Споделена история от Други

Глобално затопляне - ама не!
Постоянно ни заливат от всякъде, че уж климатът се изменил и времето е станало по-топло, но не мога да се съглася с това. От няколко години април, май и юни са толкова студени, че няма до къде. Спомням си преди години още април хвърляхме зимните якетата, а май и юни вече се ходеше с летни рокли. Сега е толкова студено, че миналата седмица реших да сменя палтото с коженото яке и настинах и вече седмица не мога да се оправя.
Искам времето да е както преди още от март се затопляше, а юни, юли, август и септември имаше жеги. Последните три години не помне жега през лятото да е имало.

Коментари

1.   Времето наистина стана по- топло от колкото е било преди. През зимата почти не вали сняг. Има дни, през януари и февруари, където температурите стигат почти 20 градуса. Сезоните се изместиха и за това през март, април и май стана малко по хладно а през септември, октомври, ноември и декември не е чак толкова студено. Едно време са ми разправяли, че зимите са били много по- сурови от колкото ние помним. Случвало се е да навали 2 метра сняг и реките и езерата да замръзват.

2.   Напротив това е най-топлата зима от мнооого години. Цяла зима си ходя по къси панталонки и полички. Само слагам високи ботуши или чорапи до бедрата в по-студените дни.

3.   Номер 1 то и на мен са ми разправяли за суровите зими, но май и юни не е било 10 градуса, нищо, че зимата са имали по 2 метра сняг.

4.   Климатът не е станал точно по-топъл, но като цяло се промени значително - например зимите са по-сухи, годишната амплитуда е по-малка (т. е. зимите са по-топли, а лятото по-рядко има екстремни жеги, както и лятото е по-кратко).

Друг е въпроса дали наистина това се дължи на човешката дейност, както ни вменяват медиите и това е поредния повод да се събират данъци (сякаш данъците ще спрат глобалното "затопляне") или се дължи на естествената цикличност. Между другото само преди няколко века Гренландия е била зелена (затова се казва Гренландия) и викингите са гледали там лозя и са изнасяли вино. И въпреки това нищо апокалиптично не се е случило.

Въпросния СО2, за който ни говорят масово и създавал парников ефект, 99% от него се отделя от световния океан дори и без никаква човешка намеса. А те тръгнали да реват, че кравите отделяли много газове.

5.   Ако само можехте да разберете какво сте чели!!!! Глобалното затопляне с което ви заливат е промяна в климата с по малко от четвърт градус на десетилетие. "Изследователите установиха, че средните сезонни температури са се увеличили и лятото се нагрява със скорост от 0, 089 C на десетилетие, а зимата с 0, 26 C на десетилетие. "
Човешките същества не могат да почувстват средна температура за десетилетие с 0, 26 градуса разлика. Чули сте някъде за 2 метра сняг в български градове, но не сте разбрали че това е било изключение, а не норма. Аз съм на 50 години и помня висок над 50см сняг 4 пъти през живота ми!!!
Това което ви се струва на вас е резултат на втълпение, народа свикна да се настроива според това което е чул или чел, а не да помни какво му се е случило. Има през годините месец май да е много топъл, има да е дъждовен. Нормалните температури за месец май за България са между 16 и 19 градуса, като разбира се е нормално да има сутрини с 7 градуса и дни с до 33 градуса.
Колкото до големия сняг, той се появява в нашите ширини на десетилетие веднъж, той валя в нашите ширини миналата година през януари 2022г в турския град Орду имаше 2 метра сняг, а този град е дори по на юг от България. Липсата на сняг се дължи не на топлина а на суша. Цели райони от България отразиха 2022г с много по малко валежи, напълно нормално е след сушавата 2022г да следва дъждовен и по хладен май на 2023г.
Настинката ви авторе надали е заради тънко кожено яке, по скоро обърнете внимание на слабата си имунна система.
И един съвет от мен с "Искам времето да е" климат не се променя. Кога юни е имало големи жеги, от десетилетия всички българи знаят че сезонът за летни морски почивки с плаж и жега в България започва след джулая (1 юли), месец юни винаги е бил с температури 19-24 градуса средномесечно, това не е жега!!! Юни е месецът на първите зрели овощни плодове, черешите, за какви жеги говориш?

6.   Във Варна преди 30 години имахме по два метра сняг и то месеци наред, а сега като превали и всички са много изненадани и неподготвени.

7.   До 6 всяка година ли имахте 2 метра сняг или веднъж игра в снега и сега споменаваш?

8.   Абсолютно всяка година имахме и беше съвсем истинско бедствено положение