Споделена история от Други

Отчаяна и обезверена съм...
ПОмогнете ми

Все почесто заспивам и се събуждам с мисълта за самоубийство. Отчаяна и обезверена съм. Без работна съм. Не мога да прогоня мрачните мисли пробвах с какво ли не. Приемам всякакви съвети

Коментари

1.   Здравей! Аз съм на 22 почти и също се чувствам така-непотребен, беден, нищожен и често се питам ако пукна дали няма да е по-добре! Но никога не го правя, винаги намирам малка надеждица някаде, я някой филм ще ме надъха, я песен! Общо взето казвам"Ебал съм му майката! Това е моя живот-тря го живея"Почвам да разсъждавам-не съм искал да се раждам, не съм се раждал да бачкам на някой, само и само да мога да си позволя лукса да ям! Последните месеци и аз търся в моя малък град-морга но нищо! Затва реших че ще бачкам, когато аз искам и каквото ми хареса, не да ходя да подавам за кво ли не и после да ми е кофти че не са ме зели да ми скапват гъза за 200лв! Обърни отчаянието в гняв и омраза е моя съвет!

2.   Една майка подарила на сина си сребърен пръстен и му казала, когато му е много трудно, да го сваля от пръста си и да прочита гравирания на него надпис, която гласял: И това ще мине, сине!
Горе главата, но за по-конкретни съвети, дай малко повече инфо!
Сара

3.   Здравей, незнам на колко години си, но всеки понякога се чувства така, не се отчайвай толкова много, Колкото повече мислиш за това толкова по зле, Замисли се, все има нещо заради което си струва да се бориш, колкото и малко да е то, живеем един живот, и ако тръгнем да го пропиляваме с подобни мисли, няма смисъл. А за това, че си безработна, бих ти казъл да не губиш надежда, все от някъде ще излизне нещо. Ами това е Успех, и горе главата.

4.   Потърси си работа като си направиш една папка - вътре сложи - Автобиография със снимка, всички твои дипломи и препоръки, ако си работила някъде. Не е нужно папката да е скъпа, може от обикновените, направи си обаче снимка във фото-студио. После всичко копирай, може и черно-бяло многократно и я раздай в разни фирми, независимо, че в момента нямат обявено място.
Не пишеш каква ти е квалификацията, за да ти дам по-конкретен съвет. Ако имаш желание специално за автобиографията със снимка мога да ти помогна. Пиши какво си учила точно, какво си работила (ако си работила).
Мога да ти дам и конкретни съвети за започване на работа в чужбина, пиши на колко години си.
Не унивай, има решения!
А.

5.   Ако нямах задължения към никого и съм си свършила всичката започната работа и аз бих "починала". Уморена се чувстам. Но трябва да бачкам, няма как. Като нямаш работа е много лошо. Всеки ден трябва да търсиш. Ако не те взимат никъде, иди дори без пари. Избери си някъде където приемат доброволци и започни, макар и по малко.

6.   Благодаря на всички за съвети те и моралната подкрепа.

7.   Какви съвети да ти дам. Аз когато започна да пиша - трудно спирам, но след като видях, че модератора нещо не ми одобрява ни историите, нито дългите коментари... абе страшна работа. Какво да се прави, и през ум не му е минавало, че това, което говоря може а е истината. Много съжалявам, че не мога да ти кажа нищо. А за какво ли пиша и това, след като и това няма да го прочетеш. Да живее модератора :/

Хайде, със здраве :)

8.   Не унивай, винаги може и по-зле. Имаш покрив над главата си, имаш какво да ядеш има и хора и това нямат. сега е безработица ужасна, дано след време нещата се оправят и се отворят повече възможности за работа. Гледах новините говореха за някакви пари от европа, които отпускат за започване на собствен бизнес. Ако покриваш критериите, защо да не кандидатстваш.

9.   Всичко чета и на всички съм благодарна. Относно парите за бизнеса проучих всичко. Трябва да си регистрираш фирма и ако случайно те одобрят след известно време ти привеждат пари. С една дума ако имам някакъв начален капитал няма да чакам тях.

Опитвам се да бъда оптимист, но всекедневното сблъсква с действителноста ме прави твърд реалист. В тоя хаос всеки се оправя кой как може.

10.   Отново здравейте. Чета всичко и благодаря на всички, който са ми писали. Опитвам се да бъда оптимист, но всеки ден се сблъсквам действителноста и това ме прави непоправим реалист. Колко до парите за собствен бизнес да има ги. Но абсурда е че трябва да имаш регистрирана фирма сума документи и ако случайно те одобрят след незнам колко си време ти ги дават. Е ако аз имам някакви средства няма да ги чакам тях за да почна собствен бизнес. По няколко пъти всеки ден се ровя в обяви за работа, звъня по телефони ни за сега няма резултат.

11.   Авторке, не си отговорила на "А". Напиши и повече информация за теб. Мисля, че има какво да ти каже.

К.

12.   Да наистина не съм отговорила на А. Направих си CV по всичките му инструкции, снимката мие точно в професионално фото. На 43 години по професия икономист специалност бизнес администрация. Работила сим в офисите на различни фирми последно като офис администратор на куриерска фирма

13.   Какво да кажа и аз съм в същото положение не намирам смисъл от живота самотата като че убива