Споделена история от Други

Скъпите коли в София!
Интересно ми е от къде тези хора могат да си позволят тези толкова скъпи коли, с какво се занимават, уж бедна държава а такива коли, бил съм в доста европейски и световни столици, е такива коли не съм виждал, такива каквито мога да се засека на един обикновен софийски светофар на фона на панелката...

Коментари

1.   В 21 век си има различни начини за печелене на пари.
Нали разбираш че ако получаваш по 5000 на месец, като програмист e много ясно, че ще си вземеш някоя скъпа кола.

2.   Гледай сега как ще те налазят разни лъжедемократи да ти обясняват как ти си смотан и виновен, че не караш такава.

3.   Има доста хора със сенчести бизнеси, но има още повече хора с ниска финансова култура. Например - продал нивата на баба си и си купил нов мерцедес или жилището му е пълна кочина, но колата е лъскава, за да го гледат другите и да му завиждат.
Бедна държава сме и сме много комплексирани на тема пари, всеки иска да изглежда богат и другите да му завиждат. Доста хора дават голяма част от месечния си доход за поддръжката на лъскава кола, което е пълно финансово безумие, но още не сме дорасли до това мислене за да го разберем.

4.   Явно не си бил в Лондон, там също има много намазани коли навсякъде. София е столица и като всяка друга стандартът на живот е по-висок, има повече хора на важни позиции, а това, че народът няма пари са приказки от 1001 нощи за наивници като тебе, Авторе. Явно и ти си станал жертва на медийната и политическа дезинформация. Народът ИМА пари. Не слушай думи, гледай реалността каква е - поне това си успял да забележиш. Тези коли не падат от небето, а и не всички са на крадци.
Има страшно много пари в България, просто не са в твоя джоб.
М28

5.   Тези, които виждаш със скъпи коли смучат по европрограми. Членове на ГЕРБ и ДБ.

6.   Лекари, държавни и банкови чиновници, богати хора, други. Заплата около 15 хиляди лв.

7.   Като всички други в България на гърба на обикновените хорица или иначе казано има средно голяма фирмичка с връзки по веригата 100тина човека персонал на минимална заплата.

8.   Моя приятел си подари за коледа новата G класа на мерцедес във върховото и изпълнение. На оперативен лизинг е на фирмата му, цената е над 450 к лева. Много е умен и комбинативен, а и семейството му е добро - баща му е близък с властимащите от едно предходно учравление. В Обществените поръчки е бизнеса на приятеля ми- скъпите коли които виждате и цъкате зад тях са от вашите данъци, дадени като пари за обществени поръчки.

9.   Има доста богати хора. Като оставим на страна разни мошеници с фирми, свързани с политически партии, има и доста хора, които са зябогатяли с честен труд. Има и много богати хора, които не парадират, а карат най-обикновени коли.

10.   Някои са ИТ-та, други са политици, трети се занимават с наркотици, проститутки или работят в чужбина и купуват тук лъскави и големи коли на старо. Ако пък жена кара е или ИТ програмистка, политичка или тяхна любовница, а може и да е мутреса.

11.   Аз наораво не понасям София, точно поради тая причина, една от многото.
Действа ми някак си аморално.

12.   Тук сме уникален случай. Десетки мои познати имат коли, които не могат да си позволят. Живеят на квартира по 4-ма човека, разполагат с по 20 лева на ден и се изхранват с топлата витрина на фантастико. И познай какви коли карат.. Такива, които ще изплащат по 10 години само и само, за да се види, че притежават нещо. Има нещо сбъркано. Аз бих се срамувал от хората, които знаят какъв живот водя реално. За останалите, които наистина си имат средствата за скъпи коли не мога да говоря.

13.   Колко от тази коли са на лизинг или купени с кредит знаеш ли? Или на НС, Президентство, министерства, агенции и пр. държавни организации? На всякакви богаташи, депутати, партийни вождове, дипломати и крадци на едро. И стига с тая София! Иди в едно замиращо градче в Северна България или в Странджата и виж там колко скъпи коли карат. Ако видиш една, тя ще е на кмета мошеник.

14.   Комплексарите ще кажат, че са мутри. По тяхната логика всеки втори е мутра ще излезе че сме най-мафиотската държава в света. Всяка втора кола е хубава - всеки втори е мутра. Хората просто работят. Някои са на лизинг, в което няма нищо лошо. В цял свят хората теглят кредити, тук е най-голямото прегрешение. Ганчо си е Ганчо обаче, предпочита да живее в 60 годишна кооперация и да кара 30 годишна кола вместо да рискува. Затова завижда на тези, които имат топки и поемат рискове.
П. С. Нямам заеми (засега)

15.   Скъпите коли в България са придобите с кражби и далавери естествено.

Изключения са хора като Бербатов примерно, но той не кара толкова лъскави коли.

Ясно е, че няма как по друг начин да си купиш Л, Ф, и т. н.

Само обслужването на тея коли е 10к.

16.   Здравей!

