Споделена история от Други

Защо хората лъжат, че мразят Русия
Последно време ми прави впечатление, че дори и руснаци, които живеят в България, мразят Русия. Обаче много ме съмнява, че мразят държавата си. Чудя се възможно ли е да казват, че мразят Русия, само и само да не им направят проблем? Или пък гледат новините и се влият от мнението на русофобите Кирил Петков, Бойко Борисов и т. н. Единственият свестен политик е Румен Радев, той поне не мрази Русия изцяло, а само някои неща и не се опитва да ни вкара във война с тях.

Коментари

1.   "Обаче много ме съмнява, че мразят държавата си. "

Това, че те съмнява и че не ти оттърва, не означава, че лъжа.

"Чудя се възможно ли е да казват, че мразят Русия, само и само да не им направят проблем? "

Точно напротив - ако кажат истината, че я мразят, тогава ще иамт проблем. Кое точно ти е непонятно? Защо хората не толерират убийства над невинни хора? Ти щеше ил да подкрепиш Турция да те убива, само защото някой идиот партиец убил български турчин, че не искал да си сменя името насилствено? За мен е непонятно защо има хора, подкрепящи агресията?

2.   Бойко бил русофоб хахахаха той лиже 10 години гъза на Путин, просто сега обръща палачинката за да не е краен и да е ''против'' Русия. Само като видим как му спести милиарди за турски поток в името на това да не го пипат отгоре виждаме колко го ''мрази''. Просто масово хората живеят в заблуда и се информират от ПИК, 24 часа и други жълтини

3.   Мразят Русия на Путин, а. к. а. путлерова русия, раzzия сам щом не можеш да си отговориш защо лошо... Това е една олигархична диктатура на златната орда от Москва, която заплашва да направи целия свят на ядрена пепел - Симонян, Соловьов, Медведев- заплашват целия разумен и нормален свят как ще ни пратят по един сармат и хайде всьо капут. Това са примитивни и лоши хора. Обикновените руснаци са добри, човечни, истински, душевни, обаче ги е страх, коко стотици хиляди емигрираха от както започнаха войната, защото не им се мре за бункерния дядка...

4.   Не мразя никого. Но русия я презирам от все сърце. Нищо добро не е дошло от оная кална северна дупка.

5.   Точно Радев, завършил в Алабама, издигнат от БСП, които от своя страна изнесоха повече оръжия за Украйна дори от Щатите срещу Русия в първите месеци на конфликта ли визираш?? Нещо недоумявам. Всичките ни политици са фурнаджииски лопати - винаги са с тези, които им пълнят гушичките повече, независимо от морални съображения. Не го ли разбрахте толкова години вече или просто пишете някакви платени статиики в подкрепа на едните или другите боклуци?

6.   Имам една мечта.
Да мислите за България, толкова колкото мислите за Русия.

7.   Аз не лъжа. Мразя руския език и Русия от малка. Без никой да ме е карал. И със съученичките ми направихме всичко възможно да не учим руски, а немски в училище. И успяхме. Иначе вкъщи родители и баби и дядовци си обичат Расията. Но майка ми и баща ми са последното поколение, Ние със сестра ми когао имаме деца няма да допуснем да учат руски и да ги облъчват, така както нас се опитваха в училище. За "великата майка Рассия", която ни спаила от турците. :D

8.   Защото им плащат, ето за какво. И сега тук в твоята тема също ще се изсипят по 100-200 платени тролчета на Киро Свинята, дето ще се надпреварват едно друго кое по-напред, да изливат злоба и помия върху Русия, да ти трият сол на главата и да ти вменяват вина, че не любиш и не тачиш "свръхготиния" им Запад. И всичко това, само заради 30 лв. и две кебапчета...

9.   Аз пък като дете бях луд на тема Русия, имахме вкъщи едни стари руски книги и списания и едва ли не говорех как като порасна ще емигрирам в Русия и т. н. Но тогава знаех за Русия само от филмите и тези книги и богато илюстровани списания. Сега знам, че е една доста мизерна страна като цяло, рускините са неверни жени, а руснаците пияници. Лично като хора не ми харесват, доста са нагли, в същото време студени. Словаци, словенци, хървати повече ми допадат от тях, дори някои украинци са повече стока от руснаците.

