Споделена история от Други

За кого ще гласувате на 2-ри април?
Здравейте!

За кого ще гласувате на 2-ри април?

Няма нов месия, а със стари муцуни нов бар__к не се прави...

Пак същите резултати ще има, пак са остри камъни и брашно не мелят и няма да искат да се коалират...

От друга страна, малките партии няма да съберат мнозинство, а "големите" е ясно кои са.

До кога?

Коментари

1-50 от 61

1.   За ПП/ДБ

2.   ПП

3.   За ППДБ. Знам, че не са перфектни, знам, че и там има спорни личности, но има и най-голяма концентрация на читави хора при тях.
Иначе почти всичко друго е хвърляне в руските лапи отново и отново вместо да се опитваме да догоним Румъния, ще регресираме и ще се чудим защо така.

4.   Срещал съм доста коментари на хора в различни новинарски сайтове, форуми и също така и в YouTube, които казват, че ще гласуват за партия Възраждане. Аз ще гласувам на предстоящите избори(вече за 5-ти път за тези две години), но твърдо няма да подкрепя партия Възраждане! Не си правете труда да ме разубеждавате!

Избирателите на Костадин Костадинов са: хора, които са зле информирани какво става в България и по света; големи привърженици на Русия; и хора с ниска интелигентност!

Така, че не се поддавайте на лъжите и глупостите, а гласувайте разумно!

5.   За ДПС. После ще се върна на Острова на уреденото да си пия билковия чай с мляко и да гледам сеира на българите как изнемогват в мизерия, теглят бързи кредити и се турцизират. От няколко години го правя като редувам - ГЕРБ с ДПС.

6.   за ппдб
другото е популизъм и кражби

7.   Аз няма да гласувам. А и няма значение, защото математиката пак не излиза за формиране на мнозинство. Иначе като знам нивото на този форум, мнозинството от тях ще гласуват за копейката.

8.   За Възраждане.

9.   За ГЕРБ разбира се. На моя приятел бащата има бизнес в обществените поръчки и за нас е важно ГЕРБ да са на влас. Другите са мошенници и само крадат, само ГЕРБ гради

10.   Не се плаши. На всякъде е така. Целта е да се докаже че държавите не могат сами да се справят с управлението си и да се въведе световно правителство. Едва ли някой си прави илюзии че ще се сформира нормален кабинет. В момента политическата ситуация у нас много напомня за тази от 1944 - 1945 година. Който му е интересно може да прочете за какво става въпрос.

11.   За Възраждане. Най-малкото защото искам да остана жив. Комунистите на Ристю и Боко ще ни пратят на фронта, ако посолството им нареди.

12.   За никого.

13.   Докато шибаняците с овчи мозък и нагаждачите не спрат да гласуват за гроб, сдс и дпс няма да има правителство. Най-голямото зло са именно гроб, сдс, дпс!

Хан Крум

14.   За новата коалиция на Продължаваме Промяната и Демократична България. Единствено те изобщо говорят за истинските проблеми в България - корупцията, съдебната система, беззаконието, кражбите, липсата на осъдителни присъди. За ГЕРБ и ДПС всичко е нормално, корупция в България няма. За БСП най-важното са да има хартиени бюлетини на изборите и темата за гейове/лесбийки. За Възраждане най-важното е ЕС, НАТО, Еврозона, като в същото време Костадинов ни дава за пример Исландия като успешна страна (членка на НАТО). Да не говорим, че всички напреднали страни в света като Дания, Германия, Естония са членки на НАТО, ЕС и някои от тях членки и на Еврозоната. Румъния като членка на ЕС ни задмина. Ако ЕС ни беше проблем, защо само на нас ни е проблем от цяла Европа?

Основните ни проблеми са корупцията и липсата на законност. Решението е съдебна реформа, като задължително е смяната на главния прокурор, само новата коалиция изобщо говори за това и предлага решение.

