Споделена история от Други

Защо хората безрезервно вярват на медиите
Защо мисленето на хората е който не мисли като нас е враг: няма друго вярно мнение освен на медиите..
Защо единица хора търсят другата гледна точка?
Примерно в моя край медиите говореха за режим н водата. Хората по улиците нищо. В Интернет ще убият вся и всьо. Майка ми е вик проектант и с нейните колеги се опитаха да обяснят, че това е поредната измислица на медиите. Не. Според обществото, медиите и.... (име на политик) знаят по добре от хора с 40г стаж.
От 80к град, само 1 човек попита майка ми за мнение.

Коментари

1.   Има една приказка / Глу*ака вярва на всичко което чуе /. Аз не казвам нищо хората сами да си правят мнение.

- Капитан Америка

2.   Който не мисли като нас е враг: Това е заложено в нас като хора. Масата от хора всъщност не търсят истината, те се събират с други хора, които мислят като тях.
Убеждавам се, че имаш два типа хора: които реално мислят и другите, които си мислят, че мислят.
А хората в България са страхливци и избягват чувствителните теми, за да не вземат да не ги харесат останалите. Знаят много, но само като са анонимни.

3.   Защото като цяло хората са глупави и не могат да видят истината. Много са лесни да им промиеш мозъка, особено младите до към 30-35 години. Дори и от по-възрасните не е трудно да заблудиш една голяма част от тях. Докато народа не разбере коя партия му мисли доброто и да гласува за нея (за ВЪЗРАЖДАНЕ) ще продължава да страда. Народе и млади и стари усъзнайте се най-после бе хора.

4.   Абсолютно съм съгласна. Аз вчера направих манатарка на един политик, и той потвърди всичко, което казвате. Съсипаха я тази държава.

5.   Безрезервно вярват само пенсионери, жени, избрали да бъдат домакини, безработни и безделници. Всеки, който работи се сблъсква дъс системата и фашисткия ботуш на администрацията.
Може ли в администрацията да те питат, вие живи ли сте още, бе, не сте ли умрели? На 40 г. трябва да мрем ли?
Мога цяла книга да напиша за издевателствата на администрацията над всички, които не са с партиен билет.
Не само, че не вярваме, а знаем каква е истината и отдавна не гледаме новини.

6.   Защото >99% от хората са неконтролируеми говеда, които се интересуват само от подсигуряване на базисни животоподдържащи функции на цената на всичко.
Намираме се във време, в което изкарват нормалните за луди, но и това рано или късно ще отмине, защото "прогресът" вече е обратна посока и в даден момент дори говедата ще го осъзнаят.
Относно това какво говорят - да не ти др*ме. Няма по-льохмански народ от българския и историята многократно го е доказала. Колко пъти скочиха цените на всичко за някакви месеци, а мършите си траят и продължават на автопилот? Най-много някой да пусне нещо кратко в интернет (колкото да събира лайкове) и до там. И да ти се репчат, нищо няма да направят - п*тки са по душа.

7.   Защото медиите много мамят, типично като ромите са! Ще те купят и ще те продадат, без да им мигне окото! А и нали им вървят заплатите, ти ги слушай в колата, примерно, пък те ще си вземат парите в края на месеца! И изобщо за какво му е да ги слуша човек? Наскоро имаше пак една такава тема! Хората не искат да ги слушат вече, защото каквато и психика да има човек, тя все ще се срине, защото това е целта на медиите-да съсипят живота на всекиго!

8.   Защото хората са свикнали, че някой рядко ще ги лъже. Много от новините, всъщност не са лъжи и хората рядко проверяват фактите, защото идеята е, че уж медията го прави. Дори и да има скандал, повечето хора бързо ги забаравят.

Другото е, че повечето хора, просто не им пука за неща, коитоне ги засягат диркетно, така че и да е имало някъде грешка, то рядко я зпаомнят.

Сега наизкачаха "факт чекинг"сайтове и системи, уж да помагат, ама като ги гледам, пак се делят на "леви" и "десни".

