Споделена история от Други

Ах колко ми е хубаво, че влиза еврото
Направо изпадам в екстаз като гледам рубладжиите на Копейкин как реват против еврото. “Не СмЕ гОтОви зА ЕвРоТо” - основната опорка на рубладжията Копейкин, който открито каза пред президента Радев, че евентуално след 20 години сме щели били да бъдем готови за еврото като сме ги настигнели европейците по доходи. След 20 години я камилата, я камиларят. В ЕС сме от 2007 и вече 15 години не ни стигат да излезем от дъното на най-бедна държава в ЕС, все догонваме някакъв европейски доход. Стига толкова. Чехия влязоха много след нас в ЕС, а след месец приемат еврото, а ние още седим и чакаме. Е, 24-та е наш ред и позитивите са много повече от потенциалните негативи. Време е да заемем позиция - твърдо с ЕС, твърдо ЗА еврото, защото другото е както направиха англичаните - Брекзит и запазване на паунда, но България не е УК и това означава катастрофа и присъеденяване към Евразия - мечтата на ДПС и рубладжиите. Копейкин е българският Фараж. Неговата цел е Булекзит и после ще се покрие като съсел.
Още повече сме вързани с борд към еврото и негативите на инфлацията отдавна сме ги усетили. Ако не бяхме вързани с борд и изобщо не бяхме част от ЕС, същата съдба ни очакваше като южните ни съседи - турците. Всъщност, това е причината инфлацията да е толкова ниска в момента в България - представете си ако левът беше развързан от еврото преди 2020 - щеше да цари глад и мизерия в момента също като в Турция. Ах, колко ми е хубаво като ги гледам как цвърчат на умряло рубладжиите - кучетата си лаят керванът си върви и еврото ще влезе 2024 :)
А и който си има бизнес и имоти - го боли дали ще си взема парите в евро или левове. Те и сега цените на имотите са в евро.

Коментари

1-50 от 59

1.   На теб може и да ти е хубаво да се чешеш с голям вибратор, но нас какво ни интересува това?
И преди да лъжеш си провери фактите, например кога Чехия е влязла в ЕС.
Не е важно дали ти искаш еврото важно е колко много българи не го искаме.

2.   Браво, изкара надницата на Шорош. Сега можеш да се похвалиш на шефчето от НПО-то, че набирате поддръжници.

3.   Приемането на еврото ще гарантира глад и мизерия, заробване и немотия поколения напред. Присъединяването към еврозоната развързва ръцете на недобросъвестни политици да взимат огромни заеми. Засега борда ограничава това, действа като "усмирителна риза".

Погледнете Debt to GDP ratio при европейските страни - България е сред страните с най-ниски стойности, което е добре. Привидното благополучие на много западни държави се дължи на огромни заеми.

Ако приемем еврото, ще задлъжнеем за поколения напред. За изплащането на тези заеми ще трябва да се намалят парите за образование и здравеопазване например. Болниците ще западнат още повече. Няма да има пари за лекарства, детски градини, детски площадки и качествено образование. Естествения прираст ще намелее още повече, да не говорим че вече сме сред най-бързо изчезващите нации в света. Малкото останали тук или ще избягат, или няма да могат да си позволят да имат поколение.

Еврото е гибел за България.

Евро можем да имаме, когато икономиката ни догони производителността на основните ни търговски партньори в Европа. Тогава вече еврото ще работи ЗА нас, а не ПРОТИВ нас.

Моментът още не е дошъл, може и никога да не дойде. НО НЕ Е СЕГА.

4.   Те в шенген не ни искат, ти евро.. иначе и аз предпочитам да влезем в евро зоната, нищо, че тази тема е провокация. Писна ми да изкарвам 1000 лева, а в Гърция това да са 500 евро. И не само. Покупки на дрехи от чужбина и т. н. Ако оставаме в ЕС, много по-добре е да приемем еврото. Трябваше това да се е случило много по-рано.

5.   Не, пич, няма да влезе. Това е просто поредната дъвка, за да се преструват някои партии, че правят нещо. Ще видиш как ще си извъртят задниците много скоро. Аз пък се радвам, че отново не ни приеха в Шенген. Браво, на холандците, все още има реалисти, а не фантазьори, които да ни хвалят колко сме добре. Тук е по-зле от Албания. Щом една бразилка, с която си пишем, за да си упражнявам португалския ме пита какво още правя в тази държава от третия свят. Смятай каква слава имаме сред чужденците. А ти ако искаш живей с розовите очилца и се радвай, че Илън Мъск е споделил снимка на България ;D :D :D. Прост народ, слаба държава.

