добър английски език. Напиши на английски в интернета за който си искаш град в САЩ "Бездомни хора в Америка" и посочи града който те интересува и ще видиш американската идилия. След като видиш милионите бездомни в Америка тогава ми говори дали всичко е безупречно развито там.

60.   55, само двойно ли? Според мен е по-скоро десеторно.

1-50 от 113