Споделена история от Други

Скъп подарък - добра идея ли е?
Въпросът ми е главно към мъжете, защото съм жена и искам да подаря подарък на близък приятел (мъж), който подарък е около 5 хил. лв.
Той не може да си го купи, все не му остават пари, защото има много разходи, плаща наем и така. Аз не плащам наем, но изкарвам по-малка заплата, въпреки това съм си сметнала, че искам да му взема този подарък. Единственото, което ме притеснява е да не се почувства зле, защото лесно може да провери колко струва. Аз го познавам и не мога да реша... знам, че ще се зарадва, ще го оцени, но пък не искам да почувства някакво усещане за малоценност, едва ли - не, не е способен сам да си го купи...
Ако аз получа скъп подарък, който искам, но все не мога да си купя - бих се зарадвала много и знам, че такъв подарък ще получа само от много близък човек, което е още по-важно.
Та, как мислите - добра идея ли е да му подарявам такъв подарък?

Коментари

1.   А, този мъж какъв ти е, не подарявай толкова скъпи неща на мъже?

2.   Авторке-събуди любопитството ми... за какъв точно подарък става въпрос? 5 хиляди лева... зачудих се... Сподели поне от какво естество е подаръка-нещо материално ли е или екскурзия в чужбина?
Иначе, според мен-човекът ще се зарадва.

3.   Не, не си му гадже, нито съпруга. Пет хилки за мъж, кого заблуждаваш, че не го харесваш?
Такива жестове само за роднини и партньори. Жена, не се излагай, няма да е с теб, колкото и да се изръсиш. Отчаяно е.

4.   Не е!

5.   Ще съжаляваш!!!
Той печели повече от теб, . а ти ще му подаряваш.
Хей, събуди се!
Не бъди глупава!
Той не ти е съпруг или баща!
Сега от реалната, но негативна страна на живота:
Утре може да се окаже, че трудно забременяваш, а ти трябват пари за инвитро... То струва някъде толкова
Може да се окаже, че имаш Хашимото и ърябва да си на специална диета, която струва пари.
Може твой родител или баба, дядо, брат, сестра даьсе разболее и да ти трябват пари.
Не ти го пожелавам, но се случва често.
Сега от позитивната:
С тези пари можеш да посетиш няколко екскурзии в чужбина или една до екзотична дестинация.
Парите, които изкарваш са спечелени от теб и за теб. Те не са, за да ги профукваш по някой, който само ти се оплаква как не му стигат парите. Не са и, за да впечатлиш някой, в когото си влюбена.
Любовта, обичта, вниманието, загрижеността не се купуват с пари.
Можеш много пари да профукаш по някого и пак да потънеш в десета глуха...
Вразуми се!!!
Изхарчи парите за себе си или ги вложи на соестовен влог, до който нямаш достъп с дебитна карта.
Има хора манипулатори, които само се жалват, за да измъкнат оари от околните.
Стига! Парите са твои! В живота всичко се случва!
Може утре да те съкратят от работа и да останеш без пукната пара! Времената са такива, че се очакват много съкращения на персонал.

6.   И според мен ти се иска да ти е повече от приятел. Затова се чудиш какво да направиш, че да го затрогнеш.
Относно въпроса- Не знам, ти си преценяваш. Ако беше с наистина високи доходи, може би щях да те посъветвам да го направиш щом искаш. Но щом си с малка заплата и то в тези времена, категорично не!

7.   Ти си луда. Той на теб трябва да подарява, не обратното!

8.   5 000лв е прекалено голяма сума за мъж, с когото сте в приятелски взаимоотношения. От друга страна, ако държите много на приятелството си с този човек - направете го. Щом смятате, че за Вас това не е пречка, в крайна сметка, защо да не го зарадвате? :)

9.   Толкова скъп подарък за мъж, който не ти е гадже или съпруг не е ок. Човекът ще се почувства задължен и не на място. Навремето съм връщала златен пръстен на човек, който дори не ми беше гадже и ми го подари на 1 или 2 среща, не помня точно.
Да не говорим, че това е неразумно от финансова гледна точка. Очевидно не си заможна, та да не ти пука за 5000 лв. Запази си ги, защото времената са трудни и не се изхвърляй. Спазвай приказката за краката и чергата, а човека можеш да зарадваш и по друг начин.