15.   За ДПС. Българин съм, но в случай, като този на България най-добре е да се постъпи, както Номак в Блейд 2, когато Блейд го намушка с мечът. Тогава той разбра, че е безсмислено да се бори повече и просто си го дозаби в сърцето си за да сложи край на агонията си. Народът е от уроди, управниците от изпълнители на чужди интереси и предатели. Не виждам по-добра и удачна опция освен да се сложи край на агонията на тази държава и този народ. България е един голям провал и няма надежда за нея. Съжалявам.

16.   За Левицата, защото шефката на лудницата в Курило ще е депутат от левицата и казва че на софиянци им трябва нова лудница и аз мисля че им трябват повече лудници (не съм софиянец)

17.   За ПП, единствено те говорят за промяна в съдебната система, което е генерален проблем в Бг от десетилетия! А това е основата за едно нормално развитие на държавата!

18.   За не подкрепям никого. Специално ще ида да им го гласувам точно това :)

19.   От 14 до 7. Негласуването е израз на съгласие с каквото стане и на задоволство. Правителство не може да се сформира, точно защото не се гласува масово. В миналия парламент заради негласуването на сънародниците ни, се прие хартиената бюлетина и се вкара закон за, , чуждестранни агенти", който ако се приеме, може да започнат гонения срещу критиците на властта. Това е резултатът на негласуването и бездействието.

Ако негласуващите бяха протестен вот, след такива скандални закони, щяха да излязат стотици хиляди от тях да протестират и да искат справедливост. Те не го правят това, значи са просто доволни кибици.

20.   От 14 до 10. На нас все някой ни е виновен. Световното положение, извънземните, илюминатите. А истината е, че не може да се сформира, защото гласуват твърде малко хора.

21.   За русофилите. Имам познат в Възраждане и знам отвътре, че Костадинов е поредния троянски кон, след Слави, Волен, Бареков. Вече съм разочарована, защото няма държавници, а само интересчии.
Ж37

22.   За ПП /ДБ.

23.   500 години под турско робство и пак гласувате за турците мале мале...

24.   Всички са с връзки в ДС или деца на комунягите... Говоря за по-младите лица, не се заблуждавайте, само защото са млади или не сте ги виждали. Всички са сган. Пък и политиката в страната зависи пряко от ЕС, а ЕС политиката се диктува от щатите. Руснаците и Китайците са още по-зле. Изобщо, добре е да знаете, че полза от гласуването където и да било - няма. От познаване на законите и протести има полза, за да работят за нас, независимо кои изроди са.

25.   За Продължаваме Промяната. Мисля, че с тях ни е последният шанс и може би точно на тези избори сега.

26.   До 24. Всички силни демокрации имат много висока избирателна активност и голямо участие в протести. Гласуването е най-лесното и достъпно средство за промяна, ако то не е достатъчно, се прибягва до протести. В България негласуващите не протестират, те седят по къщите си като кибици. Доволни са. Който не е доволен ще гласува и ако и тогава не е доволен, ще отиде и ще протестира.

Единствено новата коалиция нямат хора от ДС. Във всички останали формации има. Това се обяви преди няколко дни от комисията за досиетата.

27.   Трагикомично е как привърженици на ппдб наричат подкрепящите Възраждане нискоинтелигентни. Какъв е аргументът? Ппдб говорели за реформа в съдебната система и против корупцията. Мили дами (надявам се няма някой, който да се идентифицира от мъжки пол и да гласува за ппдб), и аз мога да говоря за много неща. Само че говоренето не означава правене.