Въпросът ти според мен е много относителен. Трябва да дефинираш какво разбираш под скъпи коли. За някои скъпа е 30 000лв, а за други 200 000. Моите наблюдения са, че няма чак толкова много скъпи коли /над 100 000лв/, но се вдигна малко средната възраст на колите. Все по-рядко се виждат стари коли /над 20 годишни/. Масово се карат 5-10 годишни коли или нови, но нисък клас /ситроен, дачия, тойота/. Говоря за моите наблюдения като шофьор в София с какви коли се разминавам. Разбира се има и висок клас скъпи коли, но не е масово...

17.   До номер 1-
Как така с 5000 лв на месец да си купиш скъпа кола? Аз печеля по толкова и последното нещо, което ми минава през ум е скъпа кола.
То една скъпа кола е поне 50000 лева или 10 пълни заплати да спестиш. Абсурд, а и не си заслужава. С всички разходи по колата е излишно.
Мъже си взимат основно скъпи коли, нерядко на лизинг с една единствена цел да забиват жени. Това е мойто мнение.

18.   8 ами да, точно е за такива като твоя приятел ще емигрирам, за да не работя и да не плащам данъчи на него и другите от такива добри семейства.

19.   Живея в София и мога да кажа, че огромната част от тези к9оли са или лизингови или на фирми или на крадци.

Под крадец да се разбира всеки, който точи от разни държавни пари, общестени поръчки, евросредства, строи пътища, сгради и т. н.

Далавераджии строители и ИТ-та - също.

Някой човек горе каза, че имало с 'честен труд' изкарани такива коли.. Дали се чува и осъзнава какво говори >

Има хора, които работят по цял ден колкото да си платят сметки, храна и да си оправят някакви елементарни нужди.

За такъв джип трябва да крадеш яко или да си въздухар ИТ и да взимаш канадски/американски пари.

Я провеерете колко струват дискове и накладки примерно на G клас Мерцедес или вижте едни нови зимни гуми колко са(трябва да ги сменяш на няколко години)...

Номер 8 добре е казала какви хора си взимат такива коли и че това са парите от данъци най-вече крадени европари.

Трябва да й е ясно обаче на нея и на приятеля й и на подобните като тях, че рано или късно ще има СЪД за тези неща и конфуискация на цялото имущество _ затвор ще е най-малкото което ще им се случи.

20.   Ами гледай сега, един приятел работи половин в чужбина, за да си купи Мерцедес. Не беше от най-скъпите - към 19 бона му излезе, но все пак 19 бона са си 19 бона. Защо му е да ги дава за кола? Ами той си е такъв, обича да се гъзари с такива неща. Обича тениски на Долче и Габана, обича Айфони, схващаш идеята. Иска да си мислят, че е фрашкан с пари, но всъщност по нищо не се отличава от средностатистическият човек по доходи. А сега прочети мнението на номер 3.
И да допълня нещо, няма нищо лошо в това човек да си купува каквото си иска с парите си - има си глава на раменете, каквото ще да прави. Стига да ги е изкарал с честен труд! Колко от тия със скъпите мерджани са спестявали месец за месец според теб, хмм?

21.   С какво се занимават? Предимно със себе си и егото си? За това и карат лъскави коли. Ама, че у панелката в Люлин е гъбясало от мухъл, или, че зимата трепери и седи без парно това само той си го знае. За пред обществото трябва да е баровец. И в чужбина познавам българи дето са се завряли в дупка от 20 квадрата и то под наем, ама кара кола за 30 000 евро. В тая част сме си точно като бай мангал.

Чингис Хан-Скандинавеца

22.   Номер 19 - има немалко стари строителни фирми, които не са мутри. Мутри са тези, които се появиха по времето на управлението на ГЕРБ, точст по европрограми, строят с тези пари, а не плащат никакво данъци на държавата. Има огромен списък с такива, но нали са съпартийци, не ги закачат.

23.   Авторе направи проста сметка - колко струват тези коли и колко им е поддръжката? Сега видях, че най-евтината G класа базов модел струва 235 000 лв.. Гражданската и каското не ми се мисли колко ще са. Тази версия харчи по 11 л. /100, а по добрите по 16л.. Колко пари на месец трябва да ти капат? Хахахаха. В БГ няма такива заплати. Дори тези, които взимат по 20-30 бона месечно ще им е трудно. Трябва си бизнеси. Кой има ПЕЧЕЛИВШИ бизнеси? Мисля, че е ясно, а и по-горе ти го казаха. Честен труд? Мнооогооо малко бизнеси в БГ са с честен труд.

24.   Типично по нашенски- все да си наврем носа в чуждата паница. Кой за какво ще си харчи парите си е негова работа.

25.   24 не е негова, ако краде от общата каца, чрез кражби на ДДС, невнасяне на данъци.

26.   Авторе, ти си като Боби Ваклинов селяка, който преследва хората и ги пита “откъде пари за такова лъскаво возило? ”

27.   "но все пак 19 бона са си 19 бона"

Honda Accord, бензин 2009/10 в добро състояние. Това са 19 бона днес. 13-14 годишна кола.