Споделена история от Други

Как наричате на галено тъщите си зад гърба?
Като говорите за тъщите си как ги наричате на галено и леко подигравателно? Питам, щото жените наричат свекървите си "свеки" или "свекито". Ама много ми харесва това "свеки", хем така умалително, все едно с любов видиш ли, хем подигравателно, все едно е някакво кученце жената. Та се чудя как наричате майките на вашите жени като говорите за тях с трети хора? "Моето тъщи", "Тъщито ми каза... " - така ли да я наричам?

Коментари

1.   Наричала съм я понякога свеки- то, но никога не съм имала предвид подигравателно нотка/ смисъл, просто съкратен вариант. Не мисля, че и другите имат намерение да обиждат с това съкращение. Не мисля, че се е чувствала като кученце, щеше да каже нещо поне на синът си ако на мен директно. Не знам защо ти специално така го приемаш. Иначе по име съм се обръщала към нея или в разговор за нея.

2.   Тези, които живеят без брак наричат свекървите си по име. И говорят за нея с безразличие сякаш става дума за съседката. Единствената омъжена нарича свекървата "дъртата вещица". "вещицата" и т, н.

3.   Аз в разговор и дори в нейно присъствие я наричам все кървата, което на нея ѝ харесва. Съпругът ми казва, че ѝ звучало като все курвата.
Всъщност стана случайно при един разговор преди години. Свекърва казах всекърва. Тогава тя беше около нас и чу казаното, на което реагира с:
- Все курва... Не е лошо. Харесва ми.
Тогава не схванах, дали е разбрала, че се отнася до нея. Мислех, че е чула само "всекърва". Но по- късно чух свекър ми да я нарича галено "курвето ми". Последва и обяснение от етърва ми, която ми каза, че те така се викат отдавна. Тя бил курвето му, а той за нея Ебчо.
В контакт с нея често я наричам и заместничката ми. Тя веднъж ми каза:
- Спокойно пичолинке, ако имаш затруднение, аз ще се включа и ще те заместя. Разговорът беше по повод на секс.
Според мен е добре да се обръща ме към свекървите си по име. Аз не приемам да ѝ викам майка, имам си майка. Съпругът ми също мисли като мен и нарича баща ми по име или Старши, а мама е по име, рядко си позволява да я повика като: - майсторке...

4.   "Бабет". Тъщата ми е най-милото и безобидно същество. Съседка ми(ни) е, но никога не ни досажда с присъствието си. Тъстът беше... (лека му пръст). Но не съм го оставял да има думата в излишък. Общо взето и той ме уважаваше.

5.   Змия сссссссс....

6.   Въпросът е за тъщите, а не за свекървите, номер 1 и 2!

7.   Трещерицата

8.   Викам й "Мама Кроталка"

9.   Сатаната. Жена ми страшно много се дразни и постоянно ми опява да престана. Особено пред децата.

10.   Н 2, а как да ги наричаме? Майка ли? Няма как да стане това и съм го заявила съвсем директно още в началото!
Майка и баща само тези, които са ме създали и отглеждали!
Знам, че според разбиранията на по- старото поколение едва ли не ако наричаме свекърите "майко и татко" ще ги уважаваме и почитаме като такива. Глупости на търкалета. Уважение се печели, не се подарява на който и да е извън и/или повече от нормалното като към познати до близки. Няма такива "авторитети" които да уважавам, защото според тях така трябвало! Пък някакви чужди хора да ме принуждават да наричам "майко и татко" за мен е вид емоционално изнасилство- на който му идва от вътре по желание е ок, но за мен са само едни майка ми и баща ми!
Мъжът ми е наричал майка ми "маме" по негово желание, даже аз съм му казвала, че няма нужда да прави това, майка ми никога не би поискала или очаквала нещо подобно. Но той си я приемаше като "маме" съвсем чистосърдечно и продължи така да я нарича. За мен обаче е абсолютно невъзможно да си изкривя езика и съзнанието и да наричам чужди хора така. Това съвсем не значи, че не ги уважавам, а към свеки- то специално даже мога да кажа, че се привързах много бързо, уважението и дори обичта ми към нея винаги са били естествени, без грам симулиране, лицемерничене.
Ако такива като теб се научите да уважавате личният свободен избор на другите- ще имате и наоколо хора, които ви уважават искрено защото така сте си постлали, а не лицемерни постановки и да леете злъч зад гърбовете си.

11.   Моят мъж и казва "бабата", но той и на нея си казва "бабо"
Ако го е ядосала става "майка ТИ"

12.   Казвам и, че я обичам като торта-ледена и със свещи.