Споделена история от Други

Къде взимат стотинки
Имам около 40-50 лева на стотинки (по 5, по 10 и по 20, като преобладават тези по 10 и 20), някой знае ли къде може да ми ги вземат и да ми дадат хартиени пари? По възможност банката да е краен случай.

Коментари

1.   Ами за какво ги трупате тези стотинки и после се чудите къде да ги давате? Да не говорим, че даже нямате право да държите такива големи количества, защото ако всеки скрие по 20 кила стотинки те ще изчезнат от обръщение. Варианта да не се събират стотинки е да плащате точно навсякъде, а ако се посъберат малко веднага да ги харчите - например изброявате си за един хляб и си купувате от кварталния магазин.

2.   Кауфланд, има машина за стотинки, дава ти фиш и с него можеш да си купиш нещо от там на същата стойност.

3.   До 1- ми като отказват плащане с дребни стотинки на повечето места.
До 2 - сигурен ли си аз не съм виждал в Кауфланд такова нещо

4.   Този месец ще се събират капачки в цяла България, ще се приемат и стотинки! Можеш да ги занесеш и дариш там! Каузата е за закупуване на детска линейка за Варна!

5.   Качете се на градския транспорт, подайте на кондуктора 10 монети от 10 стотинки или 5 монети по 20 стотинки и вижте реакцията му ако въобще ви даде билет