10.   Има ли какво да й се харесва на тази кочина Русия? Там е по-зле дори от тука, а ние искрено не си харесваме държавата, нали така? Една от най-богатите на ресурси страна в света е заставила населението си да живее на прага на бедността. С изключение на някои по-големи градове като Москва и Петербург, всичко останало е един неасвалтиран кален прованс, където хората ходят до тоалетна навън и вадят вода от кладенци. Никога не са имали финансовата възможност да излязат, за да се сравнят с другите, и гледат по навик канал 1, от който ги облъчват колко са велики, а на запад са гейове и ееей сега ще се разпаднат. И така вече цял век потъркват ръчички, но единствено СССР се разпадна, а скоро и наследницата му я чака същото. Русофилите са болни хора, които си продават свободата, затова и не харесват украинците, които си я отстояват.

11.   10, като се правиш на ЕНтелигентен, вземи отвори една статистика на ООН относно Human Development Index за миналата година... За твое съжаление (както и на много от подобноразсъждаващите олигофрени), ще установиш, че дори Русия под санкции и Беларус са отразени със завидно по-висок индекс от истинската кочина, наречена "Демократична" Република България. Коя друга изживяваща се за "демократична" държава намира за необходимост да си лепи тази конкретна дума в наименованието? Веднага ти давам примери: Демократична Република Конго, Корейска Народна Демократична Република, ... (не ми се търсят други). Май не си излизал от големите градове, за да видиш същото, което описваш за тамошните условия. По същия начин, по който русофилите си дават свободата, го правите и русофобите. Дали си на хранилка от Русия или ХАмерика, няма особено значение в личен план. Украинците не могат да си обършат и г*за ако не им налива НАТО средства, докато руснаците поне удържат самостоятелно на санкциите на 50 държави с години, но и този факт го пренебрагваме - с луд/прост/платен не се спори. Интересно ми е само къде сте били вие и роднините ви докато "партньорите" ни бомбиха градовете и продължават да ни изнасят въпросните природни богатства с помощта на заробващи договорчета? Сега енергетиката ни е леш заради руснаците, които поистроиха ядрените централи или от полит-коректност да не взимаме резервни части и гориво от тях? Запада какво построи тук от цялата налична инфраструктура, която оплювате, но се "жертвате" да ползвате ежедневно? И защо изобщо още пишете на Български? Сменяйте клавиатурата - кой на Україна, English, Deutsch, Porfavor... и се разкарвайте от тук без да осмърдявате с присъствието си. Майка ми е канадски гражданин и се срамува да си го пише в биографията от разни Кирета, които призовават да си даряват хората мижавите заплатки за боеприпаси за Украйна, при положение, че по всички статистики сме най-големите цървули на континента и има повече от необходимата бройка наистина нуждаещи се българи в тази цъфнала, демократична държавичка.

12.   Омразата е към управляващите, а не към сънародниците им, останалото го е написал номер 10.

13.   8, кажи ми къде да отида да се запиша да ми плащат да мразя Русия, защото ако плащат за това, за отрицателно време ще стана милионер, имайки предвид колко я мразя. Сериозно се интересувам от подобно бизнес предложение, не се бъзикам. Така и така мразя, поне ще изкарам някой лев.

14.   Аз харесвам Русия, руската култура, църквите им, катедралите им, дворците, матрьошките, не харесвам лекото поведение на жените им и наливането с водка. Русия е много красива страна.
В интерес на България е да сме с нея.

15.   Ами пропаганда. Да не одобряваш руската политиак е едно, да мразиш Русия е друго. Обичам Русия, благодарен съм им за осовбождението. Но това не значи, че одобрявам инвазията и убийствата, особено на наши братя православни християни. Да, разирам, че политиакта е сложно нещо. Разбирам, че не можеха да допуснат натовски бази до границата им, без поне да опитат да ги спрат. Да, ако конфликтът ескалира и трябва да хвана пушката, все пак ще е на страната на Русия, не на САЩ. И все пак е гадно, трябваше до последно да се търси мирно решение.
Същото и със САЩ. Бил съм там, знам езика им. Ползвам техен софтуер, чета тяхна литература, както и руска. Гледам киното им. Имам колеги американци, прекрасни хора. Но няма как да одобря политиката им. Пускат бомби по целия свят - в Сърбия помня както дете, в Близкия Изток, Либия. И в Украйна имат вина като подстрекател на войната. Не знам дали чрез преговори можеше да бъде избегната, но виждам, че дори не са опитали.
Не мразя никого, но не одобрявам политиката нито на Русия, нито на САЩ. Разбирам, че така работят империите. Може би тази война дори Путин и Байдън не биха могли да я спрат. И все пак е гадно.

