Споделена история от Други

Колко още и давате на България?
Въпросът ми е:

Колко още според вас ще просъществува тази държава? 10, 20, 50 години?

Малко за мен, и защо питам този въпрос:

Като млад бях "родолюбец" ("патриот" дето му викат днес) и бях от малкото, които бяха против влизането ни в ЕС с мислълта, че европейските държави "не ни мислят доброто" (съдейки от знанията си по история до 10-ти клас).

Но тогава много от днешните "Възрожденци" и др. наричаха мен и други "шовинисти", "националисти", "анти-европейци", "диваци" и др. Хората масово вярваха как "Европа ще ги оправи", как ще станат "богати европейци" и др.

Още тогава ми направи впечатление, че българинът е "овчедушен" и "мързелив". :(

При една петиция срещу изучаването на "турски език в училищата" успях да убедя един куп познати чужденци (румънци, гърци, българи от Татаристан и Чувашия и др. ) да я подпишат, но не и съученици и познати "българи".

С течение на времето придобих контакти с много олигарси.

Един куп приятели и роднини се познават с хората на Таки (най-големият БГ наркобарон), или със самия него. Едни приятели и колеги се познават директно с Божков.

Други авери пък се знаят с Цветелина Бориславова (и вероятно и с Баце). Други колеги се знаят със шефове от ГДБОП, Плевнелиев и др. политици.

А аз съм от тея наивните пичове дето си плащат данъците и "верват в законноста", не си изхвърлят боклука като МРЪСНИ СЕЛЯНИ. Имам 3 висши, докторантура карам, даже преподавам на "българската младеж" (където също виждам огромен мързел и овчедушие). И като цяло се опитвам да бъда "полезен гражданин".

Едни мутри тръгнаха да се "закачат" с мене преди време, и кат разбраха кви контакти имам си глътнаха езика и си се разбрахме човешки (имам им всички лични данни, на тях, на семействата и на съдружниците им), я са мръднали към мен - я ще им стане напечено.

Но разбрах, че в България - полиция и прокуратура НЕ СЪЩЕСТВУВАТ! Има корупция на всекви нива.

И си мисля да се махам от тази държава!

Някой ще ме пита сигурно:

"Ама защо ще се махаш - като имаш такъв чадър и си на завет? "

Ами на завет съм, но се плаша къщата да не се срути върху главата ми, а и се вижда как бандитите се самоизяждат. Баце
и Пеевски, скочи на Божков (още като млад го предвиждах, понеже в България, никой не търпи някой да е "по-голям" от него).

То така едно време, Шишманци докато са се самоизбивали с помощта на турците, Османската империя ни е превзела. Скоро това ни чака пак.

Та колко време и давате още на държавата?

Аз мисля да емигирам до 10-15 години, понеже имам да довърша едни неща тук.

Няма нищо, което да показва, че България има бъдеще:

- Над 50% от новородениете са цигани.

- Над 1 милион цигани и турци има.

- 25% от населението (предимно българи) са в пенсионна възраст, до 10-20 години ще са поне 33%.

- Мизерни пари се влагат в "инфраструктура" и "образование" (повечето пари се "усвояват").

– Полицията, ГДБОП масово са залавяни под въздействие на наркотици. Масово имат връзки с престъпници.

- 2 ченгета загинаха миналата година спирайки бус с нелегални имигранти, не къде а в "центъра на Бургас" (ако бусът беше пълен с експлозиви... сещате се).

- български граничар бе застелян от "умопобъркан" турски овчар, а паникьосаният му колега стрелял по българското подкрепление. Накрая турците заловили убиецът.

- Няма оръжия, боеприпаси и др. за армията (познавам се и с военни и ми го казват). А в същото време изпращаме малкото, което имаме "срещу Русия".

Някой ще каже, че "IT сферата ще дръпне България", ама аз самият съм IT и се познавам лично с много "светила" и "IT предприемачи" и мога да кажа, че в България с леки изключения има само "чуждестранни филиали на големи корпорации" и "Outsourcing фирми, за продаване на специалисти, предимно на запад".

Някои от чуждестранните фирми вече даже се изнесоха от България.

Има между 24-40 хил. IT специалисти в България, което е нищожна цифра спрямо глобалния пазар. Вярно добри специалисти, но малко. А демографската криза няма да ги повиши.

Войната в Украйна подейства благоприятно за "Outsourcing сферата", тъй като 2 от най-големите Outsourcing конкурента на България (Украйна и Беларус) имат проблеми, но това е временно явление. И "IT балонът" като всичко друго в България ще се спука.

А в същото време, турците какво правят:

- Гласуват на български избори.

- Имат си новини на турски език, и учат децата в "турските общини" на турски.

- Ердоган разреши на българи да пътуват само с лични карти до Турция.

- Българи пазаруват, почиват и се лекуват в Турция.

Очаквам да се повишат и турските инвестиции в България и до 10-20 години направо "да си ни купят".

Токувиж турците наложат и малко "закон и ред" и се справят с тая шайка престъпници с които се познавам. Ама няма да е "българска държава" вече.

Та колко години и давате на държавата? :)

Поздрави!

Коментари

51-52 от 52

54.   Здравейте, от известно време има проблем със сайта, при пускане на коментар изписва грешен индетификационен код!

55.   Абе, кп, бастун такъв, и сопола не бих си хвърлила по тебе, какви срещи, какви лева пишеш. Питах те каква медицинска специалност имаш, отговаря се с една дума. Прост човек на пух и прах няма как да ме разбие, айде че много време ти отделих.

51-52 от 52