Споделена история от Други

Как да си създам приятели
Аз съм мъж на 30г. с висше образование, и наскоро се преместих в голям град, където никого не познавам. Не знам какво да направя, за да се запозная и да създам приятелство с добри и интелигентни хора. Моля дайте съвети. Благодаря на всички!

Коментари

1.   Кажи в кой град си поне, за да ти бъдем полезни.

2.   Ако си се преместил по работа, значи би могъл да завържеш първите контакти на работното място.
Сам ли си дошъл, не си казал много подробно, никой ли не познаваш?

3.   Е, чак с добри и интелигентни гаранция няма, но просто приятели е лесно започни да се занимаваш с нещо примерно спорт, танци към някое читалище или нещо подобно.

4.   Опитай със съседите или с колегите, вземи си куче или коте поне да не се чувстваш съвсем луд като почнеш да си говориш сам

5.   Имаш съседи? Покани ги на вечеря например. Запиши се на спорт или на нещо друго, което ти ехоби и сезапознай с хората, които са там. Излизай с колегите ти, винаги има поне един, които може да ти стане по-близък, но когато сте извън работно време никога не обсъждайте работата, делете двете неща.
Лола

6.   Ако си в Пловдив, ще ти разрешим проблема набързо.

Номер 4 :D е дяволски прав. Живях сама няколко месеца и тотално врътнах. Най-добре си хвани приятелка. Така нищо няма да ти липсва, а и покрай нея ще завържеш познанства.

8.   Здрасти, аз съм жена, но в подобно положение. Първо - пазарувай само в кварталните магазини и винаги се заговаряй с хората. Смени си постоянния адрес и личната карта - ето, сега по изборите и чаканиците на опашки, пак можеше да завършиш контакти. Личен лекар, всичко си премести в новия град. Почни да правиш фитнес, спорт в най-близкото до апартамента ти възможно място, анагажирай се във фейсбук-групи на града, пиши там лични съобщения с конкретни въпроси на хората. Ако трябва - ами пиши, че нямаш приятели в града, кой би бил искал да ти е приятел?
Участвай във всякакви мироприятия като протести, като организирано чистене... Никога не отказвай като те канят колеги някъде. Сподели пред колегите си, че нямаш приятели.
А.

9.   Здравей, разбирам те напълно, аз се опитах да се преместя в София преди няколко години, но не издържах през приятели и след няколко месеца се върнах. Пък и Пловдив е по-хубав град :) Колегите са си колеги, няма гаранция че някой ще ти допадне дотолкова, все пак като за начало започни от тях, но им дай време. Номер 8 ти е дала добри съвети, макар че при мен не са подействали, въпреки че съм си в родния град. Казват, че най-добрите и трайни приятелства се създават в ученическите и студентските години, и е трудно да започнеш да градиш приятелства отново. Но без приятели не се живее (поне не добре), така че ако можем да ти помогнем с нещо конкретно пиши.

10.   Послушай номер 8!

11.   И аз съм в подобно положение само че съм на 19 първокурсник. Много хора но уви повечето са купонджии, чалгари. Имам много познати и малко приятели с който сме заедно само в университета. А аз искам да се запозная с интелигентни, хора с разнородни интереси, който мислят за бъдещето си, а не такива който висят само по купони и кафенета и клюкарстват. Ако може съвети.

12.   Запиши се на народни танци. сподели с някой готин пич че си нов в града да те посъветва за барове, предложи да пийнете, гледай да е е рген. кажи че си харесал колежка и чудиш къде да я заведеш ;) хев фън!

13.   Аз съм в подобно положение но в Стара Загора. Ако има желаещи :)