Споделена история от Други

Избор на подарък
Здравейте!
Имам нужда от съвети и препоръки относно закупуване на подарък на момиче, което не познавам.
Въпросното момиче е колежка от работата ми, която започна наскоро, не успях да си поговоря с нея заради редица фактори и по случай наближаващите празници решихме да си разменяме подаръци. Не знам почти нищо за нея и съм затруднен с избора на подарък. Бюджетът е около 30 лева, в който да изберем.
Ще се радвам да чуя мненията и препоръките ви!

Коментари

1.   Някакво сребърно колие има такива около 30 лв
За 30 лв няма много възможни неща и то хубави
Сребърна гривна
Някаква блузка ако можете да я прецените кой размер дрехи носи
Нещо коледно - например коледна чаша и някаква коледна свещ
Коледни прибори в комплект, в пепко има някакви яки неща например може да отидете там и да ви хрумнат идеи, коледни чорапи също става с другите неща, които може да и вземете. Там също така има много яки коледни подаръчни кутии и чанти, в които да сложите подаръка.
Някаква книга ако знаете какво и харесва да чете.

2.   Разбери коя Зодия е -и веднага ти давам един куп идеи за подходящ подарък:)

3.   Дай поне малко инфо за нея - години, в каква сфера работите. Все е споделила за някой свой интерес.

4.   2. Зодия Везни
3. 20 години, работим в магазин за дрехи.
Както казах, почти съм нямал контакт с нея и за това е малко сложна цялата ситуация, ако узная нещо ще пиша!

5.   Какви ти подаръци, в тая криза и инфлация...

6.   Сподели какво знаеш, за да е по-лесно да дадем предложения. Ако не искаш подаръка да е обмислен, може да вземеш нещо нормално като коледна свещ, някаква дребна козметика с коледен аромат, чаша, коледен сувенир. Но това са баналните неща..

7.   Ще ти предложи да изработиш нещо лесно със собствените си ръце. Пък можеш да добавиш и нещо закупено.
Трябва ти нейна сканирана на принтер снимка. Задължително е да е копие сканирано на принтер- да е минало през лазера. Внимавай копието да е с наситени цветове. Трябва ти и дървена плочка, може би с някаква форма по избор. Задължително е дървото да не е лакирано, полирано т. н да си с естествените спори/"стрии"
Изрязваш копието от снимката така, че като наложиш върху дървената плочка, да остава по около 1 см от дървото в краищата като рамка.
Слагаш копието с лице към плочката като прихващаш съвсем крайчетата (милиметри) с някакво тиксо така, че да стои неподвижно.
Вземаш памучна кърпичка/парцал (да е чист) напояваш със съвсем малко лакочистител или ацетон и започваш внимателно да втриваш върху хартията/копието малко, по- малко. Напояваш отново и втриваш в следваща част от копието. И така докато напоиш (винаги по малко, не да става мокро, че да капе едва ли не) цялата снимка/копие.
Минаваш още веднъж цялата повърхност по същият начин, като този път с някаква пластмасова обла повърхност- може да е лъжица, чаша т. н (да не се разкъса хартията и да не се набръчка) внимателно натискаш и леко триеш оказвайки натиск така, че да помогнеш за трансференция на снимката върху дървената плоча.
Изчакваш малко да поизсъхне (бързо съхне, пък и повтарям, че не трябва да е съвсем мокро, а влажно) и внимателно надигаш хартията малко по малко.
Образът от снимката трябва да е на дървената плочка вече ;)
Можеш да лакираш с безцветен лак/ безир после отгоре за да се запечата добре.
Може и да не е снимка, а мотивиращ текс, пожелание т. н въпрос на креативност.

8.   Подаръчен ваучер, най - практично е, вариант е и нещо със зодията й, елегантен шал и модерна шапка също са класика за сезона.