16.   До Номер 8, 30-те лева и кебапетата ги давахте вие бе смешник, през последните 30 години (от Герб, Дпс, БСП), само че хората излязоха от селата и видяха възможностите на Запада и как местния селски бей не е единственият и най-великия на света и изобщо от 1 милион мюсюлмани в България (или турско говорящи), хората отдавна вече не гласуват за Дпс и останалите руски проксита - БСП, Герб... А гласуват за новите партии с поглед към демокрацията, която не е идеална, но е най-добрия вариант засега. Точно платените тролове сте вие - руските подлоги и все имате нужда да се доказвате като някакви най-велики, въпреки че няма никаква почва за това.

Занимавай за Рассиа и не ни занимавай с повърните си руски! Никой не иска да ходи в Русия.

17.   Защото са краварски подлоги и пеят по свирката на САЩ.

18.   Аз не мразя Русия. Не одобрявам политиката им. Самият руски народ живее в мизерия, а са тръгнали да се разправят с други страни. Много се разочаровах от както започна войната в Украйна. Заради жаждата за власт, влияние и богатства шепа руски и западни политици унищожиха една мирна държава. Мислите ли, че някой обикновен руснак, украинец или американец иска да има война? Искат политиците, олигарсите и болните мозъци от типа на подръжниците на партия Възраждане в България. Русия, ако беше силна страна щеше да се бори да привлече Украйна на своя страна със средствата на дипломацията и икономиката. Русия с подстрекателството и провокациите от запад успя да съсипе Украйна. Съсипана е съдбата на милиони украинци (не малко от тях етнически руснаци). Милиони украинци загубиха домовете си. Хиляди загубиха мъже, жени, деца и близки. Някои останаха сам сами на света, защото близките им загинаха. Десетки хиляди украински войници загинаха. Още толкова са осакатени. На скоро гледах едно видео с тежко ранен около 40 годишен украински войник, който практически е жив труп в момента и за него се грижи възрастният му баща. Отделно десетки хиляди руски момчета оставиха костите си по полетата на Украйна на хиляди километри от родния дом, където са живели вероятно бедно, но тихо и кротко без никой да ги обезпокоява. Но Путин реши, да ги прати да убиват своите братя по кръв украинци. Американските политици по същия начин съсипаха куп държави. Където и да се намесиха, нищо хубаво не се е случило в последствие. А обикновените хора кучета ги яли. Познавам доста руснаци и украинци. Точно обикновени хора - нито са богати, нито са пропаднали алкохолици. Обикновени хора с професии, с по 2-3 деца. Хора, които се трудят, борят се с трудностите на живота и живееха щастливо. Съвестни и много корави хора видях в тях. Нито се имаха за велики, нито ги чух да кажат лоша дума за някой. А имате ли си на представа само колко руснаци живеят в Украйна и колко украинци в Русия? Милиони... и тези хора общуваха по между си, имаха приятели от двете страни. Сега заради дивотията на Путин и запада, тези хора се мразят и едно най-сърдечно приятелство е разрушено. Аз не мразя Русия, нито Америка. Срещал съм и не малко американци и при пътувания и по работа. И в тях видях кротки и добронамерени хора и не ги чух да се хвалят, да гледат с презрение и да се имат за велики. От дете имам мечта да обиколя Америка, да отида из пустоща на Туксас и Аризона. Да пътувам из бекрайните поля на великите равнини. Имам мечта и да отида в Русия и да се кача на Транссибирската железница и да прекося безкрайната руска шир. Уизеър бяха пуснали билети до Санкт Петербург, но всичко отиде на кино. Преди да мразите Русия, Америка и Европа си помислете кой е виновен за тези ваши чувства. Дали обикновените руснаци, американци и европейци или политици, олигарси и т. н., за които няма род и родина, а само интереси и пари, пари, пари и пак пари.

