Споделена история от Други

Съжалявате ли за нещо
Понеже идеята на този сайт е да разказва истории и да дава съвети, аз реших точно това да се опитаме да направим! Нека всеки който има желание и време да сподели нещо, за което съжалява, че е направил или не е направил в живота, или пък нещо, което му е променило живота по даден начин, независимо дали става въпрос за любов, семейство, реализация или кариера. Аз например съжалявам, че като ученик не бях по-комуникативен и отворен към хората. Може би затова сега имам сравнително малко приятели и още по-малко мили спомени. Чувствам живота си малко сив и скучен. Съжалявам и че не положих повече усилия да усвоя език, което е от огромно значение днес. А може би е трябвало и да давам повече внимание на партньорите си. И да, сега вече знам, че е трябвало, но уви. А вие?

Коментари

1.   Общо взето има много малко неща, за които не съжалявам, представях си живота по друг начин, постоянно си го представях, съжалявам може би, че изгубих фокуса и избледня тази моя представа, съответно не е реализирана, а дори да бъде, ще бъда на 33-35, че за какво ми е тогава? !? Да не се отпускам да описвам за какво съжалявам, че админа няма да може да си плати базата.

2.   За нищо не съжалявам. Вярвам, че всичко, което ми се случава, трябва да ми се случи и има защо. Дори да не е най-приятното нещо.

3.   1. Съжалявам, че не знаех, че образованието в Австрия, Германия и други западни страни е безплатно, а вместо това завърших в България. А без престижно боразование си никой. А България е една долна проклета дупка. Но като млад не го знаех и това.
2. Съжалявам, че като по-млад се доверих на циганин/циганка. Това в 100% от случаите е грешка. И циганите в 100% от случаите причиняват вреда.
3. Съжалявам, за множеството разврат в живота ми. И за секса с омъжени жени, включително и двойно по-възрастни от мен жени на които налитах като невидял, както беше голяма мода тогава. Смятам, че това ми сложи проклятие върху мен. Осоено след като се скъса презерватива в една омъжена 44 годишна жена и свърших в нея, бъдейки на 25. От тогава ми тръгна на криво в живота.
4. Съжалявам, че като бях малък обичах да троша изоставени сгради и съборетини с чук, просто за тръпка и удоволствие. После разбрах, че пепелта която се вдига уврежда дробовете необратимо Но късно.
5. Съжалявам, че ходих при врачки. Че си играх с магии. Мисля, че това е второто нещо което ми сложи проклятие върху мен.
6. Съжалявам, че си правих тен на лицето, като концентрирах с огледало слънчева светлина върху него, без да знам, че удвоена от нормалното концентрация слънчева светлина така става опасна за здравето. И цялото ми лице стана в бенки и петна.
7. Съжалявам, че веднъж ходих при проститутка. Не знам защо го направих. Просто ми прищрака като минавах край нея на пътя. А бях малко над 20 години и не ми липсваха момичета. А тя беше циганка. Гнус ме е от мен самият заради това.
8. Съжалявам, че като студент свалях директорката на катедрата ми-омъжена лелка и то на работното и място, и тя трябваше да ми каже в прякт текст, че това е малко неуместно.
9. Съжалявам, че се държах като истински задник с момичетата които ме харесваха, защото знаех, че ме харесват. Като бях 20-на годишен бях страшно привлекателен, а нарочно се държах студено, надменно и глупаво с момичетата които ме харесваха и сваляха, без те най-малко да заслужават такова отношение от мен. Сега страшно искам да им се извивиня за това от преди 16-на години и да им се реванширам за тъпото ми отношение, но не мога да ги намеря.

4.   До този момент от моя живот за нищо не съжалявам. Допускала съм грешки, но благодарение на тях съм човека който съм днес. Тъй че не съжалявам, просто съм си взела поука да не допускам втори път същите грешки. А и мисля че няма никакъв смисъл да съжаляваш (освен ако не си сторил нещо ужасно).

5.   Съжалявам, но от една страна не съм виновен. Съжалявам, че като малък като повечето ученици не обръщах внимание на ученето. Но и причината е, че съм си нямал и на идея колко тежко става след училище и колко гадни и нископлатени са работите. Сигурен съм, че ако тогава съм знаел за какво става на въпрос щях да съм много по-сериозен. Аз и без да си давам зор си изкарвах 5ци и 6ци, но ги изкарвах само за да ги имам, много от тях с преписване и т. н, а не с учене... така, че съм сигурен, че ако си бях седнал на задника и бях учил сега щях да съм много по-добре финансово. Главно за това съжалявам, но като си малък всеки ти казва "учи, учи", но никой не ти обяснява защо е толкова важно, а и аз съм от хората, които трябва да "видят за какво става на въпрос" за да разберат...

6.   Понякога съжалявам за някои неща, но миналото не може да се промени, а от безкрайни съжаления полза няма. Никой не се е родил съвършен, по-добре е да мислиш за бъдещето.

7.   Съжалявам, че не мога да откажа помощ. През годините се съсипах, който имаше и в момента има нужда от помощ - помагам. Все за хората тичам, нищо не отказвам и пак накрая злоупотребяват с доверието ми.

8.   Досега за нищо в живота си не съжалявам и знам че няма да съжалявам за нищо и в бъдеще! Тъй като всяко решение сама си го взимам и знам че е правилно ( в Божията помощ - моята интуиция! )! Много добре и пи хиляди пъти премислям последствията резултата и дейстаеам! Усещам точния момент и знам как кога и какво да направя! Горда съм със себе си и от нищо н м срам защото не съм допускала такива неща от които да ме е срам! И знапр е знам че ще е рака! Когато имам силно ж ламир за нещо го постигам случва се и не съжалявам а напротив съм щастлива! Въпреки здравословното ми състояние аз съм щастлива и уверена от и е себе си! И знам никой няма способността и възможността да обърка това е живота ми! Само мож да допринесе за още по голямо щастие от участието си в живота ми!
Амин!
Жена на 25

9.   Съжалявам че в ученическите ми години не успях да се защитя от тежък тормоз и унижение от страна на съучениците ми вместо това се затворих в себе си от страх и спрях да контактувам дори с приятелите си.
Днес съм сама и нямам нито един приятел на който да споделя радост или тъга.

10.   Най-много съжалявам сякаш за запознанствата си-било то в училище, университета или на работа-и в 3-те случая ме е яд за част от персоните, които съм познавал. А те са и преподаватели, и колеги и въобще... Изобщо най ме е яд за ония, които съм имал нещастието да познавам, просто защото сме се падали на едно място... Иначе това какво съм казал, направил или пък постъпил по някакъв начин, ми не съжалявам честно казано, не мога да се сетя-дори отначало да ми е било кофти за подобно нещо, впоследствие просто си отминава и... така, спирам да мисля за него в един момент! ...