Споделена история от Други

Дайте ми съвети за живота!
Здравейте!

Бихте ли ми дали някакви съвети от всякакво естество за живота - нещо, което от опит сте разбрали и което бихте искали да знаете от по-рано, което би променило вашия живот и бихте тръгнали по друг път...

Благодаря.

Коментари

1.   Нямаше да остана в Ганьоландия.

2.   Ако знаех какво мислят за нас в Западна Европа и как въпреки западната диплома у нас не може да си намериш нещо по-добре от кол център освен ако не си ИТ или нямаш гръб нямаше да отида да следвам там. Съжалявам, че си губих времето да уча толкова усилено, вместо да си гледам живота в студентски град. Съжалявам и, че живях в малък град. Това от София да се забиеш в малък, скучен град, макар и в чужбина няма смисъл.
Също така щях да последвам мечтите си да стана певец и актьор по-рано. И в чужбина щях да отида само в друга бивша соц страна, защото там повечето хора не им пука, че си българин, т. е. не ни смятат за подчовеци като западняците.

3.   Винаги са ме втрещявали такъв тип въпроси- " вие какво знаете? И, според теб, 50 човека трябва да ти пишат фермани с безполезни съвети.

4.   Нямаше да се блъскам да завършвам магистратура със златен медал от вуза с най-висок рейтинг (инженерна специалност, за която никога няма да има условия в бананова република), ако знаех, че после няма дори и в кол център да ме викнат на интервю, въпреки ниво на език С2. Щях да почна директно като "вървежните" с наркотици от даскало и до сега, вместо болен и безработен (но по-квалифициран от 99% от наетите навсякъде льохмани), щях да съм най-малко с лъскава джипка и нова панелка, редовно на почивки по екзотични дестинации, да си имам нова инстак*рва през ден-два и т. н.
Ако все пак някой държи на легалност (въпреки че законите тук действат единствено ПРОТИВ хората, които ги спазват), бих посъветвал да записвате лекари, да се изучите безплатно (да си харесате някоя нормална държава и да учите паралелно езика) и да си биете капаците навън директно след дипломирането, а за ш*баната държава да не внасяте и стотинка осигуровки/данъци след като се изнесете.

5.   До 4: че тия с наркотиците и тн да не би да карат нова кола, да имат нов апарт и нова ковра всеки ден?

6.   Ами общо взето, хората казват, каквото мисля и аз. Да си гониш щастието така, както и целите и мечтите, т. е. не като нас само да гониш кариера, ами и да се наслаждаваш на живота и свободата си, защото няма да е вечна. Не знам на колко си, но аз до много скоро летях в облаците, но вече разбирам, че много от нещата, които не само съм искал, ами и съм бил убеден, че ще направя, всъщност няма да направя и постигна. В любовен план, бих те посъветвал да си гледаш интереса и да бъдеш егоист, в противен случай можеш много да се преебеш. Също да не губиш прекалено много време в даване на шанс на хората. Просто трябва доста да мислиш кое решение до какво ще доведе в ДЪЛГОСРОЧЕН план, тъй като утре ще се обърнеш назад и ще разбереш, че всъщност преди си бил добре с взетите си решения, но към днешен ден може би не са били баш най-правилните. Успех.

7.   Съвети за живота. Не бъди като №4 и №6. Не си губи времето в забравени от Бога форуми. Не се оправдавай и не се сърди на света, защото не ти е длъжен или ще станеш като №4 и №6.

Ае успех младеж :)

t. М21