Споделена история от Други

Росен Плевнелиев или Ивайло Калфин?
За кого смятате да гласувате, аз съм пред сериозна дилема. Не искам да комунистите пак да имат президент избран с турски и цигански вот, от друга страна и Росен Плевнелиев не е най-подходящия за президент.

Въобще смятате ли да ходите да гласувате на втория тур. Надявам се на смислени коментари с доводи не обиди.

М30

Коментари

1.   Аз само да попитам какво прави темата в "Любов и изневяра" ?
Иначе гласувахме за Плевнелиев.
Sweet Nightmare.

2.   Авторе, всичо е политика, т. е. нещата зависят от това коя партия представлява кандидатът. При положение, че не искаш комунистите(подкрепени от дпс) да печелят, е ясно за кой да гласуваш.

3.   На балотажа ще подкрепя Плевнелиев. На първия тур гласувах за Сидеров, но ми се струва, че има някаква шашма и затова има само 4 процента. Калфин, според мен, е мижитурка и ми е неприятен, затова ще подкрепя Плевнелиев на балотажа.

4.   Ще избера по-малкото зло - и това е Калфин. Макар и да не искам БСП да печелят пак президентския пост, Плевнелиев и ГЕРБ са много, много, много по-вреден за България избор.

Така че ще гласувам за Калфин-Данаилов.

Който и да е предпочитаният от вас кандидат, гласувайте!
В никакъв случаи не бива да не упражняваме изобщо правото си на глас! Щом искаме да ни представляват и управляват по наш избор, не бива да си стоим у дома и да оставяме избора на произвола.

5.   И аз не искам ушатия президент, ама пък и Калфин не ми се струва обещаващ. Чудя се и аз дали ще гласувам на балотажа...

6.   Волен

7.   Ивайло Калфин (заради Стефан Данаилов) :)

8.   От двамата бих подкрепила Плевнелиев, защото другият е обвързан с ДПС. Но вчера гласувах за Сидеров. За много той е лудия, който крещи по митингите, но ако се вслушате в интервютата му, ще видите, че единствено той говори за реалния проблем на българите - ислямизацията и циганизацията. Но понеже е неугоден за много партии, които л*жат г*за на ДПС, не му дават да се изяви и да направи една истинска предизборна агитация. Само едни и същи имена се спрягат, а той като понечи да каже нещо и му взимат думата или му спират микрофона. Замислете се защо е така? Защото много от другите партии ще се видят в небрано лозе, ако той вземе властта. Според мен той е единственият, който би направил нещо ЗА БЪЛГАРИЯ. В момента държавата ни няма нужда от хиляди магистрали, а от запазване на идентичността ни като народ. Но, както казах, за повечето българи Волен е онзи, лудия, дето крещи по митинги. Да, ама той единствено отиде и се изправи срещу турците, които се молят на килимчетата си насред София - столицата на страна с христянско население. Лично той отиде, а не се покри като мишка. Но за останалите партии това не е проблем - турцизацията. Не е и проблем това, че турците в Родопите искат да станат автономни (нещо като Косове). Нищо, правете се на толерантни и избирайте Бойко-Борисовци. Дупе да ни е яко занапред. По-лошо ще става в България.
Който иска, нека прочете интервюто на Волен Сидеров в сайта на ПП Атака. И нека с ръка на сърцето каже, че проблемите, които споменава са маловажни.
Ж25

9.   С две думи се чудиш кое е по-малкото зло - според мене Плевнелиев.

10.   РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ, много ясно!!!

11.   Лично аз за никой,не ходих на първия тур и на втория няма да отидя.Не съм пристрастна към никоя партия и не вярвам в никого и затова се въздържам от гласуване.Който и да стане президент едва ли нещо,едва ли начина на живот в бг ще се промени.Късмет на този който изберете за президент

12.   Ивайло Калфин естествено. Хектор

14.   Смятам, че темата е подходяща, защото все ни прелъстяват и после ни лъжат. Това е най-зле управляваната държава в Европа, а хората, макар и с много "интересна" народопсихология заслужават дълбок поклон за куража и упоритостта си. Аз мисля, че никой от двамата не заслужава, но все пак избирам Калфин.

15.   За Росен Плевнелиев!

16.   Към №1: Защото ако му изневериш, няма как да му нанижеш рогцата:):)

17.   Първия.

18.   Всички кандидати за президенти от герб, дсп, бсп и други са мафиоти светльо витков е пич той трябваше да стане президент

19.   Ако зависи от мен - нито един от двамата :) Мисля да пропусна да гласувам този път...

20.   По добре Плевнелиев, отколкото комунистите :)

21.   Изберете по-малкото зло!
Но гласувайте! така купените гласове ще имат по-малко значение!

