Споделена история от Други

Мога ли да изтегля кредит при положение, че дължа пари на държаната?
Ще ми дадат ли да изтегля кредит, при положение, че дължа на държавата пари около 3 000 (вече с лихвите около 5) и отделно на частно лице около 25 000(с лихвите вече може би 40 000)?
Да, знам какво ще кажете, престъпник а-у, ако бях престъпник щеше да съм в затвора тук нещата стоят по-друг начин, затова спестете си предположенията и ми помогнете с прост отговор.
И също така ме интересува имат ли право да ми наложат запор на наследство?

Коментари

1.   Не би трябвало да можеш, защото банката няма никава гаранция,че ще можеш да ги върнеш, тоест твоята бонитет не е добра. А ако ти даде кредит, ще бъде на много високи лихви (покриват високия риск).

Лола

2.   Аз не дължа на никого нищо и пак не ми дават, а ти сам прецени дали ще ти дадат и трябва ли въобще да го направят.

3.   Не можете да изтеглите. А за другият ви въпрос- ако това което ви се полага като наследство е прехвърлено на ваше име вече със сигурност ще ви бъде отнето от държавата. Щом ви подушат, че сте длъжник започват поканите за погасяване на дълга до определен период, ако не го погасите държавата си присвоява всичко което се води на ваше име

4.   Държавата има право да ти наложи запор частното лице дано да е човечен и търпелив иначе пък той ще ти вземе живота иди питай в банките но се съмнявам да ти дадат. Хектор

5.   ОК, ако трябва да бъда честен е нормално да не ми отпуснат. Мислих си дали няма някакви вратички и прозорчита да заобиколя закона. Но да не ставам нахален.
Повече ме интересува за наследсвото. Чета членове наред. Че ако имам на мое име, обезателно го взимат. Но ми казаха-незнам дали е вярно, че наследство нямат право да пипат.
И има ли начин да прехвърля дълговете на някой неграмотен циганин? Четэх, че някои от управляващите прехвърляли на циганите милиони дългове и никой нищо не им казва.

6.   Гледай американците и гърците какво правят и се учи!

7.   А бе институциите не ги интересува дали е наследство или не. Води се на твое име вземат ти го. пък за другият ти въпрос абсурд просто:)Роднини, приятели нямаш ли със сигурен месечен доход, които да си сложат примката на шията заради теб и да изтеглят паричките на тяхно име и да ти ги дадат?

8.   Авторе, нагазил си яко в лука. Не можеш да прехвърлиш части дългове на друго лице!
Съветвам те да продадеш наследството си, докато имаш още време, да си погасиш дълга към ЧАСТНОТО лице, за да си запазиш живота и този на семейството си... държавата - 3000 лв. все ще намериш, или поне няма да те убие.

Имането, наследството, колкото и да са важни на пръв поглед, най-важно е спокойствието. Плати си ти дълговете, имане се печели. Почни на чисто, докато още имаш как. Не мисли как да завлечеш още хора и институции, ще завършиш зле.

9.   Авторе може и да ти турят запор на заплатата или да те тикнат в дрънголника за година- две и после тежко ти. да ти е-а наследството продавай и погасявай дълговете

10.   Авторът:съжалявам, че пуснах темата. Не очаквах толкова неграмотни мнения. Не искам хората да пишат наизуст. Искам хора с опит, или прависти, защото в "дрънголника" не се влиза за такива неща първото което е.

Второ-дълговете и да се върнат, аз се водя длъжник пак защото сме в България, затова никой не си връща дълговете, защото само лихви слагат и не ги погасяват, а си ги завират в гъзовете тея пари.
Ако няма какво смислено да кажете и реално, а не от американските филми, пишете

11.   Извинявам се, че се набутвам в темата на автора, но стоя пред подобна дилема. Веднъж питах в банка и ми казаха, че не е възможно да ми отпуснат кредит, още повече че в моя случай нямам официални доходи, а и освен всичко са ниски. Имам и лоша кредитна история и биха ми отказали със сигурност. Надявам се да съм помогнала на автора на темата с това кратко инфо.

