Споделена история от Други

Съседите ни се карат през вечер. Как да постъпим…
Здравейте, моля за съвет как да постъпим.
Живеем в нов комплекс от 8 месеца, съседите над нас се нанесоха преди 5. От тогава през ден нямаме спокойна седмица. Още на първата седмица се скараха жестоко, с викове, крясъци, обиди и истерии. Мислехме да викнем полиция, но жената излезе от апартамента и не се чуваше да се бият. Нещата продължиха така през ден, имат и малко дете, на което жената крещи всяка сутрин явно преди градина. Миналата седмица в събота беше ужасно, като в резултат на нейните крясъци предположих, че явно той й изневерява. Оказа се така, защото този петък полиция дойде в тях. Аз ги засякох когато полицаите тръгваха и чух, че единия обяснява как трябва да спрат с караниците и дали скандалите са само, защото той има любовница.
Досега не смеехме да извикаме полиция заради детето, да не дойдат социалните и да навредим. Но вече не се търпи, вечерно време се карат, през нощта, рано сутрин.. все едно си в съседната стая.
Да говорим с тях не мисля, че ще има полза…Ако пак се повтори се чудя дали да не викнем полиция вече и ние…но ме е страх за детето.. Вие как бихте постъпили?

Коментари

1.   Ами, отивате в съда, не в полицията. Ще заведете иск за нарушаване на реда в жилищната кооперация, където са длъжни да пазят тишина преди 9 сутринта, от 2 до 4 и след 9 вечерта зимно време и 10 вечерта лятно време. Хубаво е да е групов иск, от още няколно съседи.
Нищо няма да направят на детето. Социални се намесват в краен случай на насилие в семейството или при развод между родителите, или смърт на родителите.

2.   Аз имам същия пример. Нанесох се в ново жилище в София, квартала е хубав, блокът е хубав, но има 2 семейства, които буквално се карат всеки божи ден,
И двете семейства са млади, едните имат и дете. Буквално всеки божи ден са скандали. Едните отгоре, другите точно до мен.
Тия отстрани след яко скандали накрая мъжа се изнесе, очевидно е взел и детето, защото жената го взима от време на време, явно са се разбрали. И нещата се успокоиха. Тия отгоре обаче са тежката артилерия. Чупене, биене, хвърляне. Първия път викнах полиция, зашото жената викаше за помощ. Тя не викаше, а направо крещеше.
И като не знаеш какво става си мислиш, че тоя ще я убие.
Всъщност обаче се оказа, че тя изобщо не е в час и просто си обича да си вдига скандали и да си я млатят. И понеже всичко се чува той най-нормално и казва да се изнася и че не иска да я вижда повече, а тя не иска. Казва му, че няма да си ходи. И дори и да я изхвърли навънка, което се е случвало, после се връща при него чукат се и на другия ден пак скандали, пак биене и пак секс. Явно си има сериозни комплекси тая жена, засичал съм и ги в коридора да се карат и я чувам как му вдига скандали от нищото.
Вече не викам полиция, да правят каквото искат и не ме интересува, а и честно казано им свикнах и понеже съм постоянно навънка не ми пречат. То е всеки ден за около половин час. Ако е нетърпимо викайте полиция без да казвате от кой апартамент се обаждате, а и то мен лично не ме питаха. Не за друго, а да не се разправяте излишно с тях.
Не сте длъжни да им слушате скандалите. Детето едва ли веднага ще го вземат социалните, като се усетят, че не може да продължават така ще се стреснат и ще измислят решение.

3.   Говорете с тях. Като чуете пак викането, звъннете на вратата и кажете, че ви пречи и искате да е по-тихо.
Може също бележка да им оставите.
Друг от блока не им ли е правил забележка?

4.   Бих викала полиция. при всеки скандал. След като не могат да живеят заедно, да се разделят. Викането на полицията и глобите ще ги накарат бързо да се осъзнаят. А детето расте в отровна среда. Като си мълчите, не му помагате.

