Споделена история от Други

Лошо чувство от столичен мол?
От вече няколко години работя близо до мола на Цариградско. И почти всеки път, когато отида там на обяд ми става едно такова гадно. И в други молове ходя, но никога не ми е ставало така лошо. Само аз ли се чувствам гадно в този мол? Сякаш усещам нещо, някаква отрицателна енергия от самото място, но той уж е построен на бивша поляна. Не е от кръвната ми захар или от глад, защото като ходя в едно магазичне да си купя нещо за ядене не се чувствам така и не ми става лошо.

Коментари

1.   Мен също започва да ме боли глава, ако стоя повече в мол, но това важи за всеки мол. При мен явно е от липсата на свеж въздух.

2.   И аз работя близо до The mall. Хубав мол е, с повече пари точно в магазините там бих ги похарчила.
Въобразяваш си според мен.

3.   От мръсния въздух може да е. Кислород ти липсва, не кръвна захар...

4.   На мен свят ми се завива като видя какви са цените в този скъп мол.

5.   Уааау. Мислех да пускам такава тема, но си мислух, че си въобразявам неща и ще ме сметнат за луд. Тотално същото чувство го изпитвам във всеки Мол. Не знам на какво се дължи, влизам пълен с енергия и за половин час там съм на тотален парцал. Смазан, депресиран с тотално изсмукана енергия.

Чорбаджията на курникът

6.   Познавам жена, която в кой и да е МОЛ да отиде и става лошо. Споменатия от теб беше първия, в който забеляза усещането.

8.   Чувствам се по подобен начин и в този мол, и във всеки друг. Мисля, че е от многото хора в него. Всеки човек има своето "излъчване", понякога в присъствието на само един човек се чувствам неудобно и ми е неприятно без ясна конкретна причина, която най-вероятно се корени в емоциите и мислите на същия този човек. А какви са емоциите и мислите на повечето посетители в мола, а и на търговците там: суета, надменност, желание за показност, непризън към околните, които купуват повече.

9.   Аз също се чувствам зле като вляза в мол, може да е от застоял въздух, твърде силната светлина от лампите и отблясъците, шаренията, навалицата... Като цяло ходя в мол само ако е твърде наложително

10.   Имам точно същите усещания в този мол. Като цяло не обичам много да се мотая из подобни места, но последния път точно в този мол ми стана много тягостно, едвам се довлякох до колата и после цял ден ме боля глава. И не е, защото е имало много хора, когато го посетих. Може би имат някакъв проблем с климатичната система, а може би е от самата архитектура, знам ли? И осветлението е кофти. Във всеки случай, съжалявам хората, работещи в който и да е мол, заради отвратителните условия - липса на свеж въздух и естествена светлина, наличие на прекалено силни ароматизатори и не на последно място - ужасни клиенти.

11.   Работих в мол и оттогава ги намразих. Явно не съм единствен. Място изпълнено с алчност, консуматорство, арена на кражби.

12.   Забравих да кажа - до този мол има две големи сателитни чинии, не знам за какво са. Едната особено е няколко етажа висока. И двете сочат нагоре но към цариградско. И офисът ни не е далеч, но е малко по-далеч и по-навътре и назад от чиниите.

Да не е чувствителност към техните предаватели? В друг мол рядко ми е ставало лошо, обикновено от настинка или пък ако е било топло вътре, но във въпросния мол не е толкова топло, а и все да настивам едва ли.

13.   То не е само в молове, в Кауфланд, в Лидъл-кошмарно е.... на такива места-хич не стъпвам! От малък град съм-но и в голям да бях, по молове-не ходя-просто прекалено е... и не говоря само за енергиите на места с много народ, ами и по принцип-всеки пазарува, като за последно, все едно народът тотално е решил да се прави на холивудските марионетки... пазаруване, пари, харчене, пазаруване, излишно изхвърляне... някак губи се времето за важните и стойностни неща в живота!
Иначе-същото изтощение енергийно е и по пазари с много народ, панаири, циркове, ако висиш дълго време на опашка, докато чакаш да дойде твоя ред да ти маркират продуктите на касата, по аптеки, ако висиш и чакаш на опашка-е същата драма. А в ШИБАН*Я НАП -там е най-селско и гадно. Аз живея в Търговище и днес отидох да плащам здравни осигуровки-някакъв селски бай Ганьо сложили за охрана-гадният му дъх замалко не ме накара да припадна, дядото се ядоса, че хората искат сами да си изтеглят номерче с ред... и нарисували-някакви оранжеви стрелки на пода, водят се червени уж, но май-боята им е била много светла или са правили икономия откъм боя и на тия стрелкички на пода казали на дядката от охраната да разпределя хората. Такава ПРОСТОТИЯ, дори и по време на пандемията нямаше... като шахматни фигури в кутийки нареди хората, кой на коя стрелка да седи-ТОТАЛНА ПАРОДИЯ!!! Направо съм в шок, че и ми си скара стареца с ОТВРАТИТЕЛНИЯ ДЪХ, че не съм изчакала да сложи човека преди мен на стрелката, а бързам да си взема номерче сама... , той нарежда хората-като фигури за шах... , не можел да свари да нареди и дядковските му рефлекси ще чакат хората, не можем сами да си вземаме номера, дядката трябва да вземе и да ти покаже на коя стрелка да стъпиш? ! Дано модератора да не работи в НАП и да публикува коментара ми! Абсолютно съм в шок от тия методи на идиотите от нап и се чудя дали и в другите градове е така...

14.   13 Автора: аз пък харесвам молове по принцип, но не и в София. В чужбина сякаш имаха хубава енергия. При нас май само позьорите ходят.