Споделена история от Други

Мормонско нашествие във Фейсбук?
Напоследък забелязвам, че в много често из разни фейсбук групи като тази за София като напишеш нещо и получаваш покани за приятелство от мормони. В началото ми беше интересно да се срещам с тях, защото смятах, че може и мен да ме пратят на мисия в чужбина и да уча най-различни езици, изглеждаше ми готино да си ходиш на мисия в най-различни страни из Европа, но разбрах първо, че те не избират в коя страна ще бъдат пратени, може да ме пратят някъде из Африка например, и второ трябва да си на възраст до 25 за да си мисионер. Което е тъпо, защото някакви момчета и момичета едва вчера завършили гимназия да се опитват да ти говорят за религия, все едно имат огромен опит видиш ли е смешно. А най-страшното е, че ако станеш мормон трябва да даваш 10% от заплатата си на църквата? !

Та реших в крайна сметка да не се занимавам с тях, защо постоянно добавят хора във ФБ? Изобщо някой сменил ли си е религията на мормонска защото някакъв вчерашен пикльо му е чел книгата на Мормон? За мен това е грозно, че използват децата по този начин, толкова са заслепени от тази религия. На вас случвало ли ви се е?

Коментари

1.   Бил съм приятел с мормони от Велико Търново. Българи не се пращат на мисия. Молил съм ги да дойда с тях и да се спася от България, но и това им е забранено да правят - нямали право да взимат с тях чужденци... Скъсах връзка с тях, защото след беседите постоянно те карат да извършиш ритуала Кръщене (потапяне във вода и приемане на Божия дух в теб), иначе не си бил заслужил да отидеш в Селестиалното царство (при тях няма ад, а само 3 вида рай, като Селестиалното царство е най-висшия рай). Дотук добте, но истинската причина да не извършвам ритуала е заради десятъка (10% от месечния доход), който трябва да се плаща след това. Тогава бях студент и едва си плащах наема. Като ги попитах как ще живея като правя даренията, Старейшината (всички са с това звание и имат табелки на английски) ми каза, че Бог щял да ми удвои парите и нямало да ме изостави на улицата... Уви, разбрах че това е схемата да си плащат наема в помещението, което са превърнали в импровизирана църква...

2.   Такива книги трябва да се четат или от хора с много критичен ум, или от хора с поне базова подготовка по религия/богословие. Иначе може много успешно да си продухаш главата и да изпаднеш в заблуда.
Интересна е книгата.
Обаче... до там! Трябва да се чете с много мислене.