Споделена история от Други

Ходите ли на море лятото с родителите си след като завършихте?
Здравейте. Аз завърших миналата година и ние с родителите ми повече не ходим на море или почивак някъде лятото. Но говорих с други приятели и те ходят. При вас как е?

Коментари

1.   Не. Ходих с приятеля си, който сега ми е съпруг.

2.   Не съм ходила на море с родителите си откакто бях 10ти клас, тогава прецених, че не ми е мястото да се влача с тях, не съм ходила от тогава на почивки поради липсата на време и пари, защото работех всяко лято и почти нонстоп годишно в интерес на истината, с родителите си съм ходила само на кратки разходки еднодневни. Някога бих отишла примерно с партньор, с негова майка, моята майка или двете семейства, но това говорим веднъж на еди си колко време, защото познавам приятелка, която ходи всяка божа година с гаджето и семейството им на море, за мен това е прекалено

3.   На 30г съм. Като завършвах едно време 18-19 годишен, баща ми страдаше от тежко заболяване и с майка ми не можеха да ходят на море. Като бях на 20г. той почина.
Иначе на море си ходих с приятели, а и имам доста роднини в Бургас. До 19 годишен живях в Сливен и просто сутрин хващах влака за Бургас и си ходих на плажа. Който е от този регион ще ме разбере.
Иначе дори и в детството рядко ходихме по семейно на морето. Дали поради финансови и други причини.

4.   Защо, какво лошо има да ходите заедно на почивка? Аз съм на 20 и ходя с тях на доста места, взимам и приятеля си с нас.

5.   Никога не съм ходила на море с родителите ми. Нито на почивка. Хората бяха на възраст, строиха къща. Баби и дядивци на легло. Никакъв шанс за ходене където и да било.

6.   Когато си пълнолетен се оди на почивка с хора с които ти е приятно, ако родителите ти са хора които не те натоварват няма нищо лошо. От там нататк идва моментът кой мислиш че трябва да плати почивката, ако сам/а си поемаш разходите си, като пълнолетен човек всичко е ок. Обаче е възможно да искат да ходят сами за да изживеят "втората младост" и да заздравят романтиката в брака си, където ти нямаш място

7.   След като завърших 10 клас, повече не съм ходила с тях. За мен лично си е малко срамно оттам нататък, но всеки с разсъжденията си.
Ж23

8.   За последен път ходих с родителите си на море в 7 клас. После докато завърших ходех на лагери и екскурзии организирани от училище. Като станах пълнолетни вече ходих с гаджета, приятели, колеги. По наше време беше така. /Около 40 те съм/
С родителите ми съм ходила на гости на роднини или на екскурзии за ден- два. Те си ходят с техни компании по екскурзии, санаториуми...
В последно време гледам все повече млади хора ходят с родителите си.

9.   Тъй като семейството ми притежава един мъничък апартамент на морето, ами да, случвало се е няколко години да се засечем там, аз с приятел или приятелка, те в другата стая, но не сме ходили по плажовете заедно, просто делихме апартамента.

10.   Аз ходя с родителите си на най-различни места (не само на море) дори и сега, 10 години след завършването ми на гимназия. Не виждам нищо срамно, дори напротив. Оценявам всеки един миг с тях, защото знам, че времето лети и един ден или те, или аз няма да сме на този свят. А и винаги си изкарваме страхотно, те не са консервативни и ни се връзват на акъла на по-младите, както се казва.

11.   Да, ходих с мама и тати това лято. На 31 съм