Споделена история от Други

Пиша доста грозно и ми е комплекс
Здравейте, имам голям комплекс и това, е че пиша доста грозновато.
Хората, дори ме мислят, че не мога да пиша, и че съм глупав по този факт. Ако някой има съвет, моля да го сподели :)

Коментари

1.   Какъв съвет? ! Упражнения! Около мен всички пишат ужасно и честно казано, им се присмивам мислено. Мъжът ми пише адски дребно, майка ми- като с левия си крак. Еми, да- навява някои мисли.

2.   Умните хора, винаги пишат грозно. Чувствителните, емоционални, съпричастни хора, които са лесно раними, поради прекалена чувствителност, интелигентни и т. н. -винаги пишат, като лекари-грозно, трудно им се разчита и околните винаги ги критикуват, че не пишат красиво, въпреки че са умни и с отлични оценки в училище.
Има едно прекрасно предимство, това да пишеш грозно и трудно четливо, а именно-така ще можеш основно ти да си разбираш написаното и то веднага. А на околните-това ще им отнеме време... Мисли в тази посока и ще ти стане по-леко. От личен опит ти го казвам:)

3.   Навремето в университета имахме малко психология. Водеше ни лекции една психотерапевтка, много добра. Тя каза почти същото което е отбелязал и н2. Но нека и да допълня. Хората пишещи изключително красиво се водят за прекалено самовлюбени и егоцентрични. Дребното писане също не е добър знак.
Само по написаното на ръка можеш да направиш психологически профил на някой. Това не е случайно. Заради това на много етажи в САЩ има графолози разчитащи биографии писани на ръка.

4.   До 7-и клас пишех така, че после аз не можех да си разбера. :)))
Започни с техническия шрифт. Иска желание, но трябва да запълниш пропуските. Писането е 100% моторна памет. В началото ще е трудно, но изведнъж ще стане лесно. Мозъкът се учи. Но трябва да го накараш да учи.

5.   В наши дни рядко се налага да пишеш с химикал. Не е голям проблем! Бонус - аз имах красив почерк, докато се учех да пиша. После започнаха диктовките в училище и от красивия почерк минахме на лекарски такъв, но хич не ми пука, защото рядко ще е драма, че другият ще се помъчи да разчете написаното от мен. Просто няма как да изписваш буквите красиво, докато бързаш, а навикът остава дори след тях!

Учители, ако ще правите диктовки, поне диктувайте по-бавно! Току-виж спасим нечий почерк от погрозняване!

6.   Поздравявам номер 2 за коментара и стискам палци на автора да си преодолее комплекса и това да не му пречи на мотивацията за развитие. Ако някой се опита да те обижда, набери сили и заяви супер категорично, че е ВАЖНО какво си написал, А НЕ КАК си го написал! ;) Успех!

7.   Следвай медицина!

8.   В YouTube има доста уроци. Аз лично се учих, когато започнах да водя записки и прочие, на ръка, защото според бившата ми, имах проблеми тоав, да споделям. То и затова зпаочнах и тук да вилизам, поради очевидни причини.
Но иначе - гледай видеата издраскай по 1 станичка сс всяка буква, като трениръс съюзите и за 1-2 часа, ще видиш бързи и добри резултати!

А и да допълня - Графологията (да се разпознават различни личностни характеристики, на базата на почерка на човек) се счита за псевдонаука от поне 30 години насам.

9.   Не само, че пиша грозно, а и смесени букви на кирилица и латински:)))))
Живея от много години в чужбина, като доста от тези години съм работила и с документи, които трябва да пиша и/или преписвам собственоръчно. Извън това, когато пиша свои си разни неща, мисълта ми тече така бързо, че ръката не може да я настигне и от бързане става още по- грозно. И изобщо не ми дреме, аз си разбирам написаното, интересен факт е, че около мен хора с подобен "проблем" също ми разбират драсканиците, а и аз техните. Ще рече, хора с креативно мислене връзват "символите/йероглифи" наподобяващи модерните букви хаххаххахах разбират перфектно подобни.
Когато трябва да напиша ясен за други ръкописен текст се концентрирам, забавям или изключвам други неща от главата си (имам чувството понякога, че вътре е кошер от музи, които искат да бъдат чути и става какафония) и само тогава ми се получава добре написан текст на сътоветният език.

10.   Един професор ми написа констатациите си, ЛЛ не можа да разчете за какво става въпрос. Като отидох за втори преглед и професорът не можа да си разчете собствените писаници. А буквите бяха много едри, подредени и текстът беше старателно написан, но не се четеше.
За нормален почерк броя неразкривен и четлив такъв. Не ми трябва да е калиграфски изписан. И не говорим за психоанализа на човека по почерка му, а за нормална комуникация.