Споделена история от Други

Жена в мъжка компания
Каква работа има жена в изцяло мъжка компания? Познават се от гимназията - тя и те, но не мога да разбера комбинацията... мъжете си говорят за едно, а тази жена? Или има мъжки интереси? ! Не е мъжкарана, но не е и женствена. На тия мъже, няма ли да им е некомфортно да говорят за типично мъжки неща пред нея?
Виждала съм такива жени в мъжка компания, но са били поне по две и винаги са харесвали някой от мъжете в компанията. Случаят с въпросната жена не бил такъв, била им приятел...
Какво мислите вие? Чиста ли й е работата на тая?

Коментари

1.   Най-готиното приятелство е когато с момичето можеш да пускаш и мъжки бъзици и да се хилите заедно, ама ако те пита кой маникюр да си избере не трябва да се занимаваш :)
Когато бях на 15-16 бяхме компания 5 момчета и 1 момиче и си говорехме типичните за загорели тийнеджъри неща как бихме минали еди си коя и тя дори си казваше мнението по въпроса хахаха. Лично аз никога не съм гледал на нея като на нещо повече от приятел. Сега не общуваме много но си има сериозен приятел от доста време така че е възможно. Да не говорим как хитрите мъже използват такива приятелки, за да се доберат до нейните приятелки :)

2.   Мисля, че на теб не ти влиза в работа. И какво имаш предвид "чиста работа"? Да не ги ебе?

3.   Аз съм в такава компания. Просто обичам да си говоря с мъже. По-умни са, имат повече интереси. Не се притесняват да говорят пред мен или поне така изглежда. Работата ми е чиста- нямам интерес към тях.

4.   Що за ограничено мислене имаш? ! Какво щяла да прави, за какво щяла да си говори с тях? Да си чувал за мацки фенове на футбола, на колите, на формула 1? Освен това милион теми, които не са нито "мъжки", нито "женски"... книги, филми, музика...
Не знам в каква среда живееш, но ако около теб жените си говорят само за плетки, манджи, гримове и сапунки, ами много лошо и не е зле да смениш средата.

6.   Не ѝ е чиста работата. Ако това е приятелката ти, бързо я зарежи и да си ходи при тях.

7.   Напоследък и аз общувам само с мъже... и това започна в началото на 20-те ми години, когато бях студент (преди това общувах само с момичета в училище и никога с момчета), но като студент разбрах, че мъжете не са толкова драматични, колкото жените, не клюкарстват толкова много или не ревнуват... много от проблемите ми идват от забиващи нож в гърба приятелки... така че в крайна сметка отидох при приятели мъже... Момичетата са зли, завистливи, раздразнителни и женските приятелства също не траят много дълго (може би максимум 5 години), защото всички в крайна сметка се женят и накрая забременяват, което е по-важно за тях от приятелствата... жените също са егоцентрични кучки.

8.   Може да е сестра на някой от тях или да има красиви приятелки, от които тези момчета се интересуват.
Имах приятелка, от ученическите години, тогава бяхме заедно всеки ден, която беше малко грозновата, но много общителна и с готин характер. Тя си имаше и все още има много мъже приятели. За хубава жена подобни взаимоотношения са просто невъзможни.
Сега, успяваме да се видим веднъж годишно.

9.   Аз съм все в мъжка компания, в работата, по интереси(футбол), като излизам по заведенията има предимно мъже.. Живея в малък град в Германия. А и във фитнеса има предимно мъже. Имам си и приятелки, с които излизам, 8 жени сме и се виждаме два пъти в месеца.