19.   Номер 10, негативният ми коментар за Русия май много те жегна. :) Между другото, официалното име на нашата държава изобщо не включва "демократична" в названието, но откъде да знаеш, като имаш друга матушка?
Конго мене искрено не ме вълнува, но пък виж, Русия почна да дири от кол и въже съюзници в братска Африка. Преди месеци някакви племена кичиха Лавров с трибалистични гердани, илюстрация на безпомощността на изолирана Русия.

Проверих индекса и по данни от 2018та Русия е с 2 пункта пред нас! Уникално - ядрената държава с ресурси на газ и нефт, с претенции за световна сила и част от Г8 ние бие с малко, нас, най-бедната държава в ЕС, умопомрачително! Това, че брутния ни вътрешен продукт на глава от населението по данни от 2021, че е по-висок от техния, нещо да кажеш? Ама айде да не се правим кой е по-голям Ентелегент. Израснал съм извън големия град и знам, че дори преди 20 години дори в най-отдалечените ни села имаше най-елементарни удобства като канализация, ако ще и тоалетната да е била външна.

Опорките, дето ги избълваш в последствие, не са ми интересни. Една пропаганда, ако желае, от всяка друга нация може да сътвори изконен враг и пръв приятел. Така работи и руската, сигурно една от най-опитните в света, просто защото никога не е спирала дейността си. Да, американците ни бомбандират, след като сме им обявили война, но в същото време имат в историята си президента Удроу Уилсън, който дава огромен принос за това изобщо да съществува държавата България днес. Вече кой факт ще си харесаш повече, за да обосновеш предубежденията си, си е твоя работа... или на тези дето ти плащат. Няма да се учудя, ако и в този сайт са налазили 4-хилядниците, за да влияят на общественото мнение. Вие много обичате да обвинявате хората с различно мнение в извършване на дейности, които самите вие правите. Досущ като Русия - ама те украинците сами се взривяват, ние само по военни обекти стреляме. Кой им вярва изобшо? Освободители били, няма що. Ще им се кланяме до ден днешен, че искали да си правят 3ти Рим и да стигнат Босфора, и ние сме се явили удобните балъци.

20.   "Човешкият свят е царство на случайността и заблуждението, които безжалостно господстват и над значителното, и над най-дребното. А редом с тях стоят глупостта и злобата, които бичуват всичко. " Артур Шопенхауер
Това важи за всякакви филства и фобства.

21.   "Мъни, мъни, мъни, мъни, животът е парииии". Всеки, дето мрази Русия и е бил репресиран, е поредния, дето прави пари от русофобията. Каквото и да ми разправят, не им вярвам! Да ходят и да богатеят, но по-тихо, защото някой ден тая русофобия ще отмине, а като нищо новия строй ще напомня на един стар и ще трябва да обясняват, че омразата им се е излекувала като с магия. Бъдете умни, не само алчни! Вече си имаме алчни идиоти - викаме им Киро Харварда и останалите от парламента!

22.   До Номер 17, забелязал съм, че няма качествен човек с русофилски разбирания - всички без изключение озлобени до нечовешки граници, неуспели, негативни, смазани от живота, готови да убият отсрещния който не е на тяхното мнение. Такива сте русофилчетата и путинофилчетата.

23.   16, какви са възможностите на "страхотния" ти Запад бе, а, джендърчо, че не разбрах? Ще ги кажеш ли тез прословути "възможности" на прехваления ти Запад какви са, че ми стана много любопитно? Това, че българките прегърнаха проституцията, чалгата и разврата и изпоизбягаха половината в чужбина още през 90-те, за да служат като секс-робини на повикване за някой дебел, мазен чичак с пари зад океана? Това, че българското население масово се наркоманизира, чалгаризира и изпростя и идолизира някакви мафиоти, мутри, крадци и убийци, които всъщност трябва да бъдат в затвора и да не виждат дневна светлина, а на практика вилнеят из улиците с мотори и коли, и трепят невинни хора наред безнаказано? Това, че Брюксел иска да легализира педерастията, педофилията, зоофилията и инцеста и у нас, за да намали раждаемостта в нашата Родина, и да даде превес на циганите и турците, да завземат все повече и по-големи територии от нея? Това ли са ти "възможностите" на великия ти Запад? Ако да, то тогава да ти пикам на "възможностите".
От 8