5.   Какво за детето? А хубаво ли му е на детето да му викато сутрин, обед и вечер? Отидете и говорете нормално да спрат, защото пречат и на вас. Ако не разберат почвате да викате полиция, жалби и т. н.

6.   Нищо не можете да направите. Продавайте апартамента и се местете

7.   Стана ми много мъчно за детенцето.. То е единствената жертва в случая. Викайте полиция всеки път. Не за друго - заради детето. Горкичкото кой знае какво му е в душичката. Те го малтретират психически. Представих си 3 годишния ми племеннки в тази ситуация. За щастие родителите му се разбират, за сега. Спрете да раждате деца "защото така трябва".

8.   Здравейте, аз съм авторката.

Ще започнем да викаме полиция, явно друг начин няма. Просто ни беше страх да не им вземат детето и още една душичка по институциите. Вярно, че и сега не е в прекрасна семейна среда, но повечето се карат между тях, на детето само сутрин ако има нещо.
Не искам да ходя лично, защото жената изглежда злобна и само ще имаме скандали и драми, недай Боже да се наложи нещо да решаваме по съседски.
Сега от петък са по-кротки, само тази сутрин нещо кряснаха, но беше за малко.
Не разбирам защо продължават да са заедно? Като не сте щастливи се разделете и всеки да си търси щастието... Това живот ли е... А детето да става свидетел на тази лудница без край.

9.   Номер 8, правиш впечатление на свръхзагрижена и си пъхаш носа в чуждите пробкеми. Интересно ми е само едно, откъде знаеш, кога детето е у тях и кога не д? Ти шпионираш ли съседите си? Да не си безработна?
Ако детето е малко, може да се инати, да създава пробкеми и да не желае да ходи на детска градина.
Децата социалните не ги вземат току-така, , ти да не си решила да се правиш на уж добрата съседка и да им вземеш детето като приемен родител на заплата?

10.   Ами аз като живея в стар блок и съседите ми са пенсионери, значи съм късметлия:) Около мен е гробовна тишина, децата може да тичат спокойно като коне, отдолу нямаме съседи и явно не пречат на никой. А преди си мислех, че може би е по-добре да сме в нов блок с млади семейства.

11.   №8,

не съм безработна, но работя от дома си 5 дни в седмицата. Чувам кога излизат, кога се прибират, защото детето си играе, изпуска играчки, пее си и това не може да се скрие. Чуждите проблеми стават мои, когато в 3 сутринта се будим с мъжа ми от викове и истерии заради скандал между родителите. Не съм длъжна да ги търпя, ако искат да си викат отиват в някое село и там си крещят на поляната колкото им душа иска. Тук се съобразяваме.
Детето не е много малко на 5-6 годиники е и все пак чувам защо му се кара сутрин: Не се е обляко цялото, защо не си е сложила чорапите, ай стига си се влачила, защото е изпуснало нещо на пода и т. н. Като казвам, че жената крещи визирам, че буквално чувам дума по дума какво казва. В повечето случай прости крещи на мъжа си защо е намокрил в кухнята, това защо е направено така и други. Тя не се кара, тя врещи в истерия от цяло гърло...
Изобщо не се правя на добра съседка, ако бях добра щях да си стоя и грам нямаше да се чудя да викам ли полиция или не. Буквално не искам да ми крещят на главата през ден и да ме будят посред нощ... И понеже съм лоша съседка ще започна да им викам полиция...

12.   Не искала да ходи лично……. А мъжът ти къде е? Скрил се от страх под полата ти ли? Никога не бих рискувал да пратя жена ми в подобна ситуация. Може да са пияни друсани, да и посегнат после? Ей не останаха истински мъжкари. Не ви е страх за детето миличка, а за вас. Страх ви е от конфликт.

Чингис Хан-Скандинавеца