Като човек, който е в пряк досег с доста държавни учреждения, ще ви кажа, че по-голяма катастрофа не е удряла държавата в близките две десетилетия от пп, итн и другите им пионки. Не съм виждал по-нагли, некомпетентни и корумпирани хора от тези. Нямате си представа за 7 месеца колко пари са потънали незнайно къде. И децата и внуците ни ще трябва да ги връщат. Гербаджиите че крадат, крадат, но вече са се наситили, докато тези са изгладнели хиени и не се спират пред нищо. Не се подлъгвайте по лъскавата им опаковка, под нея се крие грозна реалност. Само се поинтересувайте колко от актовете, които са приели по време на краткия си мандат впоследствие се оказват незаконосъобразни. И това е първото правителство в новата ни история, което буквално беше изритано от мястото си поради крещящата си некадърност. Моля, не допринасяйте за унищожението на България, като гласувате за подобна измет.

28.   Аз отдавна не следя новините, даже не знам кои партии ще са опции за избиране на изборите, даже не знам за какво точно са изборите. Но знам едно нещо и то е, че Баце ще спечели изборите. Знам какъв е народа, знам какъв е и Баце. Повече от това не ми трябва нищо за да знам за да знам какво ще се случи. Затова и не следя нищо. Язък само за територията, че е заета от българите.

30.   Точно за да не е стар бардак със стари к*рви, ще гласувам малко по-различно този път.

Бях твърдо решен да не гласувам, но може би трябва да се насиля и да гласувам за новата 'Левица'.

Хората имат доста широка програма и перспектива за бъдещето на България и най-важното - искат да оправят здравеоопазването и да върнат контрола на държавата върху суровините, които сега се изнасят с хиляди тонове за чужбина.

Също така са против да се месим във войната на чиято и да било страна. Само тези 3 неща ми стигат, за да гласувам за тях.

Разни послушковци ПП=ДБ=ГЕРБ, които получават по телефонната слушалка нареждане какво, кога и как да гласуват в НС, НЕ заслужават да ме управляват и да имат власт над мен!

Т. Т.

31.   Да н. 25, последният шанс ти е с тях, за да отидеш на фронта. Те ще те вкарат в релси я в Приднестровието, я в Донбас, я в Прибалтийските републики. Приготви си хубави зимни обувки, дъждобрани и извади и изтупай хубаво шинела на дядо ти. И успех с разбирането със СС-вците от ВСУ.

32.   Естествено за демократите ПП/ДБ

33.   От 14 до 27. Да вярваш на човек, който е против НАТО и ЕС (така твърди) и после хвали Исландия като пример (членка на НАТО и с тесни взаимоотношения с, , лошия" запад и, , гадните" американци) е най-меко казано несериозно. Нищо не чух от Костадинов и Възраждане за главния прокурор. И да, говоренето не е като правенето, но ПП/ДБ вече натиснаха Гешев да се маха и предложиха закони за съдебна реформа. Другите партии дори не говорят за това, камо ли да правят нещо. Не е и сериозно да ми говориш за страни, които били преуспели след като не са в НАТО и ЕС и да не даваш пример за такива. Предполагам, че не дава пример за такива, защото такива страни са Северна Корея, Узбекистан, Таджикистан, Иран, Сирия, Венецуела, Куба. Няма как да даде пример с Тайван, Япония или Австралия, тъй като те са с много тесни връзки с враговете на Костадинов - САЩ.

До 31. Дори и вътрешният ни министър, който е против изпращане на оръжие, отрече тези лъжи. Не знам как може да има хора да се хващат още на подобни простотии. Ама някои хора обичат просто да ги лъжат.

34.   До 28. Ако спечели, ще е защото не сте излезли да гласувате. То от нас зависи това. Щом сте доволен, не гласувайте.

35.   За Възраждане или Герб, още не съм решил.
За ПП няма да гласувам само заради коалицията им с ДБ - по-голям малоумник от Хр. Иванов няма и никога не бих гласувал за коалиция с участието на тази партия.

36.   Какво сте му набили единици на 28, като е прав.
Колкото и да ни е мъчно баце ще спечели. Положението е за емиграция. Да оставим батко и братко да изгният тука.

