Споделена история от Други

Бивши съученици
Разбирахте ли се със съучениците си?
Бяхте ли приятели?
Поддържате ли все още контакт?

Аз изобщо не се разбирах с тях и не искам да ги виждам. Те пък взели, че се сетили за мен и търсят контакт. Усмихват ми се ала бала.
Пък аз не ща и да ги виждам даже, още помня как ме тормозеха взе едно беше вчера.

Та, ако някой бивш съученик потърси контакт с вас, без тогава да сте имали какъвто и да било, бихте ли приели да се видите за кафе или нещо такова?
Аз за себе си знам едно - никога няма да ги поздравя или да отида на другарска среща.

Коментари

1.   С тези от 1-7 не поддържам никакъв контакт. Нямам и желание. Даже не знам дали са живи.
С тези от 8-12 клас поддържам минимален контакт и то с определени хора.

2.   4 години в гимназията търпях гаври и унижения защото не бях като тях - тоест да пия, да пуша, да бягам от часове, да малтретирам по-малките и слабите, да се подигравам, да не уча, да се държа като гамен, да нося скъпи и маркови дрехи и тн. Най-лошите години в моя живот. Съответно не ходих на другарските събирания след това. Не бих седнал на една маса с никой от тях освен с 3ма души.

3.   Бях приятелка само с едно момиче. С нея поддържаме контакт и сега. С още двама-трима сме имали по-близки отношения, но чак приятелство - силно казано. С останалите (извън споменатите) се разбирах, не сме имали пререкания, или поне не сериозни, но не сме били и особено близки, малко като фон ми бяха. Виждах се няколко (2-3) пъти с част от класа, но това беше скоро след завършването. Сега вече всеки има други хора около себе си и общо взето ни се разделиха пътищата. А на другарските срещи не съм голям фен, не съм ходила на нито една до момента. В първите 15 минути ще ми е забавно и приятно да ги видя, оттам нататък пак ще говоря с двама-трима, както е било в училище. Може би при по-сплотените класове/випуски е друго положението...

4.   завърших в София преди години и оттогава почти нямам контакт с никой от класа.

Мнозина заминаха по чужбина, други останаха в София, но градът е голям е и почти не се засичаме случайно.

След като завърших поддържах контакт с 1-2ма бивши съученици, но това бешев рамките на 2-3 години след завършването.

След това всеки си хвана пътя в живота и не поддържаме контакт.

Имало е някакви срещи на класа, но не съм ходил, като цяло въобще не бяхме задружен клас, всички се деляха на групички и почти за нищо нямаше единомислие, даже за бала имаше някакви разправии

Т. Т.

5.   С моя клас никак не се разбирахме. Подържам връзка само с 1 момиче, с няколко други човека съм се виждала само веднъж, направих грешката да ида на среща и беше пълна скука. Няма да повторя повече.

6.   Понякога говоря само с някои от тях... понякога ме канят на кафе. Не бях приятел с тях, докато учехме заедно в класа 5 години, но след като завършихме гимназия, станахме приятели, което е странно, но се случва. Не искам да говоря с всички заради училищния тормоз, през който минах между 4-ти и 7-ми клас и бях целта, но тези от гимназията са ok. Тези хора, до които седях и с които бяхме приятели, спряхме да си говорим напълно след като заминахме за университета. Разговарях (чрез скайп) само с един от тях (този, до когото седях) по време на университета, но след това изведнъж спрях и загубих връзка. Виждам някои от тях по улиците навън, когато се разхождам или отивам на работа, но някои от тях дори не искат да поздравят и се правят, че не са ме видели. Имам някои от тях във фейсбук, но всъщност не говорим и не излизаме заедно.
Мисля, че искаме да се срещнем отново заради носталгията, но аз съм добре с настоящия си живот, не ми липсва училището като тях (е, някои неща бяха хубави в това да си ученик, но няма връщане назад сега. Било квот' било). Странно е да ги гледам сега като работещи възрастни, някои женени с деца, но така свършваме всички. Тези, които бяха зубъри са супер неуспешни като възрастни...

