Споделена история от Други

Ах колко ми е хубаво, че влиза еврото
Направо изпадам в екстаз като гледам рубладжиите на Копейкин как реват против еврото. “Не СмЕ гОтОви зА ЕвРоТо” - основната опорка на рубладжията Копейкин, който открито каза пред президента Радев, че евентуално след 20 години сме щели били да бъдем готови за еврото като сме ги настигнели европейците по доходи. След 20 години я камилата, я камиларят. В ЕС сме от 2007 и вече 15 години не ни стигат да излезем от дъното на най-бедна държава в ЕС, все догонваме някакъв европейски доход. Стига толкова. Чехия влязоха много след нас в ЕС, а след месец приемат еврото, а ние още седим и чакаме. Е, 24-та е наш ред и позитивите са много повече от потенциалните негативи. Време е да заемем позиция - твърдо с ЕС, твърдо ЗА еврото, защото другото е както направиха англичаните - Брекзит и запазване на паунда, но България не е УК и това означава катастрофа и присъеденяване към Евразия - мечтата на ДПС и рубладжиите. Копейкин е българският Фараж. Неговата цел е Булекзит и после ще се покрие като съсел.
Още повече сме вързани с борд към еврото и негативите на инфлацията отдавна сме ги усетили. Ако не бяхме вързани с борд и изобщо не бяхме част от ЕС, същата съдба ни очакваше като южните ни съседи - турците. Всъщност, това е причината инфлацията да е толкова ниска в момента в България - представете си ако левът беше развързан от еврото преди 2020 - щеше да цари глад и мизерия в момента също като в Турция. Ах, колко ми е хубаво като ги гледам как цвърчат на умряло рубладжиите - кучетата си лаят керванът си върви и еврото ще влезе 2024 :)
А и който си има бизнес и имоти - го боли дали ще си взема парите в евро или левове. Те и сега цените на имотите са в евро.

Коментари

51-59 от 59

54.   Хърватия е поредната държава, която напълно си унищожава националния суверенитет, ние също вървим натам. Приемеш ли веднъж еврото, си тотално обвързан с чужди страни и няма измъкване. Как ми се иска България да следва примера на Унгария, Чехия или Полша. Нарочно наблягам на Полша, защото тя едновременно се противопоставя и на ЕС и на Русия.

55.   Ти сърбин виждал ли си на живо? Познавам сърби и знам, че никой там не иска еврото :) Слушай какво говори Доц. Григор Сарийски - критик на еврото. Нищо нямаш в кутийката на раменете :(
Всички икономисти знаят за какво става въпрос. Нито знаеш какво е еврозона, нито нищо. България само ще си дава парите на по-богати страни. Кой знае какъв си тапир и какво работиш. Нивото ти е 16-20 годишен, хахавел. Хапове тръгнал да препоръчва. Като говош със сърби ще те сочат с пръст и ще ти сипват с голямата лъжица, балък. Бедна била Сърбия. Бедна ще е Хърватия. Даже по-бедна от Сърбия. Поне това е задаващата се тенденция. Тъпак. Отивай в лечебно заведение до второ нареждане, ясно?

56.   53, бързо на напсихистър. :) Реално никоя страна няма нужда от привличане на международни компании :) ходете се лекувайте и недейте да препоръчвате хапчета на здрави и разумни хора. Никой нормален не иска да влиза в еврозоната. Хората умират от мъка и бедност. Тя България е недорасла и няма европейско ниво, ама в зоната ще ходи. Отивайте на прегледи за психически проблеми.

57.   До 56,
Аз съм нормален и искам да влезе еврото. Съжалявам, че мислиш така, но който мисли за психиатри и праща другите хора там обикновено той е за такъв.