9.   Марк Твен е казал - по-лесно е да излъжеш някой, отколкото да го убедиш че е излъган.

Слабост на човешката психика е, липса на критично мислене. Каквото човек чуе, започва да повтаря като папагал, и стига да е инвестирал емоционално (а медиите това целят), никой не може да го разубеди. Въпреки, че човек се води "рационално" животно, не е...

10.   А защо има хора, които не вярват изобщо на медиите? Всичко казано там е лъжа според тях. Българите сме си дебили. Винаги подкрепяме крайностите. Медиите са единствената истина, медиите лъжат. И до номер 3 Възраждане изобщо не мисли доброто на България, никоя партия не мисли доброто на България. Всеки гледа да си запълни джоба.

11.   Че останали някой, който да им вярва?

12.   Много просто защото хората са като овцете една да започне да блее и всички останали започват като нея. У нас в Бг не сме свикнали да мислим и за това е така и е много удобно защото така наивниците могат да се манипулират много лесно.

13.   Защото са прости. Слушай нон стоп новини и вече си в схемата. Колкото пъти ми се е случвало да познавам събитието, което представят и истината, розминаването е огромно, нищо общо с реалността, но вие слушайте. Като онзи дето обасняваше как чували те няма да стигат за труповете, само стрес и паника и имаше ли недостиг на чували? Подсъдено вменяване и с сипване на обществото.

14.   Номер 3 е типичен пример за вярващ на нещата които чуе :)

15.   До 10
Кое те кара да мислиш, че ВЪЗРАЖДАНЕ изобщо не мисли доброто на България. Дай някакво логично обяснение. Ти слушаш ли им речите в народното събрание. Отвори си очите, погледни малко по-задълбочено в изказванията на нейните членове. И ти гледаш повърхносно на нещата. Чакам да ми отговориш на въпроса ми към теб. Покажи заинтерисованост, недей да мълчиш.

16.   От номер 10 до номер 15
Всяка партия казва това, което избирателите искат да чуят. Разлика между партиите не виждам, има разлика между избирателите.

17.   Те тия вече дето вярват безрезервно на медиите почнаха да изпъкват от обществото.
Това са обикновено хора, самодостатъчни. Заврени в някакви кутийки, умиращи от страх, защото гледат крими хроники. Визирам предимно интелектуалците. Айтита, учени, лявомислещи, живеещи в големите градове. Антисоциални хора, които последно са ходили на кафе с приятел във времето от преди фейсбук. Нямат никакво EQ, емпатия и дори и следа от интуиция.
За жалост българина е емоционален и ако хванеш един такъв за ушите само можеш да видиш в какво зверче се е превърнал... рита и хапе наред. Тотално неспособно да води диалог дори... като човек. Това са хората които гледат и вярват в телевизията, защото тя работи по разработен сценарии да програмира такива като тях в зомбита. Изпускаш новините за 1 месец и балона ти се пука.

18.   До 17 - Кой те нарани? Как? Кажи ни!

19.   Няма лошо да гледаш телевизия, медии, сайтове и т. н. Въпроса е да не е от един източник. Давам пример с войната в Украйна. Ако четеш украинската пропаганда излиза, че Русия всеки момент ще се предаде и разпадне, а след 1 месец Москва ще е превзета. Ако четеш руската пропаганда излиза, че всички в Украйна се радват че ги завладяват и че режима в Украйна е виновен за всичко. Ако четеш немски, френски, китайски, японски и всякакви други източници ще видиш че под една или друга форма всяка медия води пропаганда в полза на единия или другия. Това е заключението, което трябва да си направите. Истината в тази война е, че много невинни, обикновени и добри хора стават жертва на политиката, имперските амбиции на Русия и желанието на НАТО да я превземе и превърне в източник на евтини ресурси. Тва е истината конкретно за този случай. И двете страни гледат как да отслабят и завладеят другия зад приказките за демокрации, денацификации, спасяване на руското население и всякакви подобни измишльотини.

20.   Аз наистина не виждам кой нормален човек продължава да гледа телевизия... трябва да си умствено изостанал да продължаваш да го правиш