Споделена история от Други

Как се справяте с негативността от ежедневието?
Здравейте!

Как да се справя с негативността от ежедневието, която се натрупва и мен лично ме депресира? Става дума за новините, битови неволи, инциденти с жертви, бедствия, война и др. Лошото, което се е случило, но аз нямам какво да направя и само ме натъжава...

Веднага давам примери:

Новините, в които 99% се казва как пиян шофьор сгазил дете на пешеходна пътека; политика; войната, за която лично аз няма какво да направя, само ме информират за жертвите; бракониери са убили защитен вид; паднал самолет и няма оцелели пътници; трагични инциденти и пр.

Примерно, като ме информират че в Австралия има оргомни пожари - реално аз няма какво да направя, само се зареждам негативно и се депресирам... Няма как да отида там да гася или друго.

На теория, светът е голям и всеки човек има неогранични възможности, но на практика - "светът" на човек, това е мястото където живее, работата му, магазина в който пазарува и улиците по които се придвижва между дом-работа-пазаруване...

Чудя се да спра да гледам новини...

Вие как се справяте със стреса, негативността, които ни заливат от всички страни?

Коментари

1.   От 10 години почти не гледам новини. Подтискаха ме с подобни мрачни теми. От години ги чета избирателно в интернет.
Текевизията я използвам само за хубави филми по кабелните канали.

2.   Изобщо не гледам такива, не ги и приемам присърце, мисля, че злобарите единствено им се кефят - един вид, че има и по-зле от тяхното положение, хахах

3.   Сам си отговори.. спираш да гледаш новини. Нещата няма да избягат, ще ги виждаш и във фейсбук. Просто търси позитивното

4.   За какво са ти тия таблоидни новини - гледай си финансите и от там кефа...

5.   Новините съвсем целенасочено са такива. Негативните неща винаги привличат повече внимание, съответно се гледат повече. Също така такива новини подтискат духа, което от своя страна е удобно на властта, но виж какво влияние оказват. Моя съвет е да спреш да гледаш новини и да се информираш от алтернативни източници.

6.   Телевизорът е неизменна част от живота само на тези които нямат една собствена мисъл... Стоят като торба с картофи, казват им нещо, а те поемат и поемат. Факт, че накрая и стреса убива. Гледането на телевизя е като яденето на бърза храна - поднесена за лесно смилане, некачествена и бавно те убива...

7.   Ами не ги гледай тогава! И аз също нищо не мога да направя, станалото-станало! Обаче обмислям да посетя поне една хижа на Витоша! Предстои ми да бъда включен в курс към ЖП-то, който ще се организира в София! Не съм от София! Гледах последното издание на "Разказите на хижаря"-много ме грабна мястото, което видях, но пътя до него е труднопроходим, но предполагам, че до март-април времето ще се подобри и ще успея да отида до хижа "Боровец" без проблем, а и доколкото разбрах, това е и едно социално място! Хижарката разказва, че тук идват много млади хора, за които планинарството е начин на живот и изобщо всеки, решил да разпусне далеч от шума и напрежението на големия град! А когато се стопли времето, изкарват масите навън, а през зимата са в механата-идват доста компании от млади хора, някои си носят и китарите, пеят песни, разказват си истории и е много приятно! Искам и аз веднъж да отида там, като свършат часовете, да се запозная с нови хора! Не знам обаче каква е таксата там! Ще бъда в ЖП общежитие, но също така и ще искам да се докосна до планината! Ще пробвам, нищо не губя! Така че, авторе, ако си от София, отиди в някоя хижа, малко да се заредиш с положителна енергия, а и доколкото знам, в хижите телевизорът е само един-в механата! В стаите няма телевизори! А и като се запознаеш с хората, ще забравиш и за новини и за всичко отрицателно!

9.   Авторе вместо да гледаш порно, ти си пуснал телевизора. Виж колко ти е акъла...

10.   Не им обръщам голямо внимание. Нищо не зависи от мен. Проблемът е в нервите ти. Лекувай се.

11.   Отдавна не гледам телевизия. Позитивността винаги е на мода.

12.   Аз лично от скорост правя дихателни упражнения които помагат при отхвърлянето на стреса!
1- вдишвам за 5 секунди задържам и издишвам за 4 ( така 50 пъти )
2- и 50 пъти вдишване - издишване
Това ме направи по спокойна! Многог помага! Другото което правя е да чета Библията! Много успокоява! Чувствам се пречистена и по мъдра... Също така спя повече и си почивам! Мисля положително и за красиво неща! Това е което аз правя и ми помага многог съм спокойна и щастлива!

Жена на 25

14.   Новините не са негативни, а реални... реалността не е красива, хубаво е да се знае, а не да се баламосвате с луксове, блясък и хепи енд.

Негативното, всъщност е въпрос на възприятие, също като позитивното... та, за негативно отчитам отношение към мен, което ме е засегнало, но не смятам, че съм провокирала. Как се справям? - обмислям ситуацията, често това задълбочава негативното усещане, слушам музика, която дълбае още повече в мрачното ми настроение и си представям как изтезавам хората, които са се отнесли зле с мен, след което минавам на опрощаваща фаза.
Дали се чувствам добре? - не.