Споделена история от Други

Сам в цял блок
Понеже гледам, че повечето новопостроени блокове в града ми са празни, интересно ми е как някой би купил подобен апартамент да живее в него. Не е ли малко зловещо да живееш сам в цял блок? Вие бите ли живяли сами в цял блок? Освен че изглежда някак зловещо и недовършено аради празните витрини на партера и в някои случаи дори непочистени остатъци от строителни материали, възниква въпроса как се оправяш без асансьор, чистачка и тем подобни, защото няма как сам човек да плаща цялата такса на асаньора, почистването на целия вход и т. н.? Не че не може сам да си почистваш само твоята площадката, но говоря по принцип. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Бих живял сам не в блок, а в цяла държава и да няма абсолютно никой друг в нея, освен мен и още няколко мацки за ебане и разплод. Никакъв Киро, никакъв Миро, никакви инфлации, войни, ковиди-мовиди и сметки за ток. Аз сам ще съм си парламента и сам ще си решавам всичко, което да се случва в Моята държава. Ще напълня държавата ми само с мои наследници като Чингис Хан, и ще стана легенда, ще стана всеизвестен в целия свят. Ще пишат за мен във учебниците по история, целият свят ще знае кой съм.

Дон Жуан

2.   Зловещо е бабичките отдолу, дето не ги поглеждат явно близките им, или нямат близки, да не ми искат някоя услуга да им направя. Или да лаят домашни любимци, да реват бебета, деца да щуреят и т. н. И разни хора да се карат, да смърди на тоалетна, манджа или каквото се сетиш. Хората затова искат къща и сами там, защото е зловещо.

3.   Аз бих била на върха на щастието, ако живеех в блок сама, без скапани съседи-малоумници и селяндури, които пробиват, къртят, чукат и тракат-ВСЕКИ Божи ден! Без селяци, които трошат орехи и ядат ядки, повече дори от катериците... и чупят орехите на пода в хола, защото точно оттам се чуват тия звуци и говоря за тухлен апартамент, не за панелка.
Да живея сама, без съседи чалгари, които слушат мазна чалга или са фенове на народната музика, без идиоти-маниаци на тема ремонти, да живея сама-това би било почти пълен Рай:)
Без идиотите, които си цепят дървата на терасата в хола, без чалгарите, без тъпите военни, които все гърмят разни пиратки, без дъртите пенсионери, които, като си запушат кенефа-се осмърдява целия блок, без малоумният военен с тъпия си син, които ползват асансьора през 5 минути и постоянно да се чува движението на асансьора... , без чукане и тракане, без ревове на бебета и малки деца... Да- определено, ако живееш сам в блока-би било супер!

4.   Авторе някой хора живеят в големи имения и това съвсем не им пречи да са "сами". Твоят проблем с таксата за чистачка и асансьор говори много.

5.   4, това, че си правиш безпочвени изводи, говори за теб, не за мен.

6.   Не бих живяла без никакви съседи. Има съседи, които харесвам, всъщност нямам против никого, стига да не се заяжда с мен. Ама цапат - чистя етажа, няма проблем. Музика да слушат - ок, със слушалки съм. Кучета лаят, котки мяукат, бебета реват - нямам проблем. Някоя баба иска услуга - правя. Всичко е ок, стига да не ми правят лични проблеми. Да живееш без хора около теб - не значи, че ще имаш пълно спокойствие, както и да живееш с хора около теб - не винаги значи тормоз. Зависи си от хората и колко са човечни.

Авторе, имам такива нови кооперации около мен и виждам как постепенно се заселват. Първоначално бяха 2 или 3 обитаеми апартамента, сега са повече. Няма да си сам завинаги.