37.   За ПП-ДБ

Reb

38.   Всичките са Евротлантически подлоги. Аз бих гласувал за Неутрална България, това е коалиция която се състои от Русофили, Атака, и две комунистически партии. Гледам и чета коментарите и това показва, колко сме зле. Ние ще бъдем въвлечени в една братоубийствена война с жива сила. Зеленски е пионка на Американците. Нашите политици също. Откакто дойде Демокрацията, всичко се разпадна.

39.   30, по-добре за Светльо Витков да беше гласувал.

40.   За ПП-ДБ. Всички други са клонинги на бившата Държавна сигурност

41.   Умният българин е емигриралият българин. Другите или са свързани с политиката/лъжци/тарикати или мизерстват. Закривай булгаристанския кен*ф - от 2009 година сме известни като тоалетната на Европа. Справка - “Ентропа” и изложбата в Брюксел същата година.

42.   От 14 до 38. Може ли да кажеш някои страни, които не са евроатлантически и са за пример? Русия, Узбекистан, Казахстан, Таджикистан, Сирия, Северна Корея, Венецуела ли? Кажете коя страна за вас, където няма демокрация е добра. Защото за момента аз виждам емиграция от България само към евроатлантически страни като САЩ, Германия, Испания, Великобритания. Ако е толкова хубаво в Узбекистан примерно, защо нямаме голяма българска диаспора там?

И защо демокрацията все на нас ни е виновна? Румъния, Чехия, Словения, Естония имат демокрация от 1989 година и са все по-добре от нас. Как все на нас някой ни е виновен?

До 36. , , Баце" не е фаворит да спечели. Дали ще загуби зависи от вас и от вашите гласове.

43.   За ПП/ДБ в затвора. Тоест за Възраждане.

44.   Коментарите ви доказват колко прост и малоумен е българският народ. Едните ще гласуват за турците, дето 500 години са клали българите като животни, други пък ще гласуват за рашистите, които ни "подариха" "хубавия" комунизъм, а трети за мутрите ГЕРБ, дето 12 години краха пари от държавата.... то пък бива-бива да е толкова прост народът, ама това вече удря дъното.... на такива като вас и Боко тиквата ви е много....

45.   31, тъпите хора най-лесно се контролират със страх. За съжаление в България сте мнозинство. Гласувай си за копейката, той и без това скоро ще се скрие вдън земи като му секнат кранчето от залязващия Кремъл. Нереалистични обещания, гръмки дърдорения и развети трибагреници (вече и руски). Това сме го слушали десетилетия наред, само физиономиите се менят. Стадото се връзва отново и отново, затова си заслужава съдбата. Нали искахме образовани млади хора да дойдат. Такива, които са минали по стълбицата на успеха, създали са нещо сами. Като се появиха такива хора почнахте да им се подигравате и да им викате "Харварда". За българина явно е нещо срамно да завършиш едно от най-елитните учебни заведения в света. Тук си готин, ако си прост тарикат, който е успял да откадне, да прецака, да излъже.

46.   45, "Харвард" е именно, защото Английския му е на ниво В2 - с това не може да си покрие и изпитите след 12-и клас, камо ли да го приемат да следва в подобен университет. Нострадамус пък директно от бакалавър на доктор в Австрия (къде изобщо пускат да запишеш без магистратура?? ). Кокорчо му видяхме финансовата политика до какво доведе... Трябва да си рязко прост за да симпваш подобни лешпери, но и масовката българи са си такива - нищо ново под слънцето.

47.   Аз и всички около мен всички ще гласуваме за коалиция "Вън от НАТО и ЕС". Така ще е и на референдума. До 2 години макс сме вън.