24.   Не ги мразя, не ги и харесвам особено. Но (!!! ) са единствената алтернатива и бариера на пълзящите боклуци... за това ги и ще ги подкрепям с цялото си същество докато не нарушават човешките закони извън задължителната самозащита и превземане на позиции.
Ясно е, че ако не бяха ги излъгали официално с Минския договор и неофициално с други "залъгалки" щяха да са част от тези отрепки... но важното е, че сега са "врагове" (в кавички защото и те искат своя пай, но поне запазват границите на човешкото у човека... ) и няма да отстъпят.
Така и ние имаме избор!
Предпочитам да местната ядрена бомба, да падне астероид и да приключи с всичко, пред това - онези гадове да станат световни господари и абсолютни собственици на планетата!

25.   Имам приятели - руснаци които живеят в България и не си харесват страната, особено сега. Още повече че ненавиждат Путин. Тези не познават украинци, нямат и приятели такива, , никога и не са стъпвали в Украйна..
Съседа ми в Слънчев бряг обаче също е руснак и твърдо подкрепя случващото се в Украйна и Путин. В същото време е дал и двата си апартамента там на украински бежанци. Майки с деца. Има украинци колеги, приятели и РОДНИНИ.

Вашата ненавист към Русия е една емоционална пръдня. Също толкова е аргументирана е и ненавистта ви към България. Човек, който си мрази - си мрази. Нищо не можеш да направиш.

26.   11, и България, и Русия имат не висок HDI. Несравним с този на цивилизованите държави.

27.   Нато и САЩ са абсолютен гарант за мирът на планетата, но си има и световен наложен ред, който някои не послушни момиченца като Кадафи, Садамчо и др, искаха да нарушат. Еми не може! Има си световен лидер и докато е такъв, не може никой да си прави каквото си иска.

28.   руското общество е болно от тежък путинизъм, ако успее да се излекува ще е добре за всички

29.   26, излекувай комплексите си! Ние сме в цивилизована държава, а ти... не знам къде живееш, но ако е в Африка, поздрави Лавров, защото ви идвал на гости, та и вие да видите цивилизовани хора! До гуша сте ми дошли с тия комплекси и мислите, че ония на Запад са цивилизовани, даже са измислили цивилизацията. Шумерците и един други източни типчета няма да се съгласят с вас! За ваша мъка цивилизацията като такава е възникнала на Изток, а не на Запад.

31.   Аз се чудя, какво да и харесваш на днешна Русия? Как живеят обикновените хора, от това което са ми разказвали, те живеят доста бедно, особен в малките градове и села. Нямат право на мнение, на протест ако излязат и веднага в затвора, мъчения и репресии. Русия има много нефт, газ и диаманти, но от тези богатства се възползват шепа нагли олигарси, а на другите се промиват мозъците, да не наддават глас. Извинете, но аз на токова място не искам да живея или да възхвалявам. Дори хората защитаващи Русия, не биха живели там, имаме свобода която там е голям дефицит.

32.   Живял съм в Чехия и там руснаците и рускините се държат мега нагло, все едно са си у дома. В една фирма като се намърда руснак или рускиня на пост тим лидер и започва да уволнява другите чужденци и да си назначава други руснаци. Освен това са и едни от най-наглите туристи, постоянно вдигат скандали.

33.   Ти откъде знаеш, че лъжат? Четеш ли мислите им? Хората си имат своите мнения и не се ограничават до твоите. Аз ни мразя Русия, ни я обичкам - не ми пука за нея. Царчето ѝ Лилипутин си е същата стока като българските мутри, италианските мафиоти и всички останали лицемерни дегенерати, които живеят за сметка на нациите им. Преди няколко години цар Путкин обясняваше как не било проблем членството ни в НАТО. Ден-два преди войната с Украйна искаше НАТО да се махне от Източна Европа. Противоречие, а? Същата стока, същото лицемерие, същите лъжи, които ще ги срещнеш и тук, и там, и ей там.