6.   И аз съм за еврото. А това, че на Копейкин не му оттърва да сме на евро, понеже ще му спрат копейките, още повече ме кара да съм ЗА еврото.

7.   Бедна държава с Евро няма! Големи икономики в ЕС са имали проблеми при въвеждането му, но пък по-малки държави се е случвало да нямат никакви ядове и дори когато са си обменили парите и след превалутирането се е оказало, че хората са имали повече пари - за справка Естония, Литва, Латвия, Словения, Словакия. Дори и заплатите им са доста по-високи от нашите. Какви хартиики са ти в портфейла няма никакво значение ако можеш или не можеш да си купиш дадено нещо с тях. Тия мантри за лев и Евро са малко глупави. Великобритания не си е сменила валутата, не защото е имала проблеми, а защото не е искала. Все пак тяхната валута си е била доста по-скъпа от Еврото.

8.   Мили боже! Вие толкова ли сте прости, че желаете това Евро! За какво ви е, знаете ли още колко хора ще останат безработни, а колко чейндж бюра ще затворят и частни бизнеси? Сега има много инфлация, когато влезе еврото, ще скочи още! От друга страна още нещо българско ще затрият! Нима плюсовете са повече от минусите според вас? И какво общо има рубладжииството с нашите левове, съвсем изперкахте, ей! Грам мозък в главата си нямате, за да направите някакви логически свръзки! Хората искат да се махат в други европейски държави, вие искате да влизате! Само политиците на горни позиции ще имат полза, защото ще крадат от европроектите без дори да обменят валутата си след това! Като си искаш толкова много тъпото евро се изнасяй от тука и си плащай с евро в една проста Германия и т'ва е!

9.   Ясно е, че този европейски доход за приемане на еврото го нямаме, защото тук ще настъпи такъв глад, че не можете да си представите само! Абсурд да го приемем, 80-90% от хората, които познавам са против еврото и ако се организира референдум няма да им се получат плановете на егоистичните политици! Живеем в демократична държава и тук по-важните въпроси, като този, трябва да се определят чрез референдум! Защо тогава се наричаме ДЕМОНкрация, като всъщност сме една АВТОкрация?

10.   Като цяло, от еврото ще облажат банкстерите, политиците и олигарсите. Обикновеният човек ще плати сметката....

Еврозоната значи достъп до лесни заеми (които после ще тежат на нас), които ще пълнят гушите на гореизброените. Еврозоната значи и, че колосалните дългове на Гърция, Италия, Испания и Франция стават и наши дългове, щото като спрат скоро да могат да ги обслужват (както веднъж се случи с Гърция), ще си ги поделим останалите от Еврозоната.... пълна лъжа е, че приемането на еврото ще донесе сериозни инвестиции. Там има много по-важни фактори, които влият, валутата е назад в критериите.

11.   Грам понятие нямаш от икономика, нито пък си информиран за нещата които стават в ЕС.

12.   2, на автора едва ли да му плащат, ама на копейкин му със сигурност.

13.   За нас няма абсолютно никакво значение дали сме на евро, защото практически и сега сме на евро, просто умножаваме сумите по 2. Това за заеми, дългове и тема подобни ще ги има д и без евро. Единствената разлика е, че няма да се занимаваме да обменяме, като ходим в чужбина.

14.   То е ясно, че бг тарикатите ще се възползват от еврото да прецакат останалите (визирам банкери и производители/търговци), но никой не отказва субсидиите за развитие на икономиката, нали?!

15.   Нали се сещаш, че като влезнем в еврото, ако нещо струва 1 лев, то ще струва 1 евро. А 1 евро е 2 лева някъде. Тоест всичко ще поскъпне.

16.   Нали знаеш " Англия ще загуби силите си, когато загуби колониите си". Далече съм от мисълта, че разбираш какво е България на геополитическата карта, но със сигурност съм в десетката, че си абсолютен профан. ;) Светът се управлява или с диктатура, или с демагогия - Буров! Така пе можеш да се хванеш за палците и да приемеш, пе не за Копейкин, а за 90 % от народа няма полза от Еврото. Е, ъо и не е сигурно, че Копейкин е финансиран от Русия, ама има тъпаци да си вярват. Ти явно и популизъм не знаеш какво е, смешник. Костадинов си взима парата от Западни лобита.