22.   Пусни интервю с Плевнелиев, пусни интервю с Калфин.
Е, кажи ми, Калфин на какво ти прилича-на човек, който иска да е ПРЪВ, на човек, който иска да държи нещата в своите ръце.
Плевнелиев-тоя човек просто вдъхва доверие. Погледни го-загрижен, обещаващ добро бъдеще човек. Вдъхва ярост и сила.
Човече, реши сам.

23.   Аз съм за Плевнелиев. Защо - работлив човек е. Успял е в Германия сам, успял е като български специалист там, а там, вярвайте ми няма мама и тати комунист, няма подкуп тук и там. Доказа се и като министър.
Да, идентифицирам се с него.

Искам най-после президент, които да изчисти нашите посолства от агентите на ДС, който да работи, който да не ни срами в чужбина и да поставя българските интереси над руските.
Калфин като личност е ОК, но като БСП-ар ще е поредната марионетка на Гоце. А от него действително ми е писнало!

24.   Да.. марионетка на Бойко или Комуняга... от трън, та на глог.

Не става дума, кой е по симпатичен. Нямаме нужда от втори Кастро.. не е редно цялата власт да се концентрира не само в една партия, ами в случаят - в един човек.
Президентът, повече от едно вето и малко медиен шум - не може да направи, но все пак е някакъв контрапункт на царството Бойко.
2/3 от субсидийте на страната, минават през София. Кметът тук - пионка на Бойко.
Бойко си е ясен..

Сега остава и Президента да е негов подчинен и скоро арогантното поведене на чичо Пожарникар, ще излезе от контрол. Властта опиянява.
За момента, Бойко е най-добър вариянт за управление на страната и то е факт. Достатъчно му е, иначе ще си прави каквото си поиска.. ако има накъде повече.

25.   Да.. марионетка на Бойко или Комуняга... от трън, та на глог.
Не става дума, кой е по симпатичен. Нямаме нужда от втори Кастро.. не е редно цялата власт да се концентрира не само в една партия, ами в случаят - в един човек.
Президентът, повече от едно вето и малко медиен шум - не може да направи, но все пак е някакъв контрапункт на царството Бойко.
2/3 от субсидийте на страната, минават през София. Кметът тук - пионка на Бойко.
Бойко си е ясен..
Сега остава и Президента да е негов подчинен и скоро арогантното поведене на чичо Пожарникар, ще излезе от контрол. Властта опиянява.
За момента, Бойко е най-добър вариянт за управление на страната и то е факт. Достатъчно му е, иначе ще си прави каквото си поиска.. ако има накъде повече.

26.   Какво доверие трябва да ми вдъхва Плевнелиев?? Пуснете си отново пресконференцията по БТВ. Той е мишок, който тича натам, накъдето Б. Б. му подхвърли сиренцето. Сам не знае дали е независим или е партиен? ! Когато Бойко почна да обяснява, че без него и ПАРТИЯТА (!! ) Плевнелиев бил никой, мишокът кимаше с главица. Ужас. Това безгръбначно измислено мекотело да ни е президент? Може - ама без мен.
А когато журналистката от БНТ го попита какво реално ще направи, за да ограничи подкупността на медиите, той просто се наака. На*ра се. Цвърчеше като мишка в капан, а накрая изтърси, че нямало се поддава на провокации. Значи реалните въпроси за реалните проблеми са провокация... Е къв ще е този президент? Отврат!
Толкова усърдно клатеше главица при всяка дума на премиера, колкото и да бяха унизителни за него тези думи, та по едно време се уплаших да не се скърши това вратле от толкова кимане и въртене. Мога си представя как бат Бойко ще звъни в Президентството през час, за да му диктува как да си върши работата. А Президентът ще примигва на парцали и ще козирува...
Не ща такъв президент. На първия тур гласувах за М. К., сега - за по-приемливия вариант! Калфин поне е политик, а Стефчо е пич.

27.   Калфин, за да не бъде ББ навсякъде. Иначе и той не ми е симпатичен, но иначе става страшно.

28.   27, какъв Калфин - това е Първанов! Пак ще имаш ДС навсякъде. Ако беше поне Данаилов сам, той има малко или много глава на раменете си. Калфин е прекалено млад и нехаризматичен, каквото каже Гоце, туй ще е. Искам Плевнелиев, за да се махнат първо ДС-агентите, после искам да имаме работеща президентска институция, не само да ми точат парите, а нищо да няма. Имаме нужда от реформи в армията, в държавата, а първанката всичко ще бойкотира. Не, мерси - Калфин ако беше независим ОК, но не под шапката на комунягите. Стигат ми 60 г. комуняги.

29.   26, Плевнилиев бил такъв и онакъв, г-жа Да е по-добра, страхотна логика.