Моят съвет? Гледай си своя живот и не се занимавай с дебилщините на другите. Няма да спасиш света, няма да промениш нищо. Аз години наред се опитвах да променя не Русия, не България, а само и единствено алкохолизма на едно жалко индивидче в родата. Нищо не стана, дебилчето си остана същото дегенератче, аз само загубих нерви и време. Ти ако се хабиш за това кой какво бил мразел, сам живота ще си похабиш.

Отредено ти е ограничено време по таз земя, авторе. И часовникът за никого не чака, времето безвъзвратно си тече. Направи нужното за себе си и близките около теб, политическите нагласи на комшията и филанкишията са последния ти проблем. Или ако щеш мрънкай за Русия и един ден може и да осъзнаеш, че си губиш времето в идиотия.

34.   Ей, аман от компютърни разбирачи! Русия била такава, Русия била онакава!

А никога не са стъпвали в Русия, нито и 1 книга са прочели за Русия.

Истината е, че Русия е коренно различен геополитически проект, коренно различна система и полюс на властта сравнение със Запада(САЩ и Западна Европа)

Огромна лъжа е, че хората в Русия живеели супер бедно, мизеврно и т. н.

Тоест, не особено по-, мизерно от тук.

Заплатитте в Русия са горе долу колкото в България.

С тази разлика, че в Русия 1 литър бензин ти е около левче и газта за отопление ти е почти безплатна(плащап само за поддръжка на тъбрибите по, които тече газгта).

А тук всеки, който се отоплява зимата значе, че през най-студените месеци трябва да вади поне по 390 лева за топло.

В Москва и Петербург било хубаво а в другата част на Русия било зле..

Ами нормално.. Защо не говорите как е в София и Варна например сравнение със Северозападна България или Родопските села?

Навсякъде, където са селата и градчетата далеч от столицата и големите градове е по-бедно, не е само в Русия така, по цял свяе т е така включително в любимата ви САЩ има много мизерни и работнически градчета в централните щати, луксът и богатствата са само по двете крайбрежия(озточното с Ню Йорк и Вашингтон, Маями и западното с Ел Ей и Сан франциско! )

Но.. вие говорите само за Русия! Там са огромни разстоянията, колосални, нормално е в градчета на по 5000 километра от Москва да е по-бедно.

Но Русия е ОГРОМНА страна. Говорим за огромни запаси от всякакви ресурси.

Не е само нефт и газ.

Говорим за всякакви суровини - злато, дървесина, пшеница, ВСИЧКО. Просто ВСИЧКО.

Светът ще става все по-зависим от Русия по просттата причина, че населението нараства и ще има нужда от все повече и повече ресурсим а Русия е 1/8 от земната суша и то там са ресурсите, защото например в дреуги части в света е пустиня и няма нищо освен нефт.

Затова всички рмазят руския народ и държава, защото имат всичко на място.

не е нужно да просят, не е нуждно да крадят, не е нужно да лъжат, че ще правят 'демокрация', за да вземат нефта на някоя друга държава, не е нуно да промиват мозъци.

Западът иска разпада на Русия, за да й вземе рсрусрсите. Още от времето на Наполеон и Хитлер, Русия винаги се е защитавала, но е зиакарвана като агресорка и завеователка, при положение, че винаги Западът я провокира.

Естествено нашите умнокрасиви предатели сега лижат американски подметки, разни ИТ-та започната да работят в западни фирми, в американски компании и станаха първи фенове на Запада и на американците.

А същите забравиха, че дядовците им и башите им са оапртийци и са облизвали подмеката на всеки комунист, за да получат пост или повишение.

преобоядисани предатели. Това са българските демократи. Ако Русия утрее е силна пак ще станат първи русофили, бъдете сигурни. А тя ще бъде силна(Русия)

Най-хубавото ми решение свързано с ученето на чужд език е, че научих руския. Русия е велика.

35.   До Номер 34 - не можеш да лъжеш вече с тая брутална пропаганда! Хората се събудиха!

"Ей, аман от компютърни разбирачи! Русия била такава, Русия била онакава! " - Всикаш всични сме длъжни да ги харесваме? !? !?? !? !? !