48.   42: Южна Корея, Япония, Сингапур - кой как си го направи, майна. Скоро и за Узбекистан ще има наплив. Западния финансов модел се самоликвидира и това се вижда най-ясно тук, защото тук е най-дивашки изразен и за разлика от идолите ти, на нас не ни се позволява да си печатаме хартийки за да не ни се нарушава айляка.
Не разбрахте, че няма да станем с техния стандарт, защото порциите вече са раздадени - кой кого поробил и било 'квот било. Те нямат никаква изгода ние да сме добре, защото демокрацията (по-точно капитализма) се базира на хищничество от няколко силни върху множество немощни.
Само че, нещо взеха да се размирисват чак до тук от новата реалност - БРИКС. Ръстът им във всички сфери за 30 години надмина в пъти този на изброените ти демокрации, до степен да са противовес на монополистите кравари, които само се крият зад лозунги, подобно на едни не толкова отдавна. Интересно как преди 4 дни служебния подписал договор с Уестингхаус за 4 блока, при положение, че един бюджет за догодина не искаха да актуализират. Накараха ни да си отрежем сами кранчето с газта (само 10% от енергийното потребление в държавата). В същото време, владеят 30% от тока чрез ТЕЦ-овете в Маришкия басейн, а сега искат да колят и бесят на 80-90% с поредната "супер-изгодна" сделка... И въпреки това се намира измет, която да ми описва в някакви фермани по форумите как пребоядисани боклуци, емигрирали преди 89г. (чудно как) били "чисти" и щели да ни оправят... По-скоро се видя как ни утроиха дълга, налапаха се с комисионни и рушвети и до там. Съдебна реформа трябвало, хахаха. То и сега си ги има законите, няма кой да ги прилага. МВР и прокоратура са леш - корупция до козирката. Като смените каскета, помията до кубето си остава, също както най-големите "демократи" си остават същите помияри каквито си бяхте и преди това.

49.   Брей, тези ПП-ДБ добре са си подковали подлогите, добре са ги зомбирали, но знаете ли зелени младоци, че нов бардак не се прави със стари курви? Вие това искате, да гледате пак същият театър в парламента, и пак ялова работа. Нямате ли достатъчно разум сами да си направите правилният избор, а се оставяте селски тарикати да ви превръщат в овце, пък и опорки вече имате, да ги хвалите!? Народа помъдря, и вашите напъни вече не хващат вяра. Ще видим след изборите какво ще се случи, тогава ще продължим темата.

50.   №47, чул те Господ! Точно тези джендърски съюзи ни погубиха живота! Сега тази фашиска Украйна го доказа, за тях ЕС и задника си ще даде, а на нас даже кривите краставици забраниха, пак за джендърите мислят, че на тях само прави и дебели им трябват. Глупав народ сме, лъжем се като децата, а после ревем!

51.   От 42 до 48 и 50

Чакам да ми кажете страна, която е за пример и която е модел за нас да следваме? 48, според теб значи западняците мразят само нас българите и искат да ни унищожат? Защото като гледам в ЕС в Източна Европа, само ние сме най-зле. Румъния ни задмина. Защо не искат тогава да унищожат Румъния, Чехия, Естония, Полша, Словения? Защо само нас българите искат да унищожат? Киселото мляко ли ни искат, хорото ли, мусаката ли? Капитализъм и демокрация има в цял ЕС, има и извън ЕС, само тук е така най-зле в ЕС и няма подобрение. Имахме шанс и да печатаме пари преди валутния борд, видя се какво е станало тогава. Сигурно и тогава западняците пак са ни виновни за простотиите ни.

Само това слушам, американци, западняци, гейове, лесбийки, соросоиди, украинци са ни виновни. Ние все се изживяваме като някакви жертви. И само ние. При румънците, поляците, словенците, хърватите положението не е такова. Тях значи не ги докосват по някаква причина гадните западняци, само гордия български народ иска цял западен свят да го унищожи.

Или май по-логичното е, че и да има зловредно външно влияние, ние сме си основните виновници. Защото и да има зловредно външно влияние, то го има във всички изброени страни в Източна Европа, ние не сме някакви богоизбрани жертви. Просто сами сме си виновни, че търпим корупцията, търпим липсата на законност, търпим кражбите.

1-50 от 61