Споделена история от Други

Дали хората се обиждат, когато ги блокирате във facebook?
Случвало ми се е и на мен (да бъда блокиран и
да ме махнат от списъка с приятелите си), но се чудя как това кара другите хора да се чувстват, когато ти правиш същото на тях?

Коментари

1.   Изобщо не ме интересува как се чувстват. Блокирам наред, а за да блокирам някого винаги има причина.

2.   Случвало ми се е, скарахме се малко и първата роля на тоя му беше да ме изтрие от фб. И то видях съвсем случайно, щото ми излезе отстрани като предложение за приятел. На пръв поглед детски истории, ама сме големи истории. После ми същия ми пише все едно нищо не е станало, няма извинявай, няма дай да поговорим.

3.   Някои хора са ме блокирали "на живо" и свикнах да не ми пука. Какво остава за социална мрежа? !

4.   Не са ме блокирали, освен, когато не съм си го търсил нарочно, но ми е супер обидно, ако изпратя съобщение до някого независимо по поща или сайт, а той не ми отговори. Дори и да съм анонимен. Това е проява на много нисък акъл и възпитание, граничещ с тези на хлебарка. Аз така от хората които не познавам разпознавам капутите-като ги питам нещо във Фейсбук и ако не ми отговори значи е пълен капут и не си заслужава да го познавам. Досега не ме е подвело.

5.   Не се трогвам особено, когато ме махат от приятели, просто ми се вижда инфантилно. Това, че изтриваш/блокираш някого в социалните мрежи, не те издига над него, нито пък доказваш нещо на някого. Естествено визирам случаите, в които няма наистина сериозна причина за действието, а е по-скоро прищявка - този/тази не я харесвам, хайде да го/я махна по-добре. Аз самата съм блокирала само двама души, и то поради сериозни причини в реалния живот, т. е. не искам изобщо да ги виждам тези индивиди дори на снимка. :-)

6.   Зависи колко сте близки, ако сте само приятели от ФБ и не сте се виждали на живо е едно, но ако махнеш някой роднина или съсед е съвсем друго.

7.   Напоследък ми се случва често (или да ме ънфриенд-нат или да ме блокират).
Малко се засягах, но разбирам ако е някой, с когото не се виждам от години. Тези, които ме блокират явно не искат да контактуват с мен или не искат да виждам профилите им.
Но аз също го правя, когато някой е неуважителен, нахалства и наистина не искам повече да говоря с него повече, тъй като ми се е качил на главата.
И роднини ми се е налагало да махна, защото сме скарани.
Да, наистина е инфантилно...

8.   5, същото го мисля.

9.   Блокирам ги такива бивши и някакви надувки, които не ми отговарят или ги трия. Така е правилно. Точка.

10.   Да, обидно ми е, когато установя, че някой ме е премахнал, без да знам причината. Аз също съм премахвала, когато видя незаинтересованост - не може ей така от инат нито веднъж да не се случи да ми лайкне нещо, като аз съм му лайквала неща. Премахвала съм хора, които като ме срещнат наживо, не ме поздравяват, обидно е!

11.   Също е обидно, ако на познат изпратиш покана за приятелство и не ти я приеме. Говоря за познат, не непознат.

12.   С моя до сега 20 пъти сме се блокирали. За няколко часа и се разблокирваме. Един път за цял месец го блокирах, голям инат съм.

13.   Всички мои "приятели" във фейсбук, които не сме се виждали отдавна и за много години не ме попитаха едно "как си", ги махнах, не блокирах. Ако попитате дали аз ги питах как са, да питах ги много пъти. Също много ми е неприятно, ако с някой говорим и ми отговори след ден или два, под предлог, че е много зает, а аз го знам този човек, че не е толкова зает да напише едно съобщение. Едно блокиране от роднина на мъжа ми много ме заболя и не можах да приема, това се случи след раждането на детето ни, близък негов роднина под предлог, че си "пази личното пространство". В същото време във фейсбук държи хора, които не е виждала от години. Беше във време, в което семействата ни се сближаваха и опознаваха, без причина и много не на място. Поне така разбрах, че този човек не ме понася и го избягвам.

14.   На мен ми се е случвало бивши колеги да ме блокират.
Няколко колеги от старата работа, с които макар и да не сме били големи приятели, не сме имали някакви пререкания. Това се случва в чужбина, аз заминавам за друг град на 200км и не сме се виждали от поне 3-4 години.
Нямам представа защо стана така. Честно казано не съм много активен във фейсбук, не пиша коментари, не се карам с хората... Но все тая, щом така са преценили, тяхна си работа.

15.   Много хора са ме блокирали без никаква видима причина. Никога не съм им досаждала и не съм ги търсила, но въпреки това ме блокираха. Така и не разбрах защо.