"А никога не са стъпвали в Русия, нито и 1 книга са прочели за Русия" - не е нужно да четеш книги или да им гледаш пропагандните телевизии, а можеш да видиш и чуеш милионите руснаци по света, отказали да работят за един престъпен и човеконенавистен режим като днешния руски елит.

"Огромна лъжа е, че хората в Русия живеели супер бедно, мизеврно и т. н. " - Изобщо не е огромна лъжа. В самата Москва и в покрайнините на Санк Петербург е страхотна и не човешка мизерия и всеки нормален с два клика може да си го провери. А извън тези два града буквално няма пътища и над 30 милиона руснаци нямат тоалетна.

"Заплатитте в Русия са горе долу колкото в България. " - Това не е вярно. От 140 милиона население, може би 20-30 милиона живеят нормално. Това е огромно неравенство спрямо обикновения човек в селата и провинциите.

"С тази разлика, че в Русия 1 литър бензин ти е около левче и газта за отопление ти е почти безплатна(плащап само за поддръжка на тъбрибите по, които тече газгта). " - в много части на Русия няма никаква газификация и хората ходят постоянно в гората за да си набират дърва за огрев.

"А тук всеки, който се отоплява зимата значе, че през най-студените месеци трябва да вади поне по 390 лева за топло. " - зависи. Ако си в голяма къща с 10 човека - да, сметката е толкова, но аз с жена ми не плащам повече от 150-200лв и то с климатици във всички стай!

"В Москва и Петербург било хубаво а в другата част на Русия било зле..

Ами нормално.. Защо не говорите как е в София и Варна например сравнение със Северозападна България или Родопските села? " - Викаш щом някой е решил да яде фекалии, дай и ти да вземеш да ядеш фекалии!? !?? ! Не можеш да оправдаваш винаги своята мизерия с чуждата такава.

"Навсякъде, където са селата и градчетата далеч от столицата и големите градове е по-бедно, не е само в Русия така, по цял свяе т е така включително в любимата ви САЩ има много мизерни и работнически градчета в централните щати, луксът и богатствата са само по двете крайбрежия(озточното с Ню Йорк и Вашингтон, Маями и западното с Ел Ей и Сан франциско! )" - Това е най-гнусната и не човешка пропаганда! Това е само в България, Русия и бившите соц страни. В цяла Западна Европа и САШ - малките селца и градчета са изключително уредени, с много добра инфраструктура, обслужване от общината. Малките селца и провинции в Белгия, Холандия, Франция, Испания, Германия, Австрия, Англия - приличат на рай - с градинки, красиви мостове, дървета, паркове, работни места също.... в Холандия дори от Амстердам от околовръстното има тротоари, велоалей и пътища, с които можеш с колело или пеша да отидеш до селата или до малките провинции.

"Там са огромни разстоянията, колосални, нормално е в градчета на по 5000 километра от Москва да е по-бедно. " - Не, това не е нормално. В цяла Европа и в САЩ, и в малките населени места ако работиш и ако си с всичкия си, можеш да изкарваш добри пари и да живееш много добре. В Русия и в България - това се полага само на един местен селски боклук или провинциален отпадък, на който властта е поверила всичко и който държи хората на ниски заплати и ги смачква. Затова България се опразни и отиде да живее в малките провинции в Западна Европа, където това го няма.

"Но Русия е ОГРОМНА страна. Говорим за огромни запаси от всякакви ресурси.

Не е само нефт и газ.

Говорим за всякакви суровини - злато, дървесина, пшеница, ВСИЧКО. Просто ВСИЧКО. " -

"Светът ще става все по-зависим от Русия по просттата причина, че населението нараства и ще има нужда от все повече и повече ресурсим а Русия е 1/8 от земната суша и то там са ресурсите, защото например в дреуги части в света е пустиня и няма нищо освен нефт. " - Русия през 10 месеца от година, цялата е покрита с лед! Няма нищо, което да е произлезнало от нея и от което света да зависи. Русия е зависима от редица западни технологии, които сама няма никаква идея как да си ги създаде, защото смачква обикновения човек, както е и в България.