7.   Нека да погледнем този въпрос от малко по-различен ъгъл! Щом като досега бившите ми съученици не са ме потърсили, за мен означава, че самите те не държат на мен като личност, като човек по принцип! А и аз не съм ги и търсил! Може би отдавна са се установили в чужбина, или пък са се преместили в други градове, но това не ме интересува! А изминаха повече от 20 г.! А и никога не съм излизал с тях в извънучебно време! Не знаех какво е дрога, алкохол и т. н., а и не ме интересуваше! Интересуваше ме само телевизията и нищо повече! В училище ме тормозеха, може би защото бях примерен! Но това е вече минало и се радвам, че то отдавна е зад гърба ми!

8.   Не са ме тормозили, но бях много интровертен и с повечето въобще не си говорех. От дистанация на времето смятам, че беше грешка, но минало свършило. С две момчета от класа обаче станах добър приятел и до ден днешен се чуваме (10 години минаха от гимназията)

9.   Търсих да видя дали ще намеря подобено пост и реших и аз да добавя нещо. От 1-ви до 5 клас поддържах контакт с може би един, двама човека от класа, останалите бяха лигльовци и гледаха да се заяждат с тези, които не се правиха на тежкарчета ги смятаха за смотаняци. Интересни години бяха, но като цяло гадни. По-голямата част от тогавашния клас не съм го виждал. С един, двама почнахаме да поддържаме контакт, но нещата не се сполучиха(не по моя вина). Не вярвам някога да седна с тогавашния клас на една маса. Повечето бяха лайнари и не вярвам да се се променили много или изобщо. Към средата на 5-ти клас се преместих в друго училище. Интересното е, че попаднах на човек от предишното училище(момиче и то беше свястно). Тук положението беше по-добро и се разбирах кажи-рече с всики. Имаше само един, който го раздаваше тарикатче, но горе-долу се разбирахме. Към 8-ми клас имаше доста промени, попаднах в друг клас от новодошли. Нямаше спречквания, може би тук-таме се бъзикаха с мен, но нищо сериозно. Бяха разбрани хора, разбирах се с тях, но нямаше приятелство. Може би само с едно момче поддържахме по-приятелски контакт. Не съм го виждал от 13г. Бяхме на лагари, всеки избираше негова си групичка и си дружеше с нея. В моето училище бяхме само 2 класа от моя набор. С другия клас нямах особено голям контакт с изключение на тези, с които бяхме заедно от 5-ти клас. Като цяло годините от 8-ми до 12-и ми бяха най-приятните, що се касае темата "училище". След завършването съм се срещал с почти всички мои съученици няколко пъти и въпреки че се опитах да поддържам контакт с тях, както и тогава не се получи. Не вярвам и с хората от това училище някога да станем приятели. Честно казано завиждам на хората, които са приятели още от училище. Ако някой, който чете този пост се чуди, дали ще поддържа контакт със съучениците си, бих му казал да не се надвя. Почти не съм срещал хора, които да си говорят след училище. Мисля че бях доста изчерпателен и май нямаше много смисъл, но нещо ме наблегна носталгията и реших да напиша всичкото това. Помня добре годините от 1-ви до 12-ти клас и избегнах твърде многото детайли, че щеше да стане хептем дълго.

10.   И аз имам голяма носталгия, но после се сещам, че носталгията е по това да си на 15, а не по тормоза и заяжданията в училище. Иначе по-хубаво е да учиш до 4-5 часа макс на ден и после да имаш свободно време
Това дето работим по 8 часа минимум е истински затвор. Хубов е данусе притесняваш за сметки и работа. Самите хора не ми липсват, ако бях в друг клас в друг град или държава можеше да са по-свестни и да ми липсват повече. Повече ми липсват бившите колеги чужденци от чужбина.

11.   Не - на всичките въпроси. Поканиха ме на някаква сбирка- не отидох. Не ме интересуват.