Споделена история от Други

Кръщение
Как се кръстихте вие?
Както е писано е Библията и както го е направил Господ Исус Христос или само си потопихте крачетата?
Спор с Библията кръщението трябва да се случи съзнателно и на зряла възраст, за да се приеме вярата абсолютно доброволно и с цяло съзнание че човек знае какво прави и защо го прави! А не както е измислено от някой си не известен и невярващ да се кръща ат бебета и пръскат с водичка с магданоз или копър!
Това не е правилно и не е според както се писано и проповядвал Исус а и един от учениците Йоан Кръстител!
И тук НЕ говорим за религия а за ВЯРА!
Какво за вас означава да се кръстиш?

Моля темата да бъде одобрена!
Благодаря!

Коментари

1.   Здравейте, ще следя темата, тъй като моето дете още не е кръстено на 7 години е. Причината е, че аз съм православна, а баща му католик, интересувах се и получих съвет да изчакаме да порасне малко и сам да избере. Въпреки това ме човърка, че още не е кръстен..

2.   Не съм кръстена, малолетна съм.
Момиче, 13

3.   Интересувайте се от Евангелието. Всичко друго са религии обичаи и традиции измислени от хората!
Кръщението трябва да се направи съзнателно доброволно волево и от цяло сърце и душа! Ако не ти ид а отвътре и не си наясно какво и защо го правиш няма смисъл!
В Библията е писано и об смени с как а цел се предори на и какво означава тази стъпка! Проучете и размишлявате върху Истината която се открива през Божието слово!

4.   Кръстена съм на 2-годишна възраст. Спомням си кръщенето, с каво бях облечена, в какво ме потопиха и какъв предмет взех. Спомням си и попа.
Детето ми също е кръстено като малко, но не като бебе.

5.   Мен са ме кръстили на първият ми рожден ден. По снимките се вижда, че ми е било интересно какво се случва. Майка ми разказва как съм се смяла и закачала. Единствено съм се разревала, когато са ме преобличали, защото съм си ударила главата в масата.

Не бях вярваща в подрастващите си години, но избрах да стана такава съвсем наскоро.

6.   От кръщението си имам някакви спомени, защото бях на 4. Разбира се, не ми е било много ясно точно за какво става дума.
Колкото до това защо традицията е да се кръщаваш като бебе, идеята е, че в миналото много деца са умирали още в първите си години и се е смятало, че няма да идат в рая ако не са кръстени, но пък за да си наясно за какво става дума в католицизма има нищо наречено конфирмация, когато на 10 години вече доброволно се явяваш в църквата и обещаваш да живееш ато добър християнин. Предполага се, че на тази възраст вече си запознат поне в общи линии с нещата и взимаш решението самостоятелно.

7.   Вижда се че не сте разбрали естеството на въпроса и дълбочината му!

8.   Това което правят в православните не е кръщение! За съжаление има многог заблудени души! Вярвайки си че са вярващи и отдадени на Бог! А дали живота ви отговаря на Божийте принципи и заповеди? !

9.   Това което правят в православните не е кръщение! За съжаление има многог заблудени души! Вярвайки си че са вярващи и отдадени на Бог! А дали живота ви отговаря на Божийте принципи и заповеди? !