17.   Авторът,
Имах предвид Хърватия вместо Чехия.

18.   До номер 1
Що не вземеш да махнеш това множествено число в коментара си? Това, че теб не те кефи нещо, не означава, че трябва да намесваш с множествено число и други хора, като например "искаМЕ" или "НАС какво Ни интересува". Ми мен пък ме интересува, но не бих наложила мнението си и на останалите, както правиш ти. Плюс това не виждам нищо грешно във фактите на автора, май ти трябва да си провериш заяждането преди да го сееш по сайтовете, когато нещо не ти е угодно.
И понеже номер 8 се е взел за супер умен, нека му напомня, че "простата" Германия е една от най-развитите държави в ЕС и там хората изкарват сигурно три пъти колкото неговата заплата. Пък като на него или номер 1 не им харесва еврото, да си търсят лесното с рублите и "умната" Русия. Копейкин ще им бъде помощник!

19.   Автора е типичен избирател на Демократична Украйна. Сектант, който си дрънка глупости и си въобразява, че е венеца на сътворението, а реално е точно обратното. А знанията му по икономика и финанси са за без коментар

20.   Тебе какво ТОЧНО те топли това че ще имаш евро в джоба, вместо левчета, искам да разбера? Сериозно питам! Ей, така да ти видим икономическите познания

Но. 2 ме искрено ме разсмя. Аман от инфантилни тролчета, дето за 1 евро на ден пишат глупости наляво и надясно. 2 левчета да бяха... по добре.

21.   Чехия влиза в ЕС през 2004, България 2007- ако това според теб означава: "Чехия влязоха много след нас в ЕС". Разбира се, това напълно кореспондира с нивото на познание и мислене на автора.

22.   Еврото би било добра новина за България - най-вече заради по-лесният достъп до капитал. Другото е, че нямам доверие на БНБ - ЕЦБ пипа доста по-сериозно при банковите регулации. Само като си спомня, че оня плешив лъжец Каримански за малко да стане шеф на БНБ и ми става лошо.

Еврото не искат само разни болни русофили дето само като чуят "путин" и по команда свалят гащи, навеждат се и разтварят бузки.

23.   Беше ли ти пак така хубаво, като падаше комунизмът и идваше Костов? Като си заминаваше Костов, а идваше Баце(поредния месия) на негово място? Като ни приемаха в ЕС с очакванията в теб, че на България ще и изравнят стандарта с останалата част на ЕС, както и редът в държавата? Вземи си обезболяващо поне тоя път. Това е България все пак.

Чорбаджията на курникът

24.   21 от Автора
Ясно се поправих от Чехия на Хърватия в коментарите. Ти за лапсус чувал ли си? Или давай да нападаме източника на информация и да го дискредитираме вместо самите аргументи. Ad hominem в разцвета си.

25.   16, това, че мнението му не е като твоето, не означава, че е профан. Личните напдаки не са аргумент. Пише го в точка 3 на правилата, ама модератора не го гледа.

26.   Това последното за сваляне на гащи и разтваряне на бузи, заедно с цинизмите и определенията са си направо в разрез с общите условия на сайта! Доста често се допуска всяване на омраза, разделение и незачитане на различно мнение чрез формата на дискриминация и обиди. Не знам колко хора са администраторите на сайта, проверява ли се съдържанието от всеки, което се качва тук, но все пак е добре, че сайта все още съществува.

27.   Номер 1 и номер 8 да не се правят на големите "умници", щото са далеч от истината! Според н. 8 Германия била "проста", ама там ходят супер много българи, а германците изкарват три пъти сигурно повече пари от номер 8. А пък н. 1 да спре с добавянето на множествено число, защото не всички искаМЕ да го слушаМЕ.

28.   19, а ти си избирател на Демократична Русия.

29.   А така, русофилчетата показаха истинските си маски, макар и анонимно в сайта. Много им дотежа за това евро и веднага почнаха да нападат автора. Естествено, нормално е да са толкова настръхнали, при положение, че вместо рубли, се избира еврото. Според "умникът" номер 8, Германия била "проста", ама там германците изкарват поне три пъти повече пари от него, подценяващ една от най-развитите държави в ЕС, където сигурно кракът му не е стъпвал и няма и да стъпи. Номер 1, пък няма изречение в коментара си, където да не завършва на множествено число нещо с "Ме"., като "искаМЕ", "Не се интересуваМЕ". Причислява всички хора към своето мнение, типично по русофилски. 20-ти номер е написал супер неграмотно коментара си, но пък изявява претенции за еврото... а номер 19 се представя за великия "икономически финансист", знаещ всичко. Има ли смисъл да изреждам още русофилски мнения, или тези са достатъчни? Има и още "философи", изявяващи се за добре запознати, но са твърде далеч от тази своя преценка.