10.   Задължаващ е подобен тип подарък и повече отива мъж да го направи на жена. Ти си алтруистична жена, казвам го като също толкова алтруистична жена, но повярвай ми, не е добра идея. Дори при едни съпружески отношения, в един момент, дори да не ти се вярва, ще изпиташ разочарование, че другият не е подобен алтруист. Разбирам, че ти го съжаляваш и не сте и с дългогодишна връзка, това са хиляди левове, много е задължаващо. Ти като жена би се зарадвал и отива мъж на жена да направи подобен скъп подарък, дори тя да не може да отвърне, но някак не отива да му правиш подарък за хиляди. Ти със сигурност ще го направиш и си решила, в бъдеще това не вещае нищо добро, според мен

11.   Направи каквото смяташ ТИ за правилно! Ако му го подаряваш само защото го харесваш и искаш да сте нещо повече тогава не е добра идея ноо ако сте добри приятели тогава наистина би се зарадвал на подобен жест според мен. Не питай и не слушай какво ти казват защото това си е твоя живот. Успех!

12.   Авторката съм.
Той е този, който иска повече от приятелство, не аз. Коментирали сме го и от моя страна е ясно, че няма да бъдем повече, той дали се е примирил, мисля че вече да. Не, че беше важно да го уточняваме, но ми бяха смешни някои коментари.
Подаръкът е практичен и ще му е полезен.
Към всички, които сте писали, че такива подаръци се правят на съпрузи и роднини, мисля че и на тях не бихте направили такива подаръци.

13.   12, като искаш да харчиш хилядарки за човек, който не ти е никакъв, харчи. Глупави жени навсякъде. Ако не го харесваш като мъж, а го съжаляваш, защо да го правиш?
Такива жестове наистина са за партньори, съпрузи и семейство.

14.   До номер 3/13

Защо е тази злоба от теб?

15.   14, къде видя злоба? Просто му е странно подобно мислене. Някой ме харесва, аз него-Не, но пък от жалост ще му купя нещо за 5 хилки, защото, горкичкият, сам не може. Наистина е глупаво.

16.   Ама авторке, като си решила да подаряваш, подарявай, кой те спира? Попита ни за мнение, повечето ти казахме, че не е добра идея. Оттам нататък решението си е твое.

17.   Авторке не знам от каква гледна точка искаш да го направиш и не се месят! Аз ще ти разкажа моя случай накратко!
Не работя следователно нямам високи доходи и когато искам да направя подарък или някакъв жест и ви го намисля от рано спестявам яко! Защото съм инвалид по болест и получавам ниска инвалидна пенсия.
Преди 2 г аз също направих такъв слепи за моите доходи подарък на един човек ( който харесвах и е доста по голям от мен признавам ) и не само но и други жестове... За съжаление не ми се отвърна със същото не го бях направила и за да имам възвръщаемост.. просто ми идваше отвътре и когато си намисля нещо просто трябва да го направя!
Не можах да видя реакцията му дали се зарадва.. но аз останах доволна че си изпълних желанието.. а че вчера следствие и до днес не срещам уважение от негова страна си е факт!
Но в интерес на истината в живота си НЕ съжалявам за нищо което съм сторила особено в такова ситуации и неща! Не знам вашите взаимоотношения.. казвал че при вас е обратното ( той теб харесва ) според мен ако го направиш ще остане с погрешни впечатления и изводи че си започнала да се влюбваш в него и само ще му дадеш напразно надежди! Ще го разтълкува погрешно и не се знае какво ще са а и толкова скъп жест!
Защото колкото и дан о се струва че може да се е примирил вярвай ми човек когато е влюбен всяка секунда все още таи надежда и наблюдава човека дали ще отвърне на чувствата му! Наблюдава реакции думи жестове и т. н.! Казвам го от личен опит! В моя случай аз следя да ми се от тебе на чувствата но... За сега никакви положителни изгледи!
Помисли си добре! Все пак това са 5 000 лв моите бяха само ( 150 лв златна статуетка лъв.. )...

Жена на 25

18.   Както е казал героят на Алеко- имал си бол пари, платил си. Купи му Порше, ако искаш и те бие парата. На кой му пука?