Може ли и аз да попитам нещо подобно? Мога ли да ипотекирам апартамент към банка при моето положение? Имам 5000 лв задължения към ТЕЦ и Соф. вода и 3000 лв. към небанкови институции, които нямам никакъв начин да изплатя. Към банка е малко по-сигурно, а небанкова институция ще успее да ми хапне апартамента за по-малко от година-лихвите им са жестоки...

12.   От автора към 11, незнам от ипотеки не разбирам. Знам само че има срок на давност за твоите дългове. Срокът е до 5 години. Но АКО са ти запорирали заплата, или са ти отдържали от тях известна сума, срокът се одължава от последното вземане 5 години. Абсолютната давност е 10 години. В някои случай 15 год, но рядко. Това по закон, но кой ти го спазва. Трябва да се обърнеш към адвокат след този срок и да пишите до необходимите институции.
А иначе по моя въпрос -да, ясно значи кредит за мен няма! Какво да се прави...

13.   Има, авторе, вратичка и прозорче, ама юристите не са учили 5 г. за да ти дават безплатно съвети. За такива съвети отиваш в канторката и им плащаш хонорарче. Ама ти си се научил вече да не плащаш и само аванта та гледаш.

14.   Те като взимат пари само лъжат и баламосват, затова искам съвет без пари, поне няма за кво да ме лъжат хората. С адвокати работа да си нямате, цял живот се разправям с тях.

15.   От 11-няма как да ми запорират заплата, която нямам, не работя на тр. договор. Имам няколко граждански дог. Осъдена съм от ТиБиАЙ за 1500 лв и още нищо не са предприели от 1 година. А до изтичането на 5-те години, за които знам, остават още 2. Дотогава Соф. вода и ТЕЦ едва ли ще ме търпят, не са пасли трева...

16.   Има начин -само да намериш вярната банка. На мой приятел в сходна ситуация му отпуснаха 30 000, само че с лихвите трябва да върне над 50 000. Успех!

17.   Моят съвет-(преживявам същото). Ако имаш някакви имоти, каквито и да е, на свое име-вече е твърде късно (съжалявам). Ще ти дойдат писма от съдия-изпълнители. Гледай да погасиш кредита поне към банката или да го разсрочиш, иначе ще ти вземат всичко-докато се издължиш. Мисля, че давността и задълженията по кредита са 5 години. По въпроса за кредита-или взимаш с висока лихва или използваш роднини, ако се съгласят да изтеглят нов кредит теб. Успех!

18.   Коя е банката? Питах в ЦКБ, отказаха, значи не е тя... А и на мен ми трябват като цяло само около 12 до 15 хиляди лв, които да връщам поне 10 или 20 год. Много ще съм благодарна за отговор, а така и други ще знаят.

19.   Няма невърнат кредит, хора, какви са тези филми-давност, 5 години, 10 години??? Можеш да се откажеш от наследство, може задълженията ти да ги изплащат децата ти (ако имаш такива), съветвам те да намериш начин да започнеш леко полеко да внасяш по малко и по двата кредита, за да има движение по сметките и да си вържеш гащите, че плащаш по малко, защото нямаш възможност за повече. Можеш и към някоя банка да се обърнеш да ти погасят задължението и ти да плащаш на банката, но се съмнявам да те одобрят. Мисли за варианти да връщаш парите, а не как да заобикаляш закона. Пита ли някого за какво да ги харчиш, че сега питаш откъде да ги вземеш???

20.   господ да ти е на помощ

22.   Дават и на такива с много дълтове и задължения само, че трябва да си от обкръжението на определени другари. Може и милионче да ти дадат без обезпечение, но намери правилния човек.

25.   В това състояние нито една банка няма да ти даде кредит. Положението ти е доста тежко, не искам да те критикувам, а точно обратното да ти помогна. Според мен единственият начин е да вземеш бърз кредит и останалата сума евентуално да събираш от познати. Не виждам друго решение. Ако прибегнеш към бърз кредит, пробвай в cashcredit.bg. Фирмата е коректна, няма да те измамят, а точно обратното ще направят всичко възможно да ти помогнат. Успех, дано всичко се нареди.

28.   Имам кредити в размер на 22000 лв. и затова не ми позволяват да напрая рефинанс и затова не мога да си стартирам фирмата за да работя за себе си затова много малки фирми фалирват