30.   Пич много си зле ориентиран. Ама типично за родните ни русофоби... Както и преди съм писал за тях, липсват им първите 7 години, какво да говорим повече...

Хората искат български лев, значи са русофили. Може да има някакъв смисъл в твоята глава, но пробвай да го прочетеш няколко пъти, може пък да те осени нещо... Ако искаш, ползвай и речник, знам че на такива като теб им е беден...

Иначе аз лично съм за референдум, това е сериозен избор. НО няма да го направят. Дутото Тиквата и Кирчо са им казали какво да правят. Според мен няма как да няма връзка с войната и плановете да ни вкарат в нея... Иначе ЕС можеше да ни държи в чакалнята... както сега не ни пускат в Шенген...

31.   До 29 от 1
Ние сме, много сме, но какво ни е русофилското неразбрах? Че си искаме българския лев, било русофилство!? ! Искаме си Българския лев, Русия или Украйна въобще не ни интересуват!!!

32.   31, първо пише се "не разбрах", с разстояние, искаш българския лев, но първо го използвай за да продължиш образованието си още от 4-ти клас. Много добре им стана ясно на всички русофилчета какво имам предвид, така че нека не се правят на много ударени. И предлагам номер 30 да не се изявява с "прекрасен", "богат" речник, защото е в заблуда и реално няма нищо общо. Тук в сайта може да искате българския лев, но действително си искате рублите. На такива им викам "кухи русофили", защото нямат смелост да си признаят какви са, макар и анонимно.

33.   31, ето това е русофилство, да причисляваш всички хора по твоето мнение. С това множествено число "искаМЕ, "НИ интересуват", това е типично държание по русофилски. Проблемът не е българският лев, а грамотността, която е видно, че ти не притежаваш в коментара си, "не разбрах"

34.   От Автора към 30,
Моля без “пич”. Зле ориентираният си ти, защото явно не знаеш, че Всяка държава, която влиза в ЕС се съгласява рано или късно да влезе и еврозоната, което означава да се откаже от националната си валута. Това е задължение, а не цирк по желание. Единствено Дания е изключение. И доста държави го направиха. Време и България да го направи - а на Копейкин не му пука за българския лев - това е параван за да прокара руските геополитически интереси, защото неприемане на еврото означава напускане на ЕС както направиха англичаните уж за да си запазят паунда. Е, това не може да стане веднага, но първата стъпка към Булекзит е забавяне на приемане на еврото с 20 години напред както открито го заяви пред Радев. Жалко е, че не четете между редовете и му се връзвате ма евтините манипулации, че искаш да запази лева.

37.   Унгария, Чехия, Полша, Швеция, че дори и Румъния също са извън еврозоната и поне засега нямат намерение да влизат, нищо, че уж са задължени.

38.   Единствения плюс ще е ако се вдигнат и доходите ни в евро, защото тогава ще може да си купуваме по-лесно маркови стоки от чужбина на които цените са в долари и в евро. Това ще е хубаво, но трудно ще се случва и ще отнеме много време ако изобщо стане. Аз друг възможен плюс не виждам от еврото.
Ще трябва да плащаме по-високи сметки и храна като го въведат.

39.   Честито, преди малко отрязаха България за Шенген. Очакваше се. Твърде бързо, рязко и бурно стана повдигането на въпросът. И са си казали от Шенген, я да видим що за животно беше това България, че не я знаем. И като са разгледали по улиците са се хванали за главите. Ми то само остригани като за влизане в казарма ганчовци, с кафеникава кожа с бради и маратонки и примитивни физиономии. И веднага с България постъпиха като Ферари по отнашение на Бг мутрите-отказва да им продава коли, за да не им принизяват престижът на марката, за което я няма марката в България. Дано да не изхвърлят България от ЕС само след тази случайно провокирана "ревизия", че да бе мирно седяло, не би чудо видяло.