30.   За съжаление единият ще е кукла на конци на Бойко Борисов и компания, а другият е подкрепен от комунистите и Доган. Но на такъв прост народ такива управници. Не съм гласувала за нито единия и незнам ще ходя ли на втори тур.

31.   Хора! Подкрепете Плевналиев! Стига вече с тия бесепари! Кога ще бъдат изкоренени от България? От нас зависи! Не на БСП!!!!!!!!

32.   Не, че харесвам Калфин, но цялата власт да попадне в ръцете на Герб е доста глупаво от наша страна. Едно правителство без опоненти не си вижда грешките. Ако се наложи да вземат голямо решение за Бг и президента и правителството са от Герб няма да имаме право дори на референдум. Ако са от различни партий поне на референдум може да се надяваме. А има за решаване доста неща АЕЦ, Нефтопровод, шистов газ, на Силистар нефтодобив и т.н. Как смятате дали Б.Б ще даде възможност на Плевнелиев да иска референдум или решенията ще се вземат едностранно от Герб.

Сега имате право на глас, утре няма да ви питат, гласувайте не по това дали е красив, от коя партия е, а за свой интерес. Не се плашете от ДПС тя вече залязва устремено, пък и целта на Доган в момента е да гласувате срещу него, не се ли усетихте, 5% да спечели ЗА Герб т.е. против себе си са добре дошли за Б.Б.
Дребния бизнес вече се удави на средния му бълбукат балончета над главата стреснете се! Иначе Бг остава само с монополи. Оставаме да сме само бачкатори на големите чужди фирми.

Каня всички желаещи да гласуват за П т.е. Б.Б на морските скали малко след гр.Ченоморец. Да посетим жилището на кандидат президента, който не бил се занимавал с корупция да ми обясните кой и как му позволи да си строй там на 10м от водата къща, при условие, че в Бг конституцията пише на 100м от морската ивица е държавна собственост. Как този господин без власт или корупция си взе разрешително за строеж как само на него бе позволено да строй на скалата, наоколо няма други згради. Как като оглеждаше с хиликоптера за събаряне видя само къщите на обикновенните хора /рибарите/ а своята не видя /не събори/.

33.   Трябва натикаме БСП в историята. Изберете Плевналиев. Аз никога няма да забравя Жан Виденов.

34.   Плевнелиев, защото е по-красив. :D

35.   За една държава е вредно да има президент и мнозинство в парламента от една и съща партия. Малко или много се превръща в дикататура, още повече имайки предвид факта, че неформалният лидер на тази партия се опитва да дърпа всички конци. Вие сами решавате, но поне се замислете над този факт.

36.   И двамата са от мъглата, но трябва да се избере по-малкото зло

37.   Калфин има най-мазната и лицемерна муцуна от всичките политици. Очите му са като на анимационните герои - доларчета.

Жалко за г-жа Кунева..

Няма да гласувам. Да го духат.

38.   Номер 3 съм. Все повече имам тежкото чувство, че изборите са манипулирани. Затова въобще няма да гласувам в неделя на балотажа. Отвратен съм.

39.   Волен... Но кой ще му позволи да стане президент?
Най-лошия избор е ГЕРБ и Плевналиев

40.   Браво 32, много проницателен се оказа. То всъщност ти е нужно малко да се замислиш и веднага разбираш гнусните им игрички. Толкова са прозрачни! Мразя политиката!

41.   За кого ще гласувате на балотажа за президент?

Росен Плевнелиев!!!

42.   За Плевнелиев и Попова!

Няма да търпя БСП отново, не- мерси! Няма да гласувам за Калфин, само защото Данаилов ми е любимия български актьор и дълбоко му се възхищавам. Не!

Плевнелиев е най- добрият избор за президент. Може би наистина се съветва малко повече с Борисов, но я ми кажете, по време на двата си мандата, Гоце направи ли нещо за страната си?

Хора! Ако има шанс за някакво развитие, дайте да не го прахосваме!

43.   Много кофти избор, аз гласувах за Каракачанов. НО сега и аз не знам, но едва ли за театъра със Стефан Данаилов и Калфин, по-скоро Плевнелиев, той е кукла на конци.

44.   Не ми се гласува за муцунка - досущ като тази на Софи Маринова, на стари години... Както се казва - вълкът козината си мени, но нравите - никога! Много истини остават скрити от очите на хората, а който има силна интуиция, ще слуша гласа на сърцето си...

45.   Какво, като се прокарват магистрали? Аз не съм магистрална проститутка и това да ми осигурява нови работни места! Стоп на огромния китайски и турски внос. Работни места и образование - това е разковничето на успеха! Ако не Волен, в Калфин виждам бъдеще, както и в нови руски бизнес отношения!