Споделена история от Други

Имам ли право да вдигам шум
Имам ли право да вдигам шум в дни обявени за празници(като днес 22. 9), ако спазвам изискването да пазя тишина между 2 и 4 следобед?

Знам, че по принцип събота и неделя не може да се вдига шум, за да не се пречи на съседите, а останалите неработни дни как е?

Коментари

1.   Типично ганьовско мислене. Имам ли право, нямам ли право. Законът е минимумът морал, в най-грубата му част. Няма никакво значение събота ли е неделя ли е празник ли или делник и колко е часа. Щом знаеш, че имаш съседи и шумът(от каквото и да е естество), който произвеждаш влиза в техният апартамент и го замърсява и им лази по нервите НЯМАШ НИКАКВО МОРАЛНО ПРАВО да шумиш. Както нямаш право да притесняваш хора в автобуса, в киносалона, на обществени места, същото е и тук-притесняваш хората около теб. Ако им писне на съседите ти, могат да направят подписка и да те изхъврлят от блока, има го записано в закона, прокурор издава заповед да си продадеш апартамента.

2.   До н. 1-как така съседите ще го изхвърлят от блока, ако направят подписка? Не съм чувала за такъв закон. То, ако имаше такъв шанс-досега да съм подала жалба срещу кретенът отгоре-скъсва се всеки месец да прави основни ремонти и то по няколко пъти НА МЕСЕЦ! Пробива дупки, кърти, чука-абе, тотален малоумник. То да е само той, но понеже -за съжаление в блока, в който живея има предимно военни, с изключение на 3 апартамента, всички останали са заети от военни-а те НЕ се славят със сиво вещество и мозъчни гънки.... , скъсват се ремонти да правят-ВСЕКИ МЕСЕЦ -абсолютни ненормалници.
Към автора-ако НЕ слушаш мазна чалга и не говориш за ремонтни дейности, а под шум имаш предвид-да пуснеш и усилиш готина музика-Гръндж, Рок, Поп-рок-давай! Хич да не ти пука. Щом някои малоумници не спазват часове, а от ранни зори и в Неделя слетобед дори-пробиват дупки в стените, то и ти не трябва да се съобразяваш. Надуй музиката и си слушай на воля. Обаче, ако си чалгар-е, тогава не ти завиждам... , по-скоро бих те Съжалявала.

3.   Ако ти се бръмчи нещо взимай бормашината и почвай, щом е през деня е ок. Никой не може да ти забрани да си бръмчиш през деня. Ако ще и на папата да се оплачат. Въпросът е, че вършиш някаква работа, а не е нарочно :)

4.   До н. 3 от н. 2-и бор-машината не може да вземе, ако става въпрос за периода от 12 до 16 часа. Но н. 3-ти май си от ония, които по цял ден все стени къртят, вместо да се занимават с нещо полезно!

5.   Авторът.

Имам гараж, в който съм монтирал боксова круша, върху която тренирам. Отделно от това от време на време използвам гаража и за работилница, - което включва рязане с трион и удряне с чук.

Шумът определено не е колкото от бормашина или силно надута музика, но въпреки това ми е правена забележка от съседна къща, че преча.

Затова питам какви са законовите изисквания и откога докога е забранено да се вдига шум. Като гледам по строежите наоколо в съботите си работят, вдигат си шум, с все къртачи и багери, така че излиза, че аз съм "балъка" дето се опитва да пази спокойствието на останалите..

6.   Гръмна ми главата цял ден един като тебе на тая дата. Можеш за ремонти от 9-10 до 2 следобед и от 16:00-22:00. До соята в номер 1, точно типично българско е да се съди от морална гледна точка на първо място, на всеки се налага да направи ремонт понякога.

7.   от 1-ви до 6-ти
Тук очевидно не става въпрос за ремонт. Ако ставаше авторът изобщо нямаше да пита има ли право да шуми или не, а щеше да си направи ремонтът като спазва часовете в които е забранено със закон да се прави ремонт. Авторът както е видно е запознат с часовете. Тук става въпрос за системен шум от негова страна и спор със съседите.
Тъй като моралът при ганьовците е нещо на което не може да се разчита, то искренно се надявам новото провителство, което и да е то да забрани със закон произвеждането на шум в жилищтни сгради не само от 14 до 16 часа и след 22 часа, а изобщо, като единствено да имат право да правят ремонт от 14 до 16 и то с предваретилно сложена уведомитлена бележка месец преди това за да знаят съседите кога ще има ремонт и ще се шуми. Не се ли вкара с полицейщина в релсите ганьо, тая страна ще затъва все повече. Свободата е само за осъзнати хора, които имат повече от две гънки, не са с провалено възпитание и имат морал. Неща крайно нехарактерни за ганьо.

8.   Авторе всяка община ОТДЕЛНО си има наредби за шума, прочети наредбите на вашата и разбери правата си, толкова е лено!

9.   Нямаш никакво морално право да тормозиш съседите си! Забрави закони и разпоредби. Българинът не му пука за тях и като дразниш някого той има пълното право да ти отвърне подобаващо. Оплаквай се после на арменския поп! Единственото изключение е ако правиш ремонт (и тогава наистина трябва да предупредиш с бележка). Системен шум не е ОК. Не мисля, че боксова круша вдига толкова шум, освен ако не е в апартамент. Трион и чук не са ОК, освен ако не правиш ремонт, което би трябвало да се случва най-много един път в годината.