"Затова всички мразят руския народ и държава, защото имат всичко на място. " - Никой не ги мрази! Те мразят нормалните и инакомислещи и ако се намират такива в Русия ги самоубиват я през някоя висока сграда, я докато си пият чайче на вилата. Руския елит не можа да преживее това, че страните около нея вече не искат да следват нейната човекомразна политика и клептокрация, в която само едни определени хора живеят добре, а другите преяждат с черен хайвер. Това не е войната на САЩ срещу Русия, а на руския крадлив елит срещу нормалния свят.

"не е нужно да просят, не е нуждно да крадят, не е нужно да лъжат, че ще правят 'демокрация', за да вземат нефта на някоя друга държава, не е нуно да промиват мозъци. " - промиват мозъците на хората, за да им работят за без пари, докато крадат и източват ресурсите от собствената си страна. Всички крадци околи Путин в момента са изплашени и на знаят какво да правят. Икономическите санкции трябва да са до дупка, защото това е престъпна държава и няма място сред нормалния свят!

"Западът иска разпада на Русия, за да й вземе рсрусрсите. Още от времето на Наполеон и Хитлер, Русия винаги се е защитавала, но е зиакарвана като агресорка и завеователка, при положение, че винаги Западът я провокира. " - Запада е спасявал Русия поне 6 пъти и особено през Втората Световна ако не бяха Америка и Англия с огромната си помощ, Русия щеше да изгуби войната. Това са думите на Сталин, Дуков и Хрушчов. Официално е казано.

"Естествено нашите умнокрасиви предатели сега лижат американски подметки, разни ИТ-та започната да работят в западни фирми, в американски компании и станаха първи фенове на Запада и на американците. " - Про руските отрепки в България лижат подметките на Путя, защото са национални предатели! ИТ сектора в България е единствения не овладян сектор от българските служби, които рабтят в сихнрон с ФСБ (КГБ) и са окупирали целият ни бизнес и държат всички на ниски заплати, за да крадат от държавата ни. Точно затова и Русия източва и краде България.

"А същите забравиха, че дядовците им и башите им са оапртийци и са облизвали подмеката на всеки комунист, за да получат пост или повишение. " - днешните хора в политиката - ГерП, Дуписе, БЕсепе, Израждане, Възхода, Атака - всички са производни на Бекапето

"преобоядисани предатели. Това са българските демократи. Ако Русия утрее е силна пак ще станат първи русофили, бъдете сигурни. А тя ще бъде силна(Русия)" - Те не са спирали никога да са русофили и да лижат подметките на Русия!

"Най-хубавото ми решение свързано с ученето на чужд език е, че научих руския. Русия е велика. " - Чамодан, и никога да не се връщаш!

В коментара на Номер 34 прозира българската простащина, елементарщина, селяния, провинциалност, простоватост, селяния, миниатюрен мозък и всичко най-изпаднало!

36.   Не мразя Русия и не лъжа по този повод. Харесвам я и членувам в групи за Русия.

37.   Да су на страната на Украйна означава да си срещу България и бъдещето й на свободна икономика.
Европа и Азия са разделени по икономически причини на два различни континента, които географски не отговарят на определението за отделен континент. Отговарят само, когато са общ континент - Евразия. В центъра на континента Евразия се пада Балканският полуостров и България, а в периферията му - Великобритания, Франция, Германия - Великите сили, разпокъсали България съгласно Берлинския договор, за да прекарват необмитени стоки, дали наши територии на Сърбия и Румъния, върнали на Османската империя - със същото условие - без мита
Време е крадците да се превърнат в периферия и да престанат да ни ограбват, а ние да играем ключова роля, в търговията между Изтока и Запада, отредена от мъдрите ни прадеди и да печелим от нестоположението си.

38.   Чета коментарите и се чудя, защо е тази пропаганда, какво печелят, както защитниците на Русия, така и плювачите й!? Като гледам има постове писани поне половин час, и са писани само за келепир, никой не може да ме убеди в противното. Не си виждате голите задници, , а решили света да оправят. Преди 45 години само се строеше и горива имахме в изобилие, сега 30 години крадат направеното от преди 89 година и още има за крадене, а тук разни подлоги се надлъгват, обиждат и хвалят чорбаджиите си., за коматче хляб.