Споделена история от Други

Психиясвам се, защото всички ме лъжат
Психиясвам се, защото всички ме лъжат постоянно и то крайно и е обидно и травмиращо. Ужасни лицемери са българите. Всеки гледа само как да те прецака и унижи. Аз общувам с повече хора и точно това е проблемът. За да не те прецакват, трябва постоянно да си нащрек или да общуваш с ваще и 1-2ма приятели. При мен не е така. Аз съм много социална, имам нужда от контакти с хора. Но на моменти не издържам психически, след като разбера, че за пореден път някой ме е излъгал и подвел. Ще опиша какво ми се случи само в рамките на 1 седмица: 1/Колега от работата, когото харесвах, ме излъга, че баща му е бизнесмен, а е шофьор. Първо ме ухажваше, после почна да се държи лицемерно, кани ме на обяд и после ме размотава, че нещо му изскочило и не можел, да съм го търсела аз. Кара ме да го търся и ме разиграва.
2/
Една позната ми върза тенекия на 8ми март. Самата тя предложи да излезем с приятелки, после не си вдигна тела, не отговори във фб, късно вечерта на 8ми писа, че не е в София. Мизериите продължиха с това да излъже, че е умряла баба й. Е в същото време почна да си качва снимки полугола по бельо и и от дискотека PM, където е била, пак разголена.
3/През същата седмица имах уговорка за ресторант, която ми отмениха 2 часа по рано. Реших да не се психиасвам, на всеки се случва нещо да му изскочи. 1 седмица по - късно се повтори същата ситуация.
4/
Паралелно с това разбрах, че и гаджето ми ме лъже. Проучих го сама. Лъже за почти всичко - баща му няма фирми, той няма фирма, както твърди, не работи за себе си, а за друг, не е пътувал до Австралия, а е бил в Анталия през ноември и още сигурно купища неща има други, за които няма как да проверя и да знам. Подозирам, че спи с други. Има поне 6 профила във Фейсбук, всичките активни.
Вече тотално ми писва от хората, от злобата и наглостта им. Опитвам се да си подбирам кръга от хора, с които общувам, но не се получава. Всички са долни лицемери. Изключително съм травмирана. Излиза, че с никой не трябва да общувам, защото всеки освен да ме прецака, друго не иска в тая държава...
Как се държите, за да не ви прецакват такива хора?

Коментари

1.   Намери си нови приятели...

2.   Не са виновни те, а ти че им вярваш. Най-честата лъжа от мои роднини е 'Ще ти помогна да си намериш по-хубава работа". Защото знаят че настоящата не ми харесва. В началото им се вързвах и започвах да се информирам за длъжностите, за които уж ще ми помогнат да заема. После започнах да показвам пълно безразличие към глупостите им. Дотолкова, че дойдат ли вкъщи просто седя и мълча. Не им споделям абсолютно нищо. Оставям ги да си говорят с родителите и сестра ми. Сега се виждам с братовчеди, лели и чичовци заради родителите ми. Ама един ден ще игнорирам всички, нито телефон ще им вдигам, нито ще им ходя на роднинските сбирки.

3.   Не са "българите", а отделни идиоти, с които общуваш. Предполагам, че си по-впечатлителна, по-възторглива и затова те привличат измамници. Просто трябва да спираш общуването с хора, които те лъжат просташки и това е.

Обаче! В никакъв случай не ставай подозрителна към новите хора в живота си. Давай им шанс.

4.   Не търси никой, не очаквай нищо от никого и ще ти е много по-добре. И мен ме лъжеха, но намерих грешката си-това че им се връзвах. Спрях да откликвам на "поканите" им и да ги търся и всичко се оправи.