Чорбаджията на курникът

40.   Чорбаджи, на тебе пък за какво ти е Шенген? Какво те топли теб дали щели да ни приемат, аз се радвам, че не ни приемат, не искам да съм с тях в един кюп, докато ме държат икономически по ниско от европейска метачка и специално за България произвеждат по ниско качество стоки, в нутела за България слагали по малко лешник и т. н.
До 38 еврото не ти гарантира вдигане на доход, единственото което ти гарантира еврото е че ще освободиш управниците ни, на които никой българин няма доверие, да теглят заеми и да забатачват България. После ще се наложи както стана с Гърция да разпродаваме за да плащаме лихви, ако не знаеш гърците продадоха острови и пристанище Пиреос за да плащат кредитите на държавата си.

41.   40, като еврото гарантира вдигане на доходи и т. н, да видим как ще си с рублите, може с тях да ти е по-лесно!

42.   До 41 предлагаш да приемаме рублата ли? И за рубла съм твърдо против, държа да си имаме НАША валута, а именно лев.
Това че хора като теб са обърнали оголените си задници да ги такова евроатлантизма, не означава че такива като мен са русофили, не може ли миниатюрният ти сив материал да осъзнае че може да съществуват и българофили. За мен Америнанците, Руснаците и западно европейците са на едно ниво, еднакво не ги уважавам, тача си България!

43.   Има известни рискове от приемането на еврото. Факт.
Но в момента поддържането на валутния борд е на загуба. Грубо за 4-5 години губим по милиард, защото толкова голям валутен резерв просто няма в какво да се инвестира. А голям валутен резерв поддържаме заради борда.

44.   42, айде, айде, знам ги аз такива като теб, дето анонимно не им стиска да се определят какви са и казват, че си "тачат" България. Такива номера са ми напълно ясни, не се прави на ударен, защото определено не ти се получава. Аз не се крия като мишка, както правиш ти, а категорично затвърждавам, че съм ЗА еврото. Пък, че ти си за рублата си, ама нямаш достатъчно смелост да си го признаеш.

45.   До Номер 44, този 42 е от ония неутралните с руските знамена по площадите с доктор Копейкин.

46.   Номер 42 да не се прави на много "неутрален" българофил, защото определено не е такъв! Анонимно го е страх да си покаже самоличността, но действително ходи с руските знамена и гласува за Копейкин.

47.   Вижте това видео в ютуб:
Краят на Еврозоната и Капитализма - Виктор Папазов

Ако не ви се гледа цялото вижте само от 66 до 68 минута какво ви казва човека за лева.

49.   Ах, колко ми е хубаво, че ЕС ще се разпадне преди да приемем еврото! Доларджиите ще реват, ще обвиняват Русия за това, че Унгария се кара с Брюксел, Германия, Холандия и Австрия са се счепкали с четвърта държава, а на Полша ѝ се е приискало СССР да се върне. Такъв купон ще даря тогава, че съседите ще питат да не съм спечелил от тотото. А аз ще отговоря - не, просто едни продажници току-що си купиха фабрика на девети септември! И понеже съм интелектуалец, купонът ще включва основно класическа музика. Вивалди, Бах, Моцарт, Лист, Вебер - приятели мои, скоро идва вашето време!

50.   Жалко, че ние зрелите нормални от мнозинството не го искаме. И хубавото е, че най-накрая хърватите ще го гризнат дръвцето с еврото. Много искаха да се правят на австро-унгарски наследници, сега ще имат възможност да се правят на такива, но гладни. За пореден път се убеждавам, че Сърбия е една от най-адекватните държави по отношение на геополитиката. А ние винаги сме от лузърската страна, на вечните губещи.

51.   50, няма да ти навреди да си купиш едни хапове! Сърбия е БЕДНА именно, защото е за ръка с Русия. Хърватите, които ти нареждаш не може на малкия им пръст да стъпим! Мисли преди да пишеш, или поне си взимай дозата правилно!

52.   Някои сме били потърпевши от влизането на еврото в други държави, където сме емигрирали. Потърпевши бяха всички граждани. Всичко се закръгляше нагоре и редовите разходи на човек за храна скочиха от порядъка на 150-160 евро на месец. Отделно за други разходи -също.
Като ти набъбнат сметките, ще ти замръзне ехидната усмивчицс Авторе. Това добре го запомни.

53.   Какво ще гризнат като в Словакия, която е с Евро столицата им Братислава привлича много повече международни компании от колкото Прага и Будапеща, които са с крони и форинти съответно. И заплатите в Братислава са почти изравнение с тези в Прага при доста по-ниски наеми.

1-50 от 59