Споделена история от Други

Кога да продам къща
Здравейте! Имам къща на село, вдигната е изцяло, но нищо друго отвътре по къщата не е пипано. По груба преценка струва около 50 000 лв. Селото е търсено за имоти и се намира в близост до областен град. За съжаление нямам възможност да довърша къщата, никога не съм искала да я продвам, но не виждам смисъл да стои все така.
Въпросът ми е, ако изчакам еврото да приемат и тогава да я продам, по-зле ли ще е или по-добре? Имам усещането че и в двата случая е загуба. Моля, ако някой разбира от имоти да даде съвет. Благодаря.

Коментари

1.   Еврото я го приемем, я не. С тая инфлация и нисък стандарт никой луд няма да ни приеме в Еврозоната. А къщата я продай сега, докато цените са все още безбожни, че няма да трае още дълго. В някои страни вече има понижение в цените последните месец-два, вкл. и САЩ. В някои държави вече почти година има сериозни понижения в цените. В Швеция, Норвегия, Канада и Австралия например.

2.   Приемането на еврото едва ли би оказало голямо влияние, имотите и сега се търгуват в евро. Годините досега бяха добър момент за продажба, сега пазарът на имоти започва леко да се охлажда заради вдигането на лихвите, но цените още са твърде високи(според мен), така че нищо не пречи да опиташ и сега да я продадеш за цената, която искаш.

3.   Ел инсталация готова и скачена ли е? Вода? Акт?
Двора колко е? Къщата вдигната до цимент или докъде? Покрива как е? Т. н подробности, които не споменаваш.
До областен град, но кой, едно е примерно Варна, друго е Разград или в планински район.
Защото 50 000 лв за селска къща и то незавършена... не знам, може би мястото е много търсено, но дай повече подробности за имота.

4.   Сега е момента за продажба, даже закъсняваш. Аз си продадох преди месец панелката в Люлин, в която имах за съседи пропадняци и мангусти за 1700 двра на квадрат и полусъборената къща в Своге за 80 хиляди евро. Кеширах едни 220 хиляди евро, живея вече на квартира със жената и след година ще си взема нещо, като започне промоцията. Цените ще се сгромолясат

5.   Сигурно цените ще се вдигнат като се приеме еврото.
Все пак защо е толкова ефтина?
Каква квадратура е, какъв парцел, в кое село?

6.   Не си написал нищо съществено. Къщата поне отвън довършена ли е, смисъл става ли за живеене ако се довърши от вътре и обзаведе или трябва и външно да се довършват някакви неща, колко квадрата е вътре, двора колко е? На колата етажа е? Напиши ги тези неща. Но според мен каквото и да си правил вътре и отвън 50 Хил лв са твърде малко. Тя трябва да е порутена да и искаш толкова, не се излагай толково в момента и гарсониера не върви, цените са все още високи продавай сега ако си решил според мен, 50бона са смешно малко за къща, поне 100тина. Но всичко зависи от нейното състояние и квадратура!! Но все пак може би ще имаш възможност да я оправиш някой ден ако си я продадеш сега да не те яд след това? Щото не знаеш кога ще успееш и имаш възможност да я оправиш. Но все пак ако си решил не и искай по малко от 100 и все пак опиши тези неща които ти написах.

9.   Защо така сте се примирили, че ще приемем еврото, защо?

10.   Нещо не се продава "да не седи", а за да се вкарат пари в нещо в което има повече смисъл...

11.   Не продавай.

Имот/земя не се продава.

50к са нищо. Въобще решила ли си какво ще ги правиш тези пари или просто ги искаш?

50к вече са нищо. Нито ще може да си купиш друг качествен имот, нито достатъчно капитал за читав бизнес.

Имаш ли 2ро жилище, за да продаваш или си теглила кредит? Какво ще правиш с парите? Не ти ли трябва селска къща ако недай Боже има някаква война или бедствие и трябва да се махнеш от големия град?

Все важни въпроси, на които трябва да си отговориш преди да си продадеш къщата за едни 50к.