Споделена история от Други

Какви са испанците?
Здравейте!
От доста време обмислям да живея в Испания. Винаги ми е харесвала тази страна! Ходех два пъти, на гости у едни роднини, за около един-два месеца. Всичко ми харесва там-климата, архитектурата, езика(дори започнах да уча испански). И хората ми харесват. Струват ми се топли и мили. Като цяло, много хора са на мнение, че испанците са такива, но от време на време, роднини и приятели ме предупреждават да не ги боготворя чак толкова, защото може да се разочаровам, ако се окаже, че и те не са толкова добри. И са прави, защото много зле ще се почувствам, ако получа гадно отношение от някой испанец. Просто, не го очаквам от тях!
Затова, имам нужда да се допитам до тези от вас, които живеят в Испания или имат много контакти с хора от тази националност.
Какви да те? Наистина ли са безкрайно щедри, мили, добри и търпеливи, или и от тях може да се очаква всичко лошо?
Ще ми е интересно да разбера вашите гледни точки:)
Благодаря ви, предварително! :)

Коментари

1.   Клюкари, мързеливи, ще изхарчат всичко изкарано уикенда за алкохол.

2.   В Южна Испания - специално в Андалусия са по-топли, но и там няма много работа. В Мадрид има всякакви, да те предупредя, че могат да са много надути, припряни и нетърпеливи. Докато южните са по-търпеливи и като цяло го карат по-леко.

3.   Аз също мисля да ходя в Испания и уча в момента испански. :)

4.   Не са лоши хора. Добряци са. Разбира се на всякакви може да попадне човек. Но определено при тях я няма надменността и студенината на северните народи. Също така си обичат родината и ценят семейството си. Не биха допуснали някой чужд твърде близо в личното си пространство. Но като цяло са свестни хора.

5.   Благодаря ви много за коментарите! :)

6.   Много красиви и топли хора.... Много по-човечни ивъзпитани разбира се.... Добри и ТОПЛИ-топли хора са... Красиви... Весели, романтични, страстни, цветни... носещи гореща черна и арабска кръв във вените си! Ще усетах разликата в ТОПЛОТО отношение-няма да не забележищ разликата! Там НЕ обиждат на "дебела свиня", "на нископърдяща табуретка"... Няма как да не усетиш, че там е много по-хубаво!