Споделена история от Други

Наемодател влиза без предупреждение
Здравейте,

Наемодателя ми влезе в апартамента, в предизвестие за напускане сме.. без предупреждение и започнаха да снимат апартамента. Въобще не им запука, че съм вътре и че казвам че това не е ок и поне е трябвало да се обадят… мислели че няма да съм вкъщи, което е още по-зле…. Моля за съвет как да постъпя… има ли как да си търся правата по някакъв начин.. стреса беше огромен непознати да влезнат директно в стаята и да си отключат…

Коментари

1.   Непознат ли? Не си познаваш наемодателя? А снимат за да пуснат обява след като ти ще напускаш, трябва да се търси друг наемател

2.   " в предизвестие за напускане сме.. "- затова се дава този срок, наемателят да си търси нова квартира, а наемодателят да си намери нов наемател. Съвсем нормално е, и собственика да си осигури нов наемател, но е постъпил като дебил, можел е по човешки да постъпи, по културно. Не виждам какви права търсиш, защо той има ключ от квартирата, вероятно така сте се разбрали предварително в договора. Ако аз съм на квартира, ще си сменя патрона на вратата.

3.   Аз.. съм бил в чубина и ОК наемодатели. В тая Б-я не знам как ще попадна на свествен.

Вие как им казвате като не искате докато сте там под наем да си влизат безраборно? Как ще гоним мацки така?

4.   Не знам какво да ти кажа. Изобщо не е редно. Мах подобен случай. Даже аз не бях вкъщи, видях обява с актуални снимки от стаята ми.
Направих го на гъз по телефона. Обясних му, че еш го завлека със сметките и ще му направя такива поразии, че пет депозита няма да стигнат. Сепна се. Но аз съм 100 кила мъж. Най-добре намери някой да го респектира.

5.   Разбира се, че не е нормално. Щом плащаш наем - това е твоя дом и неговото си е чисто криминално деяние. Може да е крадец, може да е изнасилвач, може да е някакъв перверзник и да прави всякакви гадости докато те няма.

6.   Не са ли правили снимки преди да пуснат апартамента? Кукувци всякакви, тук хазаите ср имат за големи бизнесмени.

7.   Какви права бе? На нотариалния акт не е твоето име. Правата щяла да си търси. Пробвай, но нищо няма да стане. Собственикът си е в право.