До 55,
Слушал си доцента, но не си го разбрал какво говори. Той не се обявява изцяло против еврото, а казва, че България не е готова на този етап. Сравнява държавата ни с 14 годишен тийнейджър, на който се очаква да му дадат ключове за мощен автомобил и разрешително да влиза в дискотека. Това е еврото - хубаво нещо, но в кофти ръце - не. Гърците са типичен пример - излъгаха за да влязат в еврозоната и после се самозабравиха. Бяха точно като малко дете, което е влязло в сладкарница без родителите си.
И хубаво слушаш доценти и професори, но защо не чуеш мненията на повече от един?
Прочети осемте причини защо Доц. Александър Михайлов НЕ смята приемането на еврото за нещо лошо. Добавям и негов цитат, който обезмисля петицията за референдум срещу еврото на националните предатели от Възраждане : “никоя друга вече приета в евро-зоната държава не е провеждала референдум! Такова изискване не стои съгласно Лисабонския договор, който България е подписала през 2007 г. и който е в сила от декември 2009 г. ”
“Само врагове на България биха желали да я препънат или извадят от ЕС и НАТО. Но ние, съвременните българи, нямаме право да оставим съдбата на родината си на завистливи, зловещаещи или манипулирани от антибългарски и антиевропейски интереси недоброжелатели”
България е в борд от 97-ма и далеч няма да е болезнено приемането на еврото, може да има известна първоначална инфлациа при закръгляне на цените в евро, но далеч няма да е толкова кошмарно. Поне така смята икономистът и споделям мнението му.

Това е човек, който е бивш икономист на БНБ и съавтор на глава в „бялата книга“ на Центъра за изследване на демокрацията от юли 1995 г. с препоръки в областта на валутно-курсовите отношения в мрачните години на правителството на Жан Виденов. Открито критикува немския Стив Ханке и хипотезата му за негативите от въвеждане на еврото. Определено думите ми имат по-голяма тежест от историка псевдо-рубладжия Копейкин, който си получава парите от американци.

58.   56, вместо да казваш кой кои хапчета да си пие, вземи ти си изпий твоите! Германия е с евро, но това не означава, че е "бедна". Франция е с евро, но това не означава, че е "бедна". Дори и Нидерландия е с евро, но и тя не "тъне" в мизерия. Този, който праща хората по психиатри се оказва най-луд от всички!

59.   , , Само врагове на България биха желали да я препънат или извадят от ЕС и НАТО"
НАТО унищожава оръжието и армията, мори народа и обрича страната на изчезване. НАТО няма да те защити от Русия :)
България не е избирала никога страната на победителите. Историята е достъпна за всеки, чети. Русия не е окупирала никакви земи на Балканите, а ги е спасила. :) Ти си с проблеми и трябва да се насочваш към тесен специалист! Познавам и други като теб, луди сте. :) Или психически нестабилен може да го преследва параноя за лоши руснаци, или тъп като гуменка. Германия не е бедна, защото не е била бедна и преди еврото. :) Но пък етническото немско население изчезва и това го виждаме ясно. :)
България не е за евро. Познавам един дебил като теб. Бил следял политически нещата от 20 години. Като му излагаш факти почва да се подиграва и да се смее. Костовисти и ненормалници има много.
Един нещастен човечец със страхове. Същите малоумници сте погубили революционери и четници заради личната си изгода, боклук. :) Днес нямаше даже да те има. Като чуя разни филмари да ми папагалстват срещу Русия и вече ми е тъжно за тях. Да живееш в тъмнина цял живот. Жалки индивиди

60.   НАТО ще ни защити и от това ги е страх всички, които искат да посегнат на България. Нато обаче не може да ни защити от крадливи кремълски агенти като Баце, Дебелото лоесто прасе, Дългия инвалидест чалгар, Ниската дебела леля с име на сутрешна закуска, мазния изгнил старец до плажа в Бургас... Те са откраднали толкова много, че еврото ни е последния проблем.

На същите глупци против Еврото, устите им говореха как закона Магнитски бил много срамен, защото България трябвало сама да се справи с крадците си - да бе, знаем ама не се справя.

61.   Към 59, аз излагам факти изложени от професор, а ти обиждаш. Вижда се кой е тролът.
И все повече се говори по медиите за зареждане с евро банкноти в банките. Приготви се още Август/Септември да разтвориш бузки като цените се обявят и в евро и в левове. Неизбежно е колкото и да пишеш.

62.   Усещате ли вече как идва еврото. Все повече и повече се говори за правила за обмен на левове в евро. Вълнувам се много.

51-59 от 59