Споделена история от Други

Заслужава ли добро отношение?
Въпросът е следният - познаваме се с едно момче, приятели сме, уж... не съм сигурна вече в това, тъй като човекът се държи все по-зле. Негова си работа, може да се държи както си иска, но на мен, това ми убива желанието да се държа добре и да правя неща за него. В същия момент, се сещам колко добре се е държал преди и ми се иска да правя хубави неща за него, после обаче става нещо, с което ще ме подразни, и желанието ми се изпарява.
Не ми се иска да съм такава - да се държа добре с него, само ако той се държи добре. Искам да имам желание, да правя мили неща за него, дори да смятам, че не ги заслужава. Звучи нерационално, но другото ме кара да се чувствам зле. Да, справедливо е - каквото повикало-такова се обадило, но е ужасно.
Вие как постъпвате с приятелите си и близките си когато се държат зле с вас? Имате ли желание да правите хубави жестове за тях или не?

Коментари

1.   С всеки, който се държи зле с мен, се отдръпвам от него. Ако не е част от семейството ми, директно прекратявам отношения.

2.   Аз съм на принципа "Каквото повикало, такова се обадило". Ако някой се държи зле с мен, просто го отписвам от кръга хора, на които държа. Противното граничи с глупост. Трябва да има взаимност в отношенията, да е двупосочна улицата, а не само единият да се старае и да прави добро, а на другия да му е все тая и/или да се държи неуважително и, да си го кажем направо, гадно. Не се чувствам зле, защото знам, че съм дала 100% от себе си (винаги се раздавам на макс за близките ми хора), а отсрещната страна е дала явно нещо по-близо до 0, отколкото до 100, за да се стигне до тази ситуация. Съвестта ми е чиста с други думи.

3.   Ако се държат зле с мен приятели или близки, просто спирам всякакъв контакт с тези хора, та дори отписвам. Нищо не е в състояние да ме накара да търпя лошо отношение, а какво остава за жестове? Абсурд.
Не търпя една секунда и не съжалявам, че съм такава. Оттървах се от доста "близки" и "приятели" и останаха само хората, които си заслужават.

4.   Не си губя времето с отмъщения. За близки и приятели много се раздавам, но когато тотално се издънят, просто ги зачерквам от списъка и си намирам други. С течение на времето отсях онези, които не ме ценяха, както и използвачите, и завистниците.
Нямам излишно време за губене, както и не искам да си доставям негативни емоции, само и само да имам повече на брой познати или приятели.
Хора, които ми вредят, не са ми нужни.
Заперкни въпросното момче от списъка. Възможно е преди да е играл роля и да се е преструвал на нещо, което не е, а с течение на времето да започва да му избива истинската същност.
Мнение от жена.