Споделена история от Други

Шумни младежи в градинката пред блока
Здравейте,

живея в тих столичен квартал, пред блока ми е хубава градинка с пейки и зеленина - рядко срещан лукс за жалост вече в София. Проблемът ми е свързан с шумна младежка компания - няколко 15 до 18 годишни момчета от района (към които се присъединяват и други). Вече времето се стопли и вечерно време към 9-10 часа се започва - носят някаква мобилна тонколона, която надуват на макс. Отделно буквално маймунските им крясъци, трошене на бутилки - чак до 4-5 часа сутринта. Всяка божа вечер без прекъсване (освен когато вали). Аз живея на петия етаж, чувам ги все едно са ми в стаята ако си отворя прозореца.

- Звънях на 112 ( и не само аз, повечето съседи също). Дойдоха на няколко пъти полицаите и ги прогониха, като си тръгне патрулката идват веднага отново. После полицаите изцяло спряха да идват - било безполезно. Ходих при кварталния да се оплача, който ми каза че нищо не можели да направят - буквално от всеки блок имало оплаквания, те имали само един екип в района дежурен и не можели да се разправят с тях. Освен това били и непълнолетни, каза ми да се разправям с родителите им (които аз не познавам).
- Един съсед им беше мятал пиратки през нощта. В следствие на това счупиха с камък стклото на входната врата, на друг пък му бяха пробили гумите.
- Слизах да ги гоня сам. Агресивни са. С два-три хлапака мога да се разправя и сам, проблемът е ако са повече. А и дори да ги прогоня, пак идват.

Идеята ни е да махнем пейките (или да ги мажем с машинно масло) - май само това остана като последна мярка. Но е жалко, защото през деня там има много малки деца, които играят, има и възрастни хора, а пейките са общинска собственост и нямаме право да ги разваляме.

Някакви идеи? Благодаря!

Коментари

1.   Атакувайте ги с коктейл "Молотов".

2.   Затрупайте ги с лайна пейките и градинката. С лайняри така се комуникира. Можете да сложите и плакат на който е изобразено едно голямо лайно как държи бутилка докато е седнало на пейката и крещи докато е в лайна около себе си. Като напишете - каква е раликата.

3.   Бих ги заливала със студена вода до откат. Няма как да седят мокри по цяла нощ.

4.   Ако Герон живее в блока ви, значи ползвате частна собственост за градинка пред блока. Това са последствията.

5.   Терминал 1 и в нормална държава.

6.   Сложете си ролетни щори. Само това ли е изложението на жилището? Към градинката. Много неприятно

7.   Мятай им някаква смрад, някой химик да ти коже каква гадост да ползваш, нещо сълзогворно, или нещо много миризливо.

8.   Трябва органите на реда да могат да им конфискуват техниката с която пускат музика. Това е начина, но в България не се прави. Няколко пъти като им конфискуват техниката ще се усететят и доброволно ще се откажат.

9.   Аз веднъж бях в такава ситуация и ги цепих с еърсофт реплика на снайпер. Не можаха да разберат какво става и се разбягаха. Хубавото е, че няма и никакъв шум. Само казвам :)

10.   Това е положението. И по зле ще става. Днес ми настръхна косата след като видях в парка млада майка бутаща бебе в количка и същевременно си подаваха и пушеха един масур със предполагаемия татко. За какво бъдеще говорим, за какво ново поколение? Ми то вече старото поколение няма на какво да те научи. Трият телефоните по цял ден. Така че нормално е това което виждате. И то е навсякъде, не само в София.

11.   Малко преди да дойдат, намажете със силно лепило пейките, така че да не могат да станат, след като веднъж са седнали

12.   Ами, ако ти стиска някоя нощ, плискаш отгоре една тенджера с вряла вода и готово. С такива неконтролируеми изчадия няма какак да се разбереш по друг начин, след като държавата е абдикирала от задълженията си. А като цяло не им се ядосвай. Утре тези ще са бензинджии, бусаджии, миячи на коли и безработници и пияници, живеещи от пенсиите на родителите си.

13.   От личен опит-единственото, което върши работа е махане на пейките. Всичко друго води до голяма агресия и омразата ще продължи с години.

14.   Пълен игнор и ще престанат в един момент докато има внимание към тях, те шумят.